مهاجرت تحصیلی مجارستان

اقامت بعد از تحصیل در مجارستان

اقامت بعد از تحصیل در مجارستان

مردم کشور مجارستان از استانداردهای باکیفیتی در زندگی شان برخوردار هستند. همین امر سبب تشویق دانشجویان برای اقامت بعد از تحصیل در مجارستان شده است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوری برای دانشجویان برای چگونگی اخذ اقامت بعد از تحصیل در مجارستانمی­باشد. بوداپست پایتخت کشور مجارستان و یکی از شهرهای پرجمعیت و زیبا در مجارستان می­باشد. در دانشگاههای این شهر دانشجویان زیادی مشغول به تحصیل هستند.

شرایط اقتصادی مجارستان علاوه بر پایداری و ثباتی که دارد از روند رو به رشدی برخوردار است. در این کشور فرصت های شغلی بسیار مناسبی برای دانشجویان وجود دارد. دانشجویان با انجام کارهای دانشجویی در حین تحصیل نه تنها می­توانند تجربه کاری در مجارستان را اخذ نمایند بلکه با درآمدهای خود می­توانند بخشی از هزینه های زندگی دانشجویی خود را می­توانند پوشش دهند.

از طرفی مجارستان یکی از کشورهای اتحادیه اروپا و از اعضای معاهده­ی شینگن می­باشد افراد با اخذ اقامت این کشور به راحتی می­توانند به تمامی کشورهای اتحادیه اروپا سفر نمایند. مجارستان دارای جاذبه های گردشگری بسیار متنوعی است و در طول سال میزبان گردشگران زیادی از سایر نقاط جهان می­باشد. با توجه به تمامی مطالب فوق هر دانشجویی پس از اتمام تحصیلات خود علاقمند به زندگی کردن در این کشور توریستی می­باشد.

تحصیل در مجارستان

مجارستان با برخورداری از دانشگاههای معتبر و امکانات بسیار مناسب، هر دانشجویی را مجذوب تحصیل در دانشگاههای خود می­نماید. مدارکی که دانشگاههای کشور مجارستان برای دانشجویان صادر می­نماید، از اعتبار ویژه ای در سراسر جهان برخوردار است. دانشجویان با مدارک تحصیلی این دانشگاهها می­توانند فرصت های شغلی بسیار مناسبی را در تمامی نقاط جهان برای خود بیابند.

همچنین مراکز آموزش عالی در مجارستان علاقمند به جذب دانشجویان بین المللی می­باشد. از همین رو بورسیه ها و کمک هزینه هایی را برای تحصیل دانشجویان در این دانشگاهها قرار داده است. البته اکثر بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان در مقطع کارشناسی و دکتری می­باشد که به دانشجویانی که از رزومه های تحصیلی قوی برخوردار هستند تعلق می­گیرد.

اقامت بعد از تحصیل در مجارستان از طریق ازدواج

دانشجویانی که تحصیلات خود را در دانشگاههای مجارستان به اتمام رسانیده اند، در صورتیکه با یکی از اتباع مجارستانی ازدواج نمایند تحت شرایطی می­توانند اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند. اخذ اقامت دائم مجارستان از طریق ازدواج بدین گونه است که زمانی که فرد با تبعه­ی مجاری ازدواج می­نماید دولت مجارستان به وی اقامت موقت این کشور را اعطا می­نماید. پس از تولد اولین فرزند در این کشور فرد می­تواند جهت دریافت اقامت دائم مجارستان اقدام نماید.

اقامت بعد از تحصیل در مجارستان از طریق کار

دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در مجارستان می­توانند اقامت کاری این کشور را اخذ نموده و به انجام کار در این کشور بپردازد. صدور اقامت کاری از سوی دولت مجارستان مستلزم پیشنهاد کاری از کارفرمایان می­باشد. که دانشجویان در حین تحصیل و یا بعد از تحصیل می­توانند براحتی آن را دریافت نمایند. دانشجویان پس از یافتن شغل مورد نظر خود می­توانند ویزای دانشجویی خود را به ویزای کاری این کشور تبدیل نمایند و پس از 8 سال زندگی مستمر در این کشور اقامت دائم این کشور را اخذ نماید.

ناگفته نماند دولت مجارستان علاقمند به جذب دانشجویان متخصص در بازارهای کاری خود می­باشد. از همین رو امکان تبدیل ویزای دانشجویی به کاری را برای دانشجویان فراهم نموده است. دانشجویان جهت آگاهی از راههای جستجوی کار و موسسات کاریابی در مجارستان می­توانند از تجربه های مفید کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره­مند گردند.

اقامت بعد از تحصیل در مجارستان از طریق سرمایه گذاری

دانشجویان پس از پایان تحصیلات خود می­توانند به ایجاد کسب و کار و سرمایه گذاری در کشور مجارستان بپردازند. اما از آنجائیکه سرمایه گذاری در مجارستان نیاز به سرمایه اولیه دارد و دانشجویان پس از اتمام تحصیلات از سرمایه های کلانی برای سرمایه گذاری برخوردار نیستند، دشوار است. در حالیکه افراد با سرمایه گذاری در مجارستان می­توانند در عرض کمتر از 2 ماه اقامت دائم مجارستان را برای خود و اعضای خانواده خود اخذ نمایند. همچنین پس از گذشت 5 سال تابعیت این کشور اعطا می­گردد.

اقامت بعد از تحصیل در مجارستان

از آنجائیکه دانشجویان با تحصیل در دانشگاههای مجارستان با فرهنگ و زندگی کردن در این کشور آشنا گردیده اند، علاقه زیادی به اخذ اقامت این کشور و بهره­مندی از امکانات فوق العاده زندگی در مجارستان را دارند. از همین رو دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود سعی می­کنند به طرق مختلف برای اخذ اقامت این کشور تلاش نمایند. کشور مجارستان از دانشجویانی که تحصیلات خود را در دانشگاههای این کشور به اتمام رسانیده اند جهت استخدام در بازارهای کاری خود استقبال گرمی از آنها می­نماید.

اقامت پس از تحصیل از طریق پناهندگی چگونه است؟

یکی دیگر از راههای اخذ اقامت پس از تحصیلات پناهندگی در مجارستان می­باشد. اگرچه دانشجویان بعد از پایان تحصیلات خود به تخصص های ویژه ای دست یافته اند و می­توانند از طریق تخصص خود اقامت این کشور را اخذ نمایند، اما برخی از دانشجویان با توجه به قوانین پناهندگی در مجارستان سعی در اخذ اقامت این کشور نموده اند.

نحوه دریافت اقامت دائم در مجارستان چگونه است؟

دانشجویانی که به طرق مختلف اقامت مجارستان را بعد از تحصیلات خود اخذ نمودند، می­توانند پس از 5 سال زندگی در کشور مجارستان اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند. مدارک لازم برای اخذ اقامت دائم این کشور عبارتند از:

  • ارائه درخواست کامل
  • ارائه مدارک تأیید رابطه( در صورت ازدواج- فزند خواندگی)
  • بهره­مندی از توانایی مالی
  • برخورداری از بیمه های درمانی

افرادیکه اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند از تمامی حقوق شهروندی این کشور برخوردار خواهند بود. ناگفته نماند دارندگان اقامت دائم مجارستان اجازی رأی دادن و کاندید شدن در مجارستان را ندارند.

اقامت مجارستان از طریق تحقیق و پژوهش چگونه است؟

دولت مجارستان به دانشجویانی که پس از اتمام تحصیلات خود نامه ای مبنی بر همکاری برای تحقیق و پزوهش از سوی یکی از مرکز علمی داشته باشند، اقامت این کشور را صادر می­نماید. البته بایستی موسسه مربوطه متعهد شود که هزینه های زندگی و اقامت فرد را در طول قرارداد  همکاری پوشش می­دهد. در این صورت دولت مجارستان اقامتی با اعتبار 5 سال برای دانشجو صادر خواهد نمود. افراد با سوالات زیادی در رابطه با اقامت بعد از تحصیل در کشور مجارستان روبرو می­شوند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با افتخار پاسخگوی سوالاتی همچون:

  • آیا با دریافت اقامت دائم مجارستان می­توان بدون دریافت ویزا برای انجام کار به سایر کشورهای اروپایی مراجعت نمود؟
  • آیا با دریافت اقامت دادم این کشور اعضای خانواده نیز از حقوق شهروندی برخوردار خواهند گردید؟
  • برای سرمایه گذاری پس از اتمام تحصیلات چه مقدار سرمایه نیاز است؟

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *