مهاجرت تحصیلی آذربایجان

ویزای دانشجویی آذربایجان

ویزای دانشجویی کشور آذربایجان

اگر شما قصد دارید در سال 2019 در کشور آذربایجان تحصیل کنید، باید ویزای دانشجویی آذربایجان را دریافت نمایید. جهت اخذ ویزای دانشجویی آذربایجان باید مدارکی را ارائه نمایید که در این مقاله به آن ها اشاره خواهیم کرد. یکی از نکاتی که برای متقاضیان بسیار اهمیت دارد هزینه های تحصیل و زندگی در این  کشور می باشد.

مقاله پیش رو توسط موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت به نگارش در آمده است و در این مقاله سعی دارد اطلاعاتی در باب هزینه های تحصیل، چگونگی اخذ ویزای دانشجویی آذربایجان و شرایط تحصیل در این کشور بپردازد. پس اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید تا پایان با ما همراه باشید.

شرایط لازم جهت دریافت ویزا تحصیلی

متقاضیانی که قصد دارند در دانشگاه های کشور آذربایجان ادامه تحصیل دهند باید درخواست خود را برای اخذ ویزای دانشجویی آذربایجان به سفارت خانه این کشور در کشورشان ارائه دهند. هزینه درخواست ویزای کوتاه مدت این کشور 100 $ می باشد و هزینه در نظر گرفته شده برای ویزای دانشجویی آذربایجان بلند مدت 200 $ می باشد.

ویزای دانشجویی در این کشور تمام دوره های آموزشی دانشجویان خارجی و بین المللی را پوشش می دهد. دانشجویان خارجی و بین المللی 7 روز پس از ورود به دانشگاه فرصت دارند به اداره پروتکل شورای شهر مراجعه کنند و ثبت نام های لازم را انجام دهند. بسیاری از متقاضیان برای تحصیل زبان انگلیسی را انتخاب می کنند.

متقاضیانی که به زبان انگلیسی تسلط دارند می توانند مستقیما وارد دانشگاه شوند، اما اگر فردی به اندازه کافی به این زبان تسلط نداشته باشد باید دوره های آماده سازی در نظر گرفته شده را بگذرانند و سپس وارد دانشگاه شوند. حداقل نمره در نظر گرفته شده برای آزمون TOEFL 500 می باشد، و برای آزمون IELTS 6 می باشد. و یا دانشجو باید نمره 60 % را در آزمون مهارت قبل از شروع دوره را کسب کرده باشد.

ویزای دانشجویی آذربایجان

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی

متقاضیان خارجی و بین المللی برای تحصیل در این کشور باید ویزای دانشجویی آذربایجان را دریافت نمایند. جهت اخذ ویزای تحصیلی باید مدارکی به شرح ذیل ارائه شود.

  • ارائه پاسپورت معتبر با داشتن حداقل 12 ماه اعتبار
  • ارائه دعوت نامه رسمی از دانشگاه انتخاب شده در کشور آذربایجان
  • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
  • ارائه 2 قطعه عکس 3*4
  • پرداخت هزینه های مربوط به ویزای تحصیلی

اگر سفارت خانه کشور آذربایجان در کشور شخص متقاضی وجود نداشته باشد فرد باید برای اخذ ویزای دانشجویی آذربایجان به وزارت امور خارجه در فرودگاه بین المللی حیدر علی اف مراجعه نماید. احتمالا پس از ارائه درخواست متقاضی ویزای ورودی دارای اعتبار 1 ماهه دریافت می کند و باید جهت اخذ گواهی اقامت موقت به این کشور سفر نماید.

زمان لازم جهت ارائه ویزا تحصیلی

همان طور که گفته شد متقاضیان ویزای ورودی با مدت اعتبار 1 ماهه دریافت می کنند. و در جهت اخذ گواهی اقامت موقت باید در مدت تعیین شده به این کشور سفر کنند. بعد از ورود به خاک این کشور متقاضیان خارجی به مدت 3 روز فرصت دارد در خدمات مهاجرت دولتی ثبت نام های لازم را انجام دهند.

به متقاضیان بعد از ورود به این کشور در فرودگاه ویزای 30 روزه را که توسط وزارت امور کنسولی یا سفارتخانه ارائه شده است دریافت می کنند. پس از آن که متقاضی فرم ثبت نام را ارائه داد دانشجویان خارجی باید جهت دریافت وضعیت اقامت موقتشان از سرویس های مهاجرت دولتی اقدامات لازم را انجام دهند.

متقاضی باید از اداره امور خارجه آذربایجان یک کپی از نامه تاییدیه دریافت نماید. نامه تاییدیه باید یک عدد ارجایی داشته باشد، که فرد باید در زمان درخواست ویزا خود به آن اشاره نماید. مدت مورد نیاز جهت صادر شدن ویزا توسط اداره کنسولگری بین 3 تا 4 روز می باشد.

هزینه صدور ویزای تحصیلی

جهت اخذ ویزای کوتاه مدت در کشور آذربایجان متقاضی باید مبلغ 100 $ پرداخت نماید. جهت دریافت ویزای دانشجویی آذربایجان به صورت بلند مدت باید مبلغ 200 $ پرداخته شود. هزینه کلی که متقاضی باید بابت اخذ ویزای تحصیلی پرداخت کند شامل هزینه هایی مثل: هزینه پست بین المللی، هزینه های ویزا در صورت قابل اجرا بودن و هزینه خدمات درخواست ویزای بین المللی می شود. هزینه های ویزا توسط سفارت خانه کشور آذربایجان دریافت می شود.

هزینه های تحصیل و زندگی در آذربایجان

هزینه های تحصیل در این کشور با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی انتخابی متفاوت می باشد. در بعضی از دانشگاه های این کشور متقاضیانی که دارای نمرات بالا می باشند می توانند به صورت رایگان وارد دانشگاه شوند. در برخی از دانشگاه ها تمامی دانشجویان می توانند بورسیه های تحصیلی دریافت کنند.

اما برای تحصیل در سایر دانشگاه ها، دانشجو باید شهریه های تحصیلی پرداخت نماید. به طور میانگین می توان گفت که برای تحصیل دانشجویان باید سالانه مبلغی بین 1200 تا 3 هزار $ پرداخت نمایند. این مبلغ برای دانشجویان خارجی و بین المللی متغیر می باشد.

اگر متقاضی رشته تحصیلی را انتخاب کرده باشد که نیاز به گذراندن دوره های کار آموزی باشد برای شرکت در این دوره ها باید مبلغ 700 $ پرداخته شود. اگر فردی به زبان انگلیسی تسلط نداشته باشد و نیاز به شرکت در دوره ها داشته باشد باید مبلغ 900 $ ارائه شود. علاوه بر هزینه های تحصیل باید هزینه های زندگی نیز در نظر گرفته شود.

هزینه های زندگی با توجه به نوع زندگی فرد متفاوت می باشد. اگر فردی قصد اقامت در شهر باکو را داشته باشد باید به طور میانگین ماهانه مبلغی بین 550 تا 800 AZN بپردازد که با توجه به نوع زندگی فرد این هزینه ها می تواند کمتر یا بیشتر شود. این هزینه ها شامل هزینه های مسکن، خوراک، هزینه های حمل و نقل، تفریحات اجتماعی و سایر تفریحات می شود.

در این مقاله به بررسی ویزای دانشجویی آذربایجان پرداخته شد. اگر پس از مطالعه پاسخ سوالات خود را دریافت نکردید می توانید برای دریافت مشاوره های رایگان با مشاوران موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت در تماس باشید و یا با تعیین وقت قبلی به صورت حضوری در موسسه حاضر شوید.

امروزه ایرانیان بسیاری تصمیم به مهاجرت از طریق تحصیل می گیرند. اگر قصد مهاجرت به کشور های نزدیک به ایران را دارید یکی از این کشور ها گرجستان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه پیشنهاد می شود مقالاتی مثل: تحصیل در گرجستان و ویزای تحصیلی گرجستان را مطالعه نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *