مهاجرت به کشور قطر

مهاجرت به قطر

مهاجرت به قطر از جمله یکی از پر تقاضا ترین روش های مهاجرت در جهان امروز است چرا که دسترسی به دستمزد بالا و کیفیت بالای زندگی در این کشور برای بسیاری از علاقمندان به مهاجرت دارای اهمیت بسیار زیادی است. در کشور قطر نیز مانند بسیاری از کشور های جهان، راه های مختلفی را برای مهاجرت افراد خارجی در نظر گرفته است که در آینده به آن خواهیم پرداخت.

شرایط خاص و ساده ای که برای دریافت ویزا در کشور قطر وجود دارد مهاجرت به این کشور را ساده تر کرده است و شهروندان خارجی، بخصوص در کشورهای پیشرفته، به سادگی می توانند به این کشور سفر کنند.

ما نیز در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از همین رو تصمیم به تشریح شرایط مهاجرت به قطر گرفته ایم.

انواع مهاجرت به قطر

اشاره داشتیم که راه های متفاوتی برای مهاجرت به کشور قطر وجود دارد که هر یک از آن ها شیوه ی مخصوص خود را دارد و می تواند در نهایت به اقامت در کشور قطر ختم شود. از مهم ترین راه هایی که می توان به آن ها اشاره کنیم عبارتند از:

  • مهاجرت به قطر از طریق کار،
  • مهاجرت به قطر از طریق تحصیل،
  • مهاجرت به قطر از طریق ثبت شرکت،
  • مهاجرت به قطر از طریق ازدواج،
  • مهاجرت به قطر از طریق خرید ملک.

مهاجرت به قطر از طریق کار

کار در قطر یکی از بهترین روش هایی است که افراد می توانند از آن طریق به کشور قطر مهاجرت کنند. از آن جا که قطر به عنوان یکی از ثروتمند ترین کشور های جهان معرفی شده است، نیروی کار زیادی تصمیم به مهاجرت کاری به قطر را دارند. البته رعایت برخی از قوانین اسلامی موجود در این کشور برای افراد غیر مسلمان ایجاد اشکال می کند.

در صورتی که بتوانید شغل مناسبی در قطر پیدا کنید، کارفرمای شما در حقیقت به عنوان اسپانسر شما شناخته می شود. فراهم آوردن شرایط مهاجرت به این کشور از طریق کار در حقیقت به عهده همین کارفرماست. او باید بتواند اجازه کار و اقامت شما در کشور قطر را از طریق تحویل مدارک خود و شما به اداره کار قطر بدست آورد.

افراد متخصص در کشور قطر می توانند درآمد قابل توجهی در این کشور بدست آورند درآمدی که در مقایسه با بسیاری از کشور های جهان غیر قابل مقایسه است.

مطالعه مقاله «مهاجرت کاری به قطر» در رابطه با همین موضوع، جزئیات بیش تری را در اختیار شما قرار می دهد.

مهاجرت به قطر از طریق تحصیل

تحصیل در قطر امروزه به یکی از رایج ترین روش های مهاجرت به این کشور تبدیل شده است. موسسات آموزشی فراوانی در کشور قطر وجود دارد که به عنوان یک شعبه فعال از دانشگاه های آمریکایی در این کشور فعالیت دارند. دانشجویان پس از تحصیل در کشور قطر این فرصت را خواهند یافت تا در این کشور یک شغل مناسب برای خود بیابند.

استخدام در قطر می تواند به معنی کسب اقامت دائم در کشور قطر و بهرمندی از دستمزدی مناسب برای یک زندگی ایده آل باشد.

مهاجرت به قطر از طریق ثبت شرکت

یکی از روش های مهم مهاجرت به قطر را می توان در ثبت شرکت در این کشور یافت. در کشور قطر 7 نمونه شرکت مختلف وجود دارد که شهروندان خارجی می توانند نسبت به افتتاح آن ها در کشور قطر اقدام کنند.

برای اینکه بتوانید از این طریق به کشور قطر مهاجرت کنید، باید یک برنامه اقتصادی قدرتمند در اختیار داشته باشید. در صورتی که موفق به ثبت طرح خود شوید، می توانید نسبت به افتتاح شرکت در این کشور اقدام کنید. ثبت شرکت در قطر می تواند از نظر سود دهی در بالاترین سطح ممکن قرار داشته باشد چراکه از مالیات معاف خواهید بود و تنها 5 تا 10 درصد مالیات بر مبادلات خارجی در این کشور وارد می شود.

مشاورین موسسه حقوقی سیران سروش سعادت در مقاله مهاجرت به قطر از طریق ثبت شرکت توضیحات لازم در این رابطه را ارائه کرده اند.

مهاجرت به قطر از طریق ازدواج

در صورتی که قصد دارید تا در کشور قطر ازدواج کنید، در حدود سه هفته قبل از قطعی شدن ازدواج خود، باید به شهرداری محل اقامت خود مراجعه کرده و اعلام کنید که قصد ازدواج دارید. در این صورت بررسی خواهد شد که آیا شما صلاحیت ازدواج را در اختیار دارید یا خیر. در صورتی که مدارک شما مورد تایید باشد، می توانید در این کشور ازدواج کنید.

توجه داشته باشید که دین شما در ازدواج بسیار اهمیت دارد و شما تنها با افرادی می توانید ازدواج کنید که از نظر دینی با شما مشترک هستند.

توجه داشته باشید که شرکت در آزمایشات ژنتیکی برای شما اجباری خواهد بود و باید ثابت شود که شما و همسر آیندیتان از نظر پزشکی دچار مشکل نخواهید شد.

مهاجرت به قطر از طریق خرید ملک

در سال های گذشته، قوانین کشور قطر در رابطه با شرایط خرید ملک در این کشور به طور کامل دچار تحول شده است. در گذشته خرید ملک توسط افراد خارجی در خاک قطر به طور کامل ممنوع بوده است اما اکنون به عنوان یکی از روش های مهاجرت به قطر شناخته می شود.

امروزه شما به عنوان یک شهروند خارجی اجازه خواهید داشت تا نیمی از مالکیت یک ملک را در اختیار داشته باشید. پس از مالکیت قطعی بر نیمی از ملک، شما باید مراحل اداری مربوط به آن را پشت سر بگذارید. پس از گذراندن این مراحل شما قادر خواهید بود تا مالکیت خود بر تمام آن ملک را قطعی کنید.

کلام پایانی

به دلیل شرایط ویژه ای که کیفیت زندگی در کشور قطر دارد، تقاضا برای مهاجرت به این کشور به صورت چشمگیری افزایش یافته است. شهروندان خارجی بخصوص در کشورهایی که شرایط متوسط یا ضعیف تری دارند، ترجیح می دهند که برای دسترسی به درآمدی بیشتر، به کشور قطر مهاجرت کنند.

دولت این کشور شرایطی را ایجاد کرده است که افراد با شرایط مختلف قادر خواهند بود تا به این کشور سفر کرده و اقامت موقت را بدست آوردند. اقامت موقت کشور قطر می تواند در گذر زمان و در صورت در اختیار داشتن شرایط ویژه به اقامت دائم تبدیل شود.

ما در این مقاله شرایط ویژه مهاجرت به قطر را تشریح کرده ایم و البته باید اشاره کنیم که در مقالات دیگر، شرایط هر یک از موارد ذکر شده را به صورت مفصل تر و کامل تر بیان کرده ایم. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند با بررسی شرایط شما و تمایلاتتان، برترین روش های مهاجرتی را به شما معرفی کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *