مهاجرت تحصیلی آمریکا

هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا

در صورتی که شما هم علاقه مند به داشتن اطلاعاتی در زمینه هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا هستید با مطالعه نمودن این مقاله و هم چنین مراجعه نمودن یه سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعت جامعی دست یابید.

در حالی که ایالات متحده محبوب ترین مقصد برای دانشجویان بین المللی است، اما این کشور به عنوان یکی از گران ترین کشور های مورد هدف در دنیا محسوب می شود با این حال، گرچه میزان هزینه های تحصیل در ایالات متحده ممکن است دلهره آور باشد  ولی کسانی که هدف رفتن به ابن کشور را دارند
بر اسا س اغلب نظر سنجی های موجود ایالات متحده دوباره به عنوان بهترین دانشگاه برای  انتخاب والدین با توجه به دانشگاه در خارج از کشور برای فرزند خود قرار گرفته است با این حال این کشور  یکی از گران ترین کشور هااز نظر  والدین است که به طور متوسط میزان هزینه فرزندان آنها به میزان  ​​58،464 دلار آمریکا نسبت به فرزند خود را آموزش و پرورش در این کشور هست که شامل هزینه تحصیل، حمل و نقل، کتاب و محل اقامت این اشخاص باشد.
بیشتر دانشجویان مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی ملزم به پرداخت هزینه ای به میزان  25620 دلار می باشند که این مبلغ بر اساس  سازمان پشتیبانی دانشجویی این کشور می باشد.

هزینه خوابگاه های دانشجویی در آمریکا

دانشجویانی که در دانشگاههای آمریکا به تحصیل می­پردازند برای استفاده از خوابگاههایی که دانشگاه های این کشور در اختیار دانشجویان قرار می دهند می­بایست اجاره پرداخت نمایند. بطور متوسط هزینه اجاره خوابگاههای دانشجویان در طول دوره­ی کارشناسی در این کشور 25000 دلار برآورد شده است. ناگفته نماند هزینه های تحصیل و خوابگاه ها برای دانشجویان خارج از ایالت های آمریکا با دانشجویان داخل ایالت نیز با یکدیگر متفاوت است.

دانشجویان می­توانند از آپارتمان های دانشجویی در مراکز شهرهای آمریکا نیز استفاده نمایند. بگونه ای که دانشجویان بصورت اشتراکی دو یا سه نفره با یکدیگر آپارتمانی را اجازه نمایند. هزینه آپارتمان های دانشجویی در شهرهای آمریکا 500-3500 دلار در ماه برآورد شده است.

هزینه های تحصیل در دانشگاه های مختلف کشور آمریکا

در سطوح بالای دانشگاه های ایالات متحده (که اکثریت آنها غیر شخصی هستند)، هزینه های زندگی احتمالا به حدود 60،000 دلار در سال اضافه می باشد ، اما این امکان وجود دارد که در ایالات متحده میزان هزینه تحصیل بسیار کمتر شده باشد.

کسانی که به دنبال هزینه های تحصیلی پایین در دانشگاه های ایالات متحده هستند می توانند در بخش عمومی  دانشگاه های این کشور به برخی از هزینه های مناسب تر دسترسی پیدا کنند.

به طور معمول اغلب این گزینه ها به عنوان سیستم دانشگاه دولتی این کشوریافت می شود هم چنین مجموعه ای از کالج ها در یک ایالت اجرا می شوند که در برخی از جنبه های اداری به عنوان برخی از مؤسسات جداگانه عمل می کنند، با این توضیح که دانشگاه های دولتی ایالات متحده دارای دو نرخ هزینه تحصیلی  می باشند یکی برای شهروندان دولتی و دیگری برای  سایر اشخاص که این مورد کمی گرانتر می باشد و میزان این هزینه به همان اندازه به متقاضیان دیگر ایالات متحده و کشورهای دیگر اعمال می شود. دانشگاه های خصوصی بسیار کوچکتر از دانشگاه های عمومی هستند و جمعیت دانشجویی متنوع تر از کشورهای مختلف می باشد به این دلیل است که میزان هزینه تحصیل برای همه دانش آموزان یکسان است.
طبق گزارش هیئت مدیره کالج های این کشور ، میزان هزینه تحصیلات دانشگاهی در سال 2017 و در 18کالج دولتی این کشور به طور متوسط ​​9،970 دلار برای ساکنین دولت و 25،620 دلار برای هر نفر دیگر است. و این میزان در کالج های غیرانتفاعی خصوصی با میانگین 34،740 دلار می باشد. با این حال، ارزان ترین گزینه ها کالج های دو ساله دولتی در این کشور هستند که هم چنین به عنوان کالج های اجتماعی، فنی و یا کالج های محلی شناخته می شوند  با این توضیح که میانگین هزینه های این نوع از کالج ها در سال 2017تنها به میزان 3.570 دلار است.

میزان هزینه زندگی ماهانه در آمریکا

طبق آمارسایت موسسه numbeo.com، متوسط ​​حقوق ماهانه یک شخص(net after tax) در ایالات متحده آمریکا حدود$ 2،896.96 است. مهم ترین هزینه لازم در مورد هزینه های زندگی، هزینه لازم برای اجاره است.
همان طور که هزینه زندگی در این کشور بسته به شیوه زندگی این اشخاص دارد نسبت به این اشخاص متفاوت است،
اگرمتقاضیان مهاجرت به این کشور بتوانند تنها به میزان یک سوم از حقوق و دست مزد خود را برای اجاره صرف کنند و می توانند شرایط مالی خود را برای حمل و نقل، مواد غذایی، تفریحی، پوشاک و خدمات پس از آن برای خود بهتر کنند.
در واقعیت، زمانی که این اشخاص در خارج از کشور کار می کنند، هزینه های زندگی  این اشخاص با هزینه های زیادی مبنی بر جابه جایی و اتلاف وقت بر اساس نیازهای این اشخاص تعیین می شود. هم چنین میزان هزینه زندگی این اشخاص بستگی به شیوه زندگی  اشخاص دارد بهترین راه برای میزان هزینه های زندگی در این کشور به سبک زندگی  این اشخاص بستگی دارد که می تواند بر اساس شیوه زندگی این اشخاص باشد.

میزان هزینه زندگی سالانه در کشور آمریکا

میانگین هزینه سالانه زندگی یک فرد بزرگسال در ایالات متحده که  بدون فرزند باشد به میزان  28،474 دلار است.البته این میزان می تواند تا حدودی غیر واقعی باشد.
اغلب مردم تمایل دارند تا اندازه ایالات متحده را دست کم بگیرند. به صورتی که به نظر می رسد گردشگران اروپایی فکر می کنند که میزان هزینه در ایالات متحده به همان اندازه در اکثر کشورهای اروپای غربی اندازه گرفته شده است، در حالی که آنها می توانند در طول تمام روز در سایت های مهم این کشور میزان هزینه ها را ببینند.

در صورتی که شما هم با مطالعه نمودن  مقاله هزینه زندگی و تحصیل در آمریکا علاقه مند به مهاجرت به این کشوذ پیشرفته و صنعتی شدید این فرصت را داریتد تا با مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر (سرمایه گذاری در آمریکا) و (موسسات کاریابی در آمریکا) به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *