مهاجرت کاری اتریش

کار ضمن تحصیل در اتریش

کار ضمن تحصیل در اتریش

شرایط کار ضمن تحصیل در اتریش از سایر موضوعاتی می باشد که می بایست در رویه مهاجرت از طریق تحصیل به این کشور مدنظر قرار گیرد. قانون کار ضمن تحصیل در این کشور برای دانشجویان مشغول تحصیل در دانشگاه های این کشور وجود دارد که مدت زمان آن از سوی دولت اتریش مشخص و معین گردیده است و اگر دانشجوی خارجی از این ساعات مشخص شده، تجاوز نموده و برای مدت بیشتری به کار بپردزازد، برای او جریمه در نظر گرفته می شود.

در واقع اتباع بیگانه که از طریق قانونی وارد کشور اتریش شده اند، مطابق با قوانین این کشور می توانند هزمان با تحصیلات خود جهت پوشش و تامین هزینه های زندگی در این کشور، مشغول کار شوند. شرط مهمی که در این امر وجود دارد این است که اشتغال به کار دانشجو نبایستی در وضعیت درسی و تحصیل او تاثیر منفی بگذارد. به مقاله ای که پیش روی شماست و توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نوشته شده است، توجه و مطالعه نمایید.

شرایط کار ضمن تحصیل در اتریش

دانشجویانی که جهت ورود به اتریش از راه مهاجرت به اتریش از طریق تحصیلی اقدام نموده اند، مجاز به کار ضمن تحصیل در اتریش هستند. در این راستا، برای دانشجویان مشغول تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکترا، 20 الی 30 ساعت کار در طول هفته تعیین گردیده است. صدور مجوز از سوی کارفرمای اتریشی نیز برای اشتغال دانشجو لازم می باشد. این مجوز برای مدت زمان محدود مانند 3 ماه تعطیلات و یا به صورت نیمه وقت صادر می گردد.

مشاغل آزاد مستلزم اجازه کار نبوده و دانشجویان می توانند از روش خود اشتغالی استفاده کنند. همچنین، اگر شرایط تحصیلی دانشجو به گونه ای باشد که مستلزم گذراندن دوره کارآموزی است، باز هم نیازی به مجوز کار نخواهد بود. دانشجویان مقطع کارشناسی نیز مجاز هستند برای مدت زمان 10 ساعت در طول هفته به فعالیت شغلی بپردازند. در صورتی که دانشجو بتواند از اداره کار اتریش AMS مجوز بگیرد، می تواند به صورت تمام وقت به کار در اتریش مشغول شود. ویزای همراه برای دانشجویان وجود دارد و البته اجازه کار برای همراهان دانشجو نیز وجود دارد.

یافتن کار ضمن تحصیل در اتریش

در اعزام دانشجو به اتریش، امکان کار همزمان با تحصیل در این کشور فراهم است. یکی از گزینه هایی که در یافتن کار ضمن تحصیل در اتریش وجود دارد، استفاده از وبسایت های کاریابی در اتریش می باشد. این وبسایت ها به دلیل این که کاملا معتبر و فعال هستند، بازدیدکنندگان خارجی بسیار زیادی دارد. در این بخش از مقاله اسامی برخی از این وبسایت های کاریابی را همراه شرح مختصری از آنها آورده ایم که به قرار زیر می باشند:

وبسایت کاریابی jobpilot در اتریش

این وبسایت بسیار پربازدید و پرمخاطب بوده و شما در هنگام مراجعه به این سایت، با وارد نمودن مشخصات هویتی خود، این امکان را خواهید داشت که به صورت هفتگی انواع و اقسام پیشنهادات شغلی را که با معیارها و شرایط تحصیلی شما سازگار است، دریافت می نمایید. پیشنهاد می گردد برای آشنایی بیشتر نگاهی به این سایت بیاندازید. قطعا از طریق سایت www.jobpilot.at به موقعیت های شغلی ایده آلی دست می یابید.

وبسایت derstandard.at/Karriere جهت کار ضمن تحصیل در اتریش

این وبسایت با بهره مندی از یک موتور جست و جوگر قوی، این قابلیت را برای دانشجوی متقاضی قائل می گردد که به صورت فیلترینگ، مشاغل مختلف را به مناطق خاصی که در نظر دارد محدود کند. همچنین می تواند نوع کار درخواستی خود نظیر شغل پاره وقت، تمام وقت و کارآموزی را نیز محدود نموده و موارد اضافی را فیلتر کند. تقریبا بین 1000 الی 2000 فرصت شغلی در این وبسایت موجود است.

وبسایت derstandard.at/Karriere جهت کار ضمن تحصیل در اتریش

وبسایت کاریابی dermarkt در اتریش

این وبسایت یک پورتال قوی جهت جست و جوی کار حین تحصیل در این کشور برای دانشجویان است. موقعیت های شغلی که در این وبسایت وجود دارد، مربوط به سازمان ها و ارگان های اتریشی است که بسیار معتبر هستند. این پورتال متعلق به روزنامه اتریشی KleineZeitung است. در این پورتال خرید و فروش مسکن و خورد نیز انجام می شود. از این رو یک وبسایت کامل و جامعه محسوب می گردد. آدرس این وبسایت www.dermarkt.at است.

وبسایت کاریابی ams.or.atThis در اتریش

این وبسایت، پورتال رسمی در زمینه مشاغل مختلف نظیر کار ضمن تحصیل در اتریش است که یک پورتال رسمی در کشور اتریش محسوب می گردد. خدمات به صورت های مختلفی از این وبسایت ارائه می گردد. برای مثال چنانچه قصد یافتن شغل یا کار ضمن تحصیل در اتریش را دارید، بایستی به قسمت مشاغل اینترنتی رفته و در آنجا به دنبال شغل مورد نظر باشید. در مجموع برخی خدمات کاریابی که از سوی این وبسایت ارائه می گردد به صورت عمومی است. اما برخی دیگر نیازمند ثبت نام در سایت بوده و بدون ثبت نمی توان به آن ورود پیدا کرد. برای ورود نیز به یک شماره امنیت اجتماعی نیاز خواهید داشت. آدرس این وبسایت عبارتست از: www.ams.or.atThis

روزنامه‌ها‌ و کار ضمن تحصیل در اتریش

جست و جو در روزنامه ها و جراید کشور اتریش از دیگر راه های یافتن کار ضمن تحصیل در اتریش است. برخی روزنامه های معتبر و پرکابرد که در زمینه کاریابی بسیار موفق عمل کرده اند به قرار زیر می باشد:

 • روزنامه KleineZeitung
 • Die Presse
 • Der Standard
 • Kurier

اگرچه روزنامه ها در پیدا کردن کار برای فرد خارجی بسیار موثر هستند اما گزینه های اینترنتی مانند وبسایت ها دارای تنوع شغلی بسیار زیادی هستند. لذا شانس یافتن کار در فضای اینترنتی بالاتر است.

شرکت ها جهت کار ضمن تحصیل در اتریش

موسسات کاریابی در اتریش از دیگر گزینه های جست و جوی کار ضمن تحصیل در اتریش است که پیش روی دانشجویان قرار دارد. موارد شغلی مختلفی مانند اشتغال به صورت موقت در فهرست مشاغل این شرکت ها وجود دارد که از سوی کارفرمایان درخواست می گردد. بنابراین شرکت ها با توجه به این که شما دانشجو هستید و برای مدت زمان کوتاه و به صورت پاره وقت اجازه کار در اتریش را دارید، این گونه مشاغل موقت را به شما پیشنهاد می دهند.

اکنون فهرستی از شرکت ها و موسسات کاریابی را به شما معرفی می کنیم که می توانید به آنها مراجعه کنید و رزومه تحصیلی و فردی خود را نیز ارائه دهید.

 • https://www.avm-personal.at
 • https://www.rex-dienstleistungen.com
 • https://www.manpower.at
 • https://www.adecco.at
 • http: //www.rantasa.at

به خاطر داشته باشید که در تمامی مراحل تحصیلی خود می بایست ویزای تحصیلی اتریش را داشته باشید. برای دانستن جزئیات لازم در مورد شرایط تحصیل در اتریش، نحوه دریافت ویزا و چگونگی تحصیل در این کشور با کارشناسانی که در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت حضوری فعال و تخصصی دارند، ارتباط بگیرید. چگونگی ارتباط از طریق مراجعه حضوری یا تماس تلفنی رایگان میسر می باشد.

یک دیدگاه برای “کار ضمن تحصیل در اتریش

 1. سعید دانشیان گفت:

  با کار ضمن تحصیل در اتریش چه میزان از هزینه های تحصیلی را می توان تامین کرد؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *