شرایط گرجستان

هزینه ی زندگی در گرجستان

هزینه ی زندگی در گرجستان

در مورد کشور زیبای گرجستان چه می دانید؟

چه چالش هایی در این کشور زیبا در کمین شماست؟

در این مقاله می خواهیم درباره زندگی در گرجستان نظیر فعالیت سیستم اموزش وپرورش، هزینه مسکن،پیشرفت های علم و فناوری و… اطلاعات کسب نماییم.

 

یکی از بزرگترین دلیل افراد برای رسیدن به کشورهای درجه یک دنیا مخصوصا کشورهای اتحادیه اروپا کشور زیبای گرجستان هست و این کشور رو به عنوان پل انتخاب کرده تا پس از رسیدن به این کشور بتوانند اهداف بعدی مهاجرت خود را رقم بزنند.

و البته این کشور به این دلیل مورد انتخاب بسیاری از ایرانیان قرار میگیرد که فرهنگ این کشور نسبت به فرهنگ ایرانی نزدیک هست و همچنین هزینه ی زندگی و رفت و امد در این کشور معقول به نظر میرسد و میتوان از این کشور به عنوان یکی از کشورهای پر مخاطب سالهای اخیر نام برد.

به گفته بسیاری از توریستان و افراد اهل مسافرت این توصیه به کرات دیده می شود که هرکسی باید در زندگی خود حداقل یکبار به کشور زیبای گرجستان سفر نماید و با چالش های این کشور رو به رو گردد.

کشور گرجستان کشوری در اسیای غربی و اروپای شرقی است که از شمال با کشور روسیه و از جنوب با کشور ترکیه و ارمنستان و از غرب با دریای سیاه هم مرز شده است.

کشور گرجستان برای بسیاری از توریستان ناشناخته و کسانی که به این کشور سفر کرده اند جذابیت، زیبایی و مهمان نوازی این کشور را به خاطر می آورند.این کشور کوچک میراث جهانی یونسکو به حساب می اید و از کوه های برفی، طبیعت زیبا و شراب های ناب شکل گرفته است.

پایتخت این کشور زیبا شهر “تفلیس” است که بزرگترین شهر گرجستان نیز محسوب می شود و دارای بلوار های شلوغ و همانند شهر زیبای پاریس است.طبق آمار هایی که در سال 2016 بدست آمده است جمعیت این کشور چیزی در حدود 3.72 میلیون نفر و مساحت آن 69،700 کیلوکترمربع تخمین زده شده است.کشور گرجستان در دو قاره اروپا و اسیا واقع شده است همچنین عضو اتحادیه اروپا و ناتو و سازمان دموکراسی و توسعه اقتصادی گوانک است و از قوانین اتحادیه اروپا تبعیت می کند.مردمان گرجستانی به زبان گرجی سخن می گویند  ودین مردم بومیشان مسیحی ارتدکس است.

در نگاه اول شهر تفلیس پر از ساختمان با سقف های رنگارنگ است که به یکدیگر متصل شده اند. طبق نظرسنجی های اخیر شهر تفلیس به عنوان بهترین و معروف ترین شهر های جهان معرفی شده است همچنین این کشور به سرعت در حال تبدیل شدن به یک مرکز بزرگ توریستی برای گردشگران است.

سوال اساسی که در اینجا پیش می اید این است که چرا گرجستان کشور خوبی برای زندگی باید باشد و ما برای چه باید این کشور را برای تفریح و یا حتی مهاجرت انتخاب نماییم؟

هزینه زندگی به صرفه است

زندگی در این کشور شبه اروپایی نسبت به دیگر کشور ها مقرون به صرفه تر است. حتی می توان گفت گرجستان در مقایسه با هند و دیگر کشور های اسیای ارزان تر است.یک آپارتمان دو اتاق خوابه در شهر تفلیس بسیار مقرون به صرفه است. شما می توانید یک آپارتمان مناسب و معقول مجهز به یخچال ، ماشین لباس شویی و لوازم خانگی را 400 دلار در هر ماه دریافت نمایید. شاید برای شما جالب باشد که هزینه تاکسی در این کشور یکی از ارزانترین خدمات به حساب می اید، اگرچه رانندگان گرجی به ندرت به زبان گرجی سخن می گویند اما یک سواری معمولی چیزی در حدود1/6 تا 3/25 یورو می باشد.

برای زندگی معقول در کشور تفلیس چیزی در حدود 1000-2000 دلار در ماه هزینه باید کرد که افزایش و یا کاهش این مقدار به عوامل زیادی بستگی دارد.

شما برای کاهش هزینه های خود می توانید هزینه های اضافی خود را کم نمایید هزینه هایی مانند رستوران،خورد و خوراک و حتی پوشاک.قیمت مواد غذایی در کشورگرجستان کمی بالاتر از میانگین ملی است.

اجاره آپارتمان در کشور گرجستان به استثنای اپارتمان های استودیویی قیمتی کمتر از میانگین ملی را دارد.

متوسط اجاره یک یک اپارتمان یک خوابه در گرجستان 908 دلار است که 92 دلار کمتر از میانگین ایالات متحده امریکا است .
برای اجاره یک آپارتمان 3 اتاق خوابه در گرجستان 1،176 دلار در ماه باید هزینه نمایید در صورتیکه قیمت چنین اپارتمانی 356 دلار در ماه است.

این کشور تا اواسط سال 2000 تحت تاثیر انقلاب اینترنتی قرار گرفت و کابل های فیبر نوری را در سراسر کشور خود قرار داد و تقریبا در هر کافه ، بار و فضاهای عمومی شهر دسترسی اسان و پر سرعت را می توانیم شاهد باشیم.

نوآوری و پیشرفت در گرجستان

در کشور گرجستان می توان با ساده ترین راه ها یک کسب و کار را شروع کرد و شما در عرض 20 دقیقه به راحتی می توانید یک حساب در بانک تنظیم نمایید.

در حال حاضر گرجسان از طریق تحقیقات گسترده در پی کشف روش های جدید در آموزش و خط مقدم برنامه های کاربردی زندگی هستند.برای مثال کشور گرجستان با راه اندازی کتابخانه های مجازی فرصت بیشتری را برای مطالعه ، همکاری و تحقیق برای اهل مطالعه فراهم اورده است.

در کشور گرجستان مرکزی به نام “TEP” ، “مرکز جهانی ارتقا نواوری های پزشکی” ایجاد شده است که این پارک فناوری و تکنولوژی باعث تغییر تحولات بسیاری در زمینه پزشکی گردیده است و تمرکز اصلی این پارک فناوری در زمینه انرژی و بیوتکنولوژی است.

کشور گرجستان در زمینه رباتیک نیز پیشگام است و محققین گرجی در زمینه های استراتژیک نیز در حال تحقیق برای افزایش نیروی انسانی در  این زمینه هستند.
در حال حاضر خیلی از مشتاقان مهاجرت کشور گرجستان را جهت پل برای رسیدن به کشورهای درجه یک دنیا انتخاب میکنند و در این رابطه قدم برمیدارند.

البته خیلی ها هم امیددارند این کشور هر چه زودتر عضو کشورهای شنگن بشه و از این مزیت برخوردار شوند و بتونن به سادگی از امکانات حوزه شنگن بروردار شوند.

اگر شما به دنبال کشوری زیبا با هزینه های معقول و به صرفه چه در زمینه تحصیلی و یا چه در زمینه کاری هستید، گرجستان انتخاب مناسبی برای شما می تواند باشد.

در انتها جهت استفاده  توصیه میشود از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین موسسه ارتباط رقرار فرمایید.

 

 

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *