مهاجرت تحصیلی آمریکا

معرفی دانشگاه بوستون

معرفی دانشگاه بوستون در آمریکا از آن جهت دارای اهمیت است که نام این دانشگاه را می توانید در جمع 100 دانشگاه برتر جهان مشاهده کنید. دانشگاه بوستون به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه های خصوصی در کشور آمریکا، در آستانه 200 سالگی قرار دارد.

تحصیل در کشور آمریکا برای بسیاری از افراد یکی از بزرگ ترین دستاوردهای زندگی به حساب می آید و طبیعتا دانشگاه بوستون به عنوان یکی از برترین دانشگاه های این کشور، می تواند دروازه ورود به بازار کار حرفه ای برای بسیاری از افراد باشد.

همین مسئله مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را بر آن داشته است تا در این مقاله به معرفی دانشگاه بوستون در کشور آمریکا بپردازند.

دانشگاه بوستون

دانشگاه بوستون در سال 1839 به عنوان یک دانشگاه خصوصی در ایالت ماساچوست در آمریکا توسط سه مرد تاجر افتتاح شد. این دانشگاه در حال حاضر در حدود 35هزار دانشجو را در رشته های مختلف تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در خود جای داده است.

در معرفی دانشگاه بوستون می توان به این نکته نیز اشاره داشت که در تالار افتخارات این دانشگاه 8 جایزه نوبل، 23 جایزه پولیتزر، 9 جایزه اکادمیک و 6 نشان مارشال و انواع جوایز و تقدیر نامه های دیگر دیده می شود.

از نظر رتبه بندی های جهانی، دانشگاه بوستون از  سال 2012 یک روند نزولی را طی کرده است و بر اساس گزارش QS در طی این بازه زمانی 7 ساله، رتبه این دانشگاه در حدود 30 رده تنزل پیدا کرده و امروزه در رده 90 برترین دانشگاه جهان قرار گرفته است. با این وجود از نظر اشتغال پس از تحصیل، این دانشگاه در رده 60 جهانی قرار دارد.

کسب پذیرش در دانشگاه بوستون کمی دشوار است به طوری که تنها 29% از درخواست کنندگان تحصیل در این دانشگاه می توانند پذیرش نهایی را دریافت کنند. بر اساس گزارش دانشگاه بوستون، تنها 85% از دانشجویان این دانشگاه، موفق به کسب مدرک تحصیلی خود می شوند.

برای آشنایی با شرایط کلی تحصیل در کشور آمریکا توصیه ما این است که مقاله تحصیل در آمریکا را نیز مطالعه کنید.

امکانات دانشگاه بوستون

دانشگاه بوستون سالیانه هزینه های فراوانی را برای امور رفاهی دانشجویان پرداخت می کند. با توجه به حضور دانشجویان بین المللی از سراسر جهان در این دانشگاه شما می توانید به خوبی تاثیر حضور آن ها را در 500 انجمن دانشجویی این دانشگاه مشاهده کرد.

از نظر امکانات ورزشی این دانشگاه یک تیم هاکی رسمی دارد اما برای دانشجویان غیر حرفه ای، محیط های بسیار مهمی برای شنا، یوگا، اسکواش، رقص، صخره نوردی و دو میدانی در نظر گرفته شده است. همچنین دانشجویان می توانند در دوره های آموزش ورزشی این دانشگاه نیز شرکت کنند.

نمایشگاه های معتبر دانشگاه و همچنین سالن نمایش آن، باعث می شود تا سالیانه هنرمندان برجسته ای از سراسر جهان برای به نمایش گذاشتن آثار خود راهی این دانشگاه شوند. دانشکده هنر دانشگاه بوستون نیز به خودی خود، یکی از برترین نقاط جهان برای تحصیل در رشته هنر است.

از دیگر امکاناتی که می توان در معرفی دانشگاه بوستون به آن ها اشاره داشت، کتابخانه این دانشگاه و همچنین خوابگاه دانشجویی است که می تواند در کاهش هزینه های زندگی شما در کشور آمریکا نقش بسیار ویژه ای داشته باشد.

برای آگاهی از چگونگی ورود به دانشگاه های آمریکا می توانید مقاله اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا را مطالعه بفرمایید.

هزینه تحصیل در دانشگاه بوستون

در معرفی دانشگاه بوستون باید به هزینه های مربوط به این دانشگاه نیز اشاره داشت. اشاره داشتیم که دانشگاه بوستون یکی از دانشگاه های خصوصی موجود در کشور آمریکاست بنابراین در بسیاری از موارد هزینه های زندگی برای شهروندان بوستون و کشورهای دیگر برابر است. ما هزینه های تحصیلی را در دو مقطع بررسی می کنیم.

هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی

شهریه دانشگاه برای دانشجویان در مقطع کارشناسی در این دانشگاه 54720 دلار در طول یک سال است که باید نسبت به پرداخت هزینه 1172دلاری امور اداری نیز اقدام شود. بر اساس برآورد مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، برای خرید کلیه کتاب ها و وسایلی که مربوط به تحصیل می شود نیز باید حدود 1000 دلار پرداخت کنید. از سوی دیگر شهروندان خارجی در صورت اقامت در خوابگاه نیازی به پرداخت هزینه وعده غذایی نخواهند داشت اما هزینه تهیه غذا در محیط دانشگاه سالیانه در حدود 2430 دلار خواهد بود. هزینه های احتمالی دیگر نیز برای دانشجویان در حدود 3800 دلار است. بنابراین انتظار می رود هزینه سالیانه دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه بوستون 63122 دلار باشد.

هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

در رابطه با این موضوع نمی توان هزینه های دقیقی را به شما اعلام کنیم چرا که شهریه رشته های تحصیلی مختلف در این دو مقطع در دانشگاه بوستون متفاوت است. با این وجود در بسیاری از رشته های تحصیلی، هزینه های تحصیلی شما در حدود 73000 دلار در طول یک سال خواهد بود.

هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی نیز سالیانه متغیر است و می توان گفت سالیانه 85000 دلار و در سال پایانی حدود 95000 دلار خواهد بود. هزینه تحصیل در رشته دندان پزشکی نیز در این دانشگاه سالیانه در حدود 120000 دلار است.

تحصیل در رشته هنر اما یکی از کم هزینه ترین روش های تحصیل در این دانشگاه است که می توان هزینه سالیانه آن را در حدود 45000 دلار برآورد کرد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه بوستون

ما در بخش قبل در رابطه با هزینه های تحصیل در دانشگاه بوستون اشاراتی داشتیم اما در هنگام معرفی دانشگاه بوستون نمی توان از بورسیه های تحصیلی این دانشگاه چشم پوشی کرد.

برای دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه بوستون، شما باید مدارک خود را در همان سال نخست در اختیار مسئولین مالی دانشگاه قرار دهید. همه کمک هزینه هایی که در اختیار شما قرار می گیرد، به شرایط کلی تحصیلی شما بستگی دارد و نمی توان به صورت دقیق مبلغی را به عنوان میزان بورسیه تحصیلی در بوستون اعلام کرد.

بورسیه های تحصیلی گاهی به صورت وام دانشجویی در اختیار افراد قرار می گیرد و در برخی از مواقع نیز دانشجویان به ارگان های مختلف معرفی می شوند تا به کار در آن مکان بپردازند.

کلام پایانی

ما در این مقاله به معرفی دانشگاه بوستون به عنوان یکی از دانشگاه های برتر کشور آمریکا پرداختیم. زمانی که شما وارد این دانشگاه می شوید، در صورت موفقیت در پایان دوره تحصیلی خود می توانید اطمینان داشته باشید که شغل مناسبی در پیش روی شما قرار خواهد گرفت.

هزینه های تحصیل در دانشگاه بوستون برای بسیاری از شهروندان ایرانی بسیار زیاد است اما  از طریق بورسیه های تحصیلی می توان بخش قابل توجهی از آن را کاهش داد. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با توجه به تجربیات خود در زمینه اعزام دانشجو به خارج از کشور می توانند اطلاعات بیش تری را در زمینه تحصیل در آمریکا در اختیار شما قرار دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *