مهاجرت

اقامت از طریق خرید ملک در سال 2019

اقامت از طریق خرید ملک در سال 2019

اقامت از طریق خرید ملک در سال 2019 در سالهای اخیر یکی از راههای مهاجرت شناخته شده است و البته در یک سال اخیر به دلیل نوسانات ارزی کشور این مدل از مهاجرت رو به افول بوده است. مدل اقامت از طریق ملک با اینکه شاید دلیل اصلی آن در انتها اخذ اقامت باشد اما به نوعی سرمایه گذاری نیز محسوب میشود و همچنین در برخی اوقات با سود مالی نیز همراه بوده است. در این مقاله به اختصار حدود 30 کشوری که از طریق خرید ملک اقامت میدهند را بررسی میکنیم.

 کشور فیجی

کشور فیجی جزیره‌ای واقع شده در اقیانوس آرام جنوبی میباشد. سرمایه گذاری در این کشور با حداقل سرمایه یعنی ۱۲۵هزار $ در ملک را میباشد و میشود اقامت دائم این کشور را داشت. برای رسیدن به اقامت این کشور و برخورداری از شهروندی 5 سال باید منتظر ماند.

 کشور کلمبیا

کشور کلمبیا شمال غربی‌ترین کشور قاره آمریکای جنوبی میباشد. سرمایه‌گذاری و کسب و کار در کشور کلمبیا را میتوان معقول شمرد. اقامت دائم به خود فرد یا خانواده اتباع خارجی که بیشتر از ۱۵۰هزار $ امریکا در ملک و یا اینکه ۲۳ هزار $ امریکا در یک کسب و کار کشور کلمبیا اعطا میشود.

کشوربرزیل

اقامت از طریق سرمایه گذاری در برزیل  مانند کشور کلمبیا ارزان است. جهت اخذ اقامت دائم برزیل به حداقل سرمایه ی ۱۶۰ هزار $ مورد نیاز میباشد. سرمایه‌گذاری در برزیل ملزوما از طریق خرید ملک نیست و حتی با خریدن بیزینس و… شدنی میباشد.

 کشور دومینیکا

اگر چنانچه رویای زیبای آرامش پس از کار را در سواحل خاص کارائیب را داشته باشید، دومینیکا گزینه مناسبی است. دومنیکا با برنامه‌های سرمایه‌گذاری و اقامت از طریق ملک یکی از کشورهای به صرفه محسوب میشود. سرمایه گذاری برای شهروند شدن در این کشور زیبا و کمتر شنیده شده حدود ۲۰۰ هزار $ است.

 کشور پاناما

کشور پاناما همسایه کشورهای معتبری مانند کانادا و آمریکا انتخابی محبوب برای بازنشستگی در آمریکای شمالی میباشد و این کشور در هنگام صدور مجوز اقامت خود شخص و خانواده اش هیچ گونه محدودیتی برای ایرانیان ندارد. سرمایه‌گذاری ملک ۲۰۰هزار $ یا بیش از آن باعث اخذ اقامت در این کشور میشود.

 کشور وانواتو

وانواتو جزیره‌ای عجیب و خاص در اقیانوس آرام میباشد. وانواتوا  به هر فرد اینترنشنال که دارایی با ارزش ۲۰۰ هزار $ یا بیشتر را سرمایه‌گذاری کرده باشد، نکته جالب اینکه حق شهروندی افتخاری خواهد داد. این مسیر، فوق‌العاده با شتاب انجام میشود و گذرنامه فرد فقط بعد از دو سال صادر میگردد.

کشورسنت لوسیا

اقامت این کشور فقط از طریق ملک و خرید ملک میباشد و آن هم به این صورت که در ملک مورد نظر ۳۰۰ هزار $ آمریکا سرمایه‌گذاری در قسمت ملک انجام شود. همچنین مبلغ ۱۰۰هزار $ کمک مالی به صندوقی خاص در این کشور ارائه شود. نکته مهم این کشور این است که این کشور به سرعت پاسپور صادر میکند.

کشور یونان

یونان اقامت دائم و سرمایه‌گذاری جهت افراد اینترنشنال ارائه میکند. شرایط سرمایه‌گذاری در این کشور به این صورت است که آن ملک باید ۳۰۰ هزار $ و یا بیشتر باشد. نکته بسیار مهم که خریداران و سرمایه گذاران میتوانند در دیگر کشورهای اروپایی نیز زندگی کنند. حقوق شهرندی بعد از 7 سال به رد اعطا میشود.

کشورلتونی

گلدن ویزا یا همان ویزای طلایی این کشور با پرداخت 327 هزار یورو به دست می آید. مجوز اقامت برای ۵ سال میباشد و خود متقاضی و خانواده فرد پس از ده سال حق استفاده از حقوق شهرودی را دارند.

 کشور گرانادا

جزیره گرانادا یکی دیگر از جزایر حوزه کارائیب میباشد که سرمایه‌گذاری نسبتا ارزان و در مقایسه با کشورهای هم سطح مقرون به صرفه‌‍ ای دارد برای برنامه شهروندی. دو مدل وجود دارد یک مدل 350 هزار $ و یک مدل 200 هزار $. آن هم به این صورت که اولی در ملک و یا دومی در صندوق دولت.

 کشور مجارستان

حکومت مجار در قانون جدید خود به شهروندانی که حدود ۳۵۶  هزار $ یا بیشتر در ملک هزینه کنند حقوق شهروندی اعطا میکنند. برای داشتن حق شهروندی می‌باید حد اقل ۸ سال در مجارستان زندگی کنند.

کشور بلژیک

اقامت در کشور اروپایی بلژیک برای غیر نظامیان و افراد خارج از اتحادیه با حدود ۴۱۶هزار $ برای خرید اوراق یا دارایی های کشور می‌توانند اقامت دائم کسب کنند. اقامت از روی گلدن ویزا بعد پنج سال زمانی اهدا میشود که فرد 5 سال در انجا زندگی کند.

 کشورسنت کیتس 

متقاضی باید برای خرید ملک  ۴۰۰ هزار $ در سنت کیتس هزینه کند. این مدل از سرمایه‌گذاری تمام حقوق شهوندی را در اختیارتان میگذارد و گذرنامه خود را دریافت میکنید.

 کشور آندورا

تمامی افراد دنیا به جز کشورهای اروپایی حق گرفتن این اقامت را دارند. برای اخذ اقامت این کشور با 475 هزار $ میتوان در اموال هزینه کرد. نکته سخت اینکه جهت اخذ اقامت لازم است ۲۰ سال در این کشور سکونت داشته باشید.

 کشور باهاماس

بودجه لازم برای اقامت این کشور حدود 500 هزار $ میباشد. اقامت این کشور پس از ده سال ارائه میشود و در طول این 10 سال باید در کشور حضور داشته باشید و شرایط اخذ این اقامت را احراز نمائید.

 ایالت متحده امریکا

با خرید ملک در آمریکا نمیتوان اقامت دائم گرفت، اما با ۵۰۰ هزار $ یا بیشتر در برنامه خرید سهام یا شرکت در زمینه سرمایه‌گذاری املاک میشود گرین‌کارت آمریکا را گرفت. راه های دیگری برای اخذ اقامت کشور آمریکا وجود دارد. راه های از جمله اخذ ویزای تحصیلی، ویزای کاری و… وجود دارد ولی با توجه به سیاست های حاکم در این کشور در حال حاضر فرایند اخذ ویزای آن دشتوار شده است.

کشور کوچک موریس

منطقه موریس مقصد تعطیلات و هالیدی لوکس برای ثروتمندان و لاکچری های جهان میباشد. این کشور اجازه اقامت موقت را صادر میکند. آن هم به این که متقاضیانی که برای تحصیل به این کشور آمده اند از طریق خرید ملک به ارزش نیم میلیون $ اقامت موقت را اخذ میکنند. اقامت دو ساله.

 کشور جدید الورود مونته نگرو

این کشور از وابسته های سابق یوگوسلاوی میباشد این کشور و حکومت به افراد و خانواده هایی که 595 هزار $ در قمست ملک هزینه میکنند اقامت میدهند.

 کشور ایرلند

جمهوری ایرلند اقامت از طریق سرمایه گذاری را به خارجیان بیرون از اتحادیه اروپا ارائه میدهد. جهت اقامت ایرلند لازم است حداقل ۵۹۵ هزار $ در اموال، کسب و کار و اوراق قرضه هزینه کرده و سرمایه کردن صورت پذیرد. این کشور هم مانند خیلی از کشورها اقامت خود را  بعد از ۵ سال زندگی در ایرلند اعطا میکند.

 کشور اسپانیا

مهاجرین خارج از اتحادیه که تمایل به اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک را دارند، می‌توانند با خرید ملک به ارزش ۵۹۵ هزار $ معادل چیزی حدود نیم ملیون € سرمایه گذاری کرده و اقامت اخذ کنند. نکته بسیار مهم و مثبت این است که تمام خانواده با دریافت اقامت می‌توانند در همه اروپا کار و زندگی کنند.

 کشور پرتغال

این کشور که همسایه اسپانیاست از خیلی جهات شبیه به این کشور عمل میکند. مهاجرین خارجی اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک باید هزینه ای بالغ بر ۵۹۵ هزار $ در این زمینه هزینه کرد. همانند اسپانیا با اقامت پرتغال میتوان در بقیه کشورها زندگی کرد. پرتغال حق شهروندی را پس از 10 سال اعطا خواهد کرد.

 کشور بلغارستان

این کشور هم مانند دو گزینه قبلی با پانصد هزار € اقامت میدهد. این کشور هم اجازه میدهد در تمامی کشورهای اروپایی فرد زندگی و کار را داشته باشد. این میزان 5 سال میباشد.

 کشورسوئیس

این کشور در همه چیز میتوان گفت از کشورهای گران محسوب میشود و سرمایه گذاری در این کشور چیزی حدود 1.000.000 $ پول لازم دارد. حق انتخاب در ملک یا کار و بیزینس به اختیار صاحب پول میباشد. این کشور پس از 12 سال اقامت میدهد.

 کشور ترکیه

برای اقامت در ترکیه لازم است تا  ملکی به ارزش 1.000.000 $ خریداری شود. طول دوره جهت اخذ اقامت در این کشور 3 سال است.

 کشور مالت

جمهوری دولت مالت یا همان مالتا برای خارجیان 1.500.000 $ هزینه در برخواهد داشت.، اقامت دائم و گذرنامه شنگن اخذ میشود. طول این دوره 1 سال میباشد. البته در این اواخر قانونی تصویب شده که متاسفانه ایرانیان نمیتوانند پاسپورت این کشور را دریافت دارند و فقط می توانند اقامت دائم این کشور را در صورت احراز شرایط دریافت نمایند.

 کشور موناکو

جهت اخذ اقامت موناکو 1.200.000 $ باید هزینه کرد. این سپرده گذاری یا اوراق قرضه میتواند در اموال و سپرده ها باشد. حقوق شهروندی موناکو پس از 10 سال ارائه میشود. این کشور یک کشور پیشرفته می باشد و از مزایای زیادی می توان در این کشور بهره مند شد.

 کشور ایتالیا

این کشور از طریق خرید ملک اقامت نمیدهد اما چنانچه یک فرد خارج از اتحادیه اروپا 1.200.000 $ در زمینه های تاریخی هزینه و سرمایه گذاری کند. اقامت دائم ایتالیای زیبا را اخذ میکند.

 کشور قبرس

برای اخذ اقامت کشور قبرس باید چیزی حدود 2.400.000 $ در این زمینه و در ملک سرمایه گذاری شود. قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می شود که قسمت شمالی آن تحت مستعمره ترکیه است و زبان اصلی آن ترکی می باشد ولی قسمت جنوبی آن جزء اتحادیه اروپا می باشد و برای سرمایه گذاری م یتوان در این قسمت اقدام نمود زیرا مزایای زیادی را به نسبت قسمت شمالی به شما ارائه می دهد.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با به کار گیری زبده ترین مشاورین و وکلای مهاجرتی با بیشترین میزان از ویزاها از معتبر ترین کشورها آماده ارائه خدمات به شما عزیزان میباشند.

4 دیدگاه برای “اقامت از طریق خرید ملک در سال 2019

 1. hiva گفت:

  ba tashakor az maqale besiar khoobetoon

 2. بیژن مرتضوی گفت:

  دیگه تو ایران هم نمیشه ملک خرید

 3. ناصر گفت:

  خیلی کلی بود میشه با جزئیات بیشتری توصیح بدید

 4. لیدا بهرامی گفت:

  خیلی مقاله خوبی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *