مهاجرت تحصیلی انگلستان

کالج بلربیز

کالج بلربیز

جهت آماده سازی دانش آموزان برای ورود به دانشگاه، یکی از بهترین انتخاب ها می تواند کالج بلربیز باشد. شما می توانید برای ورود به دانشگاه های برتر انگلستان و افزایش توانایی‌های خود تحصیل در کالج بلربیز را انتخاب نمایید. بسیاری از دانشجو های دانشگاه هایی مثل آکسفورد، کمبریج و گروه راسل، فارغ التحصیل کالج بلربیز می‌باشند. تحصیلات و مدارک دارای اعتبار در سطح جهانی افزایش مهارتهای زندگی کسب پذیرش و ورود به دانشگاه های برتر انگلیس عرضه و نیز دریافت بورسیه های تحصیلی

 دوره های ارائه شده در کالج بلربیز

دوره عمومی آموزش متوسطه(General Certificate Secondary Education)

GCSE این دوره که به مدت دو سال می باشد، همسنگ با سال ۱۰ و ۱۱ دوره دبیرستان است. این دوره دارای شرایط سنی می باشد که حداقل سن ورود ۱۴ سال و حداکثر سن ورود به آن ۱۷ سال می باشد.

دوره  Foundation و یا A-Level نیز پس از اتمام این دوره می باشد و دانش آموختگان بعد از این دوره است که می‌توانند در یکی از این دو دوره تحصیل کنند.

برای ورود به این دوره نیاز به نمره آیلتس حداقل ۵ می باشید. همچنین زمان آغاز این دوره از ماه سپتامبر یا ژانویه می باشد. چنانچه دانش‌آموزان ایرانی، قصد تحصیل در این دوره را داشته باشند، باید نمرات خوبی را در حداقل سال هشتم دبیرستان کسب کنند. جهت تحصیل در این دوره، باید مبلغی حدود ۸۰۰ پوند برای هر ترم پرداخت کرد. تحصیل در این دوره با توجه به سطح زبان و نمرات درسی ممکن است در ۶ یا ۴ ترم باشد. در صورت شش ترمه شدن، مبلغ شهریه ۴۸۰۰۰ پوند و در صورت چهار ترمه شدن ۳۱۵۰۰ پوند می باشد.

 دوره آمادگی برای ورود به دانشگاهFoundation

دانش آموزان بین المللی که دوره دبیرستان خود را با نمرات خوب در کشور خود سپری کردند، می توانند در این دوره یکساله به تحصیل بپردازند. جهت ورود به این دوره نیاز به نمره حداقل ۵ آیلتس دارید. همچنین دارای شرایط سنی نیز می باشد، حداقل سن ورود ۱۶/۵  سال است. این دوره نیز با توجه به نمرات درسی و سطح زبان و نمره آیلتس به صورت ۳۴ ترم می باشد.

 چرا باید در دوره Foundation شرکت نماییم؟

شرکت در این دوره به این دلیل مفید می باشد، که کمک به پیشرفت زبان انگلیسی می‌کند. نیز کمک شایانی به فهم و درک درس هایی که در طول مقطع کارشناسی خواهید داشت، می کند. از جمله امتیاز های این دوره، آموزش های پایه برای تحصیل می باشد که موضوعات آن به شرح ذیل است:

 1. راه و روش تحقیق کردن
 2. شیوه های نوت برداری
 3. راه های کنفرانس دادن

بعد از اتمام و سپری کردن این دوره، شما هم سطح با سایر دانشجویان انگلیسی شده و می توانید به راحتی در دانشگاه ها تحصیل کنید. به دلیل اینکه شهریه هر ترم این دوره ۷۲۰۰ پوند می باشد، پذیرش در این دوره به صورت سه یا چهار ترمه، تمایز زیادی با یکدیگر دارند. این کالج اغلب برای این دوره آفر‌هایی ارائه می‌دهد.

این آفر‌ها غالبا برای یکی از رشته‌های زیر می‌باشد:

 • رشته تجارت
 • رشته اقتصاد و مدیریت
 • رشته حقفوق و رابط بین‌الملل
 • رشته مهندسی و علوم کامپیوتر
 • رشته سیستم‌های محاسبات مدیریتی
 • رشته علوم و دارو
 • رشته هنر و طراحی
 • رشته انسانی

 پیش دانشگاهی A-Level

چنانچه شما تمایل به تحصیل در رشته هایی چون پزشکی، دندانپزشکی و یا دامپزشکی رادارید تنها از طریق تحصیل در این دوره می توانید وارد این رشته ها شوید. ورود به این رشته ها از طریق دوره فوندیشن امکان پذیر نمی باشد. بازه زمانی این دوره به مدت دو سال می باشد.

همچنین جهت ورود به این دوره، باید دارای حداقل سنی ۱۵/۵ سال باشید. ایضاً دارا بودن مدرک دیپلم و نیز آیلتس با حداقل نمره ۵/۵ نیاز است. شما عزیزان، جهت تحصیل در دوره A2-Level باید حداقل نمره ۶ آیلتس را دارا باشید. شهریه هر ترم در این دوره ۹۰۰۰ پوند می باشد. بنابراین هزینه کلی دوره A-Level که ۶ ترم است، ۵۴۰۰۰ پوند می باشد. همچنین هزینه کلی دوره پنج ترمه آن ۴۵ هزار پوند و دوره سه ترمه آن که A2-Level می باشد ۲۷ هزار پوند خواهد بود.

پردیس های کالج بلربیز

لندن

افرادی که علاقه مند به رشته های بازرگانی هستند، بهتر است در کالج بلربیز لندن به تحصیل بپردازند. از رشته‌های مناسب در کالج این شهر که پایتخت انگلستان می باشد، می توان به حسابداری، امور مالی، مدیریت، بازاریابی، اقتصاد و نظریه کسب و کار اشاره کرد. جهت درک و فهم بیشتر دنیای تجارت، دانشجویان می توانند در کالج بلربیز لندن به تحصیل بپردازند.

کمبریج

جهت تحصیل در رشته های علوم و مهندسی، می توانید کالج بلربیز کمبریج را انتخاب نمایید. این شهر از شهرت جهانی به دلیل داروسازی، علوم و مهندسی برخوردار می باشد. همچنین اساتید آن همگی دارای تخصص در رشته خود می باشند و محیط تحصیلی آن کاملاً علمی می باشد.

برایتون

دو دانشگاه مشهور انگلستان University of Brighton و University of Sussex در این شهر زیبا و کوچک کنار دریا، قرار دارند. همچنین به دلیل وجود گالری ها، تئاتر ها و مراکز تفریحی، همواره مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی میباشد. این کالج که دارای شرایط سنی ۱۳ تا ۱۸ سال می باشد، نمونه ای مدرن از مدارس شبانه روزی انگلستان میباشد. این شهر با لندن که پایتخت انگلستان است، حدود یک ساعت با قطار فاصله دارد.

 امکانات رفاهی

از جمله خدمات رفاهی کالج بلربیز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جدا بودن خوابگاه های دختران پسران
 • خوابگاه ها بر اساس سن محصلان می باشد اتاق ها معمولا شخصی یا دو نفره است وجود سرویس های مجزا
 • دو وعده غذایی صبحانه و شام

 بیمه و خدمات درمانی

در نزدیکی این کالج و در فاصله ۳۰ دقیقه‌ای از آن، یک بیمارستان قرار دارد. همچنین این کالج پرستار مخصوص به خود دارد.

 بورس های تحصیلی

با توجه به سطح زبان محصلان و شرایط تحصیلی آنها، می‌توانند بورس ۴۰ تا ۷۰ درصدی این کالج را دریافت کنند.

 • آیا شما شناخت کافی از بلربیز دارید؟
 • آیا تمایل به تحصیل در کشور انگلستان می‌باشید؟

شما عزیزان می توانید با برقراری تماس با موسسه سفیران سروش سعادت از اطلاعات بیشتری بهره مند شوید.

Related Posts

12 دیدگاه برای “کالج بلربیز

 1. nirvan گفت:

  سلام و تشکر از موسسه و مطالب خوبتون
  ایا برای دوره های ارائه شده در کالج بلربیز مبلغ 800پوند رو به صورت قسطی هم میتونیم پرداخت کنیم؟

 2. فهیمه راد گفت:

  آیا کالج بلربیز ارزانتر است یا کالج خای کانادا؟

 3. leilakk گفت:

  هزینه های تحصیلی اش چجوریه؟ زیاد بالا نیست؟

 4. صبا صابری گفت:

  سلام

  ممنون از مطالب خوبتون

 5. ناصر زارعی گفت:

  واقعیت اینه که اگر از پس شهریه این کالج بر بیای خوشبختی
  و بازم کسایی که پول دار هستن موفق ترن
  شما برای نخبگان و معدل بالا میتونید بورسیه بگیرید؟

 6. امیرحسین گفت:

  مقاله مفدی بود.
  با تشکر

 7. میرصادقی گفت:

  پسر عمه ی من رفته این کالج
  خیلی خوبه
  ولی هزینه ها خیلی بالاست

 8. میلاد گفت:

  این کالج با توجه به اینکه سطح آموزشی خوبی داره اما درصد کمی دانشجو از ایران که میره موفق به پزشکی خوندن میشن این دلیلش سطح این کالج که نیست پس چی میتونه باشه ؟

 9. دنیز گفت:

  سلام. ویزای لازم برای ورود به انگلیس چیه؟ و چند سال معتبر
  ه

 10. نادر ابراهیمی گفت:

  کالج خوبیه دوست من رفت راضی بود ولی خیلی گرونه

 11. amir abbas گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد کالج بلربیز تشکر می کنم اگه امکانش هست در ورد دانش گاه بارسلونا هم مطلب بذارید

 12. امید گفت:

  محبوبترین رشته در این کالج چه رشته ای می باشد؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *