مهاجرت تحصیلی آمریکا

بورسیه تحصیلی آمریکا

بورسیه تحصیلی آمریکا
 • آیا انواع بورسیه تحصیلی آمریکا  را می شناسید؟
 • آیا گرفتن بورسیه تحصیلی آمریکا  در تمامی مقاطع تحصیلی امکا ن پذیر است؟
 • آیا برای اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا  مدرک زبان خاصی مورد نیاز است؟

این مقاله در باب بورسیه تحصیلی آمریکا نگارش شده و انواع بورسیه تحصیلی آمریکا را به شما معرفی می کند. بورسیه تحصیلی آمریکا در انواع مختلف وجود دارد. بهترین نکته در بورسیه تحصیلی آمریکا این است که در تمام انواع بورسیه ها دانشجو نیازی به باز پس دادن بورسی که گرفته است نخواهد داشت. ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمای اخذ بورسیه در تمام کشورها هستیم.

مراکز اعطا کننده بورسیه تحصیلی آمریکا

دولت فدرال آمریکا، موسسات خیریه آمریکا، ایالات کشور آمریکا، شرکت های خصوصی، شرکت های دولتی که برای پروژه های  تحقیقاتی و مطالعات علمی به دانشجو های نخبه  بورسیه می دهند. چنانچه دانشجو متقاضی دریافت بورس تحصیلی باشد باید از ابتدای امر و هنگام پذیرش در فرم اولیه پذیرش درخواست خود را برای اخذ بورس تحصیلی اعلام کند. دانشگاه بعد از بررسی مدارک متقاضی چنانچه شرایط دریافت بورس تحصیلی را داشته باشد از شروع ترم تحصیلی بورسیه را به متقاضی اعطا خواهد کرد.

بورسیه تحصیلی آمریکا در مقطع لیسانس

برای  اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا در مقطع کارشناسی، متقاضی باید پس از اخذ پذیرش تحصیلی خود از دانشگاه، با ارائه توانایی های فردی خود از جمله مدرک آیلتس حداقل 6 آکادمیک، نمرات a  و A+ و  پس از گذراندن حداقل دو ترم از ابتدای تحصیل خود در دانشگاه  در خواست اخذ بورسیه تحصیلی نماید .

این بورسیه تحصیلی و یا کمک هزینه تحصیلی در حدود 2.000 $ تا نهایت 9.000 $ است. اما در نظر داشته باشید دریافت بورسیه تحصیلی کار بسیار دشواری برای دانشجویانی است که تابعیت و اقامت کشور آمریکا را کسب ننموده اند. بر این اساس بسیار توصیه می شود که در صورت امکان، متقاضیان تحصیل کارشناسی در ابتدا پذیرش از کالج گرفته و پس از سپری کردن 1 سال تحصیل و ارائه رزومه تحصیلی عالی برای دریافت پذیرش از دانشگاههای آمریکا اقدام کنند . در این صورت شانس ادامه تحصیل در دانشگاههای درجه یک آمریکا را خواهند داشت.

بورسیه دانشگاهی فوق لیسانس و مقطع دکتری

 • کمک هزینه تحصیل Teaching Assistantship

این نوع بورس به TA شناخته می شود. این نوع بورسیه تحصیلی از طرف استاد به فرد متقاضی اعطا می شود. متقاضی باید دانش بالایی از زبان انگلیسی داشته باشد. و در این نوع بورسیه تحصیلی دانشجو معمولا کمک استاد می شود با کمک به دانشجویان دیگر و تصحیح نمودن آزمون ها و نمره دادن به دانشجویان در واقع به استاد کمک می کند و حقوق دریافت نماید.

 • فاند تحقیقاتی Reaserch Assistantship

این بورس تحصیلی RA است و یا بورس تحقیقاتی هم گفته می شود. در این نوع بورس تحصیلی پروژه های خاص را دانشجو با کمک استاد راهنما انجام می دهد. در این بورسیه به ازای هر واحد درسی متقاضی بین 750 تا 1500 $ از طرف استاد دریافت می کند.

چنانچه متقاضی تحصیل در آمریکا هستید و تمایل به دریافت بورسیه تحصیلی آمریکادارید، باید بدانید که کار برای شما بسیار سخت است. داشتن مدرک زبان بسیار بالا و تحصیل در دانشگاههای معتبر کشور مبدا ضروری است. بخصوص در رشته های مهندسی اینکه شما فارغ التحصیل دانشگاه سراسری با معدل بالای 16 باشید شانس بسیار بیشتری خواهید داشت.

داشتن چند مقاله بین المللی در این مورد ضروری است. برای ارائه رزومه بهتر و داشتن شانس بیشتری جهت اخذا بورسیه تحصیلی آمریکا، از اساتید دانشگاه مبدا خود توصیه نامه گرفته و به همراه سایر مدارک تحصیلی به دانشگاه بفرستید.

 انواع بورسیه تحصیلی آمریکا

بورسیه هایی که  خارج از محل تحصیل و دانشگاه به دانشجو تعلق می گیرد:

 • بورسیه دانشگاهی فوق لیسانس و مقطع دکتری
 • Bursaries
 • کمک هزینه تحصیل (Teaching Assistantship)
 • فاند تحقیقاتی (Reaserch Assistantship)

بورسیه های خارج از محل تحصیل و دانشگاه

 • vanier Canada graduate scholarship

این بورسیه تحصیلی فقط به دوره تحصیلی دکتری تعلق می گیرد و دانشجویان در دوره دکتری می توانند از سوپر وایزر خود درخواست بورس تحصیلی نمایند. این نوع بورس متعلق به تمامی دانشجویان می باشد. در واقع تفاوتی بین دانشجویان فدرال و خارجی وجود ندارد. این نوع بورسیه تحصیلی سالیانه فقط به تعداد محدودی دانشجو تعلق می گیرد. مبلغ بورسیه ای  که به دانشجویان تعلق می گیرد بسته به شرایط بورسیه و نظر استاد راهنما متفاوت است.

 • trudeau foundation doctoral scolarships

این  بورسیه تحصیلی فقط به 15 دانشجو فدرال و خارجی اعطا می شود و فقط  به مقطع تحصیلی دکتری اختصاص داده شده است. در این نوع بورسیه تحصیلی دانشجویان تا سقف 60.000 $ را می توانند دریافت نمایند.

 • banting postdoctoral fellowships

این بورسیه تحصیلی آمریکا که در مدت دو سال هم می باشد فقط به دانشجویان در مقطع پست دکتری تعلق می گیرد. در واقع به نوعی فلوشیپ است و مبلغ 70.000 $ به فرد متقاضی اعطا می شود.

 • canadian Queen Elizabeth

این بورس تحصیلی مختص به ملکه الیزابت است که توسط هیئت ایشان به دانشجویان تعلق می گیرد.

بورسیه تحصیل امریکا

 • هرچند اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا  برای دانشجویان غیر آمریکایی بسیار سخت است اما غیر ممکن نیست.
 • در مقطع دکتری شانس دریافت بورسیه بسیار بیشتر است .
 • آمریکا شرایط اخذ و دریافت وام دانشجویی را نیز برای دانشجویان مهیا کرده است.
 • اما دریافت وام برای اشخاص غیر تبعه یا غیر مقیم غیر ممکن است مگر اینکه ضامن معتبر تبعه آمریکا داشته باشند.
 • اما تقریبا تمامی دانشجویان آمریکایی از وام های دانشجویی استفاده می کنند.

این مقاله در باب بورسیه تحصیلی آمریکا  و شرایط اخذ ان نگارش شده است چنانچه قصد ادامه تحصیل در آمریکا را دارید قبل از هر گونه اقدام و پرداخت هزینه، با کارشناسان مجرب و وکلای ارشد موسسات حقوقی معتبر همچون موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و از مشاوره تلفنی برخوردار شوید. در رابطه با اخذ ویزای کشورهایی چون آمریکا قطعا با مشاوره و کمک وکیل وارد پروسه ویزا شوید .

Related Posts

یک دیدگاه برای “بورسیه تحصیلی آمریکا

 1. لیلا عسکرنژاد گفت:

  بورسیه تحصیلی آمریکا را از داخل ایران هم میشه گرفت؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *