مهاجرت تحصیلی آلمان

تحصیل به زبان انگلیسی در کشور آلمان

تحصیل-به-زبان-انگلیسی-در-کشور-آلمان

تحصیل به زبان انگلیسی در کشور آلمان برای دانشجویان می تواند مجذوب کننده باشد. اما چه تفاوتی در بین تحصیل به زبان رسمی این کشور و یا زبان انگلیسی برای دانشجو وجود دارد؟ تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی نیز می تواند در دانشگاه های دولتی و خصوصی انجام شود. روز به روز بر تعداد دانشگاه هایی که دوره هایی به زبان انگلیسی در کشور آلمان برگزار می کنند افزوده می شود.

دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی در دوره ی کارشناسی ارشد بیش تر و رایج تر است. اما بسیاری از دوره های کارشناسی نیز به زبان انگلیسی برگزار می شوند. این دوره ها به عنوان دوره های بین المللی شناخته می شوند. معمولا در عنوان رشته ها یک کلمه ی بین المللی اضافه می شود. برای بسیاری از دانشجویان خارجی این یک گزینه ی بسیار مناسب است.

چرا که آن ها این فرصت را در اختیار خواهند داشت که در طول دوره ی تحصیل خود، در اوقات فراغت خود زبان آلمانی را بیاموزند و البته قدرت خود در زبان انگلیسی را نیز افزایش دهند. برای تحصیل به زبان انگلیسی در کشور آلمان، هیچ اجباری برای ارائه ی مدرک زبان آلمانی وجود ندارد.

یافتن رشته ی تحصیلی مناسب

برای یافتن رشته ی تحصیلی مناسب خود در آلمان به زبان انگلیسی دو راه وجود دارد. راه اول آن است که از طریق دانشگاه مورد علاقه ی خود اقدام کنید. بیشتر رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند، عنوانی به زبان انگلیسی دارند و به راحتی قابل جستجو هستند. در صورتی که نتوانستید رشته ی مورد نظر خود را بیابید، می توانید از طریق سایت سازمان DAAD برای یافتن دوره ی تحصیلی مورد نظر خود اقدام کنید.

شما از طریق این وب سایت می توانید لیستی از کلیه دوره های آموزشی به زبان انگلیسی، در دانشگاه های آلمان را در اختیار داشته باشید. اگر رشته ی مورد نظر خود را یافته اید، می توانید از طریق این وب سایت سایر دانشگاه ها را بیابید. علاوه بر این شما می توانید اطلاعات اولیه مورد نیاز در رابطه با هر رشته و مدارک مورد نیاز جهت پذیرش، در آن رشته را نیز بدست آورید و از طریق لینک های موجود، به سایت دانشگاه نیز دسترسی پیدا کنید. همه ی اطلاعات مندرج در این سایت به زبان انگلیسی ارائه شده است، تا دانشجویان بتوانند به سادگی اطلاعاتی را که به آن نیاز دارند را بدست آورند.

سیستم DAAD

در صورتی که در سیستم DAAD در حال جستجو برای مقطع کارشناسی هستید، 107 دوره ی آموزشی را می توانید بیابید. اما زمانی که محدودیت دانشگاه های بدون شهریه را اعمال می کنید، تعداد دانشگاه ها و دوره های آن به 54 دوره کاهش پیدا می کند، برخی از آنها امکان تحصیل به زبان انگلیسی در کشور آلمان را فراهم می کنند.

بنابراین شما زمانی که تصمیم می گیرید که در یک دانشگاه غیر دولتی درس بخوانید باید هزینه های آن را پرداخت کنید. البته این هزینه ها همچنان بسیار کم تر از هزینه های تحصیل در بسیاری از کشورهای دیگر است. انتخاب دوره های انگلیسی بدون شک قدرت شما را در زبان انگلیسی افزایش می دهد، اما فراموش نکنید که شما قصد دارید که حداقل تا پایان دوره ی تحصیل خود در کشور آلمان بمانید. بنابراین شما در هنگام زندگی در فضای خارج از دانشگاه باید به مقدمات زبان آلمانی نیز تسلط داشته باشید.

معرفی دوره های تحصیل با زبان انگلیسی 

دانشگاه فرایبورگ

 • این دانشگاه در بسیاری از رشته های تحصیلی، در مقطع کارشناسی ارشد، دوره های انگلیسی برگزار می کند.
 • از محدود دانشگاه هایی است که رشته های دوره ی کارشناسی را نیز به زبان انگلیسی ارائه می دهد.
 • در این دانشگاه رشته های هنری نیز ارائه می شود.
 • دانشگاه فرایبورگ 171امین دانشگاه برتر جهان در رده بندی QS در سال 2018 بوده است.

دانشگاه جورج آگوست گوتینگن

 • این دانشگاه دوره های کارشناسی ارشد علوم اکوسیستم مولکولی ارائه می نماید.
 • این دانشگاه رتبه 181ام برترین دانشگاه های جهان را در اختیار دارد.

دانشگاه لایپزیک

 • در دانشگاه لایپزیش که در رده بندی برترین دانشگاه های جهان در دسته بندی 500 تا 550 قرار دارد،
 • رشته های مختلفی در مقطع کارشناسی ارائه می شود.
 • دانشگاه مونیخ، مدرسه اقتصاد و مدیریت فرانکفورت، موسسه تکنولوژی کارلزروهه، دانشگاه آزاد برلین،
 • دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانز مونیخ، دانشگاه هایدلبرگ و دانشگاه هامبورگ از دیگر دانشگاه های برجسته ای هستند.
 • رشته های مختلف تحصیلی ، بخصوص در مقطع کارشناسی ارشد، را به زبان انگلیسی ارائه می دهند.
 • این دانشگاه شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در کشور آلمان را فراهم می سازد.

هزینه ی تحصیل به زبان انگلیسی در کشور آلمان 

هزینه تحصیل در آلمان به طور کلی بسیار ناچیز و نزدیک به صفر است. البته هزینه های تحصیل در دانشگاه های غیر دولتی بسیار بالاتر بوده و حتی تا 20000 یورو در سال نیز می تواند هزینه در بر داشته باشد. با این حال بر اساس قوانین کشور آلمان هیچ گونه تفاوتی میان دانشجویان کشورهای، اتحادیه ی اروپا و سایر کشور ها وجود ندارد و هزینه ی تحصیل برای آن ها نیز تقریبا رایگان است. البته دانشگاه های منطقه بادن ورتمبرگ که شامل دانشگاه های:

 • فرایبورگ، هایدلبرگ، هوهنهایم، کارلزروهه، کونستانز، مانهاین، اشتوتگارت، توبینگن و اولم است،
 • از سال 2017 از دانشجویان غیر اروپایی شهریه دریافت می کنند.
 • هزینه ی تحصیل در این دانشگاه ها در مقطع کارشناسی 1500 یورو برای هر ترم است،
 • در مقطع کارشناسی ارشد نیز هزینه ی تحصیل 650 یورو در هر ترم است.
 • این نکته را فراموش نکنید که هزینه ی ثبت نام، تایید و کلیه کارهای اداری،
 • از همه ی دانشجویان در کشور آلمان اخذ می شود و سقف این هزینه های کمتر از 300 یورو برای هر ترم است.

دوره هایی به زبان انگلیسی

تحصیل به زبان انگلیسی در کشور آلمان، یک موقعیت برجسته برای دانشجویانی است، که آنها توانایی یادگیری زبان آلمانی را در کشورشان ندارند. بر اساس پیش بینی های دولت آلمان در سال 2013 انتظار می رفت که تعداد دانشجویان بین المللی این کشور در سال 2020 به حدود 350 هزار نفر خواهد رسید.

این در حالی است که در سال 2018 بیش از 370 هزار دانشجوی بین المللی در کشور آلمان در حال تحصیل در این کشور هستند. این تقاضای فراوان سبب شده است تا دانشگاه های مختلف آلمان دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی را نیز در برنامه ی آموزشی خود جای دهند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در آلمان با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *