مهاجرت تحصیلی گرجستان

تحصیل داروسازی در گرجستان

تحصیل در گرجستان

گرجستان از جمله کشورهایی است که دارای دانشگاههای معتبری می­باشد. در دانشگاههای این کشور رشته های مختلفی ارائه می­گردد. دانشجویان زیادی علاقمند به تحصیل داروسازی در گرجستان هستند. رشته داروسازی در کشور گرجستان به دو صورت پیوسته و ناپیوسته برای دانشجویان برگزار می­گردد و زبان تدریس در این رشته تحصیلی زبان انگلیسی است. هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی از نقاط مختلف جهان جهت ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و داروسازی به گرجستان مهاجرت می­نمایند.

مشاورین مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمای دانشجویان عزیز در زمینه مهاجرت تحصیلی به دیگر کشورهای جهان می­باشند. یکی از مهمترین دانشگاههای داروسازی در گرجستان دانشگاه کویتیسی آکاشی تسلیتی می­باشد که از جمله قدیمی ترین دانشگاههای گرجستان است که در رشته داروسازی بالاترین رتبه ها را در جهان بخود اختصاص داده است. تحصیل در رشته داروسازی در کشور گرجستان بصورت رایگان نیست و دانشجویان ملزم به پرداخت شهریه می­باشند. شهریه تحصیلی در رشته داروسازی دانشگاه کویتیسی آکاشی تسیلیتی در سال اول تحصیلی 6000 دلار و در سالهای بعدی 4000 دلار می­باشد.

شرایط تحصیل داروسازی در گرجستان

دانشجویانی که قصد تحصیل داروسازی در گرجستان را دارند بایستی ابتدا در دوره­ای بنام پیش داروسازی را قبل از ورود به این دانشگاه سپری نمایند. این دوره­ی آموزشی 69 ساعت آموزشی است که به دانشجویان آموزش های عملی را ارائه می­نماید. دوره­ی آموزشی فوق در کالج هنر این کشور برگزار می­گردد. دانشگاههای داروسازی گرجستان از دانشجویانی که قصد تحصیل در دوره­ی پیش کالج را دارند آزمونی بنام PCAT  را اخذ می­نمایند. آزمون فوق در فصل های تابستان و پاییز در این کشور برگزار می­گردند.

دانشگاههای داروسازی معدل دانشجویان – نمره اخذ شده در آزمون PCAT  – توصیه نامه ها و مصاحبه های دانشجو با دانشگاه را مورد ارزیابی قرار می­دهند. شروع ترم تحصیلی دانشجویان در دوره­ی آموزشی پیش کالج داروسازی از فصل پاییز آغاز می­گردد.

آموزش داروسازی در گرجستان

دانشجویان برای تحصیل در دوره­ی حرفه ای داروسازی در گرجستان باید ابتدا درخواست تحصیل خود را به دانشکده داروسازی ارائه نماید. پس از آن دانشجو باشد تمامی مدارک تحصیلی خود از جمله نمره قبولی در آزمون پیش کالج- معدل تحصیلی در پیش کالج داروسازی و توصیه نامه ها را به دانشکده ­ی داروسازی مورد نظر ارسال نماید.

دانشجویان بایستی قبل از اتمام دوره­ی پیش داروسازی درخواست خود را به دانشکده مورد نظر ارسال نمایند. البته برخی از دانشجویان پس از گذراندن 35 ساعت آموزشی درخواست تحصیل داروسازی در گرجستان را به دانشکده مورد نظر خود ارسال می­نمایند. ناگفته نماند این دانشجویان باید دوره­ی پیش داروسازی خود را تکمیل نموده و یا ثبت نام خود را در ساعات آموزشی باقیمانده انجام داده باشند.

دانشجویان با اتمام دوره­ی پیش داروسازی و تا شروع دوره­ی داروسازی حرفه ای می­توانند به انجام کار در گرجستان بپردازند. دانشجویان باید توجه داشته باشند در صورتی که درخواست تحصیل داروسازی در گرجستان را به یکی از دانشگاههای داروسازی ارسال نموده اند و در موعد شروع تحصیل حضور نیافته باشند بایستی برای پذیرش دوباره در دانشگاه تمامی مراحل را دوباره انجام دهند.

شرایط تحصیل داروسازی در گرجستان

تحصیل داروسازی در کشور گرجستان به مدت 6 الی 8 سال بطول می­انجامد و دانشجویان ملزم به گذراندن یک دوره کارآموزی در این رشته می­باشند. دانشجویان علاقمند به تحصیل داروسازی در گرجستان باید مدارک زیر را به دانشگاه داروسازی مورد نظر خود تحویل نمایند: ارائه تمامی مدارک تحصیلی دیپلم – پیش دانشگاهی که بایستی به تأیید وزارت امور خارجه رسانیده شود.

کسب نمره قبولی در آزمون ورودی دانشگاه- کسب نمره حداقل 900 در آزمون SAT و یا کسب حداقل نمره 19 در آزمون ACT . دانشگاههای داروسازی در گرجستان مدرک لیسانس دانشجویان را بعنوان پیش داروسازی قبول می­نماید و دیگر دانشجو نیازی به گذراندن دوره­ی پیش داروسازی نخواهند داشت. دانشجویان جهت آگاهی بیشتر در زمینه تحصیل در گرجستان می­توانند با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایند.

تحصیل  داروسازی در گرجستان

دانشجویان در دوره­ی داروسازی بالینی آموزشهایی در زمینه خدمات بهداشت دارویی و نتایج دارویی را بصورت تجربی، تجربه می­کنند. خدمات بهداشتی درمانی نیز نتایج و سیاست هایی است که به بررسی جنبه های اقتصادی – رفتاری و سیاسی خدمات دارویی می­پردازد. دانشجویان در این رشته ملزم به گذراندن یک سری دروس اختیاری هستند که در دیگر رشته ها همچون رشته های روانشناسی- آمار و علوم و سیاسی تدریس می­گردند.

دانشجویان در این رشته تحصیلی با چگونگی رفع مشکلات اجتماعی و سیاسی با تولید و توزیع دارو و چگونگی پرداخت هزینه های داروی آشنا می­گردند. همچنین این دانشگاهها به دانشجویان آموزش های بالینی را بصورت تجربی که به بررسی پروسه های درمانی از طریق رژیم های درمانی می­پردازند ارائه می­نمایند.

مدارک مورد نیاز  ورود به رشته داروسازی در گرجستان کدامند؟

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته داروسازی در کشور گرجستان را دارند علاوه بر ارسال نامه درخواست پذیرش به دانشکده های داروسازی گرجستان باید مدارک زیر را نیز به دانشگاه مورد نظر خود ارائه نمایند:

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه تمامی مدارک تحصیلی اعم از دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات آنها
 • ارائه گواهی تولد دانشجو
 • ارائه آزمایشات پزشکی مبنی بر سلامت دانشجو
 • برخورداری از تمکن مالی برای زندگی در کشور گرجستان

شهریه و هزینه تحصیل داروسازی در گرجستان چگونه است؟

شهریه و هزینه های تحصیلی دانشجویان در رشته داروسازی به صورت این است، شهریه تحصیلی در دانشگاههای داروسازی گرجستان سالانه برابر با 38.580 دلار در سال می­باشد. هزینه دانشکده داروسازی نیز برابر با 750 دلار در سال و هزینه های کتاب وسایل و تجهیزات نیز سالانه برابر 2.208 دلار و هزینه های زندگی در این کشور نیز 21.525 دلار در سال برآورد شده است.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش دکترای داروسازی کدامند؟

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترای داروسازی را دارند باید مدارک زیر را به دانشگاه داروسازی مورد نظر خود تحویل نمایند:

 • ارائه نامه درخواست پذیرش
 • پرداخت هزینه بررسی درخواست پذیرش
 • ارائه کپی مدارک تحصیلی
 • کسب حداقل نمره قبولی در آزمون ورودی
 • ارائه توصیه نامه

دانشجویان زیادی که قصد ادامه تحصیل در کشور گرجستان را دارند ممکن است با سوالات متعددی در زمینه تحصیل  و کار ضمن تحصیل در گرجستان روبرو شوند از جمله:

 • آیا دانشجویان پس از اتمام تحصیلاتشان در رشته داروسازی می­توانند در این کشور به انجام کار بپردازند؟
 • آیا مدارکی که دانشگاههای گرجستان به دانشجویان اعطا می­نماید در تمامی کشورهای جهان معتبر است؟
 • آیا دانشجویان میتوانند به همراه اعضای خانواده خود به این کشور سفر نمایند؟

کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره پاسخگو و راهنمای عزیزان در این زمینه می­باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *