مهاجرت

اقامت فیجی

اقامت فیجی

اقامت فیجی برای یک فرد براساس حرفه و تحصیلات و هدف او ممکن است راه های متفاوتی داشته باشد. قلمرو اقیانوسیه مانند یک بهشت ​​واقعی در این سیاره به نظر می رسد. به همین دلیل است که مهاجرت به کشورهای جزیره ای منطقه یک تمایل نسبتاً رایج برای ساکنان بسیاری از کشورها است. یکی از محبوب ترین گزینه ها برای مهاجرت برای اقامت دائم فیجی است. اما قبل از مهاجرت به یک کشور خارجی، حداقل باید با ویژگی های زندگی در مقصد انتخابی خود آشنا شوید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در حوزه اخذ اقامت فیجی و مهاجرت به این کشور پاسخگوی سوالات و راهنمای شماست.

راه های اقامت در فیجی

ویزای کار و هر کارت ویزا دیگری می تواند به اخذ مجوز اقامت موقت کمک کند. اما برای این کار باید امنیت مالی و درآمد تضمینی خود را ثابت کنید. و این گواهی برای کسانی که قصد سرمایه گذاری در اقتصاد فیجی را دارند در دسترس است. در صورت تایید طرح تجاری و سرمایه گذاری متقاضی که ارزش آن کمتر از 500000$ (دلار) فیجی است، اجازه اقامت موقت به مدت 3 سال صادر می شود. اما با سرمایه گذاری بیشتر، می توان به مدت 7 سال اعطا کرد.

با این حال، اقامت موقت در فیجی شما را قادر نمی سازد تا به طور کامل از تمام مزایای اقامت دائم بهره مند شوید. برای اخذ اقامت دائم فیجی، متقاضی باید به اداره مهاجرت به فیجی اقدام کند. به هر حال، شما می توانید برای اجازه اقامت دائم حتی از راه دور اقدام کنید و همچنین می توانید برای ویزا به صورت آنلاین اقدام کنید. به طور کلی، خارجیانی که به طور دائم در این کشور زندگی می کنند می توانند اقامت خود را به تعداد نامحدودی تمدید کنند. وضعیت اقامت دائم تنها در عدم مشارکت در زندگی سیاسی کشور، به ویژه رای دادن در انتخابات، با تابعیت متفاوت است.

در بخش زیر شاهد راه های اقامت در فیجی هستید:

اخذ شهروندی و اقامت در فیجی

برای دریافت شهروندی فیجی، یک مقیم باید برای مدت طولانی در این کشور بماند. به طور خاص، 5 سال اقامت دائم در فیجی در 10 سال گذشته مورد نیاز است. به همه فرزندان خارجی هایی که در این کشور متولد می شوند، به طور خودکار پاسپورت فیجی اعطا می شود. ازدواج با یک فیجیایی محلی نیز شهروندی را تضمین می کند. یک متخصص حقوقی می تواند در مورد روند اخذ شهروندی در فیجی بیشتر به شما بگوید. اگر قصد دارید برای مدت طولانی در فیجی بمانید، باید برای ویزای معتبر درخواست دهید. بسته به ملیت خود، ممکن است واجد شرایط ویزای توریستی، ویزای تجاری یا مجوز کار باشید. همچنین باید مدارک هویتی مانند پاسپورت و مدرکی مبنی بر تمکن مالی برای حمایت از خود در طول اقامت ارائه دهید. علاوه بر این، ممکن است نیاز به ارائه مدرک بیمه درمانی و یک بلیط برگشت معتبر داشته باشید.

برای بازدید از فیجی، مسافران باید قبل از ورود، ویزای معتبر دریافت کنند. فرآیند درخواست ویزا شامل ارسال فرم درخواست، ارائه پاسپورت معتبر و پرداخت هزینه ویزای قابل اجرا است. بسته به هدف بازدید ، ممکن است از مسافران خواسته شود که مدارک اضافی مانند اثبات تمکن مالی، دعوت نامه یا بلیط رفت و برگشت ارائه دهند. برای دریافت اقامت در فیجی، متقاضیان باید فرم درخواست و ارائه گذرنامه معتبر، اثبات تمکن مالی ارائه دهند. بسته به هدف اقامت، ممکن است مدارک اضافی مورد نیاز باشد. فرآیند درخواست ممکن است چندین ماه طول بکشد.

اخذ شهروندی و اقامت در فیجی

خرید آپارتمان جهت اقامت در فیجی

وقتی نوبت به خرید ملک در فیجی می رسد، گزینه های مختلفی برای خریداران وجود دارد. بسیاری از سرمایه گذاران ترجیح می دهند زمین بخرند و سپس خانه سفارشی خود را بسازند، در حالی که دیگران ممکن است ترجیح دهند ملکی را که از قبل ساخته شده است خریداری کنند. انواع مختلفی از املاک نیز وجود دارد، از ویلاهای کنار ساحل گرفته تا خانه های بالای تپه با چشم اندازهای خیره کننده. صرف نظر از ترجیحات شما، گزینه های زیادی برای انتخاب در بازار رقابتی املاک فیجی وجود دارد.

در جدول زیر شاهد هزینه های خرید خانه در فیجی هستید:

خرید خانه در فیجیهزینه به دلار
قیمت هر متر آپارتمان در مرکز شهر$150223
قیمت هر متر آپارتمان خارج از مرکز شهر$111579

از نظر قیمت، بازار املاک فیجی بسته به موقعیت و نوع ملک متفاوت است. با این حال، به طور کلی، قیمت ها به طور کلی در مقایسه با سایر کشورهای جزیره اقیانوس آرام مقرون به صرفه تر است. علاوه بر این، دولت فیجی سیاست های مختلفی را برای تشویق خریداران خارجی، مانند اقامت دائم برای کسانی که بالاتر از یک آستانه خاص خرید می کنند، ارائه کرده است. این عوامل، همراه با زیبایی طبیعی خیره کننده و فرهنگ پر جنب و جوش فیجی، آن را به مقصدی جذاب برای کسانی که به دنبال سرمایه گذاری در املاک و مستغلات هستند تبدیل می کند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با ارائه خدمات تخصصی در حوزه مهاجرت و اخذ اقامت در فیجی راهنما و پشتیبان شماست تا به مقصود خود برسید.

سوالات پرتکرار در خصوص اقامت در فیجی

در این بخش از مقاله در خصوص اقامت در فیجی به سوالات پرتکرار شما پاسخ می دهیم:

  • راه های اخذ اقامت در فیجی است؟ با توجه به شرایط شما باید یک مسیر برای اخذ اقامت تعییین شود که ممکن است تحصیل و کار و سرمایه گذاری باشد.
  • شرایط اخذ شهروندی در فیجی چیست؟ برای دریافت شهروندی فیجی، یک مقیم باید برای مدت طولانی در این کشور بماند. به طور خاص، 5 سال اقامت دائم در فیجی در 10 سال گذشته مورد نیاز است.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *