مهاجرت تحصیلی سنگاپور

تحصیل در سنگاپور

تحصیل در سنگاپور

تحصیل در سنگاپور شرایط خاصی دارد و متقاضیانی که می خواهند در مراکز تحصیلی این کشور مشغول به تحصیل شوند، باید از شرایط به صورت کامل مطلع باشند. کشور سنگاپور در بخش جنوب غربی قاره آسیا واقع شده است. از ثروتمند ترین و همچنین پیشرفته ترین کشورهای جهان به شمار می رود. به دلیل وجود شرایط اقتصادی مطلوب در این کشور، هر ساله افراد زیادی برای کار یا سرمایه گذاری به سنگاپور مهاجرت می کنند.

همچنین لازم به ذکر است که اکثر دانشجویانی که در این کشور مشغول به تحصیل هستند به فکر کسب اقامت و کار بعد از تحصیل در سنگاپور می باشند. جهت ورود به خاک این کشور راه های مختلفی وجود دارند. اما در این مقاله کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارند شما را با شرایط تحصیل در سنگاپور مطلع و آشنا سازند.

شرایط تحصیل در سنگاپور

برای تحصیل در دانشگاه های کشور سنگاپور، متقاضیان باید مدرک زبان آیلتس داشته باشند و مدارک مورد نیاز را تحویل دهند. متقاضیان جهت کسب مدرک کارشناسی از دانشگاه های سنگاپور باید به مدت 4 سال، جهت کسب مدرک کارشناسی ارشد باید به مدت 2 سال و جهت کسب مدرک دکترا باید 5 الی 6 سال مشغول به تحصیل شوند. در کشور سنگاپور بیش از 30 دانشگاه معتبر وجود دارد. لازم به ذکر است که از این تعداد تنها 6 دانشگاه از نوع دولتی می باشند.

به یاد داشته باشید که دانشگاه ملی سنگاپور و دانشگاه فنی نانیاتگ از بین 100 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته اند. در هر یک از این دانشگاه های بیش از30000 دانشجو در حال تحصیل در رشته های گوناگون می باشند. در سال های اخیر دانشجویان زیادی جهت تحصیل به کشور سنگاپور مهاجرت کرده اند. زیرا این کشور از امن ترین و مناسب ترین کشورهای دنیا می باشد. شرایط اجتماعی این کشور نیز نسبت به اکثر کشورهای دنیا بهتر می باشد. میزان اعتیاد در این کشور بسیار کم است. یکی دیگر از مزایای تحصیل در سنگاپور این است که دانشجویان می توانند هر هفته حداکثر 16 ساعت مشغول به کار شوند. بخشی از هزینه های خود را پرداخت کنند.

شرایط تحصیل در سنگاپور

دانشگاه های کشور سنگاپور

در این بخش از نوشتار قصد داریم شما را با بهترین دانشگاه های کشور سنگاپور آشنا سازیم.

دانشگاه فنی نانیانگ در رنکینگ جهانی رتبه دوازدهم را به خود اختصاص داده است. سطح بالایی در ارائه دوره های مهندسی دارد. این دانشگاه رتبه پنجم در زمینه تحصیل در رشته مهندسی و فناوری را به خود اختصاص داده است. دانشگاه مدیریت سنگاپور برای افرادی مناسب می باشد که می خواهند در زمینه هایی نظیر حسابداری، علوم کامپیوتر، اقتصاد، قانون و سایر موارد مشغول به تحصیل شوند. این دانشگاه در بین 50 دانشگاه برتر جهان در زمینه تحصیلات حسابداری و مالی قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که دانشگاه نانیانگ سنگاپور، دانشگاه ملی سنگاپور و همچنین دانشگاه تکنولوژی و طراحی سنگاپور از طرف وزارت علوم ایران تایید شده اند. جهت تحصیل در دانشگاه های کشور سنگاپور متقاضیان می توانند دوره های تحصیلی را به 4 زبان انگلیسی، مالایی، چینی و تامیل سپری کنند. اما اکثر دانشجویان دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی مشغول به تحصیل می شوند.

لیست داشگاه های محلی کشور سنگاپور به صورت زیر می باشد:

  • دانشگاه ملی سنگاپور
  • دانشگاه تکنولوژی نانیانگ
  • دانشگاه مدیریت سنگاپور
  • موسسه تکنولوژی سنگاپور
  • دانشگاه تکنولوژی و طراحی سنگاپور
  • دانشگاه علوم اجتماعی سنگاپور

مخارج زندگی و هزینه های تحصیل در کشور سنگاپور

هزینه های تحصیل در دانشگاه های کشور سنگاپور در مقایسه با دانشگاه های کشورهای آسیایی ممکن است بیشتر باشد. اما هزینه های تحصیل در این کشور نسبت به کشورهایی چون آمریکا، کانادا، انگلستان و سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار کم تر می باشد. میانگین هزینه های تحصیل و نرخ شهریه در دانشگاه های سنگاپور 10000$ (دلار) در سال می باشد. اما این نرخ در تمام دانشگاه های این کشور یکسان نمی باشد. متقاضیان جهت تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه ملی سنگاپور باید از 11000$ الی 36000$ (دلار) هزینه کنند. به یاد داشته باشید که در صورتی که متقاضیان موفق به کسب بورسیه نشوند، باید توان مالی پرداخت شهریه و هزینه های تحصیلی را داشته باشند.

در جدول زیر به اصلی ترین هزینه های زندگی دانشجویان در کشور سنگاپور اشاره می کنیم:

هزینه به دلار پارامتر
450$ الی 900$ مسکن و سکونت
400$ الی 500$ خوراک
90$ الی 180$ رفت و آمد
400$ الی 650$ هزینه های متفرقه و شخصی
1500$ الی 2000$ مجموع هزینه زندگی

اگر شما عزیزان قصد دارید اقدام به بورس تحصیلی در سنگاپور کنید، می توانید با هماهنگی های قبلی جهت ارائه مدارک خود به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.