مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده » اقامت از طریق خرید ملک در سال 2019

اقامت از طریق خرید ملک در سال 2019اقامت از طریق خرید ملک در سال 2019

 

اقامت از طریق خرید ملک در سالهای اخیر یکی از راههای مهاجرت شناخته شده است.

البته در یک سال اخیر به دلیل نوسانات ارزی کشور این مدل از مهاجرت رو به افول بوده است.

مدل اقامت از طریق ملک با اینکه شاید دلیل اصلی آن در انتها اخذ اقامت باشد اما به نوعی سرمایه گذاری نیز محسوب میود و همچنین در برخی اوقات با سود مالی نیز همراه بوده است.

در این مقاله به اختصار حدود 30 کشوری که از طریق خرید ملک اقامت میدهند را بررسی میکنیم.

 

 کشور فیجی:

کشور فیجی جزیره‌ای واقع شده در اقیانوس آرام جنوبی میباشد. سرمایه گذاری در این کشور با حد اقل سرمایه یعنی  ۱۲۵هزار دلار در ملک را میباشد و میشود اقامت دائم این کشور را داشت. برای رسیدن به اقامت این کشور و برخورداری از شهروندی 5 سال باید منتظر ماند.

 

 کشور کلمبیا:

کشورکلمبیا شمال غربی‌ترین کشور قاره ی  آمریکای جنوبی میباشد. سرمایه‌گذاری و کسب و کار در کشور کلمبیا را میتوان معقول شمرد . اقامت دائم به خود فرد یا خانواده ی اتباع خارجی که بیشتر از ۱۵۰هزار دلار امریکا در ملک، و یا اینکه ۲۳ هزار دلارامریکا در یک کسب و کار کشور کلمبیا اعطا میشود.

 

کشوربرزیل:

اقامت از طریق سرمایه گذار ی در برزیل  مانند کشور کلمبیا ارزان است. جهت اخذ اقامت دائم برزیل به حداقل سرمایه ی ۱۶۰ هزار دلاری مورد نیاز میباشد. سرمایه‌گذاری در برزیل ملزوما از طریق خرید ملک نیست و حتی با خریدن بیزینس و… شدنی میباشد.

 

 کشوردومینیکا:

اگر  چنانچه رویای زیبای ارامش پس از کار را در سواحل خاص کارائیب را داشته باشید، دومینیکا گزینه ی مناسبی است.

دومنیکا  با برنامه‌های سرمایه‌گذاری و اقامت از طریق ملک  یکی از کشورهای به صرفه محسوب میشود.

سرمایه گذاری برای شهروند شدن در این کشور زیبا و کمتر شنیده شده حدود ۲۰۰هزار دلار است.

 

 کشور پاناما:

کشور پاناما همسایه ی کشورهای معتبری مانند کانادا وامریکا انتخابی محبوب برای بازنشستگی در آمریکای شمالی میباشد و این  کشور در هنگام صدور مجوز اقامت  خود شخص و خانواده اش هیچ گونه محدودیتی برای ایرانیان ندارد.

سرمایه‌گذاری ملک ۲۰۰هزار دلاری یا بیش از آن باعث اخذ اقامت در این کشور میشود.

اقامت از طریق سرمایه گذاری در سال 2019

 کشوروانواتو:

وانواتو جزیره‌ای  عجیب و خاص در اقیانوس آرام میباشد. وانواتوا  به هر فرد اینترنشنال  که  دارایی با ارزش ۲۰۰هزار دلار یا بیشتر را سرمایه‌گذاری کرده باشد، نکته ی جالب اینکه حق شهروندی افتخاری خواهد داد. این مسیر، فوق‌العاده با شتاب انجام میشود و گذرنامه ی فرد فقط بعد از دو سال صادر میگردد.

 

 کشورسنت لوسیا:

اقامت این کشور فقط از طریق ملک و خرید ملک میباشد و آن هم به این صورت که در ملک مورد نظر ۳۰۰ هزار دلار امریکا سرمایه‌گذاری در قسمت ملک انجام شود.

همچنین مبلغ ۱۰۰هزار دلار کمک مالی به صندوقی خاص در این کشور ارائه شود.نکته ی مهم این کشور این است که این کشور به سرعت پاسپور صادر میکند.

 

 کشور یونان:

یونان اقامت دائم و سرمایه‌گذاری جهت افراد اینترنشنال ارائه میکند. شرایط سرمایه‌گذاری در این کشور به این صورت است که آن ملک باید ۳۰۰هزار دلار و یا بیشتر باشد. نکته ی بسیار مهم که خریداران و سرمایه گذاران میتوانند در دیگر کشورهای اروپایی نیز زندگی کنند. حقوق شهرندی بعد از 7 سال به رد اعطا میشود.

 

کشورلتونی:

گلدن ویزا یا همان ویزای طلایی این کشور با پرداخت 327 هزار یورو به دست می اید.

مجوز اقامت برای ۵ سال میباشد و خود متقاضی و خانواده ی فرد پس از ده سال حق استفاده از حقوق شهرودی را دارند.

 

 کشورگرانادا:

جزیره ی گرانادا یکی دیگر از جزایر حوزه ی کارائیب میباشد که سرمایه‌گذاری نسبتا ارزان و در مقایسه با کشورهای هم سطح مقرون به صرفه‌‍ ای دارد برای برنامه شهروندی. دو مدل وجود دارد یک مدل 350 هزار دلاری و یک مدل 200 هزار دلاری.
آن هم به این صورت که اولی در ملک و یا دومی در صندوق دولت.

 

 کشورمجارستان:

حکومت مجار در قانون جدید خود به شهروندانی که حدود ۳۵۶  هزار دلار یا بیشتر در  ملک هزینه کنند حقوق شهروندی اعطا میکنند. برای داشتن حق شهروندی می‌باید حد اقل ۸ سال در مجارستان زندگی کنند.

کشوربلژیک:

اقامت در  کشور اروپایی بلژیک  برای غیر نظامیان و افراد خارج از اتحادیه با حدود ۴۱۶هزار دلار برای خرید اوراق یا دارایی های کشورمی‌توانند اقامت دائم کسب کنند. اقامت از روی گلدن ویزا بعد پنج سال زمانی اهدا میشود که فرد 5 سال در انجا زندگی کند.

 

 کشورسنت کیتس :

متقاضی  باید برای خرید ملک  ۴۰۰هزار دلار در سنت کیتس هزینه کند. این  مدل از سرمایه‌گذاری تمام حقوق شهوندی را در اختیارتان میگذارد و گذرنامه ی خود را دریافت میکنید.

 

 کشور آندورا:

تمامی افراد دنیا به جز کشورهای اروپایی حق گرفتن این اقامت را دارند. برای اخذ اقامت این کشور با 475 هزار دلار میتوان در اموال هزینه کرد. نکته ی سخت اینکه جهت اخذ اقامت لازم است ۲۰ سال در این کشور سکونت داشته باشید.

 

 کشورباهاماس:

بودجه ی لازم هت اقامت این کشور حدود 500 هزار دلار میباشد. اقامت این کشور پس از ده سال ارائه میشود.

 

 (ایالت متحده: امریکا)

با خرید ملک در امریکا نمیتوان اقامت دائم گرفت، اما با ۵۰۰هزار دلار یا بیشتر در برنامه خرید سهام یا شرکت در زمینه ی سرمایه‌گذاری املاک میشود گرین‌کارت امریکا را گرفت.

 

 کشور کوچک موریس:

منطقه ی موریس مقصد تعطیلات و هالیدی لوکس برای ثروتمندان و لاکچری های جهان میباشد. این کشور اجازه اقامت موقت را صادر میکند.آن هم به این نح که متقاضیانی که برای تحصیل به این کشور امده اند از طریق خرید ملک به ارزش نیم میلیون دلار اقامت موقت را اخذ میکنند. اقامت دو ساله.

 

 کشور جدید الورود مونته نگرو:

این کشور از وابسته های سابق یوگوسلاوی میباشداین کشور و حکومت به افراد و خانواده هایی که 595 هزار دلار در قمست ملک هزینه میکنند اقامت میدهند.

 

 

 کشور ایرلند:

جمهوری ایرلند اقامت از طریق سرمایه گذاری را به خارجیان بیرون از اتحادیه اروپا ارائه میدهد.جهت اقامت ایرلند لازم است حداقل ۵۹۵ هزار دلار در اموال، کسب و کار و اوراق قرضه هزینه کرده و سرمایه کردن صورت پذیرد. این کشور هم مانند خیلی از کشورها اقامت خود را  بعد از ۵ سال زندگی در ایرلند اعطا میکند.

 

 کشور اسپانیا:

مهاجرین خارج از اتحادیه که تمایل به اخذ اقامت اسپانیا رادادرند.، می‌توانند با خرید ملک به ارزش ۵۹۵ هزار دلار معادل چیزی حدود نیم ملیون یورو سرمایه گاری کرده و اقامت اخذ کنند. نکته ی بسیار مهم و مثبت اینکه:تمام خانواده با دریافت اقامت می‌توانند در همه ی اروپا کار  زندگی کنند.

 

 

 کشور پرتغال:

ای کشور که همسایه ی اسپانیاست از خیلی جهات شبیه به این کشور عمل میکند. مهاجرین خارجی برای خرید ملک باید هزینه ای بالغ بر ۵۹۵ هزار دلار در این زمینه هزینه کرد.

همانند اسپانیا با اقامت پرتغال میتوان در بقیه کشورها زندگی کرد. پرتغال حق شهروندی را پس از ده سال اعطا خواهد کرد.

 

 کشوربلغارستان:

این کشور هم مانند دو گزینه ی قبلی با پانصد هزار یورو اقامت میدهد.این کشور هم اجازه میدهد در تمامی کشورهای اروپایی فرد زندگی و کار را داشته باشد. این میزان 5 سال میباشد.

 

 کشورسوئیس:

این کشور در همه چیز میتوان گفت از کشورهای گران محسوب میشود و سرمایه گذاری در این کشور چیزی حدود یک میلیون دلار پول لازم دارد. حق انتخاب در ملک یا کار و بیزینس ه اختیار صاحب پول میباشد. این کشور پس از 12 سال اقامت میدهد.

 

 کشورترکیه:

برای اقامت در ترکیه لازم است تا  ملکی به ارزش یک میلیون دلار خریداری شود. طول دوره جهت اخذ اقامت در این کشور 3 سال است.

 

 کشورمالت:

جمهوری دولت مالت یا همان مالتا برای خارجیان یک میلیون و صد هزار دلار هزینه در برخواهد داشت.، اقامت دائم و گذرنامه شنگن اخذ میشود. طول این دوره یک سال میباشد.البته در این اواخر قانونی تصویب شده که متاسفانه ایرانیان نمیتوانند پاسپورت این کشور را دریافت دارند.

 

 کشور یا همان منطقه ی موناکو:

جهت اخذ اقامت موناکو یک میلیون و دویست هزار دلار باید هزینه کرد. این سپرده گذاری یا اوراق قرضه میتواند در اموال و سپرده ها باشد.

حقوق شهروندی موناکو پس از ده سال ارائه میشود.

 

 کشورایتالیا:

این کشور از طریق خرید ملک اقامت نمیدهد اما چنانچه یک فرد خارج از اتحادیه اروپا یک میلیون و دویست هزار دلار در زمینه های تاریخی هزینه و سرمایه گذاری کند. اقامت دایم ایتالیای زیبا را اخذ میکند.

 

 کشور قبرس:

برای اخذ اقامت کشور قبرس بایستی چیزی حدود دو میلیون و چهارصد هزار دلار در این زمینه و در ملک سرمایه گذاری شود.

 

موسسه سفیران سروش سعادت با به کار گیری زبده ترین مشاورین و وکلای مهاجرتی با بیشترین میزان از ویزاها از معتبر ترین کشورها اماده ی ارائه خدمات به شما عزیزان میباشند.

اقامت از طریق خرید ملک در سال 2019
5 (100%) 9 votes 1. hiva گفت:

  ba tashakor az maqale besiar khoobetoon

 2. بیژن مرتضوی گفت:

  دیگه تو ایران هم نمیشه ملک خرید

 3. ناصر گفت:

  خیلی کلی بود میشه با جزئیات بیشتری توصیح بدید

 4. لیدا بهرامی گفت:

  خیلی مقاله خوبی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *