شرایط مالتا

هزینه تحصیل و زندگی در مالتا

هزینه تحصیل و زندگی در مالتا

در این مقاله به بررسی هزینه تحصیل و زندگی در مالتا براساس آخرین قیمت‌های سال 2020 پرداخته خواهد شد. مالتا کشوری کوچک و پرجمعیت در قاره اروپاست. این کشور از 3 جزیره مالت، گزو و کومینو تشکیل گردیده است. همچنین کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات جامع و کاملی را در اختیار علاقمندان به زندگی در کشورهای اروپایی قرار می ­دهد. ممکن است سوالات بسیاری در مورد ریز هزینه های تحصیل و زندگی در مالتا ممکن است طرح گردد به طور مثال :

  • هزینه اجاره منزل و یا خوابگاه در مالتا به چه صورت می‌باشد؟
  • هزینه تحصیل به طور سالیانه در مالتا به چه میزان می باشد؟
  • هزینه‌های حمل و نقل و مواد غذایی در مالتا به چه صورت است؟

مالتا کشوری اروپایی است که در مرکز دریای مدیترانه قرار گرفته است. آب و هوای این کشور در زمستان ها بارانی و معتدل است، اما تابستان هایی گرم و خشک دارد. از آن جائی که مالتا روابط بسیار نزدیکی با کشور انگلستان دارد و می­ توان گفت اقتصاد این کشور وابسته به انگلستان می ­باشد.مالتا از جمله کشورهای عضو منطقه آموزش عالی اروپا محسوب می­ گردد. در این کشور بیش از 200 برنامه آموزشی به زبان انگلیسی به دانشجویان ارائه می ­گردد.

شهریه تحصیل در مالتا

از جمله معروف ترین دانشگاه‌ های این کشور دانشگاه میدلسکس، کالج هنر، علم و فناوری، مدرسه بازرگانی لندن مالتا و مراکز زبان الکترونیکی را می­ توان نام برد. ناگفته نماند این کشور از جمله کشورهای حوزه شنگن می ­باشد و افراد در صورت برخورداری از ویزای این کشور آزادانه می ­توانند بدون اخذ ویزا به سایر کشورهای عضو شنگن سفر نمایند.

تحصیل در کشور مالتا بصورت رایگان نمی­ ‌باشد و هزینه تحصیل در این کشور بسته به ملیت دانشجویان با یکدیگر متفاوت است. به گونه ای که دانشجویانی که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به این کشور سفر می­‌ نمایند بایستی 240€ (یورو) در سال جهت تحصیل پرداخت نمایند. در مورد هزینه درمان نیز دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا کارت درمان دریافت می کنند. دانشجویان بین المللی تنها در موارد اضطراری می توانند از خدمات استفاده کنند.

اما دانشجویانی که از سایرکشورها به مالتا سفر نموده اند بایستی سالانه باتوجه به رشته 1.080€ (یورو) در سال جهت تحصیل در دانشگا‌‌ه‌ های این کشور بپردازند. موسسه فناوری اطلاعات سنت مارتین و کالج جهانی مالتا که به صورت خصوصی فعالیت می ‌نمایند شهریه های پایین تری از دانشجویان اخذ می ­‌نمایند. اما به طور کلی می توان هزینه های تحصیل در کشور مالتا را برای دانشجویان خارجی مناسب قلمداد کرد.

بررسی هزینه تحصیل و زندگی در مالتا

دانشجویان بهتر است قبل از هر گونه تصمیم در زمینه مهاجرت تحصیلی به مالتا از هزینه تحصیل و زندگی در مالتا اطلاعات لازم را کسب نمایند. هزینه تحصیل و زندگی در مالتا نسبت به دیگر کشورهای اروپایی به دلیل موقعیت این کشور تقریبا گران می باشد. همان طور می دانید هزینه های تحصیل و زندگی هر فردی بسته به رشته انتخابی و سطح زندگی افراد با یکدیگر متفاوت است.

شاید بتوان گفت به طور میانگین هزینه زندگی دانشجویی در کشور مالتا را 900 الی 1000€ (یورو) در ماه برآورد نموده اند. دانشگاه‌ های کشور مالتا بورسیه های تحصیلی را به دانشجویان بین المللی اعطا می­ نماید. البته اکثر این بورسیه ها به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد که از سطح علمی بالایی برخوردار هستند تعلق می­ گیرد. البته افراد می توانند با کار در مالتا از پس مقادیری از هزینه ها بربیایند.

 

هزینه زندگی در مالتا

دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور مالتا را دارند بایستی بدانند هزینه های زندگی در این کشور نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار به صرفه تر می­ باشد. به طوری که هزینه های زندگی دانشجویی در مالتا را به طور متوسط 500 الی 900€ (یورو) در ماه تخمین زده اند. از سویی با توجه به وسعت این کشور هزینه حمل و نقل نیز در آن برای دانشجویان به صرفه می‌باشد. ما در زیر به بررسی ریز هزینه های زندگی در مالتا پرداخته ایم.

رستوران قیمت ها به € (یورو)
یک وعده غذا (رستوران معمولی) 12.00
کاپوچینو 2.18
پیپسی 1.50
آب 0.68
فروشگاه قیمت ها به € (یورو)
شیر 0.82
نان سفید (500گرمی) 0.92
برنج سفید (یک کیلوگرم) 1.59
12 عدد تخم مرغ
1.82
پنیر محلی
7.50
سینه مرغ (1 کیلو گرم)
5.15
گوشت گاو (1 کیلوگرم)
3.83
سیب (1 کیلو گرم)
1.99
موز (1 کیلو گرم)
1.30
پرتقال (1 کیلو گرم)
1.50
پیاز (1 کیلو گرم)
1.00
سیب زمینی (1 کیلو گرم)
1.15
گوجه فرنگی (1 کیلو گرم)
2.50
حمل و نقل
قیمت ها به € (یورو)
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) 2.00
بلیط ماهانه 26.00
تاکسی (به ازای هر کیلومتر)
2.00
تاکسی (به ازای هر ساعت انتظار)
25.00
بنزین (1 لیتر)
1.31

سایر هزینه های زندگی در مالتا

ما در جداول زیر دیگر هزینه های زندگی در مالتا را نمایش خواهیم داد:

تسهیلات ساختمان قیمت ها به € (یورو)
عمومی (برق، آب و گرمایشی و زباله) 68.00
یک دقیقه مکالمه با تلفن همراه 0.25
اینترنت (60 مگابایت) 21.00
ورزش و اوقات فراغت قیمت ها به € (یورو)
باشگاه تناسب اندام (ماهانه) 00.51
اجاره 1 ساعت زمین تنیس در آخر هفته 33.12
بلیط سینما 9.00
اجاره آپارتمان قیمت ها به € (یورو)
آپارتمان 1 خوابه (مرکز شهر) 604.17
آپارتمان 1 خوابه (خارج از شهر)
459.90
آپارتمان 3 خوابه (مرکز شهر)
1.103.75
آپارتمان 3 خوابه (خارج از شهر)
695.83
حقوق و دستمزد
قیمت ها به € (یورو)
میانگین حقوق ماهانه بعد از کسر مالیات 1059.55
نرخ بهره وام به 0% سالانه 5

هزینه ها به طور تقریبی آورده شده است و معمولا هزینه زندگی بسته به سبک زندگی افراد ممکن است متفاوت باشد. عزیزان جهت اطلاع از سایر هزینه تحصیل و زندگی در مالتا می­ توانند با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایند.

مزایای زندگی در کشور مالتا

افرادی که از راه های مختلفی همچون مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق ازدواج و…به مالتا مهاجرت می­ کنند از مزایای زیر در این کشور برخوردار خواهند شد:

  • افراد با اخذ ویزای مالتا به راحتی می ­توانند به تمام کشورهای حوزه شنگن سفر نمایند.
  • افرادی که به کشور مالتا سفر می­ نمایند از کیفیت آموزشی مناسب و امکانات رفاهی و بهداشتی با استانداردهای اتحادیه اروپا برخوردار خواهند بود.
  • دانشجویانی که جهت تحصیل در مالتا مهاجرت می­ نمایند می ­توانند از تحصیل در بهترین دانشگاه ها برخوردار گردند.
  • مالتا کشوری است که کمترین مالیات را از شهروندان خود دریافت می­ نماید. از همین رو اکثر سرمایه گذاران خارجی این کشور را به نام بهشت سرمایه گذاری می ­شناسند.

خوابگاه‌های دانشجویی در مالتا

اکثر دانشگاه‌ های مالتا جهت رفاه دانشجویان بین المللی خوابگاه ‌هایی را در اختیار آنها قرار می ­‌دهد. البته این دانشگاه‌ ها از دانشجویان جهت خوابگاه‌ هایی که در اختیار آنان می گذارد اجاره دریافت می­ نمایند. اجاره بهای این خوابگاه ها نسبت به آپارتمان های دانشجویی خصوصی بسیار ارزان تر است. در هریک از این خوابگاه های 2 الی 3 دانشجو در کنار یکدیگر زندگی می­ کنند و از امکاناتی همچون اینترنت، تخت خواب، میز مطالعه، کمد شخصی و …برخوردار می ­باشند.

افراد با سوالات زیادی در زمینه هزینه تحصیل و زندگی در مالتا روبرو خواهند شد از جمله:

  • آیا دانشجویان اجازه انجام کار ضمن تحصیل در مالتا را دارند؟
  • بازار کار برای دانشجویان پس از اتمام تحصیلات در مالتا چگونه است؟
  • آیا دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود در این کشور می­ توانند اقامت کاری مالتا را اخذ نمایند؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاقمند به پاسخگویی به تمامی سوالات عزیزان در زمینه هزینه تحصیل و زندگی در مالتا می ­باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *