مهاجرت تحصیلی آذربایجان

تحصیل پزشکی در آذربایجان

تحصیل پزشکی در کشور آذربایجان

اگر چنانچه قصد مهاجرت به کشور آذربایجان را برای تحصیل به خصوص تحصیل پزشکی در آذربایجان را دارید با خواندن این مقاله به تمامی سوالات شما در این زمینه پاسخ داده خواهد شد. ابتدا توضیح کوتاهی در باره این کشور خواهیم داد. کشور آذربایجان در زمینه نفت و گاز پیشرفت چشمگیری کرده است. تنوع آب و هوایی موجود در این کشور توجه بسیاری از متقاضیان را جذب کرده است.

جمعیت این کشور 10 میلیون نفر متشکل از آذری ها ی دارای مذهب شیعه با فرهنگ ایرانی می باشند. از سمت جنوب با کشور ایران همسایه می باشد. مردم این کشور به زبان آذری صحبت می کنند. از زبان های رایج  دیگر می توان به روسی و کردی و تالشی و یهودی اشاره کرد.

برای تحصیل پزشکی در آذربایجان میتوانید از مشاورین و کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشورت لازم را کسب نمایید.

شرایط تحصیل پزشکی درکشور آذربایجان

از آنجایی که کشور آدربایجان از لحاظ هزینه ، یک کشور ارزان قیمت و مقرون به صرفه می باشد توجه بسیاری از افراد را به خود جذب کرده است و بسیاری از متقاضیان جهت تحصیل  در آذربایجان به این کشور می روند. از آنجایی که کیفیت تحصیل و کیفیت دانشگاه در سال های اخیر با توجه به نظام آموزشی بسیار قوی و منظمی که دارد بالا رفته است، دانشجویان بسیار زیادی را به خود جذب کرده است.

از دانشگاه های معروف می توان به دانشگاه علوم پزشکی ، دانشکده طب نظامی و دانشکده داروسازی اشاره کرد که می توانید یکی از این دانشگاه ها را برای تحصیل خود در کشور آذربایجان انتخاب کنید. مدت زمانی که طول می کشد تا تحصیل پزشکی در آذربایجان به اتمام رسد برابر با 6 سال است. این بازه زمانی 6 سال به یادگیری دوره های آموزشی زبان و گذراندن 1 سال کارآموزی در باکو و یا ایالات متحده آمریکا با توجه به انتخاب خود می باشد.

از آنجائیکه زبان تحصیل در این دانشگاه به صورت روسی و آذری می باشد ، دانشگاه های آذربایجان این تدبیر را کرده است که دوره آموزشی برای زبان های روسی ، آذری و انگلیسی برگزار کند پس لازم نیست نگران نداشتن تسلط بر روی این زبان ها باشید و می توانید با توجه به میزان علاقه و استعداد خود در یکی از این 3 زبان ثبت نام و شروع به یادگیری کنید.

تحصیل پزشکی در آذربایجان

مزایای تحصیل پزشکی در آذربایجان

لازم به ذکر است برای تحصیل پزشکی در آذربایجان می توانید دوره  کارآموزی را در ایالات متحده آمریکا نیز بگذرانید که این مزیت را برای شما دارد که پس از گذراندن دوره کار آموزی خود در ایالات متحده آمریکا و موفق شدن در گذراندن این دوره شما می توانید اقامت ایالات متحده آمریکا را نیز به دست آورید. با توجه به اینکه تعداد دانشگاه های پزشکی زیادی که دارد تنوع در قدرت انتخاب شما نیز برای تحصیل بیشتر می شود.

همانطور که گفته شد نیازی به دانستن زبان آموزش آن ها یعنی انگلیسی، روسی و آذری نمی باشد و با توجه به تدبیر دانشگاه های پزشکی ، این دوره های آموزشی برای دانشجویان خارجی جهت یادگیری این 3 زبان گذاشته می شود وهمانطور که گفته شد دانشجویان می توانند با توجه به استعداد و درصد یادگیری خود به آموزش یکی از این 3 زبان بپردازند. از دیگر مزایای پزشکی در آذربایجان می توان به کیفیت بسیار بالای تحصیل به علت نظام آموزشی بسیار با تدبیری که دارد اشاره کرد.

مدرک دانشگاه های پزشکی کشور آذربایجان به صورت بین المللی می باشد. با توجه به این که این کشور یک کشور اروپایی می باشد در مقایسه با بقیه کشور های اروپایی دارای هزینه زندگی مناسب تر و پایین تر می باشد. در ادامه به توضیح مقدار هزینه مورد نیاز این کشور جهت زندگی خواهیم پرداخت. در مواقعی دانشگاه خدماتی از جمله خوابگاه و محل خواندن کتاب به صورت رایگان برای دانشجویانش قرار می دهد.

هزینه تحصیل پزشکی در کشور آذربایجان

از آنجائیکه یکی از رشته های مورد علاقه دانشجویان برای تحصیل در کشور آذربایجان تحصیل در رشته پزشکی می باشد هزینه هایی نیز در بر دارد. اگر چنانچه دانشجویانی که می خواهند در این رشته تحصیل کنند داراش شرایط خوبی در زمینه رزومه عالی،معدل بالا و نمرات بسیار خوبی باشند می توانند از بورسیه تحصیلی استفاده کنند در این صورت می توان از دادن هزینه در مصون ماند.

اما بورسیه تحصیلی مشمول حال تمامی دانشجویان نخواهد شد و برای تحصیل پزشکی در آذربایجان باید هزینه ای معادل 5100 $ در سال تحصیلی اول و سپس 4100 $ برای سال تحصیلی دوم پرداخت کنند. این هزینه ای که دانشجویان پرداخت می کنند شامل هزینه شهریه کلاس های دانشگاه ، خوابگاه دانشجویی، بیمه درمانی برای دانشجویان، ثبت نام در دانشگاه و …. می باشد.

دانشگاه پزشکی آذربایجان امکاناتی را برای دانشجویان ارائه می دهند این امکانات شامل خوابگاه دانشجویی ، خدمات درمانی، کتابخانه برای جست و جوی کتاب مورد نظر ، اتاق مطالعه برای مطالعه دروس و … می باشد که این امکانات با هزینه های بسیار پایین و در بعضی شرایط رایگان در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.

علاوه بر تمام این شرابط دانشجو این اجازه را دارد که در کنار تحصیل معادل 10 ساعت در هفته به کار پاره وقت  بپردازد و قسمتی از هزینه هایی که باید پرداخت کند را از این طریق بپردازد. پس از پایان تحصیلات فرد می تواند در بیمارستان ها و سازمان های مرتیط با رشته تحصیلی خود به کار بپردازند.

اخذ مدرک MBBS در کشور آذربایجان

نوعی برنامه درسی که در دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان ارائه میشود و دانشجویان را برای آزمون USMLE آماده می کند MBBS نام دارد. لازم به ذکر است که این دانشگاه بیمارستان وابسته به خود را نیز دارا می باشد که دانشجویان می توانند به کار مشغول شوند و همچنین دوره تز خود را در آن بگذرانند.

لازم به ذکر است مدرک دانشگاه های آذربایجان مورد تایید کشور ایران نمی باشد پس پیشنهاد ما به شما تحصیل پزشکی در کانادا می باشد که با خواندن مقاله بهترین شهر های کانادا برای تحصیل و زندگی می توانید اطلاعات کامل در این زمینه را کسب کنید و یا با تماس تلفنی با مشاورین و کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات مورد نیازتان را به دست آورید.

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *