مهاجرت تحصیلی اسکاتلند

رشته مهندسی کامپیوتر در اسکاتلند

رشته مهندسی کامپیوتر در اسکاتلند

برای تحصیل رشته مهندسی کامپیوتر در اسکاتلند دانشگاه های بسیاری در این کشور وجود دارد که متقاضیان می توانند جهت پذیرش اقدام کنند. کلیشه های این کشور، با همه شکوه تارتان و تنظیم شده با گنجایش، به طرز شگفت انگیزی از واقعیت پیچیده و متنوع فوق العاده این ملت زیبا کوتاه می آیند. این کشور بسیار بیشتر از قلعه های باستانی و ارتفاعات بی انتها است. این یک کشور آینده نگر، خلاق و پررونق، پر از برخی از پر جنب و جوش ترین شهرهای بریتانیا و شهرهای زیبا است.

این شهرها محل استقرار موسسات آموزشی در سطح جهانی هستند. از جمله بسیاری از قدیمی ترین دانشگاه های انگلستان، این ترکیب آموزش عالی و فرهنگ جذاب است که این کشور را به یکی از بهترین مقاصد تحصیلی خارج از کشور در اروپا تبدیل کرده است. اگر به تعطیلات مطالعه یا استراحت آخر هفته بین شرایط کلاس نیاز دارید، قلعه ها و ارتفاعات هرگز خیلی دور نیستند.

اگر زندگی دانشجویی برای شما مهم است، باید در شهرهای اصلی تحقیق کنید تا ببینید کدام یک برای سبک زندگی شما مناسب است. علاقمندان به فرهنگ و موسیقی باید گلاسکو را در نظر بگیرند، دوستداران تاریخ به ادینبورگ کشانده می شوند، در حالی که علاقه مندان شهرهای زیبا و کوچکتر داندی یا سنت اندروز را به طبیعت ترجیح می دهند. این نگارش موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی دارد تا با ارائه اطلاعات درباره تحصیل رشته مهندسی کامپیوتر در اسکاتلند به متقاضیان کمک کند.

معرفی دانشگاه های رشته مهندسی کامپیوتر در اسکاتلند

تعداد سرانه جمعیت دانشگاه های این کشور از هر سرتاسر جهان بیشتر است. با داشتن 19 موسسه درجه 1، دانشگاه های این کشور کیفیت و انتخاب بی نظیری را ارائه می دهد. دانشگاه های این کشور مفتخر هستند که بالاترین میزان رضایت دانشجویان را از کیفیت تدریس در کل انگلستان ارائه می دهند. دانشگاه های این کشور به فارغ التحصیلان خود بالاترین میزان اشتغال یا تحصیل بیشتر در کل انگلستان را ارائه می دهند. در این کشور تحصیل کنید و شهرهای پرجنب و جوش جهان، مناظر دیدنی و ورزش، هنر، سرگرمی و صحنه های اجتماعی زنده و متنوع را تجربه خواهید کرد. این کشور یک کشور بسیار جمع و جور است.

بنابراین، رفت و آمد و رفت و آمد به راحتی امکان پذیر است. 6 شهر بزرگ، از جمله پایتخت ادینبورگ، همه در دسترس یکدیگر و حومه خیره کننده این کشور قرار دارند. مدرک مهندسی کامپیوتر دانش ترکیبی از علوم کامپیوتر با مهندسی برق را در اختیار شما قرار می دهد. به عنوان مهندس کامپیوتر، شما در طراحی سخت افزار و سیستم های نرم افزاری کامپیوتر مشارکت خواهید داشت. خدمات شما به دلیل تخصص شما در یکپارچه سازی سخت افزار و سیستم های نرم افزاری مورد تقاضا خواهد بود.

دانشگاه های زیر رشته مهندسی کامپیوتر در اسکاتلند را تدریس می کنند:

 • دانشگاه ناپیر ادینبورگ
 • دانشگاه کالدونیان گلاسکو
 • دانشگاه ادینبورگ
 • دانشگاه سنت اندروز

این کشور، کشوری آسان برای سازگاری با اکثر دانشجویان است. همه دانشگاه ها دارای جوامع مختلف بین المللی دانشجویی هستند، به این معنی که شما همیشه در صورت نیاز به پشتیبانی و راهنمایی خواهید رسید. به احتمال زیاد بزرگترین چالش شما این است که از لهجه استفاده کنید و به آب و هوای غیرقابل پیش بینی عادت کنید.

معرفی دانشگاه های رشته مهندسی کامپیوتر در اسکاتلند

مشاغل رشته مهندسی کامپیوتر در اسکاتلند

اگر می خواهید تمرکز خود را محدود کنید، علاوه بر مدارک عمومی رشته مهندسی کامپیوتر در اسکتاند، دانشگاه ها و کالج ها نیز تخصص ها یا زیر رشته های مختلفی را ارائه می دهند. در اینجا چند نمونه هستند:

 • سیستم های سخت افزاری
 • محاسبات توزیع شده
 • رباتیک و سایبرنتیک
 • سیستم های جاسازی شده
 • گرافیک کامپیوتری و تجسم
 • محاسبه تصویر پزشکی
 • کامپیوتر و امنیت شبکه

برای موفقیت به عنوان یک مهندس کامپیوتر، باید توانایی هایی مانند:

توانایی مهندس کامپیوتر در اسکاتلند

با استفاده از این مهارت ها، مهندسان کامپیوتر راه حل های جدیدی پیدا می کنند که باعث می شود دستگاه ها سریع تر، ایمن تر و کارآمدتر شوند. اگر تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که گوشی ها یا رایانه های جدید چگونه بهتر از مدل های قبلی هستند، به لطف تمام تلاش زیاد برای طراحی اجزای سریع تر و سیستم عامل ها و برنامه های کاربردی بهینه تر است. رقابت برای موقعیت های خوب بالا است و دانش از کلاس ها کافی نیست. برای برجسته شدن در میان سایر متقاضیان، باید زودتر روی حرفه خود سرمایه گذاری کنید. به دنبال کارآموزی باشید، در پروژه های تحقیقاتی شرکت کنید و به تنهایی یاد بگیرید.

حقوق کار در اسکاتلند برای این رشته در نمودار زیر نشان داده شده است:

هزینه تحصیل در اسکاتلند

هیچ مقرراتی مبنی بر میزان پرداخت شهریه دانشگاه ها برای دوره های پاره وقت وجود ندارد. دانشجویان باید برای اطلاع از هزینه های دوره های پاره وقت با دانشگاه یا کالج خود مشورت کنند. منابع مختلف مالی برای دانشجویان بین المللی در این کشور وجود دارد. از جمله:

 • بورسیه و برنامه کمک هزینه مشترک المنافع
 • بورسیه های Saltire
 • جوایز فولبرایت

هزینه زندگی در این کشور ارزان تر از سایر نقاط بریتانیا است. با این حال، در مقایسه با سایر نقاط جهان، هزینه زندگی در انگلستان بسیار بالا است. به عنوان مهاجری که شهرها را قبل از مهاجرت به انگلستان ارزیابی می کند، این کشور گزینه بسیار خوبی است.

جدول زیر هزینه زندگی را نشان داده است:

پارامتر هزینه به دلار
اجاره خانه و خدمات 829$
غذا 450$
حمل و نقل 108$

ویزای تحصیلی اسکاتلند

ویزای دانشجویی این کشور مجوز رسمی دولت خارجی برای زندگی و تحصیل در اسکاتلند است. به طور معمول به صورت مهر است که مستقیما در گذرنامه شما درج می شود. ویزای تحصیلی برای همه دانشجویان ترم و یکساله لازم است. یک دانشجوی ترم پس از ورود به این کشور برای ویزای تحصیلی کوتاه مدت درخواست می کند. با این حال، اگر دانشجوی یکساله هستید یا از طریق دانشگاه میزبان خود کارآموزی می کنید، باید برای ویزای عمومی دانشجویی درجه 4 درخواست دهید. دانشجویانی که متقاضی ویزای ردیف 4 هستند باید قبل از عزیمت پروسه درخواست را تکمیل کنند. برای تکمیل این فرآیند، لازم است شخصا در یک مرکز بیومتریک ظاهر شوید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی داشته تا همیشه بهترین مشاوره ها را برای مهاجرت به اروپا در اختیار مردم قرار دهد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.