مهاجرت کاری اسلواکی

کار در اسلواکی

کار در اسلواکی

وضعیت اقتصادی در کشور اسلواکی با سرعت رو به بهبود است و فرصت های شغلی، یافتن کار در اسلواکی در سال 2022 را آسان کرده است. قوانین کار در اسلواکی مشخص است. به طور میانگین، هر فرد باید در طول هفته 40 ساعت کند. البته افرادی که به سن قانونی نرسیده اند، اجازه کار برای این مدت را نخواهند داشت. ساعت کاری شغل با 2 شیفت کاری 38 ساعت و در مشاغل با 3 شیفت کاری، 37 ساعت در هفته است.

این کشور سی و نهمین کشور ثروتمند جهان و نرخ بیکاری در این کشور، 6.6% است. این در حالی است که نرخ بیکاری در این کشور در سال 2015 میلادی، 12% بوده است. میزان اضافه کاری در این کشور نیز مشخص شده است. میزان اضافه کار شما از طرف اداره شما مشخص می شود. میانگین کار شما در طول 4 ماه نباید از 48 ساعت بیشتر شود. در مشاغل پزشکی نیز میانگین کاری در 4 ماه پیاپی نباید از 56 ساعت تجاوز کند. همه کسانی که بیش از 6 ساعت در روز کار می کنند، باید حداقل 30 دقیقه در طول ساعت کاری برای استراحت و صرف ناهار فرصت داشته باشند.

اینفوگرافی کار در اسلواکی

نرخ بیکاری اسلواکی

نرخ بیکاری یکی از مهمترین عوامل قابل بررسی در مهاجرت کاری می باشد. از این رو متقاضیان بایستی نرخ بیکاری در اسلواکی را برای بهره مندی از مهاجرتی آگاهانه بررسی نمایند. نرخ بیکاری می تواند بیانگر شانس یافتن شغل برای متقاضیان باشد. به عبارتی نرخ بیکاری پایین، بیانگر شانس بالای متقاضیان برای یافتن شغل در اسلواکی می باشد.

جدول زیر نشان دهنده نرخ بیکاری کشور اسلواکی در ماه های ژانویه، فوریه، مارچ می باشد:

تاریخ GMT ماه میلادی نرخ بیکاری 
2020-01-20 09:30 AM Dec 4.9%
2020-02-20 09:00 AM Jan 5%
2020-03-20 09:00 AM Feb 5.1%
2020-04-20 08:30 AM Mar 5.2%

کارهای شبانه در اسلواکی

کار شبانه در این کشور به مشاغلی گفته می شود که از ساعت 22 آغاز و در 6 صبح به انجام می رسد. بر اساس این قانون شما نمی توانید بیش از 500 ساعت در سال در این مشاغل فعالیت کنید. در صورتی که در مشاغل شبانه فعالیت می کنید، علاوه بر دستمزد ماهیانه خود، به ازای هر ساعت، حداقل 20% دستمزد کار ساعتی را نیز دریافت خواهید کرد.

مشاغل پزشکی و مربوط به سلامت در جز گروه مشاغل کارهای شبانه هم قرار می گیرند، حقوق این گروه شغلی در نمودار زیر قابل بررسی خواهد بود:

بررسی مشاغل پزشکی در سال های مختلف در اسلواکی

کارهای شیفتی در اسلواکی

برخی از مشاغل در این کشور به صورت شیفتی هستند و در طول 24 ساعت باید افرادی نسبت به رسیدگی به امور آن اقدام کنند.

شیفت های کاری در این کشور به 3 دسته تقسیم می شوند:

 • شیفت صبح که در بیشترین ساعت کاری از 6 صبح تا 2 بعد از ظهر است.
 • شیفت بعد از ظهر که در بیشترین ساعت کاری از 2 بعد از ظهر تا 10 شب است.
 • شیفت شبانه که در بیشترین ساعت کاری از 10 شب تا 6 صبح است.

پیش تر در رابطه با ساعت کاری مشاغل شیفتی گفته شد که بدین صورت است:

 • یک شیفت ثابت: 40 ساعت
 • دو شیفت ثابت: 38 ساعت
 • سه شیفت ثابت: 37 ساعت

مشاغل آخر هفته ای در اسلواکی

اداره کار این کشور به شما اجازه می دهد که در انتهای هفته کار کنید. برخی افراد این اجازه را خواهند داشت که در روزهای تعطیل نیز به صورت داوطلبانه کار کنند. در صورتی که یکی از تعطیلات رسمی در تعطیلات آخر هفته قرار گیرد، فرد می تواند دستمزدی معادل نصف دستمزد روزانه خود را علاوه بر دستمزد عادی دریافت کند. به طور عادی این افزایش حقوق تقریبا 30% است.

این نوع مشاغل به 2 گروه تقسیم می شوند:

مشاغل آخر هفته ای در اسلواکی

مزایای دورکاری در اسلواکی

اشتغال در مشاغل از راه دور و اینترنتی می تواند متقاضیان را به آزادی در محدوده زمانی کار برساند. به عبارتی در این مشاغل متقاضیان می توانند تمامی امور شخصی را نیز پی گیری نمایند. اشتغال در مشاغل دورکار برای متقاضیان مزایای زیادی را دارا می باشد. برخی از این مزایا عبارتند از:

 • ساعات شناور
 • درآمد به ازای کار
 • درآمد مطلوب

میزان درآمد در اسلواکی

دستمزد ماهیانه در طی 10 سال گذشته به صورت چشمگیری افزایش یافته است. برای مثلا میانگین حقوق دریافتی در سال 2012، 805€ (یورو) بوده است و این در حالی است که در سال 2017 به 952€ (یورو) در ماه رسیده است. میانگین بالاترین میزان دستمزد ماهیانه در این کشور نیز در حدود 1730€ (یورو) و میانگین کمترین دستمزد در این کشور در حدود 600€ (یورو) در ماه است.

همه افرادی که قصد کار در این کشور را دارند باید اجازه کار قانونی دریافت کنند. اجازه کار در این کشور با شرایط متفاوتی نسبت به برخی از کشور های اروپایی صادر می شود. برای مثلا اجازه کار در این کشور برای 2 سال ارائه می شود. برای کارگران فصلی، اجازه کار می تواند تا 6 ماه نیز صادر شود و در صورتی که قصد تمدید آن را دارید باید یک فاصله زمانی 6 ماهه در میان آن باشد.

اجازه کار در این کشور غیر قابل انتقال است. زمانی که شما اجازه کار خود را دریافت می کنید، مشخصا باید برای یک کارفرمای خاص کار کنید و حق تغییر محل کار خود را نخواهید داشت. در صورتی که قصد دارید برای یک شرکت یا کارفرمای دیگر کار کنید باید حتما برای اجازه کار جدید اقدام کنید. در صورتی که قصد تمدید اجازه کار خود در این کشور را دارید باید دست کم 15 روز کاری قبل از پایان اعتبار آن اقدام کنید.

میزان درآمد در مشاغل مختلف در این کشور در جدول زیر شرح داده شده است:

نام شغل میزان دریافتی به یورو
منشی €800
طراح گرافیک €1290
عکاس €1130
مدیر شعبه بانک €3570
معلم €1550
مهندس عمران €1860
مهندس برق €1960
مدیر مالی €4200

مدارک لازم برای دریافت اجازه کار در اسلواکی 2022

مدارک شما باید به اداره کار این کشور تحویل داده شود. یک فرم درخواست اجازه کار وجود دارد که شما باید آن را به دقت پر کنید. شما نمی توانید بیش از 90 روز قبل از شروع کار خود برای اجازه کار اقدام کنید. همچنین باید حداقل 15 روز کاری قبل از شروع کار خود برای دریافت اجازه کار اقدام کرده باشید. در این خصوص مقاله لیست مشاغل مورد نیاز در اسلواکی را مشاهده فرمائید.

برای دریافت اجازه کار به مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

 • تکمیل و امضای فرم رسمی درخواست اجازه کار به زبان اسلواک
 • کپی پاسپورت
 • کپی اجازه اقامت
 • قرارداد امضاء شده متقاضی و کارفرما
 • ترجمه رسمی مدارک تحصیلی و رزومه کاری

سایت های معتبر کاریابی اسلواکی در سال 2022

به دلیل اینکه افراد قبل از ورود به کشور اسلواکی برای کار نیازمند قرارداد کاری از سوی کارفرمای اسلواکیایی هستند یکی از بهترین روش های اخذ کارفرما از اسلواکی از طریق سایت های کاریابی است که این سایت ها عبارت ان از:

 • Jobboard Finder’s
 • Profesia.sk
 • Careerjet
 • Praca.sme.sk
 • Kariéra. Zoznam.sk

لغو اجازه کار در اسلواکی

لغو اجازه کار در اسلواکی

اجازه کار در اسلواکی بنا بر دلایل مختلفی می تواند لغو شود. مهم ترین دلایل لغو ویزای کار اسلواکی عبارت است از؛

 • مدت اعتبار آن به پایان برسد.
 • کار شخص قبل از مدت تعیین شده به پایان برسد.
 • اجازه اقامت فرد از طرف پلیس لغو شود.
 • اگر اجازه اقامت شخصی که از خارج از اتحادیه اروپا در کشور اسلواکی کار می کند بنا به هر دلیل از طرف یکی از کشورهای اروپایی لغو شود.
 • مدت اقامت فردی که برای دیدار از خانواده وارد اسلواکی شده است به پایان برسد.
 • در صورتی که شخص به طور واضح، قوانین کشور اسلواکی را نقض کند.

کار دانشجویی در اسلواکی

کار در اسلواکی از طریق تحصیل در این کشور میسر می باشد. اما نکته شایان توجه آن این است که این مشاغل تنها می توانند هزینه های تحصیل متقاضیان را پوشش دهند. متقاضیان تحصیل و کار ضمن تحصیل در اسلواکی بایستی برای کسب درآمدهای قابل توجه در این کشور تحصیلات خود را به پایان رسانده و سپس برای کار ضمن تحصیل به صورت تمام وقت اقدام نمایند. نکته شایان ذکر در این خصوص، عدم نیاز به مجوز کار برای دانشجویان در مدت تعیین شده از طرف قانون می باشد. توصیه می شود متقاضیان کار ضمن تحصیل در این کشور به ویژگی های ذیل بها دهند.

توصیه های کار ضمن تحصیل در اسلواکی

مزایای کار در اسلواکی

این کشور شرایط بسیار مناسبی را برای سرمایه گذاران جدید ایجاد کرده است. آن ها کمک های مالیاتی را برای سرمایه گذاران در نظر گرفته اند. آنچه در این میان مهم است، نوع تجارت شما است. مردم این کشور فعالیت های جدید را دوست دارند و در صورتی که شما شغل جدید ایجاد کنید، می توانید به سرعت در آن زمینه پیشرفت کنید. شما می توانید پس از یک مدت کوتاه بیاموزید که چه چیزهایی می تواند پروژه شما را به جلو پیش ببرد.

مزایای کار در این کشور به شرح زیر می باشد:

مزایای کار در اسلواکی

معایب کار در اسلواکی

برخلاف بسیاری از نقاط اروپا، اسلواکی از امنیت کمتری برخوردار است. شما باید از اموال خود به خوبی مراقبت کنید. خدمات سرویس دهی در کشور اسلواکی نیز بسیار ضعیف است. به گونه ای که گاهی در رستوران ها یا مراکز خدمات رسان مجبور به پرداخت هزینه هایی می شوید که در سایر کشور ها رایگان است.کشور اسلواکی در شمار کشورهای در حال توسعه جهان است. نرخ بیکاری در این کشور در سال های اخیر با سرعت در حال کاهش است. از همین رو فرصت های شغلی فراوانی در دسترس است. بنابراین شما می توانید کار در اسلواکی را به عنوان یکی از گزینه های خود برای مهاجرت به اسلواکی در نظر بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

سوالات پرتکرار در باب کار در اسلواکی

در این بخش نظر شما را به سوالات پرتکرار در باب کار در اسلواکی جلب می نمائیم:

 • ساعت کار قانونی در اسلواکی چند ساعت است؟ در اسلواکی هر فرد بالای 18 سال می تواند به صورت قانونی 40 ساعت در هفته کار کند و اگر فرد دارای 2 شیفت کاری است این میزان به 38 ساعت کاهش پیدا می کند.
 • کار شبانه در کشور اسلواکی به چه صورت است؟ کارهایی که از ساعت 22 شروع و تا 6 صبح ادامه دارند به کارهای شبانه معروفند و افرادی که در این مشاغل مشغول به خدمات هستند طبق قانون نمی توانند در سال بیشتر از 500ساعت فعالیت داشته باشند.
 • میانگین حداقل و حداکثر میزان درآمد در کشور اسلواکی چقدر است؟ میانگین بالاترین میزان دستمزد ماهیانه در این کشور در حدود 1730€ (یورو) در ماه و میانگین کمترین دستمزد در این کشور در حدود 600€ (یورو) در ماه است.
 • اجازه کار در کشور اسلواکی به چه طریق صادر می شود؟ شرایط صدور اجازه کار در کشور اسلواکی با باقی کشورهای اروپایی اندکی تفاوت دارد و این اجازه در بدو امر می تواند به صورت 2 ساله صادر شود. برای کارگران فصلی این اجازه به صورت 6 ماهه است که در صورتی که فرد مایل به تمدید آن باشد باید یک فاصله 6 ماهه این بین باشد.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.