مهاجرت تحصیلی لهستان

معرفی دانشگاه فناوری گدانسک

معرفی دانشگاه فناوری گدانسک

تحصیل در دانشگاه های لهستان امروزه به یکی از ترندهای جهانی برای دانشجویان بین المللی بدل شده است و حال به معرفی دانشگاه فناوری گدانسک می پردازیم. برای اخذ پذیرش در این دانشگاه و همچنین برای کسب اطلاعات تکمیلی در زمینه اقامت و مهاجرت به لهستان می توانید با موسسه سفیران سروش سعادت مشورت نمایید. دانشگاه گدانسک در سال 1904 تاسیس شده است. این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های مستقل ملی در لهستان و قدیمی ترین دانشگاه فنی در قلمرو این کشور است.

محوطه دانشگاه

یکی از مواردی که همواره در معرفی دانشگاه فناوری گدانسک مورد توجه قرار میگیرد محوطه این دانشگاه است. محوطه دانشگاه فناوری گدانسک رتبه دهم را در میان زیباتریندانشگاه های اروپا کسب کرده است. این دانشگاه واقع در قلب شهر ورززچ، یک منطقه واقع در چند کیلومتری مرکز گدانسک و در نزدیکی ساحل بالتیک است

با منظره ای از ساختمان های تاریخی، امکانات تحقیقاتی مدرن و مناطق پر زرق و برق، ترکیب شده است. دانشگاه، که در خیابان گابریلا ناروتوویچ قرار دارد حدود 77 هکتار را اشغال می کند. این میزان ده برابر بیشتر از محوطه ای است که در صد سال پیش، زمانی که تاسیس شد داشت.

تاریخچه دانشگاه فناوری گدانسک

تبارشناسی یک دانشگاه می تواند در انتخاب آن به متقاضیان کمک کند. حال برآنیم که پیش از معرفی دانشگاه فناوری گدانسکبه تبارشناسی آن نیز بپردازیم. این دانشگاه به دلیل اصرار قابل توجه انجمن تحقیقات دانزیجSocietasPhysicaeExperimentalis ایجاد شد. انجمن تحقیقات دانزیج یکی از اولین سازمان های علمی در خاک لهستان است. این انجمنبه انجام و ترویج مطالعه علوم طبیعی و مهندسی می پردازد. خانواده های متمول در شهر گدانسک مبلغ از پول خود را به ساخت یک کتابخانه تخصیص دادند. همین امر رفته رفته در آغاز قرن بیستم به احداث دانشگاه گدانسک تبدیل شد.

ساختمان های اصلی دانشگاه بین سالهای 1900 تا 1904 ساخته شدند. ساختمانها مطابق نقشه های معمار برجسته ای با نام برلین آلبرت کارسن ساخته شد. موسسه جدید سلطنتی فناوری KöniglichePreussischeTechnischeHochschule بعدها ساخته شد. ساختمان اصلی در سبک احیای رنسانس هلندی ساخته شده و با مجسمه های زیادی تزئین شده است. این ساختمان بخشی از معماری بنیادی گدانسک است. ساختمان های انتخاب شده همگی به ثبت ملی آثار تاریخی رسیده اند. اولین سال تحصیلی در 6 اکتبر 1904 آغاز شد. مراسم افتتاحیه با سخنرانی امپراتور آلمان ویلهلم دوم همراه بود. در این روز نزدیک به 200 دانشجو تحصیلات خود را در شش دانشکده مختلف این دانشگاه آغاز کردند.

نیمه اول قرن بیستم

با ایجاد شهر آزاد گدانسک، دانشگاه فعالیت خود را ادامه داد. از سال 1941 تا 1945 با کاهش تعداد دانشجویان و کارکنان دانشگاهی کار خود را از سر گرفت. در ژانویه 1945 کلاسها با کاهش تجهیزات، کتابخانه و اساتید به حالت تعلیق درآمدند. این ساختمان ها تا پایان جنگ به عنوانیک بیمارستان با 3،000 تخت مورد استفاده قرار میگرفت این موضوع در معرفی دانشگاه فناوری گدانسک حائز اهمیت است. در تاریخ 24 مه 1945، بعد از اینکه شهر بخشی از لهستان شد، دانشگاه گدانسک به عنوان دانشگاه ملی لهستان اعلام شد.

پس از جنگ جهانی دوم

اولین پارلمان مستقل دانشجویی در لهستان بیش از 60 سال پیش در گدانسک شکل گرفت. سپس تبدیل به یکدانشگاه تفکر دموکراتیک برای دانشجویان کل کشور شد. دانشگاه ها با دانشجویان و کارکنان خود ابتدا در شرایط ناآرامی علیه حکومت کمونیستی بودند. با این حال به آموزش مهندسین بسیار مجرب و بسیار مورد نیازبرای صنایع ملی ادامه دادند.

زمانی که لهستان به یک کشور دموکراتیک تبدیل شد، توسعه برنامه ها و اهداف خود را ادامه دادند. در سال 2014، دانشگاه گدانسک، 110 امین سالگرد خود را جشن گرفت و در سال ۲۰۱۹ به ۱۱۹ سالگی میرسد. در حال حاضر جایگاه خود را در بین بهترین دانشگاه های فنی، رتبه بندی ملی و مقامات بین المللی تقویت می کند. در سال 2018 دانشگاه پردیس گدانسک در بین زیباترین دانشگاه های اروپا توسط تحصیلات عالی دانشگاه رتبه ۱۰ را کسب کرد.

امکانات دانشگاه گدانسک

نماد تاریخی دانشگاه گدانسک در تمام متون معرفی دانشگاه فناوری گدانسک مطرح است. در بالای کلاس های درس، آزمایشگاه هایدانشگاه، اتاق های نمایش و مناطق استراحت دنج برای دانشجویان این نماد وجود دارد. ایننماد همچنین به عنوان جایگاه مقام دانشگاه گدانسک شناخته می شود. در سال 2005، این ساختمان توسط وزیر فرهنگ و میراث ملی لهستان به عنوان یک بنایتاریخی شناخته شد. در 22 سپتامبر 2010، با تصمیم سنا حیاط جنوبیدانشگاه فناوری گدانسک، به نامیوهان هویویسس نامگذاری شد. حیاط شمالی به دانیل گابریل فارنهایت اختصاص یافت. حیاط ها با تصاویری از این شهروندان معروف پر شده اند.

تجهیزات دانشگاه

تجهیزات دانشگاه در معرفی دانشگاه فناوری گدانسکامری اساسی است. دانشگاه گدانسک ارمنستان دارای بیش از 600 آزمایشگاه آموزشی و تحقیقاتی در سراسر محوطه دانشگاه است. اخیرا این دانشگاه مراکز زیر را نیز شامل می شود:

 • مرکز آمار نانوتکنولوژی،
 • آزمایشگاه انرژی الکتریکیLINTE^ 2 و منابع انرژی تجدید پذیر،
 • آزمایشگاه تجسم D Immersive 3D که در آن واقعیت مجازیقابل تجسم است،
 • تاسیسات اولیهProtoLab، که نخستین آزمایشگاه اینچنین در کل منطقه محسوب می شود،
 • و در آن دانشجویان و محققان حرفه ای می توانند ایده های خود را 24 ساعته، 7 روز در هفته آزمایش کنند.
 • دانشگاه گدانسک همچنین مسکن راحتی را برای حدود 3،000 دانشجو در 12 خوابگاه فراهم می کند.
 • این دانشگاه همچنین داراییک مرکز ورزشی آکادمی ورزشی است.

حال که به معرفی دانشگاه فناوری گدانسکپرداختیم چنانچه قصد پذیرش این دانشگاه را داشتید می توانید از مشاوره کارشناسان حرفه ای موسسه سفیران سروش سعادت مدد بگیرید.

بودجهایده پردازی دردانشگاه گدانسک

 • کل جامعه دانشگاهی می تواند در تامین بودجه ایده های نوین دانشجویان دانشگاه گدانسک مشارکت کند.
 • از سال 2016، دانشجویان و کارکنان هر ساله ایده های خود را ارائه می دهند و رای گیری می شود.
 • محبوب ترین آنها تامین مالی به ارزش 115000 یورو بودجه دریافت می کند.
 • پروژه هایی که به اتمام رسیده شده به دفتر نمایندگی و کمیته بورس تحصیلی دانشگاه فرستاده می شود.
 • بورسیه اغلب برای ادامه تحصیل در رشته های الکترونیک، مخابرات و کامپیوتر تعلق می گیرد.
 • البته دانشکده مهندسی مکانیک و محیط زیست نیز بورسیه اختصاص می دهند.

چنانچه پس از مطالعه این متن در زمینه معرفی دانشگاه فناوری گدانسکبرای ادامه تحصیل این دانشگاه را انتخاب کردید می توانید اطلاعات دقیق و کامل تر را از کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت دریافت کنید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *