مهاجرت کاری اسلواکی

کار در اسلواکی در سال 2019

اسلواکی 39 امین کشور ثروتمند جهان و نرخ بیکاری در این کشور، 6.6% است. این در حالی است که نرخ بیکاری در این کشور در سال 2015، 12% بوده است. وضعیت اقتصادی در کشور اسلواکی با سرعت رو به بهبود است و فرصت های شغلی، یافتن کار در اسلواکی  در سال 2019 را آسان کرده است.

قوانین ساعت کار در اسلواکی

قوانین کار در کشور اسلواکی مشخص است. به طور میانگین، هر فرد باید در طول هفته 40 ساعت کند. البته افرادی که به سن قانونی نرسیده اند، اجازه ی کار برای این مدت را نخواهند داشت. ساعت کاری شغل با دو شیفت کاری 38 ساعت و در مشاغل با سه شیفت کاری، 37 ساعت در هفته است. میزان اضافه کاری در کشور اسلواکی نیز مشخص شده است. میزان اضافه کار شما از طرف اداره شما مشخص می شود. میانگین کار شما در طول 4 ماه نباید از 48 ساعت بیشتر شود. در مشاغل پزشکی نیز میانگین کاری در 4 ماه پیاپی نباید از 56 ساعت تجاوز کند. همه ی کسانی که بیش از 6 ساعت در روز کار می کنند، باید حداقل سی دقیقه در طول ساعت کاری برای استراحت و صرف ناهار فرصت داشته باشند.

کارهای شبانه  در اسلواکی

کار شبانه در کشور اسلواکی به مشاغلی گفته می شود که از ساعت 22 آغاز و در 6 صبح به انجام می رسد. بر اساس قانون شما نمی توانید بیش از 500 ساعت در سال در این مشاغل فعالیت کنید. درصورتی که در مشاغل شبانه فعالیت می کنید، علاوه بر دستمزد ماهیانه خود، به ازای هر ساعت، حداقل 20% دستمزد کار ساعتی را نیز دریافت خواهید کرد.

کارهای شیفتی در اسلواکی

برخی از مشاغل در کشور اسلواکی به صورت شیفتی هستند و در طول 24 ساعت باید افرادی نسبت به رسیدگی به امور آن اقدام کنند. شیفت های کاری در اسلواکی به سه دسته تقسیم می شوند؛

 • شیفت صبح که در بیشترین ساعت کاری از 6 صبح تا 2 بعد از ظهر است.
 • شیف بعد از ظهر که در بیشترین ساعت کاری از 2 بعد از ظهر تا 10 شب است.
 • شیفت شبانه که در بیشترین ساعت کاری از 10 شب تا 6 صبح است.

پیش تر در رابطه با ساعت کاری مشاغل شیفتی گفته شد که در صورتی که در یک شیفت ثابت کار کنید، 40 ساعت، در دو شیفت 38 و در سه شیفت 37 ساعت در هفته می توانید کار کنید.

مشاغل آخر هفته

اداره ی کار به شما اجازه می دهد که در انتهای هفته کار کنید. برخی افراد این اجازه را خواهند داشت که در روزهای تعطیل نیز به صورت داوطلبانه کار کنند. در صورتی که یکی از تعطیلات رسمی در تعطیلات آخر هفته قرارگیرد، فرد می تواند دستمزدی معادل نصف دستمزد روزانه ی خود را علاوه بر دستمزد عادی دریافت کند. به طور عادی این افزایش حقوق تقریبا 30% است.

میزان حقوق در اسلواکی

دستمزد ماهیانه در طی ده سال گذشته به صورت چشمگیری افزایش یافته است. برای مثلا میانگین حقوق دریافتی در سال 2012، 805 یورو بوده است و این در حالی است که در سال 2017 به 952 یورو در ماه رسیده است. میانگین بالاترین میزان دستمزد ماهیانه در این کشور نیز در حدود 1730 یورو و میانگین کمترین دستمزد در این کشور در حدود 600 یورو در ماه است.

کار در اسلواکی

همه ی افرادی که قصد کار در کشور اسلواکی را دارند باید اجازه ی کار قانونی دریافت کنند. اجازه ی کار در اسلواکی با شرایط متفاوتی نسبت به برخی از کشور های اروپایی صادر می شود. برای مثلا اجازه ی کار در اسلواکی برای دو سال ارائه می شود. برای کارگران فصلی، اجازه ی کار می تواند تا 6 ماه نیز صادر شود و در صورتی که قصد تمدید آن را دارید باید یک فاصله زمانی 6 ماهه در میان آن باشد.

اجازه ی کار در اسلواکی غیر قابل انتقال است. زمانی که شما اجازه ی کار خود را دریافت می کنید، مشخصا باید برای یک کارفرمای خاص کار کنید و حق تغییر محل کار خود را نخواهید داشت. در صورتی که قصد دارید برای یک شرکت یا کارفرمای دیگر کار کنید باید حتما برای اجازه ی کار جدید اقدام کنید. در صورتی که قصد تمدید اجازه ی کار خود در اسلواکی را دارید باید دست کم 15 روز کاری قبل از پایان اعتبار آن اقدام کنید.

مدارک لازم برای دریافت اجازه کار اسلواکی

مدارک شما باید به اداره کار اسلواکی تحویل داده شود. یک فرم درخواست اجازه ی کار وجود دارد که شما باید آن را به دقت پر کنید. شما نمی توانید بیش از 90 روز قبل از شروع کار خود برای اجازه ی کار اقدام کنید. همچنین باید حداقل 15 روز کاری قبل از شروع کار خود برای دریافت اجازه ی کار اقدام کرده باشید. برای دریافت اجازه ی کار به مدارک زیر نیاز خواهید داشت؛

 1. تکمیل و امضای فرم رسمی درخواست اجازه کار به زبان اسلواک
 2. کپی پاسپورت
 3. کپی اجازه اقامت
 4. قرارداد امضا شده شما و کارفرما
 5. ترجمه ی رسمی مدارک تحصیلی و رزومه ی کاری

لغو اجازه ی کار اسلواکی

اجازه ی کار در اسلواکی بنا بر دلایل مختلفی می تواند لغو شود. مهم ترین دلایل لغو ویزای کار اسلواکی عبارت است از؛

 • مدت اعتبار آن به پایان برسد.
 • کار شخص قبل از مدت تعیین شده به پایان برسد.
 • اجازه اقامت فرد از طرف پلیس لغو شود.
 • اگر اجازه ی اقامت شخصی که از خارج از اتحادیه اروپا در کشور اسلواکی کار می کند بنا به هر دلیل از طرف یکی از کشورهای اروپایی لغو شود.
 • مدت اقامت فردی که برای دیدار از خانواده وارد اسلواکی شده است به پایان برسد.
 • در صورتی که شخص به طور واضح، قوانین کشور اسلواکی را نقض کند.

مزایای کار در اسلواکی

کشور اسلواکی شرایط بسیار مناسبی را برای سرمایه گذاران جدید ایجاد کرده است. آن ها کمک های مالیاتی را برای سرمایه گذاران در نظر گرفته اند. آنچه در این میان مهم است، نوع تجارت شماست. مردم اسلواکی فعالیت های جدید را دوست دارند و در صورتی که شما شغل جدید ایجاد کنید، می توانید به سرعت در آن زمینه پیشرفت کنید. شما می توانید پس از یک مدت کوتاه بیاموزید که چه چیزهایی می تواند پروژه شما را به جلو پیش ببرد.

معایب کار در اسلواکی

برخلاف بسیاری از نقاط اروپا، اسلواکی از امنیت کمتری برخوردار است. شما باید از اموال خود به خوبی مراقبت کنید. خدمات سرویس دهی در کشور اسلواکی نیز بسیار ضعیف است. به گونه ای که گاهی در رستوران ها یا مراکز خدمات رسان مجبور به پرداخت هزینه هایی می شوید که در سایر کشور ها رایگان است.کشور اسلواکی در شمار کشورهای در حال توسعه جهان است. نرخ بیکاری در این کشور در سال های اخیر با سرعت در حال کاهش است. از همین رو فرصت های شغلی فراوانی در دسترس است. بنابراین شما می توانید کار در اسلواکی را به عنوان یکی از گزینه های خود برای مهاجرت در نظر بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *