مهاجرت به کشور قبرس

قوانین قبرس

قوانین قبرس

شناخت قوانین قبرس و نظام حقوقی این کشور برای افرادی که متقاضی مهاجرت به قبرس و زندگی در این کشور هستند امری بدیهی است. قبرس یکی از کشورهای مورد توجه در دریای مدیترانه برای مهاجرت و سفر است. این کشور توریستی هر ساله شهروندان خارجی زیادی را به خود جلب می کند که آنها به صورت کوتاه مدت و یا بلند مدت در این کشور زندگی می کنند. قبرس همچنین دارای برنامه پر طرفداری اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری است و بدین ترتیب شهروندان دوتابعیتی زیادی را در خود جای داده است. جمهوری قبرس که همان قبرس جنوبی است بخش از اروپا می باشد و عضو اتحادیه اروپا است. برای شناخت بیشتر قوانین قبرس به همراه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت باشید و این مطالب را بخوانید.

آشنایی با قبرس

قبرس یکی از اعضای اتحادیه اروپا است که در دریای مدیترانه واقع شده و دسترسی آن را برای سایر نقاط اروپا بسیار زیاد می کند. قبرس با داشتن مزایای بی شماری برای جابجایی هم برای اهداف شخصی و هم شغلی یک مقصد محبوب در مهاجرت است که برنامه های مختلفی را برای اخذ تابعیت، اقامت و ویزا ارائه می دهد. قبرس یک مقصد عالی برای جابجایی در کنار خانواده است. این جزیره شامل امکانات آموزشی با استانداردهای بالا است که در نتیجه به افراد امکان ادامه تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور را می دهد.

علاوه بر این، یک سیستم جامع بهداشتی وجود دارد که به راحتی برای شهروندان و ساکنان قبرس قابل دسترسی است. همچنین، این جزیره از سطح جرم و جنایت کمی برخوردار است و هزینه زندگی نسبتاً کمتری را نیز متحمل می شود. قبرس یک مرکز تجاری پویا است که انگیزه های قوی دولتی و مالیات کم را ارائه می دهد. ایجاد یا جابجایی مشاغل در قبرس و همچنین اقامت مالیات در قبرس مزایای بی شماری دارد.

قوانین قبرس درباره مهاجرت

قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است که بخش شمالی تحت تصرف ترکیه است و بخش جنوبی به عنوان قبرس اروپایی و جمهوری قبرس شناخته می شود. علی رغم شرایط معمول ورود، قبرس محدودیت های خاصی برای ورود دارد (برخی از آنها به دلیل حمله ترکیه به این کشور در سال 1974 است. اگر در هر یک از دسته های زیر قرار بگیرید از پذیرش شما در این کشور منصرف می شوید:

 • شما پاسپورتی داشته باشید که توسط جمهوری ترکیه قبرس شمالی صادر شده است.
 • شما از طریق هر بندر یا فرودگاهی در قسمت شمالی جزیره وارد قبرس شوید.

در صورت داشتن مهر قبرس شمالی بر روی گذرنامه، ممکن است در ورود به جمهوری قبرس (و احتمالاً یونان) نیز با مشکل روبرو شوید. این امر صرف نظر از ملیت و مدت اقامت برای کلیه افرادی که به قبرس وارد می شوند اعمال می شود. اگر قصد رفتن به شمال قبرس را دارید، توصیه می شود که مقامات مهاجرت به جای گذرنامه خود، یک کاغذ جداگانه را روی ورودی مهر بزنند. این یک روش معمول پذیرفته شده است. اگر می خواهید یک سفر یک روزه از جمهوری قبرس به قسمت شمالی جزیره بروید، مقامات مهاجرتی ترک قبرس به شما یک گذرنامه یک روزه می دهند و پاسپورت شما را مهر نمی کنند.

در حال حاضر راه های مختلفی برای مهاجرت به قبرس وجود دارد که در شکل زیر معرفی شده اند:

راه های مهاجرت به قبرس

قوانین قبرس برای سرمایه گذاری

کلیه مقررات تجاری در قبرس بر اساس قانون مشترک، حسابداری و شفافیت قانونی است. کل سیستم حقوقی مبتنی بر اصول قانون حقوقی موجود در انگلستان است اما همچنین با دستورالعمل های اتحادیه اروپا مطابقت دارد و منجر به یک ذهنیت طرفدار تجارت می شود. نهادهای خارجی که می خواهند سرمایه گذاری در قبرس کنند از هزینه های کم شروع و بهره برداری بهره مند می شوند. دولت قبرس برای کمک به سرمایه گذاران متشکل از مشوق های مالیاتی، اجازه اقامت و کار، قانون حمایت از تجارت را تنظیم کرده است. دولت قبرس برای جذب سرمایه گذاری و ارتقا اقتصاد کشور سرمایه گذاری خارجی را برای اعضای اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا که در مرکز خدمات سرمایه گذاران خارجی مستقر شده اند آزاد کرد تا از سرمایه گذاران بالقوه در هنگام برخورد با مقامات پشتیبانی کند.

برای سرمایه گذاران کشورهای عضو اتحادیه اروپا محدودیتی غیر از بخش های خاص مانند خدمات بانکی یا مالی که آزمون مناسب اعمال می شود، وجود ندارد. سرمایه گذاری مستقیم خارجی از طریق سازوکارهای قانونی محافظت می شود. وقتی صحبت از حمایت می شود، قبرس به قوانین خود، قوانین اتحادیه اروپا و همچنین قوانین بین المللی تسلیم می شود. این معاهدات:

 • سرمایه گذاری چند جانبه
 • معاهدات سرمایه گذاری دو جانبه
 • قراردادهای سرمایه گذاری
 • و قانون سرمایه گذاری داخلی را شامل می شود.

بازرگانانی که می خواهند در قبرس سرمایه گذاری کنند باید بدانند که برای اعضای اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا نیز در بخش هایی مانند املاک و مستغلات، آموزش و پرورش، خدمات عمومی که در هر برنامه به طور جداگانه در نظر گرفته می شود، سرمایه گذاری محدود وجود دارد.

درباره قوانین قبرس

قانون مدرن قبرس ریشه در مخلوط گسترده ای از سیستم های مختلف حقوقی دارد که سالها در بسیاری از تمدن ها از جمله در کشورهای یونان، آلمان، فرانسه و ترکیه، انگلستان و ایالات متحده آمریکا فعالیت داشته است. همه این موارد در ایجاد قوانین اداری قبرس و اداری تأثیرگذار هستند، که اصلی ترین موقعیت فعلی آن به عنوان یک مرکز تجارت بین المللی است. معمولاً وكلائی كه در قبرس مستقر و مشغول به كار در قبرس هستند، فارغ التحصیلان دانشگاههای مختلف خارجی از جمله دانشگاه های یونان، انگلستان، فرانسه، آلمان، استرالیا، آمریكا و بسیاری دیگر هستند زیرا در دانشگاه قبرس دانشكده حقوق وجود ندارد. در قبرس انواع مختلف وكالت را می توان در عمده و همچنین در شركت های كوچكتر یافت.

وکلا و خدمات حقوقی کیفری، مشاوره بازرگانی، قوانین بین المللی و اروپا، حمل و نقل و بسیاری دیگر را می توان در اکثر موارد، در همه شرکت های بزرگ حقوقی و برخی از شرکت های حقوقی کوچکتر یافت. علاوه بر این، سایر مشاوره ها و خدمات حقوقی را می توان در زمینه های:

 • مالکیت معنوی (IP) و حقوق کپی
 • قانون بانکداری و مالی
 • قانون رقابت
 • قوانین خانواده و بسیاری از تسهیلات رایج دیگری که شرکت های حقوقی ارائه می دهند.

درباره قوانین قبرس

سیستم حقوقی قبرس

سیستم حقوقی قبرس ترکیبی از قانون عرف و قانون مدنی است که به این دلیل است که قبرس تا سال 1960 مستعمره انگلیس بود. به دنبال پیوستن قبرس به اتحادیه اروپا (EU) در سال 2004، قوانین اروپا بر قانون اساسی جمهوری و قوانین ملی برتری دارند. مقررات اتحادیه اروپا مستقیما در قوانین ملی قابل اجرا هستند در حالیکه دستورالعمل های اتحادیه اروپا باید در قوانین قبرس اجرا شوند.

 • در زمان 1960، سیستم حقوقی قبرس با سیستم حقوقی انگلیس ارتباط نزدیک داشت.
 • بلافاصله پس از سال 1960، سیستم حقوقی قبرس تغییرات قابل توجهی را تجربه کرد که متکی به کشور مستقلی است. برخی از جنبه ها در رساله ها توسط وکلای قبرسی بیان شده است.
 • با این حال، بر خلاف جمعیت قبرس، این جزیره دارای تاریخچه حقوقی گسترده ای است.
 • قانون قبرس نمونه ای از قانون تطبیقی ​​و آمیزه ای از سیستم های حقوقی از جمله آن است.
 • نقطه شروع قانون قبرس، سیستم حقوقی یونان در شهرهای پادشاهی جزیره و تحت تأثیر سایر سیستم های حقوقی همسایه مانند سیستم حقوقی بابل، آشور و مصر بود.
 • اگرچه، تأثیرات دائمی در قوانین قبرس در دوره روم و بیزانس، به عنوان مقدمه ای از قانون روم بود.
 • سالها بعد، ابتدا قانون عرفی فرانسه و سپس قانون ترکیه و مفاهیم شرع به قبرس آورده شد، و از سال 1878 قانون انگلیس دنبال شد.

قوانین مهاجرت از طریق بازنشستگی در قبرس

افرادی که دارای درآمد سالانه مطمئن و کاملاً آزاد در اختیار خود هستند، همچنین درآمد آنها به اندازه کافی برای زندگی مناسب در قبرس، بدون نیاز به مشاغل، تجارت و کار در قبرس هستند می توانند تحت گروه بازنشستگی، به همراه افراد تحت تکفل خود، واجد شرایط اخذ اقامت قبرس شوند، به شرط اینکه:

 • درآمد سالیانه تأمین شده کافی برای تأمین هزینه های زندگی وی و افراد تحت تکفل در قبرس را بدون انجام هرگونه تجارت یا کا در قبرس داشته باشند.
 • درآمد سالانه مورد نیاز باید حداقل 9569€ (یورو) برای متقاضی و حداقل 4614€ (یورو) برای هر فرد وابسته باشد.
 • اگر هیئت نظارت بر مهاجرت این کار را ضروری بداند، می تواند مبالغ اضافی را تعیین کنند.

این تنها مقوله ای است که می تواند به طور همزمان توسط همه اعضای خانواده اجازه دریافت کند. اگر فرد علاقه مند موفق به اخذ اقامت در قبرس ظرف مدت یک سال از تأیید درخواست نشود، در صورت اقامت در خارج از قبرس، به طور خودکار مجوز مهاجرت لغو می شود. همچنین اگر وی اقامت دائم در خارج از کشور را بدست آورد یا برای مدت دو سال در قبرس غایب باشد، اقامت لغو خواهد شد.

بررسی قوانین قبرس در صورت سفر

در اینجا از جمله برخی از قوانین برای زندگی در قبرس در زیر آمده است:

 • داشتن مدارک شناسایی و هویتی در قبرس ضروری است.
 • از عکاسی در نزدیکی مناطق حساس مانند مراکز نظامی خودداری کنید
 • مجازات های شدیدی برای حمل مواد مخدر در قبرس وجود دارد.
 • همجنس گرایی در جمهوری قبرس قانونی است و قوانینی كه در سال 2016 تصویب شده است هم اكنون اجازه مشاركت مدنی را می دهد.
 • همجنسگرایی نیز در سال 2014 در قسمت شمالی قبرس جرم زدایی شد، اما هنوز هم به طور گسترده ای پذیرفته نشده است.
 • به دنبال تغییرات سیاست اعلام شده توسط دولت جمهوری قبرس و دولت در شمال، کلیه نقاط عبور از جمهوری و شمال قبرس به روی مسافران بسته است.
 • شما نمی توانید گوشت، شیر یا محصولات حاوی آنها را به کشورهای اتحادیه اروپا ببرید.

جهت شناخت بیشتر درباره قبرس می توانید به مقالات ما در همین سایت مراجعه کنید. همچنین برای انجام امور مهاجرتی و اخذ ویزا می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همکاری کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *