شرایط قبرس

وقت سفارت قبرس جهت اخذ ویزا

وقت سفارت قبرس جهت اخذ ویزا

تعیین وقت سفارت قبرس جهت اخذ ویزا امری ضروری برای کسب ویزای کشور قبرس و مهاجرت و یا سفر به این کشور می باشد که از اهمیت بالایی برخودار می باشد. تعیین وقت سفارت قبرس جهت اخذ ویزا شرایط خاصی دارد و انجام امور پرونده های مختلف با در نظر گرفتن شرایط متقاضیان و هموطنان عزیز مشابه نمی باشد. با همراهی کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید اطلاعات بروز درباره قبرس، شرایط وقت سفارت قبرس جهت اخذ ویزا، وقت سفارت قبرس جهت اخذ ویزا توریستی، وقت سفارت قبرس جهت اخذ ویزا تجاری و همچنین وظیفه های سفارت قبرس در ایران کسب کنند.

اطلاعات کلی درباره قبرس

مساحت این کشور به 9251 کیلومتر مربع می رسد که شامل مرکبات و باغ های زیتون، کوه های جنگلی کاج و برخی از تمیزترین سواحل اروپا می شود. خط ساحلی قبرس در شمال با سواحل بلند ماسه ای در جنوب متراکم و صخره ای است. دشت ساحلی شمال، پوشیده از درختان زیتون و کربوهیدرات، پشتیبان دامنه کوه های سنگ آهک شیب دار و باریک پنتاداکتیلوس است و تا ارتفاع 1.042 متر بالا می رود. قبرس دارای سیستم بسیار پیشرفته آموزش ابتدایی و متوسطه است که هم آموزش های دولتی و هم خصوصی را ارائه می دهد. کیفیت بالای آموزش را می توان تا حدی به این واقعیت نسبت داد که نزدیک به 7% از تولید ناخالص داخلی برای آموزش هزینه می شود که قبرس را به عنوان یکی از سه هزینه برتر آموزش در اتحادیه اروپا به همراه دانمارک و سوئد تبدیل می کند.

قبرس یک مقصد مهم توریستی در مدیترانه می باشد. با یک اقتصاد پیشرفته، با درآمد بالا و شاخص توسعه انسانی بسیار بالا، جمهوری قبرس از سال 1961 عضو اتحادیه مشترک المنافع و عضو بنیانگذار جنبش عدم تعهد تا زمان پیوستن به اتحادیه اروپا در سال 2004 میلادی باشد. در 1 ژانویه 2008، جمهوری قبرس واحد پول یورو را به عنوان واحد پول اصلی کشور خود شناخت.

شرایط وقت سفارت قبرس جهت اخذ ویزا

سفارت کشور قبرس در ایران در پایتخت این کشور، تهران، منطقه زعفرانیه، خیابان رضا علی حسینی، خیابان محمود راضی، پلاک نهم قرار گرفته است. متقاضیان و هموطنان عزیز برای کسب ویزای کشور قبرس می بایست وقت سفارت قبرس جهت اخذ ویزا را رزرو کنند. برای کسب ویزای این کشور، متقاضیان می بایست با توجه به شرایط و برنامه خود، مدارک و اسناد مورد نیاز را ارائه دهند. وقت سفارت قبرس جهت اخذ ویزا معمولا به دو بخش وقت ویزا برای امور توریستی و وقت ویزا برای امور تجاری و کاری تقسیم می شود.

وقت سفارت قبرس جهت اخذ ویزا توریستی

متقاضیانی که قصد دارند برای تفریح و سپری کردن اوقات فراغت خود به کشور قبرس سفر کنند، می توانند اقدام به رزرو وقت سفارت قبرس جهت امور توریستی و کسب ویزای گردشگری این کشور کنند. متقاضیان ایرانی حتما باید برای سفر به کشور قبرس ویزا داشته باشند و بهتر است برای انجام به موقع امور مرتبط، 2 ماه قبل از تاریخ سفر خود به با تعیین وقت سفارت قبرس به سفارت این کشور در تهران مراجعه کنند. در صورتی که متقاضیان ایرانی که اتباع و شهروند کشور های ثالث به شمار می روند ویزای شنگن معتبر داشته باشند، می توانند بدون کسب ویزای کشور قبرس وارد خاک این کشور شوند. لازم به ذکر است که کارمندان سفارت و افرادی که گذرنامه دیپلماتیک دارند می توانند بدون کسب ویزای کشور قبرس وارد خاک این کشور شوند.

برای کسب ویزای توریستی کشور قبرس، متقاضیان می بایست مدارک زیر را به سفارت این کشور ارائه دهند:

  • فرم درخواست تکمیل شده
  • گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار
  • دو قطعه عکس مشابه بدون رتوش
  • بلیط رفت و برگشت به نام متقاضی
  • نامه رزرو هتل یا محل اقامت در کشور قبرس
  • وظیفه های سفارت قبرس
  • مدارک شناسایی از جمله شناسنامه و کارت ملی به همراه نسخه کپی
  • بیمه درمانی

مدارک ذکر شده مدارک کلی برای کسب ویزای توریستی کشور قبرس می باشند و متقاضیان باید در نظر داشته باشند که مدارک مورد نیاز برای افراد و پرونده های مختلف با توجه به شرایط آن ها ممکن است متفاوت باشد.

وقت سفارت قبرس جهت اخذ ویزا تجاری

متقاضیان و هموطنانی که قصد دارند برای انجام امور تجاری به کشور قبرس سفر کنند، می بایست اقدام به تعیین و رزرو وقت سفارت قبرس جهت اخذ ویزا تجاری کنند. تمامی متقاضیان ایرانی که شهروندان یک کشور ثالث به شمار می روند می بایست برای کنفرانس ها و یا فعالیت های تجاری و کاری در کشور قبرس ویزای این کشور را بدست بیاورند. متقاضیان ویزای تجاری قبرس نیز می بایست حداقل 2 ماه قبل از تاریخ پرواز خود اقدام به کسب ویزا کنند.

به یاد داشته باشید که تاجران نیز می توانند در صورت داشتن ویزای شنگن، بدون کسب ویزای تجاری کشور قبرس وارد خاک این کشور شوند و فعالیت تجاری داشته باشند و در کنفرانس های مختلف شرکت کنند. اگر متقاضیان و تاجران دارای گذرنامه دیپلماتیک باشند می توانند بدون کسب ویزای تجاری و تعیین وقت سفارت قبرس جهت اخذ ویزا، به کشور قبرس سفر کنند. مدارک مورد نیاز برای کسب ویزای تجاری کشور قبرس مشابه می باشد؛ اما متقاضیان در صورت نیاز می بایست مدارک بیشتری ارائه دهند تا بتوانند وارد خاک کشور قبرس شوند.

به یاد داشته باشید که تمامی مدارک هموطنان عزیز می بایست به صورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شوند. متقاضیان حتما باید توان مالی کافی برای سفر به کشور قبرس و اقامت قبرس را داشته باشند. متقاضیان می توانند برای مطلع شدن از مخارج و هزینه های مختلف زندگی در کشور قبرس به مقاله هزینه زندگی در قبرس مراجعه کنند.

وظیفه های سفارت قبرس در ایران

سفارت وظیفه ارتقاء منافع سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و سایر منافع جمهوری قبرس در تهران را برعهده دارد. همچنین می توانید اطلاعیه های مطبوعاتی، سخنرانی ها، تقویم رویدادهای برگزار شده توسط سفارت، اطلاعات مربوط به کنسولگری و همچنین اطلاعاتی در مورد شهروندان قبرسی که در حال حاضر در ایران ساکن هستند یا ایرانیانی که مایل به مسافرت، کار، تحصیل و یا اقامت در قبرس هستند کسب کنید. هموطنان گرامی می توانید برای مطلع شدن از شرایط مهاجرت به کشور های مختلف دنیا و همچنین انجام امور حقوقی و مهاجرتی گوناگون با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *