مهاجرت تحصیلی سنگاپور

بورس تحصیلی در سنگاپور

تحصیل در کشور سنگاپور به همراه هزینه های زیادی می باشد و بیشتر متقاضیان به دنبال کسب بورس تحصیلی در سنگاپور می باشند؛ زیرا دریافت بورسیه به متقاضیان و دانشجویان در زمینه ی پرداخت هزینه های گوناگون تحصیلی و همچنین زندگی کمک خواهد کار.

بورس تحصیلی در سنگاپور دارای انواع مختلفی می باشد و کارشناسان ما در موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت قصد دارند تا در این مقاله شما را با انواع و شرایط کسب بورس تحصیلی در سنگاپور مطلع سازند.

کشور سنگاپور در بخش جنوبی شرقی قاره ی آسیا واقع شده است و دارای شرایط اقتصادی و اجتماعی بسیار مطلوبی می باشد.

هر ساله افرادی زیادی با اهداف مختلف به کشور سنگاپور مهاجرت می کنند و لازم به ذکر است که متقاضیانی که قصد دارند برای تحصیل به کشور سنگاپور مهاجرت کنند، می بایست جهت کسب روادید تحصیلی کشور سنگاپور، اقدام به کسب قبولی و پذیرش از دانشگاه مورد نظر کنند.

شرایط تحصیل در سنگاپور

به طور کلی بیش از سی دانشگاه در کشور سنگاپور وجود دارند و به یاد داشته باشید که در بین تمام دانشگاه های کشور سنگاپور، تنها شش دانشگاه وابسته به دولت میباشند و سایر دانشگاه های از نوع خصوصی هستند.

در کشور سنگاپور دانشگاه های بسیار مطرح و با کیفیتی وجود دارند که در جهان شناخته شده می باشند و از این دانشگاه های میتوان از دانشگاه ملی سنگاپور و دانشگاه نانیانگ نام برد.

تحصیل در دانشگاه های معتبر کشور پیشرفته سنگاپور در سه دوره ی زیر انجام می شود:

 • تحصیل در دوره ی کارشناسی در دانشگاه های سنگاپور.
 • تحصیل در دوره ی کارشناسی ارشد در دانشگاه های سنگاپور.
 • تحصیل در دوره ی دکترا در دانشگاه های سنگاپور.

جهت کسب مدرک لیسانس، متقاضیان و دانشجویان باید به مدت چهار سال مشغول به تحصیل در دوره ی کارشناسی در دانشگاه های کشور سنگاپور شوند.

جهت کسب مدرک فوق لیسانس، متقاضیان و دانشجویان باید به مدت دو سال مشغول به تحصیل در دوره ی کارشناسی ارشد در دانشگاه های کشور سنگاپور شوند.

همچنین جهت کسب مدرک دکترا، متقاضیان و دانشجویان باید به مدت چهار سال مشغول به تحصیل در دوره ی دکترا در دانشگاه های کشور سنگاپور شوند.

به یاد داشته باشید که بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی در کشور سنگاپور در دوره های مختلف تحصیلی مشابه نمی باشند و هر کدام شرایط خاص خود را دارند.

متقاضیان و دانشجویان عزیز میتوانند جهت اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور مدارک مورد نیاز را به سفارت و یا کنسولگری این کشور تحویل دهند.

هزینه های تحصیل در سنگاپور

دانشگاه های کشور سنگاپور دارای سطح بسیار بالایی می باشند و معتبر ترین دانشگاه های این کشور در بین پنجاه دانشگاه برتر قرار گرفته اند.

هزینه ی تحصیل در دانشگاه های کشور سنگاپور پایین نمی باشند و متقاضیانی که می خواهند با روادید تحصیلی به این کشور مهاجرت کنند باید توان مالی کافی داشته باشند.

به طور کلی میانگین هزینه ی تحصیل در دانشگاه ملی کشور سنگاپور دورازه هزار دلار به صورت سالیانه می باشد و لازم به ذکر است که دانشجویان رشته های پزشکی و دندانپزشکی می بایست هر ساله تقریبا سی و شش هزار دلار صرف هزینه های تحصیل در دانشگاه های کشور سنگاپور کنند.

علاوه بر هزینه های تحصیل، دانشجویان می بایست توان مالی کافی برای پرداخت هزینه های زندگی خود را نیز داشته باشند.

هزینه های زندگی و اقامت دانشجویان در کشور سنگاپور هر ساله به یازده هزار دلار می رسد.

در کل هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان در کشور سنگاپور بسیار زیاد می باشد، اما متقاضیان و دانشجویانی که موفق به کسب بورس تحصیلی در سنگاپور می شوند، می توانند بخش گسترده ای از هزینه های خود را کاهش دهند.

مدارک و شرایط مورد نیاز

یکی از مهم ترین مواردی که متقاضیان باید جهت کسب بورس تحصیلی در سنگاپور آن را در نظر داشته باشند، ارائه و تحویل مدارک مورد نیاز می باشد.

به طور کلی بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی دانشگاهی در کشور سنگاپور به دانشجویان دوره های کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود و تعداد بورسیه های تحصیلی که در دوره ی لیسانس به دانشجویان ارائه می شوند بسیار کم می باشند.

نسخه ی اصلی تمامی مدارکی که در این بخش ذکر می شوند باید به دانشگاه مورد نظر تحویل داده شوند و لازم به ذکر است که تمامی مدارک و اسناد دانشجو باید به زبان انگلیسی در دفاتر رسمی ترجمه شوند.

مدارک و اسناد مورد نیاز جهت کسب بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی به چند بخش تقسیم می شوند:

 • ارائه سی وی.
 • ارائه پرونده سوابق.
 • ارائه مدارک تحصیلی کسب شده به همراه ریز نمرات.
 • ارائه مدارک مورد نیاز زبان انگلیسی.
 • ارائه توصیه نامه از اساتید.
 • پروژه تحقیقاتی جهت تحصیل در دوره ی دکترا.

همچنین مدارک و اسناد زیر جهت ثبت نام آنلاین باید در تارنمای مربوطه بارگزاری شوند:

 • مدارک شناسایی.
 • عکس فردی.
 • ارائه مدارک تحصیلی کسب شده به همراه ریز نمرات.
 • ارائه توصیه نامه از اساتید.
 • ارائه مدارک مورد نیاز زبان انگلیسی.

به یاد داشته باشید که به طور کلی متقاضیان باید تسلط کامل به زبان انگلیسی داشته باشند و از استاد های شناخته شده توصیه نامه کسب کنند.

در ادامه با انواع بورس تحصیلی در سنگاپور آشنا خواهید شد.

Singapore National University Scholarship

دانشگاه ملی سنگاپور در رنکینگ جهانی در بین پنجاه دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است و سطح بسیار بالایی در زمینه های مختلف تحصیلی دارد.

لازم به ذکر است که این دانشگاه در زمینه ی تحصیل در رشته های فنی و مهندسی در بین پنج دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است و هر ساله دانشجویان زیادی وارد این دانشگاه می شوند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه ملی سنگاپور به دانشجویان این اجازه را می دهد تا بتوانند به راحتی در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند و این بورسیه برای دانشجویان دوره فوق لیسانس و دوره ی دکترا مناسب میباشد.

دانشجویان باید جهت کسب این بورسیه، مدارک تحصیلی قبلی خود را به همراه ریز نمرات ارائه دهند.
همچنین ارائه پروژه های تحقیقاتی، نمرات جی آر ای و  مدارک زبان آیلتس و تافل در کسب این بورسیه نقش بسیار مهمی دارند.

متقاضیان باید با ارائه بیانیه، باید هدف خود از کسب این بورسیه را مشخص کنند.

پروژه ی تحقیقاتی و پژوهشی دانشجویان باید بیش از هشتصد کلمه داشته باشد و متقاضیان باید از اساتید خود دو توصیه نامه داشته باشند.

با کسب این بورسیه، دانشجویان خارجی می توانند هر ماه سه هزار دلار کمک هزینه تحصیلی کسب کنند.

شایان ذکر است که افرادی که اقامت دائمی سنگاپور را دارا می باشند، می توانند با کسب این بورسیه، هر ماه سه هزار و دویست دلار کمک هزینه دریافت کنند.

همچنین لازم به ذکر است که مبلغ سه هزار و پانصد دلار برای شهروندان سنگاپوری (به همراه صندوق امانت مرکزی) در نظر گرفته شده است.

Nanyang Technology University Scholarship

دانشجویان برتر دانشگاه فناوری نانیانگ در کشور سنگاپور در صورتی که شرایط مناسبی داشته باشند، می توانند جهت کسب بورسیه و کمک هزینه تحصیلی اقدام کنند.

داشتن سابقه های تحصیلی درخشان و پتانسیل رهبری و همچنین مصاحبه ی خوب از مهم ترین عوامل کسب بورسیه در این دانشگاه می باشند.

تمامی دانشجویان خارجی و داخلی با ملیت های مختلف می توانند این بورسیه را بدست آورند و لازم به ذکر است که این بورسیه به دانشجویان و متقاضیان دوره های لیسانس و فوق لیسانس نیز ارائه می شود.

دانشجویان دوره های علوم پزشکی می توانند تنها در سه سال نخست تحصیل خود از این بورسیه برخوردار شوند.

بورسیه این دانشگاه تمامی هزینه های تحصیلی دانشجویان را کاور می کند و دانشجویانی که موفق به کسب این بورسیه می شوند می توانند هر ساله تا هفت هزار دلار آمریکا کمک هزینه تحصیلی کسب کنند.

همچنین مبلغ دو هزار دلار آمریکا جهت پرداخت هزینه های زندگی دانشجویان در نظر گرفته شده است.

لازم به ذکر است که دانشجویان با کسب این بورسیه در صورتی که از کامپیوتر های استفاده کنند، مبلغ هزار و هشتصد دلار کمک هزینه برای استفاده از کامپیوتر ها به آن ها ارائه می شود.

رقابت برای کسب این بورسیه بسیار بالا می باشد به همین دلیل دانشجویانی که می خواهند این بورسیه را دریافت کنند باید شرایط فوق العاده ای داشته باشند.

کامل کردن فرم تقاضا، ارائه مقاله و پروژه تحقیقاتی، ارائه عکس و مشخصات شخصی از موارد لازم برای کسب این بورسیه می باشند.

اعلام نتیجه مصاحبه بورسیه دانشگاه فناوری سنگاپور

همچنین متقاضیان باید در یک مصاحبه انتخابی شرکت کنند تا صلاحیت آن ها تایید شود و نتایج مصاحبه ها معمولا در اواخر ماه مه اعلام می شوند.

Shelton College Scholarship

بورسیه تحصیلی و کمک هزینه های تحصیلی این دانشکده در سه سط سی درصدی، پنجاه درصدی و هفتاد درصدی ارائه می شوند و معیار ارائه این بورسیه به صورت زیر می باشد:

 • نمرات تحصیلی.
 • کمک های فوق برنامه.
 • رقابت های ورزشی.

بعد از اتمام دوره ی تحصیلی متوسطه و کسب مدرک دیپلم، دانشجویان می توانند وارد کالج فلتون شوند.

کالج فلتون در آمریکا، کانادا، استرالیا و اروپا و همچنین سنگاپور نیز شعبه دارد و دانشجویان بالای هجده سال می توانند از بورسیه تحصیلی فلتون بهره مند شوند.

متقاضیان جهت کسب این بورسیه باید هزینه ی اپلیکیشن را که تقریبا ششصد دلار سنگاپور می باشد پرداخت کنند و علاوه بر این، فرم های مربوطه را کامل کنند و در آزمون تعیین سطح زبان شرکت کنند.

سایر مدارک و شرایط مورد نیاز جهت کسب بورسیه فلتون به صورت زیر می باشند:

 • مدارک شناسایی.
 • عکس.
 • کپی گذرنامه.
 • پرینت بانکی.
 • مدارک زبان انگلیسی.

به یاد داشته باشید که تمامی مدارک باید به صورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شوند.

کلام پایانی:

در صورتی که شما عزیزان قصد دارید تا با روادید تحصیلی به کشور سنگاپور مهاجرت کنید، می توانید جهت مطلع شدن از هزینه های دانشجویی در سنگاپور، با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *