مهاجرت کاری اسکاتلند

ویزای کاری اسکاتلند

معرفی ویزای کاری اسکاتلند

ویزای کاری اسکاتلند یکی از راه های مهاجرت به این کشور و کسب اقامت اسکاتلند و سپس پاسپورت اسکاتلند می باشد. با دریافت ویزای کاری اسکاتلند متخصصان و مهندسان و همچنین کارگران ماهر می توانند وارد خاک این کشور شوند و به صورت موقت یا بلند مدت کار کنند. اسکاتلند کشوری می باشد که از متخصصان، مهندسان، کارگران ماهر، سرمایه گذاران و کارآفرینان بین المللی استقبال می کند. قبل از مهاجرت کاری به اسکاتلند، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت توصیه می کنند متقاضیان و هموطنان عزیز چند موضوع اصلی را در نظر داشته باشند. این موضوعات عبارتند از:

 • آیا شرایط زندگی در اسکاتلند برای آنها مناسب است؟
 • آیا شغل مورد نظر آنها در لیست مشاغل مورد نیاز اسکاتلند قرار دارد؟
 • آیا واجد شرایط دریافت ویزای کاری اسکاتلند هستند؟

همکاران ما با ارائه این نوشتار قصد دارند شما عزیزان را به طور کلی در زمینه اخذ ویزا و مهاجرت برای کار در اسکاتلند راهنمایی کنند.

شرایط اقتصادی اسکاتلند

اسکاتلند از زمان انقلاب صنعتی به بعد یکی از نیروگاههای صنعتی اروپا و یک رهبر جهانی در تولید بوده است. پس از انقلاب صنعتی در اسکاتلند، اقتصاد این کشور متمرکز بر صنعت سنگین بود و تحت سلطه آن در صنعت کشتی سازی، معدن زغال سنگ و صنایع فولادی بود. حضور اسکاتلند در امپراتوری انگلیس همچنین به اسکاتلند این امکان را داد که بتواند تولید خود را در بیشتر نقاط جهان صادر کند. با این حال صنعت سنگین در اواخر قرن بیستم کاهش یافت و منجر به تغییر اقتصاد اسکاتلند به سمت فناوری و بخش خدمات شد. صنایع مادر اقتصاد اسکاتلند عبارتند از:

 • ماهیگیری
 • کشاورزی
 • مواد خوراکی و نوشیدنی
 • جنگلداری
 • نفت و گاز
 • انرژی تجدیدپذیر
 • منسوجات
 • گردشگری و توریسم

به استثنای تجارت داخل انگلیس، اتحادیه اروپا و ایالات متحده بزرگترین بازارهای صادراتی اسکاتلند را تشکیل می دهند. اسکاتلند به عنوان بخشی از بریتانیا و اتحادیه اروپا کاملاً در یک بازار واحد و منطقه آزاد تجارت که در تمام کشورها و مناطق عضو اتحادیه اروپا وجود دارد، شرکت می کند. در قرن بیست و یکم، با رشد بالای اقتصادی در بسیاری از اقتصادهای نوظهور جنوب شرقی آسیا مانند چین، تایلند و سنگاپور، انگیزه ای برای بازاریابی محصولات اسکاتلندی و تولید کالاهای تولیدی در این کشورها وجود داشت.

با مشاهده نمودار زیر می توانید با شرکای اصلی صادرات اسکاتلند بیشتر آشنا شوید:

معرفی ویزای کاری اسکاتلند

با داشتن شرایط اقتصادی با ثبات، تعادل کار و زندگی و همچنین فرصت های شغلی بی شمار، کشور اسکاتلند یک مقصد عالی برای مهاجرت کاری به شمار می رود. هموطنان عزیز برای کار در اسکاتلند نیاز به اخذ ویزای کاری اسکاتلند دارند. اما قبل از انجام امور مربوطه برای دریافت این ویزا، قصد داریم شما عزیزان را با شرایط دریافت آن آشنا سازیم. به طور کلی، برای ورود به خاک اسکاتلند جهت انجام فعالیت های تجاری در این کشور و یا کار در شرکت های اسکاتلندی، متقاضیان می توانند اقدام به دریافت ویزای کارآفرینی (TIER 1)، ویزای کار عمومی (TIER 2) و یا ویزای سرمایه گذاری کنند.

اطلاعات جزئی درباره این 3 ویزا عبارتند از:

نوع ویزا عنوان ویزا توضیحات هزینه دریافت به £ (پوند)
ویزای کارآفرینی TIER 1) Entrepreneur) ایجاد کسب و کار در اسکاتلند با حداقل £200.000 (پوند) سرمایه 1021
ویزای عمومی (کار) TIER 2 کار در یک زمینه خاص در شرکت اسکاتلندی با دریافت دعوت نامه کاری 1623
ویزای سرمایه گذاری TIER 1) Investor) سرمایه گذاری در اسکاتلند با حداقل سرمایه 2 میلیون £ (پوند) 186

شرایط کسب ویزای کاری اسکاتلند در سال 2020

ویزای کاری اسکاتلند (Tier 2) برای اشتغال در تمام نقاط انگلستان معتبر است. با این ویزا، متقاضیان می توانند مشغول به کار در یک پست مشخصی شوند که هیچ شهروند بریتانیایی برای کار در آن وجود نداشته باشد و یا توسط آنها پر نشده باشد. جهت کسب این ویزا، متقاضی خارجی حتما باید از طرف کارفرمای معتبر اسکاتلندی دعوت نامه کاری کسب کند. در این پروسه، کارفرمای متقاضی خارجی حتما باید فرد متقاضی را حمایت کند و قبل از صدور دعوت نامه، ثابت کند که هیچ شهروند بریتانیایی قادر به کار در پست مربوطه نمی باشد.

دو شرط اصلی برای اخذ ویزای کاری اسکاتلند در سال 2020 عبارتند از:

 • داشتن پیشنهاد کاری در یک زمینه حرفه ای
 • داشتن تابعیت کشوری که خارج از اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس باشد.

به یاد داشته باشید که کسب مستقیم ویزای TIER 2 توسط متقاضی خارجی برای اشتغال در کشور اسکاتلند امکان پذیر نمی باشد و درخواست این ویزا توسط کارفرمای وی باید انجام شود. شایان ذکر است که در این پروسه، متقاضی حتما باید دعوت نامه کاری دریافت کند.

شرایط کسب ویزای کاری اسکاتلند در سال 2020

مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری اسکاتلند

همانطور که می دانید، کسب ویزای هر کشوری نیاز به تهیه مدارک و اسناد خاصی دارد. برای دریافت ویزای TIER 2 اسکاتلند (انگلستان) نیز متقاضیان باید مدارک و اسناد لازم را جمع آوری کنند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای TIER 2 اسکاتلند عبارتند از:

 • گذرنامه معتبر
 • مدرک زبان انگلیسی معتبر
 • نتایج آزمایش های پزشکی
 • ارائه اسناد مورد نیاز برای اثبات نداشتن سابقه جرم
 • مدارک تحصیلی، فنی و حرفه ای برای اثبات توانایی ها و مهارت های شخصی
 • اثبات توان مالی کافی با ارائه اسناد بانکی

تمامی مدارک ذکر شده باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند تا درخواست ویزای متقاضی قابل بررسی باشد. بعد از جمع آوری این مدارک، متقاضی می تواند با پرداخت هزینه درخواست ویزا، به کمک کارفرمای خود اقدام به اخذ ویزا کند.

کسب اقامت کاری در اسکاتلند

بعد از دریافت ویزا و ورود به خاک اسکاتلند، در صورتی که متقاضیان بیش از 5 سال در این کشور اقامت داشته باشند، می توانند اقدام به اخذ مجوز اقامت دائمی کنند. اقامت در اسکاتلند به متقاضیان و اعضای خانواده آنها این اجازه را می دهد تا به طور نامحدود مشغول به تحصیل در اسکاتلند و کار در این کشور و کل انگلستان شوند.

سایر مزایای اخذ اقامت کاری اسکاتلند عبارتند از:

 • بهره مند شدن از سیستم مراقبت های بهداشتی با سطح و کیفیت فوق العاده بالا
 • امکان اقامت نامحدود در تمام نقاط بریتانیا

هموطنان عزیز می توانید برای دریافت ویزای کشورهای مختلف دنیا با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و به دفتر موسسه مراجعه کنید تا از شرایط و هزینه های امور مربوطه بیشتر آگاه شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *