مهاجرت به کشور مجارستان

شرایط اقامت مجارستان

شرایط اقامت مجارستان

مجارستان واقع در اروپای غربی است که در سال 2004 به عضویت معاهده شنگن درآمد. از جمله شرایط اقامت مجارستان، 5 سال زندگی مستمر می­ باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات جامع تری در رابطه با انواع اقامت و چگونگی دریافت آن را در سال 2022، در اختیار عزیزان قرار خواهد داد. افراد از روش های مختلفی سعی در دریافت اقامت کشور مجارستان دارند.

برخی از افراد با استفاده از اقامت تحصیلی و برخی دیگر از طریق اقامت کاری، اقامت تجاری، اقامت از طریق ازدواج به این کشور مهاجرت می ­نمایند. دریافت هر کدام از اقامت های ذکر شده شرایط و مدارک خاصی دارد. افراد برای دریافت اقامت موقت مجارستان بایستی به مدت 5 سال در این کشور حضور مستمر داشته باشند.

اینفوگرافی اقامت مجارستان

مهاجرت به مجارستان

مجارستان کشوری است زیبا که در محدوده شنگن قرار دارد همچنین این کشو عضو اتحادیه اروپا می باشد. هزینه زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپا غربی ارزان تر می باشد. این کشور از نظر حمل و نقل عمومی بسیار پیشرفته می باشد. به طوری که در سراسر شهر وسایل نقلیه عمومی در نظر گرفته شده است و مردم کمتر به خرید ماشین های شخصی رو می آورند. از نظر خدمات پزشکی نیز این کشور در سطح خوب و با کیفیتی قرار دارد. خدمات پزشکی برای افراد با هزینه های کمتری انجام می شود. در این کشور مدارس با سطح آموزشی استاندارد برای دانش آموزان در نظر گرفته شده است.

خدمات تحصیلی هم مانند سایر خدمات این کشور ارزان قیمت می باشد. مهاجرت و زندگی در مجارستان یکی از بهترین گزینه های مهاجرت به اروپا می باشد. این کشور جزء کشورهای پیشرو در اروپا بوده و اقتصاد مطلوبی دارد. از این رو می توان مهاجرت به آن را مقرون به صرفه دانست.

دلایل مهاجرت به مجارستان عبارتند از:

 • امکانات تحصیلی مطلوب
 • درآمد مطلوب
 • کار ضمن تحصیل
 • امکانات رفاهی و حقوق شهروندی مناسب

بررسی شرایط اقامت مجارستان

پس از اخذ اقامت موقت فرد می ­تواند جهت دریافت اقامت دائم این کشور درخواست دهد. در صورتی که فرد موفق به کسب اقامت دائم مجارستان گردد، پس از مدت 3 سال زندگی در مجارستان به وی پاسپورت مجارستان اعطاء خواهد گردید. از جمله مزایای دریافت اقامت مجارستان عبارتند از:

 • هزینه های زندگی بسیار مناسب
 • پرداخت مالیات بسیار کم
 • مسافرت به تمامی کشورهای حوزه­ شنگن
 • امکان ادامه تحصیل در مدارس و دانشگاه های دو زبانه
 • ایجاد کسب و کار با شرایطی بسیار مناسب

اقامت در مجارستان به متقاضیان امکان بهره مندی از از مزایای متعددی را می دهد. امکانات شهروندی موجود در مجارستان به متقاضیان امکان بهره مندی از رفاه مطلوب در این کشور را می دهد. اخذ اقامت مجارستان از روش های مختلفی امکان پذیر می باشد. برخی از این روش ها را می توان معقول و منطقی عنوان کرد. البته منطقی بودن روش مهاجرتی بسته به شرایط و نیازهای متقاضیان مشخص می شود. متقاضیان اقامت در مجارستان ملزم به رعایت و بررسی قوانین مرتبط با خود می باشند.

شرایط اقامت دائم در مجارستان

اخذ اقامت مجارستان از روش های متعددی امکان پذیر می باشد. متقاضیان می توانند تحت شرایط مورد نیاز اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند. اقامت دائم مجارستان به متقاضیان امکان امکان بهره مندی از مزایای کامل زندگی در مجارستان را می دهد. اقامت دائم در این کشور پس از گذشت 5 سال زندگی و حضور حداقل 6 ماه در کشور مجارستان به متقاضیان اعطاء می شود. اقامت دائم مزایای فراوانی را دارد. مهم ترین مزیت آن بهره مندی بدون محدودیت از مزایای اقامت می باشد. به عنوان مثال دیگر متقاضی محدود به اختیارات ویزای خود نمی باشد.

برخی از مزایای مهم در خصوص شرایط اقامت دائم در مجارستان عبارتند از:

مزایای مهم اقامت دائم در مجارستان

شرایط اقامت مجارستان از طریق تحصیل

سیستم آموزشی در مجارستان به گونه ای است که دانش آموزان بایستی تا سن 16 سالگی به صورت اجباری به تحصیل در مجارستان بپردازند. نظام آموزشی این کشور به بولونیا معروف است. به جای سیستم نمره دهی به دانش­ آموزان، سیستم آموزش کیفی را به دانش­ آموزان ارائه می ­نماید.

 • کودکان از سن 3 الی 6 سالگی در مقطع پیش دبستانی
 • از سن 6 الی 14 سالگی در دبستان
 • از سن 14 الی 18 سالگی در دبیرستان

کشور مجارستان به تحصیل مشغولند. دبیرستان ها در کشور مجارستان به 2 نوع فنی و حرفه ای و عادی تقسیم می ­گردد. دانش آموزان با توجه به علایق در یکی از این دوره ها به تحصیل می­ پردازند. دانش ­آموزان برای ورود به دانشگاه های کشور مجارستان باید در آزمونی بنام ماتورا شرکت نمایند. در صورت قبولی در این آزمون اجازه ورود و تحصیل در دانشگاه های مجارستان را خواهند داشت.

مزایای تحصیل در مجارستان

تصحیل در مجارستان شامل مزایای متعددی می شود. لذا متقاضیان می توانند به پشتوانه مزایای موجود به اهداف تحصیلی خود دست یابند. تحصیل در کشور مجارستان برای متقاضیان ایرانی امکان پذیر بوده و متقاضیان می توانند از تمامی مزایای موجود در این کشور استفاده کنند. برخی از مزایای تحصیل در این کشور عبارتند از:

 • امکان کار حین تحصیل
 • امکان کار پس از تحصیل
 • امکان بهره مندی از مزایای علمی
 • وجود اساتید خبره

تحصیل در دانشگاه های مجارستان

تحصیل در دانشگاه های کشور مجارستان به صورت رایگان نمی ­باشد و همچنان شهریه های تحصیلی در دانشگاه های مختلف این کشور متفاوت است. اما به طور متوسط شهریه دانشگاه های این کشور را 2000€ (یورو) در سال تخمین زده اند. این کشور به دانشجویان بین المللی که دارای رزومه های بسیار قوی هستند بورسیه های تحصیلی اعطاء می­ نمایند. همچنین برخی از دانشگاه ها به دانشجویان بین المللی کمک هزینه هایی پرداخت می ­نمایند که ارزش آن ها به میزان 130€ الی 580€ (یورو) در ماه است. دانشگاه های این کشور، خوابگاه هایی را به صورت رایگان در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهند. دانشجویان از بیمه های درمانی در حین تحصیل برخورداند و تا سقف 205€ (یورو) امکان درمان رایگان برای آنها وجود دارد.

مدارک ویزای تحصیلی مجارستان

دانشجویان برای مهاجرت تحصیلی به کشور مجارستان باید ویزای تحصیلی مجارستان را اخذ نمایند. بایستی به همراه مدارک زیر به سفارت این کشور مراجعه نمایند:

 • ارائه فرم تکمیل شده برای درخواست ویزای تحصیلی
 • ارائه 2 قطعه عکس به همراه پاسپورتی با اعتبار حداقل 6 ماه
 • ارائه رسید پرداخت شهریه دانشگاه
 • پرداخت 60€ (یورو) بابت هزینه درخواست ویزای تحصیلی
 • ارائه مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6

دولت مجارستان به دانشجویان بین المللی اجازه انجام کار در ضمن تحصیل را داده است. همچنین دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می­ توانند در هنگام اخذ ویزا، ویزای همراه را نیز برای اعضاء خانواده خود دریافت نمایند. در صورتی که اعضاء خانواده قصد انجام کار در کشور مجارستان را داشته باشند بایستی از اداره مهاجرت این کشور مجوز کار دریافت نمایند. دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود می ­توانند ویزای جستجوی کار مجارستان را اخذ نمایند. در صورت یافتن شغل مورد نظر ویزای خود را به ویزای کاری این کشور تبدیل نمایند.

شرایط اقامت مجارستان از طریق کار

یکی از شرایط اقامت مجارستان برای انجام کار، ارسال دعوت نامه کاری از سوی کارفرمایان در مجارستان می­ باشند. شرایط کاری در مجارستان همانند سایر کشورهای اروپایی بسیار مناسب است. از همین رو اکثر افراد تصمیم به دریافت اقامت کاری مجارستان را دارند. مدت اعتبار اقامت کاری مجارستان به مدت 30 روز می ­باشد که ابتدا باید با ویزای توریستی وارد کشور مجارستان شوند. پس از اتمام مراحل اداری اقامت کاری خود می­ توانند مجوز کاری این کشور را اخذ نمایند.

کشور مجارستان در مشاغلی همچون مشاغل زیر با کمبود نیرو مواجه است و از افراد با تخصص های زیر استقبال می­ نماید:

 • مدیر امور مالی
 • کارشناس سئو
 • مدیر فروش
 • کارشناس بازاریابی

در نمودار زیر شاهد نرخ بیکاری در مجارستان خواهید بود:

نرخ بیکاری کشور مجارستان

شرایط اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری

افراد به طرق مختلف می ­توانند در کشور مجارستان سرمایه گذاری نمایند. از جمله سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت، سرمایه گذاری اقتصادی و سرمایه گذاری از طریق خرید ملک می ­باشد. سرمایه گذاران در ابتدا در طرحی بنام طرح اقامتی بایستی ثبت نام نمایند که هزینه این ثبت نام برابر با 360€ (یورو) می ­باشد. در صورتی که سرمایه گذارن پس از 8 سال فعالیت در مجارستان در کسب و کار خود موفق عمل نموده باشند، دولت مجارستان به آنها اقامت دائم این کشور را اعطاء می­ نماید.

سرمایه گذاران برای ثبت شرکت در این کشور بایستی دارای سرمایه ای معادل 35000€ (یورو) و سرمایه در گردش آنها 10000€ (یورو) باشند. سرمایه گذاری و مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک بدین گونه است که فرد باید حداقل 2 آپارتمان به قیمت های 200000€ (یورو) را خریداری نماید و شرکتی با 10% سرمایه خرید املاک به ثبت برساند.

اوراق قرضه مجارستان

خرید اوراق قرضه دولتی یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در مجارستان می ­باشد. سرمایه گذاری در این روش بگونه ای است که متقاضیان ابتدا با حداقل سرمایه ای برابر با 300000€ (یورو) نسبت به خرید اوراق دولتی که معمولا 5 ساله است اقدام می ­نمایند. می توان گفت نوع سرمایه گذاری یکی از کم ریسک ترین روش های سرمایه گذاری می­ باشد. سرمایه گذاران می­ توانند اقامت مجارستان را به راحتی دریافت نمایند. ناگفته نماند سرمایه اولیه افراد پس از گذشت 5 سال زندگی در این کشور عودت می­ گردد.

شرایط اقامت مجارستان از طریق ثبت شرکت

شرایط اقامت مجارستان از طریق ثبت شرکت

افراد از طریق ثبت شرکت در مجارستان می­ توانند به سرمایه گذاری در این کشور بپردازند. ثبت شرکت با سرمایه اولیه ای معادل 5000€ الی 50000€ (یورو) امکان پذیر است. سرمایه گذران خارجی تنها مجاز به ثبت شرکت هایی با مسئولیت محدود (KFT) هستند. فرآیند ثبت شرکت در مجارستان 6 ماه به طول می­ انجامد. مالیات های کشور مجارستان برای این نوع سرمایه گذاری بسیار پایین است. از همین رو اکثر افراد با ثبت شرکت در این کشور به ایجاد کسب کار می­ پردازند.

ناگفته نماند از ملزومات ثبت شرکت در این کشور ارائه بیزینس پلن یا طرح تجاری می ­باشد که موجب رشد اقتصادی در مجارستان گردد. اداره تجارت و بازرگانی کشور مجارستان ابتدا طرح های تجاری متقاضیان را بررسی می ­نمایند. پس از تایید این اداره مجوز ایجاد کسب و کار به متقاضیان داده خواهد شد. این افراد پس از گذشت 3 سال انجام کار در این کشور می ­توانند اقامت مجارستان را به صورت دائم دریافت نمایند. از دیگر مزایای ثبت شرکت در مجارستان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • اخذ اقامت دائم اروپا برای شخص و اعضاء خانواده وی
 • امکان افتتاح حساب بانکی
 • امکان اجازه کار در مجارستان
 • تردد آزادانه در تمامی کشورهای عضو شنگن
 • امکان اجاره­ غرفه های نمایشگاهی در اروپا

شرایط اقامت مجارستان از طریق ازدواج

طبق قوانین کشورهای اروپایی اتباع خارجی که با شهروندان اروپایی ازدواج می ­نمایند. در صورت واقعی بودن ازدواج زوجین و زندگی مشترک می­ توانند اقامت دائم و پس از آن پاسپورت کشور مورد نظر را اخذ نمایند. کشور مجارستان نیز تابع قانون فوق بوده و اتباع خارجی پس از ازدواج با شهروندان مجارستانی می توانند اقامت مجارستان را دریافت نمایند. ارائه مدارک زیر جهت اخذ اقامت مجارستان از طریق ازدواج به اداره مهاجرت این کشور لازم و ضروری است:

 • مدارک هویتی زوجین (شناسنامه کارت ملی)
 • ارائه اقامت قانونی تبعه­ خارجی در مجارستان
 • مدارکی دال بر ازدواج واقعی زوجین
 • گواهی ثبت ازدواج طرفین
 • تمکن مالی همسر برای تأمین هزینه های زندگی در مجارستان

لازم به ذکر است پس از 3 سال زندگی مشترک امکان دریافت این اقامت وجود دارد. در ضمن تبعه خارجی در این مدت باید مهارت زبان مجاری را کسب نموده باشد.

شرایط اقامت مجارستان از طریق تولد

سیستم تولد در مجارستان بر اساس سیستم خون می باشد. یعنی حداقل یکی از پدر و مادر باید تابعیت مجارستان را داشته باشند. بدین ترتیب تا کودک بتواند تابعیت مجارستان را کسب کند. حتی اگر کودکی از پدر و مادر مجاری در خارج از خاک مجارستان نیز متولد شود. این کشور دو تابعیتی را می پذیرد. به فرد تابعیت مجارستان اعطاء می کند. تصمیم دولت مجارستان در مورد اتباع بیگانه که در خاک کشور مجارستان متولد شوند 2 تصمیم را برای اعطاء تابعیت دارد:

 • فرد بیگانه متولد شده در خاک مجارستان به فرزند خواندگی خانواده های مجاری در بیاید.
 • فرد بیگانه متولد شده در خاک مجارستان به مدت 8 سال متوالی در مجارستان زندگی کند.

در خصوص کسب اطلاعات بیشتر در باب شرایط اقامت مجارستان پیشنهاد می شود مقاله هزینه زندگی در مجارستان را مطالعه بفرمائید.

شرایط اقامت مجارستان از طریق پناهندگی

شرایط اقامت مجارستان از طریق پناهندگی بسیار سخت است. زیرا اکثر پناهجویان برای ورود به خاک مجارستان، بایستی از خطرناکترین راه ها عبور نموده تا خود را به این کشور برسانند. همچنین کشور مجارستان تنها با پناهندگی افرادی موافقت می­ نماید که به دلایل معقول از جمله دلایل زیر به این کشور پناه آورده باشند:

 • فقر
 • ناامنی
 • آزار و اذیت های اجتماعی و مذهبی

به همین دلیل دولت مجارستان از افرادی که خود را پناهنده معرفی می­ نمایند بررسی هایی را انجام می ­دهد. در طول این مدت پناهندگان باید در کمپ های مهاجرین زندگی نمایند. از این رو اجازه انجام کار و تردد در تمامی شهرهای مجارستان را نیز نخواهند داشت. پس از ارزیابی پرونده های پناهجویان، در صورتی که این دولت با پناهندگی این گونه افراد موافقت نماید به آنها اقامت مجارستان اعطاء خواهد شد.

افراد با سوالات زیادی در زمینه شرایط اقامت روبرو خواهند شد از جمله:

 • با دریافت اقامت موقت مجارستان افراد از چه حقوقی برخوردارند؟
 • پس از موافقت دولت مجارستان با پناهندگی افراد چه نوع اقامتی به آنها داده خواهد شد؟
 • آیا امکان ادامه تحصیل به صورت رایگان برای پناهندگان به این کشور وجود دارد؟

در خصوص کسب اطلاعات بیشتر در خصوص لیست مشاغل مورد نیاز اتریش پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله لینک شده می باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده پاسخگویی و مشاوره به همه عزیزان در زمینه شرایط اقامت مجارستان می ­باشد.

سوالات پرتکرار در باب اقامت کشور مجارستان

در این بخش از مقاله نظر شما را به سوالات پر تکرار در باب اقامت کشور مجارستان جلب می نمائیم:

 • مزایای گرفتن اقامت در کشور مجارستان چیست؟ هزینه زندگی مقرون به صرفه/ هزینه خدمات پزشکی پائین/ حمل و نقل پیشرفته/ کشور دانشجویی
 • هزینه تحصیل در کشور مجارستان به چه صورت است؟ به صورت میانگین برای رشته های پزشکی در دانشگاه های معتبر از سالیانه 18000€ (یورو) به بالا متغییر است و در دانشکده های مهندسی از 8000€ تا حدود 12000€ (یورو) است.
 • مشاغل مورد نیاز کشور مجارستان کدام است؟ مدیر امور مالی/ کارشناس سئو/ مدیر فروش/ کارشناس بازاریابی
 • سرمایه گذاری در کشور مجارستان برای اخذ اقامت به چه صورت است؟ سرمایه گذاران می توانند با ثبت شرکت اقدام به سرمایه گذاری کنند که حداقل باید دارای سرمایه ای معادل 35000€ (یورو) و سرمایه در گردش آنها 10000€ (یورو) باشند.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.