مهاجرت تحصیلی ژاپن

معرفی دانشگاه های ژاپن

در صورتی که شما هم علاقه مند به تحصیل نمودن در دانشگاه های خارج از کشور می باشید با مطالعه نمودن مقاله معرفی دانشگاه های ژاپن می توانید به اطلاعاتی جامعی در رابطه با این موضوع و علی الخصوص دانشگاه های ژاپن که یکی از پیشرفته ترین کشور های موجود در دنیا می باشد دست آورید.هم چنین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد معرفی دانشگاه های ژاپن  این فرصت را دارید تا با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نماید. در ادامه مقاله به معرفی دانشگاه های ژاپن خواهیم پرداخت.

معرفی دانشگاه توکیو کشور ژاپن

زمان تاسیس این دانشگاه به سال 1877 میلادی بر می گردد دانشگاه توکیو به عنوان اولین دانشگاه امپراتوری تاسیس شد، توانسته خود را به عنوان یکی از مراکز آموزش عالی و معتبر ژاپن معرفی نماید در سال 2011 میلادی این دانشگاه توانست در رتبه دوم دانشگاه ها پس از دانشگاه هاروارد و از نظر تعداد فارغ التحصیلان از دیدگاه رؤسا و مدیران شرکت Fortune 500 قرار  بگیرد. افراد شاخص زیادی سابقه تحصیل در این دانشگاه را دارند به صورتی که  15 نخست وزیر کشور ژاپن در دانشگاه توکیو تحصیل کرده اند و پنج نفر از  فراغ التحصیلان این کشور به فضانوردان تبدیل شده اند.
دانشگاه توکیو از 10 دانشکده و 15 مدرسه فارغ التحصیلی تشکیل شده است  به صورتی که 30،000 دانشجو در این دانشگاه به تحصیل می پردازند که از به تعداد 2،100 نفر از این تعداد دانشجویان بین المللی می باشند که از خارج  این کشور  اقدام به ورود می کنند. جالب است که بدانید  برای تحصیل در یک دانشگاه ژاپنی، برنامه های دوره کارشناسی نیز به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شود این دانشگاه دارای  برنامه بین المللی  زیادی در شرق آسیا و برنامه بین المللی علوم محیطی می باشد.

دانشگاه های مرتبط با دانشگاه توکیو کشور ژاپن

حتی سایر دانشگاه های مناطق دیگر دارای ویژگی های مدرن و به روز تر هستند . برای نمونه دانشگاه کامبو دارای کالج هنر و علوم، دانشکده هنر و علوم انسانی و دانشکده علوم ریاضی می باشد که در هر سال این دانشگاه دارای 7000 فارغ التحصیل می باشد.
تجربه دانشجویان در دانشگاه توکیو منحصر به فرد است؛ زیرا این تنها دانشگاه ژاپنی است که دارای سیستم دو ساله آموزش عمومی می باشد که پیش از  زمان تحصیل  اقدام به جذب دانشجویان اصلی خود می کند.

معرفی دانشگاه کیوتو کشور ژاپن

این دانشگاه که یکی از موسسات پژوهش گرا در قاره آسیا است  همواره دارای سیاست ویژه ه ای برای حمایت از تولید کنندگان محسوب می شده که تا کنون توانسته برنده  13 جایزه نوبل شود.
زمان تاسیس این دانشگاه به سال 1897میلادی بر گردد  و اصلی ترین شعار این دانشگاه “آزادی روح علمی” است این دانشگاه که پذیرای 22000 دانشجو  می باشد و دارای برنامه های زیادی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان خود می باشد.
دانشگاه کیوتو در بیشتر مقیاس های اصلی دارای رقابت می باشد معمولا رتبه این دانشگاه در میان ده دانشگاه برتر کشور ژاپن و قاره آسیا و در میان پنجاه دانشگاه برتر در سطح جهان می باشد که باعث می شود  که از جمله اصلی ترین  دانشگاه ها در سطح جهان به شمار رود.
محوطه اصلی این دانشگاه یوشیدا نام دارد که پس از تاسیس آن، در مرکز دانشگاه قرار داشته و  دارای معماری جذابی است که شامل انواع مختلفی از ساختمان های آجری مانند سالن سنتنیال هال ساعت (نماد دانشگاه) و یک ساختمان  آزمایشگاه مدرن می باشد .
از جمله اصلی ترین محوطه های دیگر این دانشگاه  مکانی به نام یی یی است که توانسته میزبان موسسات تحقیقاتی، آزمایشگاه های پیشرفته و دانشگاه پردیس Katsura  می شود که به نوعی در زمینه تکنولوژی بسیار شناخته  شده می باشد.
برای کسانی که علاقه مند به فرهنگ ژاپن هستند، شهر کیوتو  این کشور می تواند بسیار جذاب باشد علت اصلی این جذابیت پایتخت بودن این شهر به مدت بیش از 1000 سال می باشد.

معرفی دانشگاه اوساکا کشور ژاپن

دانشگاه اوساکا که ششمین دانشگاه  با قدمت در سطح دانشگاه های کشور  ژاپن است که در ابتدای سال 1724 میلادی تأسیس شده. این دانشگاه که دارای رتبه 17 در رتبه بندی دانشگاه از نظر  QS در قاره آسیا و در سال  2016 میلادی می باشد هم چنین از نظر این سازمان همواره در بین چهل دانشگاه بر تر دنیا قرار گرفته است.مهم تریت رشته های تحصیلی این دانشگاه عبارتند از :دندان پزشکی، مهندسی شیمی، فیزیک و نجوم
دانشگاه کیوتو در رتبه بندی دانشگاه های کشور ژاپن در سال 2019 در رتبه اول قرار گرفت.

معرفی دانشگاه کیوشو کشور ژاپن

دانشگاه کیوشو کشور ژاپن یک دانشگاه عمومی واقع در فوکوآکا است و یکی از هفت دانشگاه اصلی در سطح ملی کشور ژاپن به شمار می رود. و زمان تأسیس  این دانشگاه به سال 1903 میلادی می رسد اصلی ترین هدف این دانشگاه ارائه بالاترین سطوح آموزشی در زمینه تحقیق و فعالیت های پزشکی بوده است.

این دانشگاه که در حال حاضر یک دانشگاه بین المللی  محسوب می شود کیوشو دارای 16 دانشکده، 11 مدرسه ی و 18  مرکز کار آفرینی  مختص فارغ التحصیلان است.
از لحاظ بین المللی این دانشگاه بسیار گسترده می باشد به صورتی که این دانشگاه داری بسیاری از شعب در خارج از کشور مانند سن خوزه در ایالات متحده و قاهره مصر می باشد میزان این همکاری با بیش از 100 دانشگاه بین المللی است که دارای برنامه های تحصیلی فراوانی درخارج از کشور برای دانشجویان دوره کارشناسی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی خود می باشد و دارای چشم انداز بین المللی از طریق عضویت داشتن در میان دانشگاه برتر در جهانی می باشد.، یک گروه انتخاب شده از رقابت جهانی دانشگاه ها. کیوشو به عنوان یکی از موسسات سطح بالا برای این پروژه انتخاب شد.

در صورتی که شما هم با مطالعه نمودن مقاله معرفی دانشگاه های ژاپن  علاقه مند به تحصیل نمودن در یکی از دانشگاه های این کشور پپیشرفته شدید و خواهان کسب اطلاعات بیشتری در ابطه با کشور ژاپن می باشید این فرصت را دارید تا با مراجعه نمودن به سایر لینک های موجود در سایت موسسه سفیران سروش سعادت نظیر مدارک مورد نیاز دانشگاه های ژاپن یا بورسیه تحصیلی ژاپن به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *