مهاجرت تحصیلی سنگاپور

تحصیل در سنگاپور

تحصیل در سنگاپور شرایط خاصی دارد و متقاضیانی که می خواهند در مراکز تحصیلی این کشور مشغول به تحصیل شوند، باید از شرایط تحصیل و هزینه های اقامت و تحصیل در این کشور به صورت کامل مطلع باشند.

کشور سنگاپور در بخش جنوب غربی قاره ی آسیا واقع شده است و از ثروتمند ترین و همچنین پیشرفته ترین کشور های جهان به شمار می رود و به دلیل وجود شرایط اقتصادی مطلوب در این کشور، هر ساله افراد زیادی برای کار یا سرمایه گذاری به سنگاپور مهاجرت می کنند.

همچنین لازم به ذکر است که اکثر دانشجویانی که در این کشور مشغول به تحصیل هستند به فکر کسب اقامت و کار بعد از تحصیل در سنگاپور می باشند.

جهت ورود به خاک این کشور راه های مختلفی وجود دارند اما در این مقاله کارشناسان موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارند شما را با شرایط تحصیل در سنگاپور مطلع و آشنا سازند.

شرایط تحصیل در سنگاپور

برای تحصیل در دانشگاه های کشور سنگاپور، متقاضیان باید مدرک زبان آیلتس داشته باشند و مدارک مورد نیاز را تحویل دهند.

متقاضیان جهت کسب مدرک لیسانس از دانشگاه های سنگاپور باید به مدت چهار سال، جهت کسب مدرک فوق لیسانس باید به مدت دو سال و جهت کسب مدرک دکترا باید پنج الی شش سال مشغول به تحصیل شوند.

در کشور سنگاپور بیش از سی دانشگاه معتبر وجود دارد و لازم به ذکر است که از این تعداد تنها شش دانشگاه از نوع دولتی می باشند.

به یاد داشته باشید که دانشگاه ملی سنگاپور و دانشگاه فنی نانیاتگ از بین صد دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته اند و در هر یک از این دانشگاه های بیش از سی هزار دانشجو در حال تحصیل در رشته های گوناگون می باشند.

در سال های اخیر دانشجویان زیادی جهت تحصیل به کشور سنگاپور مهاجرت کرده اند؛ زیرا این کشور از امن ترین و مناسب ترین کشور های دنیا می باشد و شرایط اجتماعی این کشور نیز نسبت به اکثر کشور های دنیا بهتر می باشد و میزان اعتیاد در این کشور بسیار کم است.

یکی دیگر از مزایای تحصیل در سنگاپور این است که دانشجویان می توانند هر هفته حداکثر شانزده ساعت مشغول به کار شوند و بخشی از هزینه های خود را پرداخت کنند.

لازم به ذکر است که دانشجویان در صورتی که شرایط مناسب داشته باشند، می توانند اقدام به کسب کمک هزینه ها و بورسیه های تحصیلی کنند.

دانشگاه های سنگاپور

در این بخش از نوشتار قصد داریم شما را با بهترین دانشگاه های کشور سنگاپور آشنا سازیم.

دانشگاه فنی نانیانگ در رنکینگ جهانی رتبه ی دوازدهم را به خود اختصاص داده است و سطح بالایی در ارائه دوره های مهندسی دارد. این دانشگاه رتبه ی پنجم در زمینه ی تحصیل در رشته ی مهندسی و فناوری را به خود اختصاص داده است.

دانشگاه مدیریت سنگاپور برای افرادی مناسب می باشد که می خواهند در زمینه هایی نظیر حسابداری، علوم کامپیوتر، اقتصاد، قانون و سایر موارد مشغول به تحصیل شوند. این دانشگاه در بین پنجاه دانشگاه برتر جهان در زمینه ی تحصیلات حسابداری و مالی قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که دانشگاه نانیانگ سنگاپور، دانشگاه ملی سنگاپور و همچنین دانشگاه تکنولوژی و طراحی سنگاپور از طرف وزارت علوم ایران تایید شده اند.

جهت تحصیل در دانشگاه های کشور سنگاپور متقاضیان می توانند دوره های تحصیلی را به چهار زبان انگلیسی، مالایی، چینی و تامیل سپری کنند اما اکثر دانشجویان دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی مشغول به تحصیل می شوند.

برای تحصیل به زبان انگلیسی متقاضیان باید مدرک زبان تافل و یا آیلتس با نمرات بالا و قابل قبول ارائه دهند.

لیست داشگاه های محلی کشور سنگاپور به صورت زیر می باشد:

دانشگاه ملی سنگاپور
دانشگاه تکنولوژی نانیانگ
دانشگاه مدیریت سنگاپور
موسسه تکنولوژی سنگاپور
دانشگاه تکنولوژی و طراحی سنگاپور
دانشگاه علوم اجتماعی سنگاپور
دانشگاه مدیریت سنگاپور (موسسه خصوصی)

 

مخارج زندگی و هزینه های تحصیل

هزینه های تحصیل در دانشگاه های کشور سنگاپور در مقایسه با دانشگاه های کشور های آسیایی ممکن است بیشتر باشد اما هزینه های تحصیل در این کشور نسبت به کشور هایی چون آمریکا، کانادا، انگلستان و سایر کشور های اروپایی و آمریکایی بسیار کم تر می باشد.

میانگین هزینه های تحصیل و نرخ شهریه در دانشگاه های سنگاپور ده هزار دلار آمریکا در سال می باشد اما این نرخ در تمام دانشگاه های این کشور یکسان نمی باشد.

برای مثال متقاضیان جهت تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه ملی سنگاپور باید از یازده الی سی و شش هزار دلار آمریکا هزینه کنند.

به یاد داشته باشید که در صورتی که متقاضیان موفق به کسب بورسیه نشوند، باید توان مالی پرداخت شهریه و هزینه های تحصیلی را داشته باشند.

در کنار هزینه های تحصیل، متقاضیان باید توان پرداخت سایر هزینه ها را داشته باشند.

برای مثال هزینه ی اقامت و سکونت دانشجویان هر ساله به هفت هزار دلار آمریکا می رسد.

در جدول زیر به اصلی ترین هزینه های زندگی دانشجویان در کشور سنگاپور اشاره می کنیم:

هزینه مورد
450 الی 900 دلار مسکن و سکونت
400 الی 500 دلار خوراک
90 الی 180 دلار رفت و آمد
400 الی 650 دلار هزینه های متفرقه و شخصی
1500 الی 2000 دلار مجموع هزینه زندگی

 

بورسیه های تحصیلی

متقاضیان جهت کاهش هزینه های تحصیل خود در دانشگاه های کشور سنگاپور می توانند اقدام به کسب بورسیه های تحصیلی کنند.

همانطور که گفته شد، نرخ هزینه تحصیل و زندگی در سنگاپور پایین نمی باشد و متقاضیانی که موفق به کسب کمک هزینه ها و بورسیه های تحصیلی می شوند، می توانند به راحتی مشغول به تحصیل در سنگاپور شوند.

بورسیه های و کمک هزینه های تحصیلی کشور سنگاپور به چند بخش تقسیم می شوند:

A STAR

در صورتی که متقاضیان تجربه ی تحصیل در دانشگاه های سنگاپور را داشته باشند، می توانند این بورسیه را کسب کنند.

این بورسیه تحصیلی هر ساله به بیش از دویست و سی دانشجو ارائه می شود.

SINGA

دانشجویانی که برای اولین بار وارد دانشگاه های کشور سنگاپور می شوند می توانند این نوع از کمک هزینه را کسب کنند و لازم به ذکر است که متقاضیان با کسب این بورسیه می توانند هر ماه تا دو هزار و پانصد دلار کمک هزینه کسب کنند.

این بورسیه از بهترین بورسیه ها برای دانشجویان و هموطنان عزیز ایرانی می باشد.

University of Technology (Nanjing-Scholarship)

این کمک هزینه به متقاضیانی ارائه می شود که مشغول به تحصیل در دوره های فوق لیسانس و دکترا در دانشگاه فناوری نانجینگ می باشند.

مبلغ این بورسیه در دو دوره ی ذکر شده به صورت زیر می باشد:

مبلغ کمک هزینه دوره
12 هزار دلار الی 15 هزار دلار دوره ی فوق لیسانس
20 هزار دلار الی 25 هزار دلار دوره ی دکترا

 

Shelton College Scholarship

این کمک هزینه سه نوع دارد و دانشجویان براساس شرایط خاص خود می توانند این بورسیه را کسب کنند و لازم به ذکر که این بورسیه می توانند موجب ورود به دانشگاه های معتبر کشور های اروپایی و آمریکایی شود.

کمک هزینه ی دوره لیسانس

دانشجویانی که در دانشگاه های کشور سنگاپور در حال تحصیل در دوره ی لیسانس می باشند می توانند با ارائه مدرک زبان معتبر و داشتن نمرات کافی این بورسیه را کسب کنند.

کسب روادید تحصیلی

تحصیل در سنگاپور در صورتی ممکن خواهد بود که متقاضیان از دانشگاه مورد نظر کسب قبولی کنند و مدارک خود را جهت کسب روادید تحصیلی به سفارت این کشور ارائه دهند.

متقاضیان برای کسب قبولی در دانشگاه مورد نظر می توانند به صورت آنلاین درخواست دهند و با کامل کردن فرم های مربوطه، در آزمون ورودی شرکت کنند.

برای کسب روادید تحصیلی سنگاپور، متقاضیان باید شرایط و مدارک زیر را دارا باشند:

  • کسب قبولی از دانشگاه مورد نظر در کشور سنگاپور.
  • ارائه مدارک زبان.
  • ارائه پاسپورت (اعتبار بیش از شش ماه).
  • ارائه ترجمه ی تمامی مدارک تحصیلی کسب شده در گذشته.
  • ارائه مدارک شناسایی.
  • داشتن توان مالی کافی.
  • شش عدد عکس.
  • نداشتن سابقه ی جرم.
  • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر و یا سایر موارد.

در صورتی که مدارک متقاضی به صورت کامل تحویل داده نشود، انجام امور پرونده وی دچار مشکل خواهد شد.

اگر شما عزیزان قصد دارید اقدام به بورس تحصیلی در سنگاپور کنید، می توانید با هماهنگی های قبلی جهت ارائه مدارک خود به موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *