مهاجرت تحصیلی برزیل

معرفی دانشگاه سائو پائولو برزیل

معرفی دانشگاه سائو پائولو کشور برزیل

در صورتی که شما هم علاقه مند به تحصیل در خارج از کشور می باشید با مطالعه نمودن مقاله معرفی دانشگاه سائو پائولو برزیل و هم چنین مراجعه نمودن به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعات جامعی در رابطه با موضوع معرفی دانشگاه سائو پائولو برزیل به دست آورید.همان طور که در سایر مقالات موجود در این دانشگاه  توضیح دادیم یکی از روش های ممکن مهاجرت به این کشور از روش  تحصیل نمودن در این کشور می باشد.

آشنایی بیشتر با دانشگاه سائو پائولو برزیل

این دانشگاه معروف ترین دانشگاه این کشور می باشد. و از جمله قدیمی ترین دانشگاه های این کشور به شمار میرود تعداد دانشجویان این کشور به میزان صد هزار نفر می رسد. همچنین این دانشگاه از  حیث زمینه پژوهشی موفق به کسب نمودن  رتبه های نخست  در میان دانشگاه های موجود در میان این کشور شده است.

به صورتی که اغلب مردم این کشور این دانشگاه را به عنوان بزرگترین و هم چنین برترین دانشگاه های موجود در میان منطقه امریکای لاتین بر میشمارند نحوه مدیریت این دانشگاه کاملا به صورت دولتی می باشد. این دانشگاه از نظر برخی از مجللاتی که موضوع آنها  آموزشی می باشد و  ازحیث میزان اعتبار و شهرت، درجایگاه  پنجاه و یک الی شصت دنیا قرارگرفته

معرفی دانشگاه سائو پائولو برزیل

میزان اعتبار دانشگاه سائو پائولو برزیل

این دانشگاه به تازگی اقدام به تاسیس نمودن دپارتمان های جدیدی کرده است که با ثبت نمودن نام تعدادی از دانشجویان که میزان آنها بیشتر  از نود هزار دانشجو  باشد توانسته به عنوان یکی بزرگترین و دارای اعتبار ترین موسسات آموزش عالی در منطقه قاره آمریکای  جنوبی قرار گرفته است.

تعداد زیادی از دانشجویانی که در این کشور شروع به تحصیل کرده اند توانسته اند که موقعیت­ ها و هم چنین پست­ های دارای در میان جامعه  این کشور به دست آورند. این دانشگاه درزمینه تعداد دانشجویانی که توانسته اند پس از دوران به پایان رساندن دوران تحصیلی خود به میزان پانصد مدیر را وارد بازار کار نماید.با این توضیح که جایگاه این دانشگاه در این زمینه دارای رتبه  نوزدهم در سرتاسر جهان می باشد.

هم چنین این دانشگاه از  لحاظ انجام دادن پروژه های پژوهشی، توانسته که خود رابه عنوان بزرگترین موسسه تحقیقاتی در میان این کشو معرفی نماید. به صورتی که تعدادی که میزان آنها بیشتر  از بیست و پنج درصد از میان کلیه مقالات علمی که  به وسیله کسانی که به امر تحقیق پرداخته اند و دارای تابعیت این کشور باشند به تحریر در آمده است.

نحوه پذیرش در میان دانشگاه سائو پائولو برزیل

نحوه ورود دانشجویان این کشور جهت پذیرش در میان این دانشگاه موفقیت در قبولی آزمونی ویژه این دانشگاه می باشد که یک آزمون به صورت رقابتی  می باشد و سیستم اصلی برای ورود به دانشگاه های این کشور دارای پیچدگی و هم چنین گستردگی خاص به خود می باشد. که به وسیله دانشگاه های موجود در میان این کشور در زمینه انتخاب دانشجویان بفعالیت می پردازد. بنیاد دانشگاه به موضوع انتخاب نمودن دانشجویان متقاضی تحصیل در میان این دانشگاه خواهد پرداخت.

زمان برگذاری فرایند آزمون دانشگاه سائو پائولو برزیل

مدت زمان لازم برای انجام این امتحان در ظرف یک هفته و به ازای هر سال یک بار انجام خواهد شد معمولا این آزمون در ماه های نوامبر و دسامبر یا ژانویه در هر سال میلادی انجام می شود و رقابت شدیدی درزمینه قبولی و مورد پذیرش قرار گرفتن در میان این دانشگاه ها وجود دارد. که می توان اصلی ترین دلیل این هجمه از تعداد متقاضیان را این موضوع دانست که نحوه مدیریت این دانشگاه به صورت دولتی  می باشد و تحصیل نمودن در این دانشگاه هیچ گونه هزینه ای ندارد و کاملا به صورت رایگان می باشد.

منابع اصلی آزمون ورودی دانشگاه سائو پائولو برزیل

از جمله اصلی ترین منابع درسی این دانشگاه می توان به دروس زیر اشاره نمود:

درس شیمی، درس فیزیک، درس ریاضی، درس زیست شناسی، درس جغرافیا، درس تاریخ، درس پرتغالی و انگلیسی می باشد. همچنین دومین  آزمون ورودی این کشور به صورت کتبی می باشد و کلیه سوالات این آزمون به صورت مفهومی می باشد. اصلی ترین دروس این آزمون عبارتند از درس فیزیک، درس شیمی و درس ریاضیات که مختص به رشته های مهندسی می باشد؛ هم چنین دروسی مانند درس تاریخ، درس  ادبیات و درس جغرافیا  که مختص رشته های انسانی می باشد. لازم به ذکر می باشد که نحوه پرسش سوالات مفهومی این آزمون به زبان پرتغالی می باشد که بسیار فراگیر و برای همه دانشجویان مورد نیاز می باشد.

نحوه تبادل دانشجویان بین المللی در دانشگاه سائو پائولو برزیل

این امکان وجود دارد که برنامه تبادل دانشجویانی که دارای تابعیت بین المللی می باشند بسیار متغیر باشد. به صورتی که در سال ۲۰۱۲ میلادی این دانشگاه توانسته که میزبان تعداد بیشتر  از ۲۳۰۰ دانش جو باشد که فقط به روش تبادل بین دانش آموزان موفق به ورود به این دانشگاه شده اند.

 اصلی ترین زمینه های تحصیلی دانشگاه سائو پائولو برزیل

به صورت تقریبی می توان گفت که به میزان یک سوم از دانشجویانی که دارای تابعیت بین المللی می باشند.درزمینه های تحصیلی علوم انسانی و هم چنین زمینه تحصیلی علوم اجتماعی موفق به ثبت نام نمودن در میان این دانشگاه شده اند. و هم چنین یک سوم دیگر از دانشجویان این کشور موفق شده اند که درمیان دوره های با زمینه های تحصیلی مهندسی اقدام به ثبت نام نمودن در میان این دانشگاه کرده باشند.

لازم به ذکر می باشد که این  دانشگاه  اقدام به پرداخت هیچ گونه کمک هزینه تحصیلی به کلیه دانش آموزانی که در  خود این دانشگاه به تحصیل پرداخته اند  ارائه نمی دهد. و فرقی نمی کند که تابعیت این دانش آموزان به چه صورت باشد و در بر گیرنده کلیه دانش آموزان با تابعیت داخلی یا تابعیت خارجی  می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *