مهاجرت تحصیلی اتریش

اقامت پس از تحصیل در اتریش

اقامت پس از تحصیل در اتریش

افراد زیادی به دنبال دریافت اقامت دائم در کشور اتریش هستند. ما در این مقاله به چگونگی دریافت اقامت پس از تحصیل در اتریش می­پردازیم. کشور اتریش به دلیل داشتن شرایط مناسب تحصیلی و زندگی و از طرفی دارا بودن فرصت های شغلی برای افراد متخصص علاقمندان زیادی دارد.

تحصیل در اتریش

دانشجویانی که برای ادامه تحصیل در کشور اتریش هستند می­توانند همراه با تحصیل در این کشور کار انجام دهند. اگرچه میزان انجام کار در هفته برای دانشجویان هر دوره متفاوت است، اما دانشجویان می­توانند از طریق کار در حین تحصیل بسیاری از هزینه های زندگی دانشجویی را تحت پوشش قرار دهند.

ساعات کاری برای دانشجویان مقطع کارشناسی  10الی20 ساعت در هفته، کارشناسی ارشد 20الی 30ساعت درهفته و دوره­ی دکتری 30 الی40ساعت در هفته می­باشد. دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود می­توانند با یافتن شغل مورد نظر خود در کشور اتریش می­توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار اتریش تغییر دهند.

چنانچه این افراد بتوانند کارت قرمز سفید قرمز کشور اتریش را بدست آوردند، به این معناست که اقامت دائم کشور اتریش را بدست آورده اند. دانشجویان پس از اتمام تحصیلات در کشور اتریش از راههای گوناگونی جهت دریافت اقامت دائم این کشور اقدام می­کنند.

از جمله راههایی که دانشجو ­می­تواند اقامت پس از تحصیل در اتریش را برای خود دریافت نماید عبارتند از:

  • اقامت پس از تحصیل از طریق کار
  • اقامت پس از تحصیل از طریق ازدواج
  • اقامت پس از تحصیل از طریق داشتن تخصص
  • اقامت پس از تحصیل از طریق ثبت شرکت

که ما در اینجا به تفضیل در مورد هریک از این راهها صبحت خواهیم نمود.

اقامت پس از تحصیل از طریق کار

همانطور که گفته شد دانشجویان در حین تحصیل اجازه کارکردن نیز دارند. همچنان پس از اتمام تحصیلات دانشجویان می­توانند به مدت 6ماه الی 1 سال به جستجوی شغل مورد نظر خود باشند. در صورتیکه دانشجو در این مدت شغل مورد نظر خود را بیابد، به وی کارت اقامت قرمز سفید قرمز کشور اتریش تعلق می­گیرد. کارت قرمز سفید قرمز در حقیقت مجوز اقامت شخص محسوب می­شود.

این کارت یک کارت بانکی می­باشد که نشان دهنده دارا بودن مجوز کار و اقامت فرد می­باشد. کارت قرمز سفید قرمز ابتدا دارای یکسال اعتبار می­باشد پس از آن به مدت2 سال و 5 سال تمدید و به اقامت دائم شخص منتهی می­شود. دانشجویان در نظر داشته باشند که اقامت پس از تحصیل در اتریش از طریق کار براحتی ممکن است. زیرا بازار کار کشور اتریش دارای فرصت های شغلی بسیاری برای دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه می­باشد.

اقامت پس از تحصیل در اتریش

کشور اتریش از جمله سه کشور برتر دنیا می­باشد که مردم این کشور از سطح زندگی بالایی برخوردار هستند. از این رو اکثر افراد پس از اتمام تحصیلات سعی در اخذ اقامت پس از تحصیل در اتریش را دارند. اگرچه هزینه های زندگی در کشور اتریش کمی بالاست اما نسبت به سطح درآمد افراد، شرایط زندگی در این کشور مناسب است.

میزان درآمد در این کشور برای هر نفر تقریبا1024 یورو می­باشد، و هزینه تحصیل برای دانشجویان در کشور اتریش ترمی 350 الی750 یورو می­باشد. همچنان هزینه زندگی د انشجویی در این کشور مبلغی حدود 700 الی800 یورو تخمین زده شده است که این هزینه شامل خوابگاه و خوردو خوراک فرد نیز می­باشد.

اقامت پس از تحصیل از طریق داشتن تخصص در اتریش

در بسیاری از کشورها در صورتی که فردی از تخصص و حرفه ایی در زمینه ایی برخوردار باشد، می­تواند اقامت آن کشور را کسب نماید. کشور اتریش نیز از این دسته از کشورها می­باشد. دانشجویان پس از اتمام تحصیلات در کشور اتریش در صورتی که دارای شرایط زیر باشند می­توانند اقامت این کشور را کسب نمایند:

  1. دارا بودن مدرک دانشگاهی و یا معادل آن
  2. داشتن تخصص و تبحر در رشته مورد نظر که برای کارفرمایان اتریشی این تخصص بسیار مهم است.
  3.  انجام دادن کار افراد بعنوان نوعی سرمایه گذاری محسوب شود .

همچنان در صورتی که کارفرمایان از افراد به دلیل تخصص آنها پشتیبانی نماید، شانس دریافت اقامت برای افراد بیشتر خواهد شد. برای این منظور بایستی کارفرما از تخصص و حرفه­ی وی پشتیبانی نماید که قرارداد کاری بین آنها گواه بر این موضوع خواهد بود.

اقامت پس از تحصیل از طریق ازدواج در اتریش چگونه است؟

یکی دیگر از راههایی که فرد پس از اتمام تحصیل خود می­تواند اقامت کشور اتریش را بدست آورد ازدواج با یک فرد اتریشی است. در اینصورت فرد بعد از ازدواج با یک اتریشی تبار بعد از یک دوره3 الی 5 ساله قادر به دریافت اقامت این کشور می­باشد. ناگفته نماند از جمله شروط ازدواج با یک فرد اتریشی تسلط کامل داشتن به زبان آلمانی می­باشد.

اقامت پس از تحصیل از طریق سرمایه گذاری چگونه است؟

دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خویش در کشور اتریش از طریق سرمایه گذاری با ثبت شرکت می­توانند اقامت این کشور را بدست آورند. با اینکه کشور اتریش یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپایی است، اما همچنان نیاز به سرمایه گذاری افراد خارجی دارد.

دانشجویان نیز پس از فراغت از تحصیلات با سرمایه گذاری در این کشور می­توانند پس از گذشت یک دوره 3الی 5 ساله اقامت و سپس تابعیت این کشور را بدست آورند. کسانی که قصد سرمایه گذاری در کشور اتریش را دارند بایستی حداقل سرمایه 3 ملیون یورو در حساب بانکی فرد در کشور اتریش قرار داشته باشد. در صورتی که سرمایه گذار به هر دلیلی در کار تجاری خود موفق نشود، شخص اجازه برداشت از حساب بانکی خود را دارد. تنها هزینه های مصرفی که در سرمایه گذاری استفاده نموده است به وی برگشت داده نخواهد شد.

ثبت شرکت در اتریش چگونه است؟

افراد از طریق ثبت شرکت نیز برای دریافت اقامت می­توانند اقدام نمایند. هر فردی با داشتن حداقل سرمایه30الی 35 هزار یورو در حساب بانکی خود می­تواند اقدام به ثبت شرکت در این کشور نماید.

فرد ابتدا بایستی هزینه ثبت شرکت را که در حساب بانکی فرد می­باشد را با ارائه مدارک به دولت اتریش ثابت نماید. پس از آن دولت اتریش با قراردادن این مقدار سرمایه در حساب بانکی فرد در کشور اتریش موافقت خواهد کرد. پس از این دولت اتریش از فرد درخواست طرح اقتصادی می­کند که در واقع همان بیزینس پلن فرد می­باشد.

در صورتی که فرد بتواند ثابت کند که بیزینس مورد نظر برای کشور اتریش دارای مزایای اقتصادی است، برای ثبت شرکت می­تواند اقدام نماید.

دانشجویان پس از پایان تحصیلات خود در کشور اتریش با سوالات زیادی روبرو خواهند شد از جمله:

  • آیا پس از اتمام تحصیلات با دریافت مجوز کار می­توان اقامت برای اعضای خانواده خود نیز دریافت نمود؟
  •  هزینه های زندگی برای افراد متأهل در کشور اتریش چگونه است؟
  •  آیا کشور اتریش از کسانی که تحصیلات خود را در این کشور بپایان رسانده اند برای یافتن کار در این کشور حمایت می­کند؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاقمند به پاسخگویی به همه عزیزان می­باشد. همچنان افراد جهت مشاوره و راهنمایی در زمینه اقامت پس از تحصیل در اتریش می­توانند با کارشناسان این موسسه ارتباط برقرار نمایند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *