مهاجرت کاری گرجستان

اخذ ویزای کاری گرجستان

شرایط اخذ ویزای کاری گرجستان

یکی از راه های قانونی و مطمئن مهاجرت به کشور گرجستان، مهاجرت کاری به این کشور می باشد. اخذ ویزای کاری گرجستان برای متقاضیان ضروری می باشد. متقاضیان می توانند از طریق کار در این کشور و با رعایت قوانین و شرایط اقامت گرجستان را دریافت نمایند.

اخذ ویزای کاری گرجستان راهی برای مهاجرت به این کشور می باشد، موسسه سفیران سروش سعادت در این مقاله سعی دارد در رابطه با اخذ ویزای کاری در گرجستان اطلاعاتی را در اختیار مخاطبان قرار دهد، امید است این مقاله بتواند به متقاضیان کمک کند تا بهترین راه را برای مهاجرت انتخاب نمایند.

درباره گرجستان

یکی از کشور هایی که در قاره اروپا و قاره آسیا واقع شده است کشور گرجستان می باشد. این کشور در آسیای غربی و اروپای شرقی قرار گرفته است.. این کشور از شمال با کشور روسیه، از جنوب با کشور ترکیه و کشور ارمنستان، از جنوب شرقی با کشور آذربایجان همسایه و هم مرز می باشد.

شهر تفلیس به عنوان بزرگترین شهر این کشور به عنوان پایتخت گرجستان نیز شناخته می شود. مساحت کشور گرجستان 69700 کیلومتر مربع می باشد، حدود 3 میلیون نفر شهروند این کشور می باشند، شهروندان این کشور پیرو کلیسا ارتدکس می باشند. واحد پول رسمی این کشور لاری می باشد. میدم این کشور به زبان گرجی به مکالمه می پردازند، زبان دوم در این کشور زبان روسی می باشد. در سال های اخیر اقتصاد این کشور پیشرفت کرده است و در وضعیت خوبی قرار دارد.

اخذ اقامت از طریق ویزا کار

افراد خارجی و بین المللی که می خواهند در این کشور مشغول به کار شوند باید برای اخذ ویزای کاری گرجستان تلاش نمایند. متقاضیان بدون دریافت ویزا کار نمی توانند در این کشور کار کنند. شهروندان برخی از کشور ها می توانند بدون دریافت ویزا وارد کشور گرجستان شوند. برای دریافت ویزا فرد باید درخواست خود را اعلام نماید.

شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و 64 کشور دیگر می توانند بدون دریافت ویزا وارد این کشور شوند. در سال 2014 قوانین جدیدی برای ویزای کار وضع شد. افرادی که قصد دارند در این کشور کار کنند باید ویزای بلند مدت دریافت نمایند. ویزای بلند مدت به عنوان مجوز کار می باشد. بعد از آن افراد می توانند اقامت این کشور را دریافت نمایند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار

یک فرد خارجی که قصد دارد در این کشور سرمایه گذاری انجام دهد باید ویزای معمولی دریافت نماید. این ویزا توسط کنسولگری و یا سفارت خانه در کشور مبدا صادر می شود. متقاضیان برای ارائه درخواست باید مدارکی را ارائه دهند که به شرح زیر می باشد:

  • ارائه پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل 2 سال
  • دریافت فرم درخواست ویزا و تکمیل نمودن آن
  • ارائه یکی قطعه عکس
  • ارائه گواهی تمکن مالی
  • ارائه رسید پرداخت مبالغ مربوط به درخواست ویزا
  • ارائه انگیزه نامه برای مهاجرت به کشور گرجستان

روند بررسی درخواست فرد برای ویزای معمولی و صدور جواب معمولا 1 هفته طول خواهد کشید.

یافتن شغل در کشور گرجستان

متقاضیان خارجی می توانند به صورت آنلاین در این کشور در شغلی مشغول به کار شوند. اگر فردی در کاری مهارت و یا تخصص نداشته باشد یافتن کار در کشور گرجستان و هر کشوری برای فرد مشکل می باشد، بهتر است متقاضیان با شرکت های بین المللی در ارتباط باشد تا از آگهی های استخدام آگاه باشند. این شرکت ها علاقه بسیار زیادی به استخدام متقاضیان خارجی دارند، بهتر است متقاضی به صورت مستقیم با شرکت ها در ارتباط باشد.

وضعیت مشاغل در کشور گرجستان

افراد باید برای کار کردن در این کشور به زبان رسمی این کشور تسلط داشته باشند، یادگیری زبان رسمی این کشور مشکل می باشد، زبان دوم در این کشور زبان روسی می باشد که بیشتر مردم به این زبان تسلط دارند. در این کشور افراد کمی آن هم در بانک ها و ادارات این کشور به زبان انگلیسی تسلط دارند.

اگر فردی به زبان گرجستانی تسلط داشته باشد می تواند به راحتی در این کشور مشغول به کار شود، اگر فردی به این زبان تسلط ندارد باید یک دوره آموزش زبان را در این کشور بگذراند. افرادی که به زبان انگلیسی مسلط هستند نمی توانند در این کشور با شهروندان ارتباط برقرار نمایند.

طبق بررسی های انجام شده نود و هشت درصد مردم کشور گرجستان با سواد هستند، این کشور جزء کشور هایی با سواد و تحصیل کرده در جهان می باشد. برای مطالعه بیشتر می توانید مقاله ( کالج زبان در گرجستان ) که توسط موسسه سفیران سروش سعادت نگارش شده است را مطالعه نمایید.

ساعات کاری

افرادی که قصد مهاجرت به کشور گرجستان و اخذ ویزای کاری گرجستان را دارند باید از قوانین این کشور در رابطه با ساعت کاری اطلاع داشته باشند.  ساعت شروع کار در این کشور از ساعت 10 صبح بوده و پایان ساعت کاری، ساعت 6 می باشد. روز یک شنبه در این کشور تعطیل رسمی می باشد. کارمندان در روز شنبه باید از ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر مشغول به کار باشند. به دلیل اینکه روز یکشنبه روز قبل از تعطیل رسمی می باشد به همین دلیل ساعت کاری کارمندان در این روز کمتر از روزهای عادی می باشد.

پرداخت حقوق در گرجستان

پایین ترین حقوق در نظر گرفته شده در این کشور مبلغ 400 لاری می باشد، و اگر فردی در کاری تخصص و مهارت داشته باشد حقوقش افزایش می یابد. بالاترین حقوق در این کشور مبلغ 2000 تا 3000 لاری می باشد. هزینه زندگی هر فرد با توجه به نوع زندگی و منطقه زندگی اش متفاوت می باشد.

هزینه ماهانه زندگی هر فرد در شهر تفلیس مبلغی بین 400 تا 500 لاری می باشد. این مبلغ بدون در نظر گرفتن هزینه اجاره زندگی فرد می باشد. اگر شما نتوانستید کاری در این کشور پیدا کنید که حقوق ماهانه اش زیاد باشد بهتر است از مهاجرت به این کشور بپرهیزید.

در این مقاله سعی داشتیم به بررسی اخذ ویزای کاری گرجستان بپردازیم. برای کار در این کشور متقاضیان باید از شرایط و قوانین اخذ ویزای کاری گرجستان آگاه باشند. بهتر است متقاضیان قبل از اقدام برای مهاجرت با وکلا و مشاوران مشورت کرده، و سپس اقدامات لازم را انجام دهند. همپنین متقاضیان برای مطالعه بیشتر می تواند با مراجعه به سایت موسسه  و به مقالات مهاجرت به گرجستان ,  اقامت از طریق کار در گرجستان  رجوع نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *