مهاجرت تحصیلی ژاپن

تحصیل در ژاپن به همراه بورسیه

تحصیل در ژاپن به همراه بورسیه یکی از مناسب ترین فرصت هایی است که می تواند در اختیار افراد قرار گیرد چرا که ژاپن یکی از پیشتازان عرصه تحصیلی در جهان به حساب می آید. برترین دانشگاه های کشور ژاپن رتبه های بسیار مناسبی در رده بندی های جهانی پیدا کرده اند و همین مسئله باعث شده است که جذابیت آن نزد دانشجویان خارجی بیش تر شود.

دولت ژاپن نیز علاقه بسیار زیادی دارد که دانشجویان بین المللی را جذب کند و امکان تحصیل آن ها را فراهم آورد. از آنجا که هزینه های تحصیل و زندگی در کشور ژاپن نسبت به بسیاری از کشور های اروپایی بیش تر است، دولت ژاپن امکان استفاده از بورسیه های تحصیلی را برای آن ها فراهم آورده است.

برای آگاهی بیشتر در رابطه با تحصیل در ژاپن به همراه بورسیه می توانید نتایج بررسی های مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را در این مقاله مطالعه فرمایید.

تحصیل در ژاپن

یکی از برترین فرصت های تحصیلی موجود در قاره کهن و حتی جهان را می توانید در کشور ژاپن جست و جو کنید. سیستم آموزش عالی در کشور ژاپن مشابه با سیستم آموزش عالی در کشور ایران است به گونه ای که تحصیل در مقطع کارشناسی 4، کارشناسی ارشد 2 و دکترا 3سال به طول می انجامد.

در کشور ژاپن در حدود 800 دانشگاه احداث شده است که درصد قابل توجهی از آن ها را دانشگاه های خصوصی این کشور تشکیل می دهند. تحصیل در ژاپن به همراه بورسیه در این دانشگاه ها بسیار دشوار است چرا که درصد قابل توجهی از این دانشگاه ها بورسیه تحصیلی مناسبی در اختیار دانشجویان قرار نمی دهند.

توجه داشته باشید که پیش از اقدام برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های ژاپن حتما از وضعیت علمی دانشگاه های این کشور آگاهی کافی بدست آورید.

معرفی دانشگاه های برتر کشور ژاپن

چنانچه اشاره کردیم، در کشور ژاپن حدودا 800 دانشگاه وجود دارد که هر یک از آن ها دارای رتبه های علمی مشخصی هستند. طبیعتا معرفی همه دانشگاه های این کشور از دسترس خارج است اما در این بخش، ده دانشگاه برتر کشور ژاپن را به شما معرفی می کنیم.

نام دانشگاه رتبه US رتبه QS
دانشگاه توکیو 62 23
دانشگاه کیوتو 119 35
دانشگاه اوساکا 215 67
دانشگاه توهوکو 227 77
دانشگاه ناگویا 272 111
موسسه تکنولوژی توکیو 289 58
دانشگاه کیوشو 327 126
دانشگاه تسوکوبا 379 260
دانشگاه هوکوایدو 380 128
دانشگاه واسدا 388 208

چنانچه مشاهده کردید، چهار دانشگاه کشور ژاپن در جمع صد دانشگاه برتر جهان قرار دارند. این بدان معناست که شما با تحصیل در این دانشگاه ها، به عنوان یک نخبه در سراسر جهان شناخته خواهید شد و می توانید به راحتی در سراسر جهان یک شغل مناسب برای خود پیدا کنید. البته تحصیل در این دانشگاه ها کار ساده ای نخواهد بود و شما به رزومه تحصیلی مناسبی نیاز خواهید داشت.

در مقاله معرفی دانشگاه کیوتو در رابطه با یکی از برترین دانشگاه های کشور ژاپن توضیحات کاملی ارائه شده است.

مهاجرت تحصیلی به ژاپن

زمانی که قصد دارید به کشور ژاپن و به عنوان یک محصل وارد شوید، باید ویزای تحصیلی این کشور را بدست آورید. ویزای تحصیلی کشور ژاپن تنها در صورتی در اختیار شما قرار خواهد گرفت که موفق شده باشید از یکی از دانشگاه های این کشور، پذیرش تحصیلی دریافت کرده باشید.

سایر مدارک مورد نیاز شما عبارتند از:

  • گذرنامه قانونی با دو صفحه سفید
  • فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی ژاپن
  • یک قطعه عکس در سایز 2*2 با بک گراند سفید مربوط به شش ماه گذشته
  • گواهی دریافت پذیرش از دانشگاه ژاپن و یک سری کپی آن
  • مدرک تحصیلی آخرین دوره آموزشی به انضمام شماره تلفن و آدرس موسسه آموزشی
  • رزومه تحصیلی و کاری

هزینه تحصیل در ژاپن

یکی از بزرگترین مشکلاتی که برای دانشجویان در کشور ژاپن به وجود می آید، هزینه های کلی تحصیل و زندگی در این کشور است. بالا بودن هزینه ها نسبت به کشور های اروپایی در کشور ژاپن سبب می شود تا جمعیت مشخصی از جامعه غیر ژاپنی تمایل به تحصیل در این کشور داشته باشند. از همین روست که تحصیل در ژاپن به همراه بورسیه دارای اهمیت می شود.

کم ترین شهریه تعیین شده برای تحصیل در کشور ژاپن در سال 2019، 4750 دلار آمریکا بوده است و زمانی که شما قصد تحصیل در دانشگاه های خصوصی را پیدا کنید، ممکن است شهریه دانشگاه شما از 40هزار دلار در سال نیز بیشتر شود.

هزینه زندگی سالیانه شما در کشور ژاپن به عنوان یک دانشجو نیز در حدود 11000 خواهد بود که به نسبت از زندگی در کشورهای اروپایی نظیر آلمان، پرتغال، اسپانیا، ایتالیا وفرانسه بیشتر بوده یا حداقل با آن برابری می کند.

مقاله هزینه زندگی در ژاپن را پیش تر مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش کرده اند که می تواند اطلاعات دقیق تری در اختیار شما قرار دهد.

بورسیه تحصیلی در ژاپن

اشاره کردیم که هزینه های تحصیل در کشور ژاپن بسیار زیاد است و همین مسئله باعث می شود تا دانشجویان اروپایی که امکان تحصیل در این قاره را به صورت رایگان در اختیار دارند، تمایلی به تحصیل در ژاپن نداشته باشند. از همین رو دولت این کشور امکان تحصیل در ژاپن به همراه بورسیه را برای آنان فراهم کرده است.

این بورسیه های تحصیلی بیش تر از طرف دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار می گیرد و بخش قابل توجهی از هزینه های زندگی آنان را پوشش می دهد. به کمک بورسیه تحصیلی در کشور ژاپن، درصد قابل توجهی از دانشجویان نیازی به پرداخت شهریه دانشگاه نیز نخواهند داشت و می توانند به صورت رایگان در دانشگاه های دولتی این کشور تحصیل کنند.

علاوه بر این موسسات خصوصی زیادی در این کشور وجود دارد که به دانشجویان به شرط عدم استفاده از بورسیه های تحصیلی، مبلغی را کمک می کنند که البته مقدار آن نسبت به بورسیه های دولتی بسیار کمتر است.

توجه داشته باشید که قبل از سفر به کشور ژاپن حتما باید نسبت به دریافت بورسیه تحصیلی خود اقدام کنید چرا که بورسیه های تحصیلی پیش از شروع سال تحصیلی به دانشجویان اعطا می گردد.

کلام پایانی

به دلیل اهمیت حضور دانشجویان بین المللی در یک دانشگاه برای ارتقا سطح تحصیلی در آن، فراهم آوردن امکان تحصیل در ژاپن به همراه بورسیه یکی از مهم ترین خواسته های دولت این کشور بوده است. بورسیه های تحصیلی موجود در کشور ژاپن به دانشجویان کمک می کند تا بخش قابل توجهی از هزینه های تحصیل و زندگی خود در این کشور را بپردازند و دغدغه های مالی آن ها کاهش یابد.

ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قادر خواهیم بود تا با کمک شما امکان تحصیل در ژاپن به همراه بورسیه را برای شما فراهم آوریم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *