مهاجرت کاری ژاپن

10 شغل پر درآمد در ژاپن

10 شغل پر درآمد در ژاپن

یکی دیگر از روش های مهاجرت به ژاپن از طریق روش کاری می باشد. در مقاله 10 شغل پر درآمد در ژاپن به بررسی لیست مشاغل خواهیم پرداخت. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خصوص کاریابی در این کشور شما همراهان همیشگی را راهنمایی خواهند نمود. بسیاری از کشورها هر ساله لیست مشاغل پر درآمد را اعلام می کنند و بسیاری از متقاضیان با توجه به شرایط خود برای لیست مذکور اقدام می نمایند.

  • مشاغل پر درآمد این کشور شامل چه مشاغلی می باشد؟
  • میزان درآمد در مشاغل پر درآمد این کشور چه مقدار خواهد بود؟

شرح اشتغال در 10 شغل پر درآمد در ژاپن

دولت این کشور هر ساله جهت برطرف نمودن نیاز نیروی کار جوان لیست مشاغل مورد نیاز اعلام می کند. لیست مشاغل اعلام شده در این کشور شامل گروه های متفاوتی خواهد بود. اولین مرحله برای کاریابی در لیست مشاغل پر درآمد این کشور، ارسال رزومه مناسب و معتبر به کارفرما این کشور خواهد بود. کارفرما مورد نظر پس از بررسی اطلاعات متقاضی و در صورت مناسب بودن متقاضی برای موقعیت شغلی مذکور، تاییده ثبت درخواست از طریق ایمیل به دست متقاضی خواهد رسید.

لیست مشاغل مورد نیاز در این کشور شامل گروه شغلی زیر می باشد:

گروه شغلی شغل مورد نظر
آموزش معلم زبان، مترجم شفاهی
کامپیوتر IT، فناوری اطلاعات
فروش مسئول فروش و خدمات در بخش های مختلف
مهندسی اکثر زیر شاخه های رشته مهندسی

مدارک مورد نیاز برای کار در ژاپن

با اخذ ویزای توریستی این کشور اجازه کار نخواهید داشت. جهت کار قانونی می باید ویزای کار این کشور را دریافت نمایید. این ویزا باید قبل از ورود به خاک این کشور اخذ گردد. بسیاری از متقاضیان ابتدا از طریق روش تحصیلی وارد خاک این کشور می شوند، در انتها پس از اتمام دوره تحصیلی خود ویزای خود را به ویزای کار تبدیل می نمایند. پیشنهاد کارشناسان ما به شما، جست و جوی کار در لیست مشخص شده و یا از طریق موسسات کاریابی در سال پایانی دوره تحصیلی می باشد.

میانگین تعداد متقاضیانی که در این کشور مشغول به کار می باشند، در نمودار زیر شرح داده شده است:

میانگین متقاضیان مشغول به کار در ژاپنمدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار در این کشور در لیست زیر بیان شده است:

  • ارائه گذرنامه معتبر
  • ارائه گواهی پیشنهاد کاری معتبر
  • ارائه کلیه مدارک تحصیلی متقاضی
  • گواهی رسید پرداختی هزینه های مربوط به ویزا

ویزای مهارت و تخصص برای مشاغل پر درآمد در ژاپن

دولت این کشور از تاریخ 1 آوریل 2019، نوع جدیدی از ویزاها را با عنوان ویزای مهارت در اختیار متقاضیان قرار داده است. این ویزا جهت رفع کمبود نیروی کار در صنایع متفاوت در نظر گرفته شده است. طبق آخرین برآورد بیش از 345000 کارگر بین المللی جهت کار در مشاغل پر درآمد و مورد نیاز این کشور مشغول به فعالیت شده اند. در خصوص این ویزا، می باید بدانید که 2 نوع از این ویزا به نام های SSV1_1 و SSV2_2 در دسترس قرار گرفته است. مدت اعتبار این در ابتدا به مدت  5سال خواهد بود. همچنین متقاضیان در صورت لزوم می توانند مدت اعتبار این ویزا را تمدید نمایند. در ویزای SSV1_1 امکان ویزای الحاق خانواده وجود ندارد. متقاضیان می باید شرایط جدید را با قوانین سفارتی این کشور به صورت دقیق چک نمایند. مقاله مدارک لازم برای اخذ ویزای کار ژاپن را مطالعه بفرمائید.

بررسی دریافتی 10 شغل پر درآمد در ژاپن

به طور کلی میانگین درآمد در این کشور حدود 515000¥ (ین ژاپن) خواهد بود. در طول 1 سال کار مفید در این کشور حدود 6170000¥ (ین ژاپن) می باشد. مشاغل پر درآمد در این کشور جزء گروه مهندسی، پزشکی و فناوری اطلاعات خواهد بود. البته میزان حقوق دریافتی در این کشور با توجه به معیارهایی مانند سن، جنسیت، سابقه کاری و منطقه ای که متقاضی مشغول به فعالیت می باشد، بستگی خواهد داشت.

در جدول زیر میانگین دریافتی در مشاغل پر درآمد در این کشور طبقه بندی شده است:

نام گروه شغلی میانگین دریافتی به ین ژاپن
حسابداری ¥381000
تحلیلگر مالی ¥708000
مدیر مالی ¥1050000
منشی ¥230000
طراح گرافیک ¥345000
خلبان ¥929000
معلم ¥411000
مدیر پروژه ¥700000
مهندسی عمران ¥505000
دندانپزشک ¥1290000
وکیل ¥1080000
مدیر فروش ¥891000

بررسی دریافتی 10 شغل پر درآمد در ژاپن

بررسی شغل پر درآمد آموزش در ژاپن

یکی از مشاغل مورد نیاز در این کشور شغل آموزش می باشد. این شغل دارای زیر مجموعه های بسیاری مانند معلمی، ترجمه، ترجمه شفاهی و غیره خواهد بود. متقاضیان در خصوص اشتغال زایی در این شغل می باید هم به زبان انگلیسی و هم به زبان رسمی این کشور مسلط باشند. بسیاری از مدارس، مهد کودک و دانشگاه های این کشور به نیروی جوان کار در بخش آموزش نیاز دارند. این کشور همچنین در بخش آموزش نیاز در سطح علمی بالا قرار دارد. همچنین میانگین درآمد در این شغل حدود 411000¥ (ین ژاپن) به بالا می باشد. از این رو پیشنهاد می شود مقاله تحصیل در ژاپن به همراه بورسیه را مطالعه بفرمائید.

بررسی میانگین درآمد در شهرهای مختلف ژاپن

متقاضیان پس از بررسی لیست مشاغل پر درآمد در این کشور، چنانچه به دنبال درآمد بهتر می باشید، در نظر داشته باشید که میزان اشتغال زایی و دریافتی در پایتخت این کشور، توکیو بیشتر می باشد. به طور کلی میزان دریافتی در این کشور، به ازای هر ساعت کاری مفید حدود ¥2970 (ین ژاپن) می باشد.

در جدول پیش رو میزان دریافتی در شهرهای مختلف این کشور شرح داده خواهد شد:

نام شهر میزان دریافتی به ین ژاپن
Fuokuo ¥526000
Hiroshima ¥479000
Kawasaki ¥495000
Kobe ¥515000
Tokyo ¥574000
Sapporo ¥535000
Osaka ¥555000

کشور ژاپن در طول سالیانه اخیر در صنعت کاریابی و اشتغال زایی در مشاغل مختلف پیشرفت بسیاری داشته است. در مقاله 10 شغل پردرآمد در ژاپن متخصصان و وکلاء ماهر ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در وهله اول به شرح موضوع کاریابی، نحوه اخذ ویزای کار و میزان دریافتی در مشاغل مختلف پرداخته اند. همچنین نویسندگان ما جهت شفاف سازی این کشور مقالات بسیاری را در سایت مرجع به در اختیار شما قرار داده اند. در ارتباط با موضوع کار و درآمد در این کشور پیشنهاد می شود مقاله کار ژاپن را مطالعه بفرمائید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *