مهاجرت به کشور استونی

ازدواج در استونی

شرایط ازدواج در استونی

ازدواج در استونی یکی از راههایی است که منجر به اخذ اقامت دائم افراد و پس از آن شهروندی این کشور می­گردد. ازدواج با اتباع خارجی در هر کشوری دارای قوانین و شرایطی می­باشد که پس از آن کسب آن شرایط فرد خارجی می­تواند با شهروند کشور مورد نظر ازدواج نموده و تابعیت آن کشور را اخذ نماید. افراد برای ازدواج با اتباع کشور استونی باید مراحلی را سپری نمایند. این کشور از قانون تک همسری پیروی می­نماید و افراد برای ازدواج با اتباع استونیایی نباید همسر دیگری داشته باشد. ناگفته نماند برای اثبات این موضوع می­باید مدارکی را به اداره مربوطه ارائه بنمایند.

اگرچه ازدواج در استونی منوط به گذراندن مراحلی می­باشد اما ازدواج در این کشور یکی از راههایی است که فرد می­تواند در کمترین زمان اقامت دائم و پس از آن تابعیت این کشور را اخذ نماید. جهت آگاهی بیشتر از شرایط و راههایی که می­توان در این کشور اقامت و تابعیت استونی را اخذ نمود، می­توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و از راهنمایی ها و مشاوره های مفید آنان بهره­مند گردید. استونی در نزدیکی روسیه واقع گردیده و بدلیل برخورداری از شرایط بسیار مناسب و معادل با روسیه افراد زیادی علاقمند به اخذ اقامت و تابعیت این کشور هستند.

شرایط ازدواج در استونی

همانطور که در مقدمه بیان نمودیم ازدواج در کشور استونی دارای شرایطی می­باشد. اصلی ترین شرایط ازدواج در این کشور عبارتند از:

 • گواهی تولد تبعه­ی خارجی در زادگاه خود
 • اثبات نمودن وضعیت مجردی ( در صورتیکه فرد ازدواج قبلی داشته باشد می­باید مدارک طلاق خود را نیز ارائه نماید.)
 • اثبات شرط سنی ( دولت استونی به افراد بالای 18 سال اجازه ازدواج می­دهد.)

اعضای خانواده

افرادی که در گذشته ازدواج نموده انند و به هر دلیلی از همسر قبلی خود جدا شده اند، در صورتیکه از ازدواج قبلی خود فرزندانی داشته باشند، تأثیری در ازدواج آنان با اتباع استونیایی ندارد. همچنین وابستگی فرزندان و اینکه آنان علاقمند به دیدارهای پیاپی با والدین خود باشند نیز تأثیری بر ازدواج این دسته افراد نخواهد داشت.

چگونگی ازدواج در استونی

افرادی که قصد ازدواج با اتباع استونیایی را در این کشور دارند، در ابتدا باید درخواستی کتبی مبنی بر ازدواج شان را در این کشور به اداره ثبت اسناد رسمی به همراه سایر مدارک ازدواج ارائه نمایند. ناگفته نماند امکان ارسال این درخواست به وزارت مذهب یا کلیساهای این کشور نیز وجود دارد. شهروندان انگلیسی برای ازدواج با اتباع استونیایی باید گذرنامه معتبر- گواهی نداشتن مانعی برای ازداج ارائه نمایند. همچنین این مدارک می­باید به تأیید وازرت امور خارجه کشورهای مشترک النافع برسانند. البته دولت انگلیس برای شهروندان خود گواهی مذکور را صادر می­نماید و در این موارد می­باید اتباع استونیایی گواهی مبنی بر عدم مانع برای ازدواج با شهروندان انگلیسی را اخذ بنمایند.

قوانین اخذ اقامت از طریق ازدواج استونی

شهروندان کشورهای ایالات متحده و اروپا می­توانند بدون اخذ ویزا به کشور استونی سفر نمایند. البته شهروندان ایالات متحده تنها اجازه دارند به مدت 3 ماه در این کشور بدون اخذ روادید اقامت گزینند. اما شهروندان سایر کشورها باید ابتدا اقامت موقت این کشور را اخذ نمایند و افرادی که بمدت 5 سال بصورت قانونی در استونی زندگی نموده اند، پس از ازدواج در این کشور می­توانند اقامت دائم استونی را دریافت نمایند. با اخذ اقامت استونی اتباع خارجی می­توانند در استونی به انجام کار بپردازند. در صورتیکه از ازدواج زوجین 3 سال گذشته باشد، می­تواند اقامت خود را تمدید و بمدت 3 سال دیگر اعتبار اخذ نمایند. اما در مورد افرادی که دارای اقامت قانونی در این کشور هستند، پس از ازدواج بلافاصلهه می­توانند اقامت دائم استونی را دریافت نمایند.

همچنان دولت استونی برای خویشاوندان افراد خارجی که در این کشور زندگی می­کنند، اقامت موقت صادر می­نماید. البته این خویشاوندان شامل ( پدر- مادر و فرزندانی که دارای معلولیت های جسمانی هستند) می­گردد. در این موارد یکی از ملزومات صدور این اقامت اینست که فرد مورد نظر که بعنوان حامی افراد فوق الذکر محسوب می­گردد، دارای درآمد ثابت و دائمی در استونی باشند.

همانطور که می­دانید اخذ ویزای کاری استونی تنها با دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در استونی امکانپذیر است. یافتن کار در استونی نسبتاً دشوار است و پیشنهاد ما به دوستان عزیز اینست ویزای کار آلمان را اخذ نمایند. اخذ اجازه اقامت و دریافت مجوز کار استونی تنها توسط کارفرمای مربوطه امکانپذیر است. بدین منظور کارفرمای مذکور به اداره مهاجرت در استونی مراجعه نموده و برای نیروی خارجی درخواست اجازه اقامت و مجوز کار می­نماید. مجوز کار استونی دارای 2 سال اعتبار است و پس از گذشت 2 سال در صورت تمایل به همکاری طرفین می­توانند این اعتبار را بمدت 5 سال دیگر تمدید نمایند.

اخذ ویزای ازدواج در استونی

تبعه­ی خارجی که قصد ازدواج با یکی از شهروندان استونیایی را دارند، می­باید ویزای ازدواج در استونی را دریافت بنمایند. این افراد برای اخذ ویزای ازدواج باید مدارک زیر را به سفارت استونی در کشور خود ارائه نمایند:

 1. ارائه خلاصه ای از زندگی تبعه­ی خارجی از ابتدای کودکی تا به هم اکنون
 2. در صورتیکه فرد ازدواج قبلی داشته می­باید مدارک مبنی بر جدایی را ارائه نماید.
 3. ارائه مدارکی مبنی بر آشنایی و دوران نامزدی زوجین
 4. اثبات تمکن مالی
 5. ارائه مدارکی مبنی بر محل سکونت فرد
 6. شغل و میزان درآمد زوجین

پس از ارائه مدارک فوق سفارت کشور استونی جلسه مصاحبه ای را تنظیم می­نماید و در این جلسه فرد مذکور می­باید حضور یافته و به سوالاتی که در این اداره از وی پرسیده می­شود، پاسخ دهد. همچنین با ارائه مدارک واقعی بودن ازدواج خود را ثابت نماید. سپس ویزای ازدواج برای تبعه­ی خارجی صادر خواهد شد که دارای 2سال اعتبار موقت می­باشد.

مزایای اخذ اقامت اروپا

همانطور که می­دانید افراد زیادی طرفدار دریافت اقامت اروپا هستند. زیرا اخذ اقامت اروپا دارای مزایای زیر می­باشد:

 • با اخذ اقامت اروپا افراد می­توانند به تمامی کشورهای اروپایی سفر نمایند.
 • با اخذ اقامت اروپا می­توان از در تمامی کشورهای حوزه شینگن از تحصیل رایگان بهره­مند گردید.
 • با اخذ اقامت اروپا افراد براحتی می­توانند به انجام کارهای تجاری – افتتاح حساب بانکی و استفاده از تسهیلات بانکی در کشورهای اروپایی برخوردار گردند. جهت اطلاع از چگونگی اخذ اقامت از طریق ازدواج در اتریش می­توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و از مشاوره های مفید آنان بهره­مند گردید و از مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج نیز آگاهی یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *