مهاجرت

اقامت از طریق خرید ملک در سال 2019

اقامت از طریق خرید ملک در سال 2019

اقامت از طریق خرید ملک در سال 2019 یکی از راه های مهاجرت است. البته در 1 سال اخیر به دلیل نوسانات ارزی کشور این مدل از مهاجرت رو به افول بوده می باشد. مدل اقامت از طریق ملک با اینکه شاید دلیل اصلی آن در انتها اخذ اقامت باشد اما به نوعی سرمایه گذاری نیز محسوب می شود و همچنین در برخی اوقات با سود مالی نیز همراه بوده است. در این مقاله به اختصار حدود 30 کشوری که از طریق خرید ملک اقامت می دهند را بررسی می کنیم. شایان ذکر است که این مقاله توسط تیم محتوا موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای اطلاعات تکمیلی شما نگارش شده است.

خرید ملک فیجی و کلمبیا

کشور فیجی جزیره‌ ای واقع شده در اقیانوس آرام جنوبی می باشد. سرمایه گذاری در این کشور با حداقل سرمایه یعنی 125.000$ (دلار) می توانند ملک را خریداری کنند و اقامت دائم این کشور را اخذ کنند. برای رسیدن به اقامت این کشور و برخورداری از شهروندی 5 سال باید منتظر ماند.

کشور کلمبیا شمال غربی ‌ترین کشور قاره آمریکای جنوبی می باشد. سرمایه ‌گذاری و کسب و کار در کشور کلمبیا را می توان معقول شمرد. اقامت دائم به خود فرد یا خانواده اتباع خارجی که بیشتر از 150.000$ (دلار) در ملک و یا اینکه 23.000$ (دلار) در یک کسب و کار کشور کلمبیا اعطاء می شود.

اقامت از طریق خرید ملک برزیل، دومینیکا در سال 2019

اقامت از طریق سرمایه گذاری در برزیل  مانند کشور کلمبیا ارزان است. جهت اخذ اقامت دائم برزیل به حداقل سرمایه 160.000$ (دلار) مورد نیاز می باشد. سرمایه‌گذاری در برزیل ملزوما از طریق خرید ملک نیست و حتی با خریدن بیزینس و غبره شدنی می باشد.

اگر چنانچه رویای زیبای آرامش پس از کار را در سواحل خاص کارائیب را داشته باشید، دومینیکا گزینه مناسبی است. دومنیکا با برنامه ‌های سرمایه‌ گذاری و اقامت از طریق ملک یکی از کشورهای به صرفه محسوب می شود. سرمایه گذاری برای شهروند شدن در این کشور زیبا و کمتر شنیده شده حدود 200.000$ (دلار) است.

خرید ملک پاناما و وانواتو

کشور پاناما همسایه کشورهای معتبری مانند کانادا و آمریکا انتخابی محبوب برای بازنشستگی در آمریکای شمالی می باشد و این کشور در هنگام صدور مجوز اقامت خود شخص و خانواده هیچ گونه محدودیتی برای ایرانیان ندارد. سرمایه‌ گذاری ملک 200.000$ (دلار) یا بیش از آن باعث اخذ اقامت در این کشور می شود.

وانواتو جزیره‌ای عجیب و خاص در اقیانوس آرام می باشد. وانواتوا به هر فرد خارجی که دارایی با ارزش 200.000$ (دلار) یا بیشتر را سرمایه‌ گذاری کرده باشد، نکته جالب اینکه حق شهروندی افتخاری خواهد داد. این مسیر، فوق ‌العاده با شتاب انجام می شود و گذرنامه فرد فقط بعد از 2 سال صادر می گردد.

خرید ملک سنت لوسیا و یونان

اقامت سنت لوسیا فقط از طریق ملک و خرید ملک میب اشد و آن هم به این صورت که در ملک مورد نظر 300.000$ (دلار) سرمایه‌ گذاری در قسمت ملک انجام شود. همچنین مبلغ 100.000$ (دلار) کمک مالی به صندوقی خاص در این کشور ارائه شود. نکته مهم این کشور این است که این کشور به سرعت پاسپورت صادر می کند.

یونان اقامت دائم و سرمایه‌گذاری جهت افراد خارجی ارائه می کند. شرایط سرمایه ‌گذاری در این کشور به این صورت است که آن ملک باید 300.000$ (دلار) و یا بیشتر باشد. نکته بسیار مهم که خریداران و سرمایه گذاران می توانند در دیگر کشورهای اروپایی نیز زندگی کنند. حقوق شهروندی بعد از 7 سال به رد اعطاء می شود.

اقامت از طریق خرید ملک لتونی، گرانادا در سال 2019

گلدن ویزا یا همان ویزای طلایی لتونی با پرداخت 327.000€ (یورو) به دست می آید. مجوز اقامت برای 5 سال می باشد و خود متقاضی و خانواده فرد پس از 10 سال حق استفاده از حقوق شهروندی را دارند. جزیره گرانادا یکی دیگر از جزایر حوزه کارائیب می باشد که سرمایه‌ گذاری نسبتا ارزان و در مقایسه با کشورهای هم سطح مقرون به صرفه‌‍ ای دارد برای برنامه شهروندی. شرح برنامه های اقامتی سرمایه گذاری در گرانادا عبارتند از:

حالت شهریه به $ (دلار) شرح
اول 350.000 خرید ملک
دوم 200.000 صندوق های دولتی

خرید ملک مجارستان و بلژیک

حکومت مجار در قانون جدید خود به شهروندانی که حدود 356.000$ (دلار) یا بیشتر در ملک هزینه کنند حقوق شهروندی اعطاء می کنند. برای داشتن حق شهروندی می‌باید حد اقل 8 سال در مجارستان زندگی کنند. اقامت در کشور اروپایی بلژیک برای غیر نظامیان و افراد خارج از اتحادیه با حدود 416.000$ (دلار) برای خرید اوراق یا دارایی های کشور می ‌توانند اقامت دائم کسب کنند. اقامت از روی گلدن ویزا بعد 5 سال زمانی اهدا می شود که فرد 5 سال در آنجا زندگی کند.

اقامت از طریق خرید ملک کشورها در سال 2019

اقامت از طریق خرید ملک کشورها در سال 2019

اقامت از طریق خرید ملک کشورها در سال 2019 بدین صورت است:

کشورها حداقل سرمایه شرح
سنت کیتس 400.000$ (دلار) این مدل از سرمایه‌ گذاری تمام حقوق شهروندی را در اختیار می گذارد و گذرنامه خود را دریافت می کنید.
آندورا 475.000$ (دلار) تمامی افراد دنیا به جز کشورهای اروپایی حق گرفتن این اقامت را دارند.
جهت اخذ اقامت لازم است 20 سال در این کشور سکونت داشته باشید.
باهاماس 500.000$ (دلار) جهت اخذ اقامت لازم است 10 سال در این کشور سکونت داشته باشید.
موریس 500.000$ (دلار) جهت اخذ اقامت لازم است 2 سال در این کشور سکونت داشته باشید.
بلغارستان 500.000€ (یورو) جهت اخذ اقامت لازم است 5 سال در این کشور سکونت داشته باشید.

خرید ملک در ایالت متحده آمریکا

با خرید ملک در آمریکا نمی توان اقامت دائم گرفت، اما با 500.000$ (دلار) یا بیشتر در برنامه خرید سهام یا شرکت در زمینه سرمایه‌گذاری املاک می شود، گرین‌ کارت آمریکا را گرفت. راه های دیگری برای اخذ اقامت کشور آمریکا وجود دارد. راه های از جمله: اخذ ویزای تحصیلی، ویزای کاری و غیره وجود دارد ولی با توجه به سیاست های حاکم در این کشور در حال حاضر فرایند اخذ ویزای آن دشوار شده است.

اقامت از طریق خرید ملک ایرلند، اسپانیا در سال 2019

جمهوری ایرلند اقامت از طریق سرمایه گذاری را به خارجیان بیرون از اتحادیه اروپا ارائه می دهد. جهت اقامت ایرلند لازم است حداقل 595.000$ (دلار) در اموال، کسب و کار و اوراق قرضه هزینه کرده و سرمایه کردن صورت پذیرد. این کشور هم مانند خیلی از کشورها اقامت خود را بعد از 5 سال زندگی در ایرلند اعطاء می کند.

مهاجرین خارج از اتحادیه که تمایل به اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک را دارند، می‌توانند با خرید ملک به ارزش 595.000$ (دلار) سرمایه گذاری کرده و اقامت اخذ کنند. نکته بسیار مهم و مثبت این است که تمام خانواده با دریافت اقامت می ‌توانند در همه اروپا کار و زندگی کنند.

خرید ملک پرتغال و سوئیس

این کشور که همسایه اسپانیا است از خیلی جهات شبیه به این کشور عمل می کند. مهاجرین خارجی اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک باید هزینه ای بالغ بر 595.000$ (دلار) در این زمینه هزینه کرد. همانند اسپانیا با اقامت پرتغال می توان در بقیه کشورها زندگی کرد. پرتغال حق شهروندی را پس از 10 سال اعطاء خواهد کرد.

کشور سوئیس در همه چیز می توان گفت از کشورهای گران محسوب می شود و سرمایه گذاری در این کشور چیزی حدود 1 میلیون $ (دلار) پول لازم دارد. حق انتخاب در ملک یا کار و بیزینس به اختیار صاحب پول می باشد. این کشور پس از 12 سال اقامت می دهد.

اقامت از طریق خرید ملک ترکیه، مالت در سال 2019

برای اقامت در ترکیه لازم است تا ملکی به ارزش 1 میلیون $ (دلار) خریداری شود. طول دوره جهت اخذ اقامت در این کشور 3 سال است. جمهوری دولت مالت یا همان مالتا برای خارجیان 1.500.000$ (دلار) هزینه در بر خواهد داشت. این رویه منجر به اخذ اقامت دائم و گذرنامه شنگن می شود. طول این دوره 1 سال می باشد. البته در این اواخر قانونی تصویب شده که متاسفانه ایرانیان نمی توانند پاسپورت این کشور را دریافت دارند و فقط می توانند اقامت دائم این کشور را در صورت احراز شرایط دریافت نمایند.

خرید ملک موناکو و قبرس

جهت اخذ اقامت موناکو 1.200.000$ (دلار) باید هزینه کرد. این سپرده گذاری یا اوراق قرضه می تواند در اموال و سپرده ها باشد. حقوق شهروندی موناکو پس از 10 سال ارائه می شود. این کشور یک کشور پیشرفته می باشد و از مزایای زیادی می توان در این کشور بهره مند شد.

برای اخذ اقامت کشور قبرس باید چیزی حدود 2.400.000$ (دلار) در این زمینه و در ملک سرمایه گذاری شود. قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می شود که قسمت شمالی آن تحت مستعمره ترکیه است و زبان اصلی آن ترکی می باشد ولی قسمت جنوبی آن جزء اتحادیه اروپا می باشد و برای سرمایه گذاری می توان در این قسمت اقدام نمود زیرا مزایای زیادی را به نسبت قسمت شمالی به شما ارائه می دهد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با به کارگیری زبده ترین مشاورین و وکلای مهاجرتی با بیشترین میزان از ویزاها از معتبرترین کشورها آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند.

3 دیدگاه برای “اقامت از طریق خرید ملک در سال 2019

  1. لیدا بهرامی گفت:

    خیلی مقاله خوبی بود

  2. ناصر گفت:

    خیلی کلی بود میشه با جزئیات بیشتری توصیح بدید

  3. hiva گفت:

    ba tashakor az maqale besiar khoobetoon

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *