مهاجرت به کشور عمان

اقامت عمان

اقامت عمان

اقامت عمان از طرق قانونی مهاجرت برای متقاضیان بین المللی به آسانی امکان پذیر است. این کشور جزء کشورهای امن خاورمیانه در 5 سال گذشته می باشد. جمعیت این کشور 3.5 میلیون نفر می باشد که نزدیک به 2 میلیون نفر افراد خارجی می باشد. در این کشور به زندگی و تجارت می پردازند. شهر مسقط پایتخت این کشور می باشد. این کشور اقتصادی پیشرفته دارد. هیچ جرم و جنایتی صورت نمی گیرد. کارشناسان ارشد ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در زمینه اقامت عمان، اقامت از طریق تحصیل در عمان، اقامت از طریق سرمایه گذاری در عمان، اقامت از طریق کار در عمان، اقامت از طریق خرید ملک در عمان، اقامت از طریق تولد در عمان و غیره به شما عزیزان به صورت تخصصی و حرفه ای مشاوره تلفنی و مشاوره حضوری ارائه می دهند. از ابتدا تا انتها در کنار شما سروان عالی قدر هستند.

درباره کشور عمان

آب و هوای این کشور بسیار گرم می باشد. بارش باران خیلی کم است. از این رو متقاضیان باید این را بدانند. در مورد حمل و نقل این کشور می توانند گفت همه چیز وجود دارد، ماشین، اتوبوس و راه آهن عمومی وجود دارد. مهم ترین فرودگاه بین المللی در این کشور به نام مسقط می باشد. واحد پول این کشور ریال عمان می باشد. کارشناسان ارشد و حقوقی ما در موسسه بین المللی سفیران سروش سعادت در زمینه اقامت راه های متفاوتی از جمله اقامت از طریق سرمایه گذاری، کار، تحصیل، خرید ملک، تولد و غیره به صورت تلفنی و حضوری به شما عزیزان به صورت تخصصی و حرفه ای مشاوره می دهند. جهت تکمیل اطلاعات جهت هزینه زندگی در عمان مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

اخذ اقامت عمان از طریق کار

افرادی که تمایل دارند ویزای کار این کشور را دریافت کنند، می توانند در مدت کمتر از 2 ماه ویزای کاری این کشور را دریافت کنند. مدت اعتبار این نوع ویزا 2 سال می باشد که بعد از 2 سال می توانید آن را تمدید کنید. سپس برای اقامت دائم این کشور اقدامات لازم را انجام دهید. در روش مهاجرت کاری به این کشور امکان اخذ اقامت با ارائه مدارک معتبر میسر خواهد بود.

دریافت اقامت عمان از طریق تحصیل

تحصیل در دوره کارشناسی ارشد و دکترا در این کشور به زبان انگلیسی می باشد. برای افرادی که به زبان انگلیسی مسلط هستند به آسانی می توانند در این کشور به تحصیل خود ادامه دهند. افرادی که این نوع ویزا را دارند نمی توانند مشغول به کار شوند. روش تحصیلی یکی از امن ترین و مورد توجه ترین روش های مهاجرتی به این کشور می باشد. اکثر متقاضیان جهت تحصیل در رشته های مختلف به این کشور مهاجرت می نمایند. جهت تکمیل اطلاعات خود در این بخش مقاله تحصیل در عمان را بررسی بفرمائید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باب تعداد متقاضیان بین المللی که طی سال های اخير این کشور را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب نموده اند در نمودار زیر شرح داده شده است:

میانگین تعداد دانشجویان بین المللی در کشور عمان

برنامه های تحصیلات تکمیلی در عمان

این کشور از ثروت زیادی برخوردار می باشد. بیشتر سازمان ها و نهاد ها با سازمان ها و نهادهای اروپایی و استرالیایی و غیره در ارتباط می باشند. به این صورت بیشتر دوره ها در این کشور به زبان انگلیسی تدریس می شود. اعتبار ویزای تحصیلی به مدت 6 ماه از تاریخ صدور می باشد. مدت اقامت در این کشور 1 تا 2 سال می باشد. اما امکان تمدید این نوع ویزای وجود دارد.

موسسات معتبر کاریابی در عمان

لیست موسسات معتبر در این کشور عبارتند از:

 • دانشگاه سلطان قبوو
 • دانشگاه A sharqiyah
 • دانشگاه نیوزا
 • دانشگاه مسقط

لازم به ذکر است که برای ویزای تحصیلی باید ارائه مدرک کارشناسی ارشد در یک موضوع مربوط با کسب و کار، به مدت 10 سال گذشته تکمیل شده باشد. ارائه حداقل 5 سال تجربه کاری که بعضی از آن ها باید در سطح بالا تر باشند.

اقامت عمان از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری

بابت ثبت شرکت شما ابتدا باید با یک شهروند عمانی در ارتباط باشید تا به صورت واسطه این شخص بتوانید به صورت قانونی شرکت ثبت کنید. این کشور این امکان را به وجود آورده است که از طریق سرمایه گذاری به اقامت دائم این کشور برسید. افرادی که تمایل دریافت اقامت این کشور را دارند می توانند در بخش هایی مانند پروژه های شهری، تاسیس رستوران و فست فود، خدمات عمرانی و غیره سرمایه گذاری کنند. نه فقط از مالکیت صد در صد بهره مند شوند. اما می توانند وام های با بهره های کم استفاده کنند. سرمایه گذاری در عمان به طور کامل در مقاله لینک شده شرح داده شده است.

اقامت عمان از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری

اقامت از طریق ازدواج در عمان

یک زن خارجی که با یک مرد عمانی ازدواج کرده باشد باید مدارک زیر را داشته باشد:

 • این ازدواج با مجوز وزارت صورت می گیرد.
 • ثابت شدن رابط عاطفی هر 2 طرف
 • به زندگی در کنار همسر برای مدت 10 سال در این کشور متعهد باشد.
 • ارائه مدرک زبان عربی
 • عدم سوء پیشینه

دریافت اقامت عمان از طریق تولد فرزند

اگر فرزند به دنیا آمده در مادر عمانی و پدر خارجی باشد می توانند موارد زیر را اعمال کنند:

 • پدر خارجی کودک در قید حیات نباشد یا طلاق گرفته باشد. به مدت 10 سال آن ها را رها کرده باشد.
 • اگر فرزند در خارج از کشور عمان یا پدر عمانی به دنیا آمده باشد. فرزند قبل از 18 سالگی به این کشور برسد.
 • ازدواج با مجوز وزارت صورت بگیرد.
 • در این کشور به مدت 10 سال زندگی و ساکن باشد.
 • سرپرست او پرپرستی باشد.

کارشناسان ارشد و حقوقی ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در زمینه اقامت عمان از طریق راه های تحصیلی، کار، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، تولد، ازدواج و غیره به صورت تلفنی و حضوری به شما سروان عالی قدر مشاوره تخصصی و حرفه ای ارائه می شود. کارشناسان ارشد ما تا انتها پروسه در کنار شما هستند. جهت مهاجرت به سایر کشورها اروپایی مقاله مهاجرت به پرتغال را مطالعه بفرمائید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *