مهاجرت به کشور سنگاپور

روش های اخذ پاسپورت سنگاپور

روش های اخذ پاسپورت سنگاپور به چند بخش تقسیم می شوند و متقاضیانی که قصد دارند به کشور سنگاپور مهاجرت کنند می توانند با در نظر گرفتن شرایط شخصی خود یکی از راه های مهاجرت به کشور سنگاپور را انتخاب کنند.

متقاضیان و هموطنان عزیز می توانند جهت مطلع شدن از روش های اخذ پاسپورت سنگاپور می توانید با هماهنگی های قبلی برای شرکت در جلسه های مشاوره با مشاوران و کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت، به دفتر موسسه مراجعه کنند.

کشور سنگاپور یکی از کشور های آسیایی می باشد که در بخش جنوب شرقی این قاره قرار گرفته است و از پیشرفته ترین و ثروتمند ترین کشور های دنیا به شمار می رود.

بیش از پنج میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند و لازم به ذکر است که شرایط اقصتادی این کشور در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد.

در ادامه از روش های اخذ پاسپورت سنگاپور مطلع میشوید.

مهاجرت و اقامت در سنگاپور

افراد و متقاضیانی که قصد دارند به کشور سنگاپور مهاجرت کنند، می توانند از راه های مختلفی اقدام کنند.

برای مهاجرت به کشور سنگاپور و کسب و دریافت اقامت و تابعیت این کشور، متقاضیان میتوانند از راه های زیر اقدام کنند:

 • مهاجرت جهت کار در کمپانی های معتبر سنگاپور.
 • مهاجرت جهت سرمایه گذاری در زمینه های مختلف در سنگاپور.
 • مهاجرت جهت تحصیل در دانشگاه های سنگاپور.
 • مهاجرت جهت ازدواج با شهروند سنگاپوری.
 • مهاجرت از راه پناهندگی در سنگاپور.
 • کسب اقامت و گذرنامه سنگاپور از طریق تولد.

به طور کلی افرادی که اقامت یک کشور را کسب و میکنند، می توانند از تمامی مزایا و امکانات شهروندی در کشور مورد نظر را کسب کنند؛ اما افرادی که پاسپورت و یا تابعیت یک کشور را کسب میکنند، علاوه بر برخوردار شدن از امکانات و مزایای شهروندی، می توانند در انتخابات رئیس جمهوری و همچنین فعالیت های سیاسی مختلف شرکت کنند.

تابعیت و گذرنامه یک کشور براساس معیار خون و معیار خاک به افراد ارائه میشود.

متقاضیان خارجی جهت کسب پاسپورت و تابعیت کشور های که پیرو سیستم خون هستند، باید مادر و یا پدر آن ها تابع آن کشور باشد؛ برای مثال در صورتی که متقاضیان بخواهند از طریق تولد در کشور سنگاپور تابعیت و گذرنامه کسب کنند، باید مادر و یا پدر سنگاپوری داشته باشند زیرا این کشور پیرو سیستم خون میباشد.

متقاضیان می توانند با تولد در کشور هایی که ارائه تابعیت و گذرنامه آَن ها بر اساس معیار خاک انجام میشود، تابعیت و گذرنامه آن کشور را کسب کنند.

اعتبار گذرنامه سنگاپور

گذرنامه کشور سنگاپور از معتبرترین گذرنامه های کشور سنگاپور می باشد که در این زمینه رتبه ی دوم را در جهان به خود اختصاص داده است و متقاضیانی که موفق به کسب پاسپورت سنگاپور می شوند میتوانند به بیش از صد و شصت کشور جهان بدون نیاز به روادید خاصی سفر کنند.

برای کسب تابعیت و گذرنامه کشور سنگاپور متقاضیان خارجی باید تابعیت قبلی خود را ترک کنند تا دچار مشکل نشوند؛ زیرا کسب تابعیت مضاعف در این کشور امکان پذیر نمی باشد.

در صورتی که فرزند پدر و مادری که اهل کشور سنگاپور هستند، در خارج از خاک سنگاپور به دنیا بیاید، پدر و مادر وی میتوانند تا قبل از اینکه فرزندشان به بیست و دو سالگی برسد، اقدام به کسب تابعیت و گذرنامه برای وی کنند.

کسب گذرنامه کشور سنگاپور کار بسیار سختی میباشد و متقاضیانی که قصد دارند پاسپورت این کشور را بدست بیاورند، باید برای صنعت و اقتصاد این کشور پیشرفته آسیایی مفید باشند.

کشور سنگاپور از مدرن ترین کشور های آسیایی میباشد که واحد پول آن دلار سنگاپور است و شایان ذکر است که برای مهاجرت به این کشور متقاضیان باید زبان انگلیسی بلد باشند زیرا مردم این کشور معمولا به زبان های انگلیسی، مالایی، چینی و تامیل صحبت میکنند.

در ادامه از روش های اخذ پاسپورت سنگاپور به صورت کامل مطلع می شوید و لازم به ذکر است که متقاضیانی که قصد دارند برای ورود به کشور سنگاپور اقدام به دریافت روادید کنند، حتما باید از هزینه تحصیل و زندگی در سنگاپور مطلع باشند.

کسب روادید کاری

یکی از راه های ورود به کشور سنگاپور، کسب روادید کاری و مهاجرت به این کشور جهت کار می باشد.

متقاضیان باید در نظر داشته باشند که این روش راه ساده برای کسب تابعیت و گذرنامه نمی باشد.

افرادی که قصد دارند روادید کاری کشور سنگاپور را بدست بیاورند، باید از کارفرمای یک کمپانی معتبر در کشور سنگاپور جاب آفر داشته باشند.

برای کسب دعوت نامه متقاضیان باید از بیست الی پنجاه سال داشته باشند و به یاد داشته باشید که متقاضیان جهت کسب اقامت و تابعیت کشور سنگاپور باید بیش از پنج سال در این کشور مشغول به کار شوند.

بعد از کسب اقامت، در صورتی که متقاضیان دو سال متوالی در کشور سنگاپور مقیم باشند، می توانند گذرنامه این کشور را بدست بیاورند.

انواع روادید کاری سنگاپور به چن بخش تقسیم می شوند:

P1 Visa

این روادید برای متقاضیانی می باشد که متخصص محسوب می شوند و تجربه و سابقه ی کاری زیادی دارند.

EP Visa

این روادید برای مدیران و متخصصانی می باشد که در زمینه های اجرایی تجربه و سابقه داشتند.

PEP Visa

این نوع از روادید با در نظر گرفتن تخصص افراد ارائه می شود و مدت اعتبار آن پنج سال (بدون امکان تمدید) می باشد.

WP Visa

این نوع از روادید دو سال معتبر می باشند و برای متقاضیان نیمه ماهر مناسب می باشند.

کسب روادید تحصیلی

یکی دیگر از راه های ورود به کشور سنگاپور، کسب روادید تحصیلی این کشور پیشرفته می باشد که در شرایط خاص می تواند تبدیل به اقامت و تابعیت کشور سنگاپور شود.

متقاضیان و دانشجویان بین المللی با دریافت روادید تحصیلی، می توانند جهت تحصیل به کشور سنگاپور مهاجرت کنند.

جهت کسب اقامت و سپس تابعیت و گذرنامه کشور سنگاپور با روادید تحصیلی، متقاضیان باید بعد از اتمام دوره های تحصیلی خود، با تبدیل روادید خود به روادید کاری و پیدا کردن شغل مناسب و مرتبط با مدرک تحصیلی، مشغول به کار شوند و با گذشت پنج سال، اقدام به کسب اقامت و تابعیت کنند.

دوره های تحصیلی

به طور کلی تحصیل در دانشگاه های کشور سنگاپور در سه دوره ی اصلی انجام می شود:

 • دوره ی لیسانس.
 • دوره ی فوق لیسانس.
 • دوره ی دکترا.

در ادامه از شرایط تحصیل در این سه دوره ی تحصیلی در دانشگاه های کشور سنگاپور مطلع خواهید شد.

دوره ی لیسانس

برای کسب مدرک تحصیلی لیسانس از دانشگاه های کشور سنگاپور، متقاضیان باید به مدت چهار سال مشغول به تحصیل شوند.

جهت ورود به این دوره متقاضیان و دانشجویان خارجی باید در دانشگاه مربوطه پذیرفته شوند و مدرک آیلتس با نمره ی شش ارائه دهند.

هزینه تحصیل در این دوره  به صورت سالانه از پانزده هزار دلار الی بیست هزار دلار می باشد و این نرخ بستگی به رشته، دانشگاه و دوره های مختلف تحصیلی دارد.

دانشجویان این دوره برای کاهش هزینه های خود می توانند به صورت پارت تایم مشغول به کار شوند و لازم به ذکر است که تای کاری دانشجویان در این دوره ده ساعت در هفته می باشد.

دوره ی فوق لیسانس

برای کسب مدرک تحصیلی فوق لیسانس از دانشگاه های کشور سنگاپور، متقاضیان باید به مدت دو سال مشغول به تحصیل شوند.

جهت تحصیل در این دوره متقاضیان می توانند با ارائه پرونده ی سوابق تحصیلی خوب و نمرات بالا و همچنین مدرک زبان مورد نیاز، اقدام به کسب کمک هزینه های تحصیلی کنند.

هزینه تحصیل در این دوره  به صورت سالانه از شانزده هزار دلار الی بیست هزار دلار می باشد و این نرخ بستگی به رشته، دانشگاه و دوره های مختلف تحصیلی دارد.

دانشجویان این دوره برای کاهش هزینه های خود می توانند به صورت پارت تایم مشغول به کار شوند و لازم به ذکر است که تای کاری دانشجویان در این دوره بیست ساعت در هفته می باشد.

دوره ی دکترا

برای کسب مدرک تحصیلی دکترا از دانشگاه های کشور سنگاپور، متقاضیان باید به مدت چهار لی پنج سال مشغول به تحصیل شوند.

دانشجویان این دوره نیز می توانند با ارائه پرونده ی سوابق تحصیلی خوب و نمرات بالا و همچنین مدرک زبان مورد نیاز، اقدام به کسب کمک هزینه های تحصیلی کنند.

از مهم ترین فاکتور هایی که موجب کسب بورسیه جهت تحصیل در این دوره می شود می توان به داشتن استاد راهنما اشاره کره.

دانشجویان این دوره با کسب بورسیه می توانند به صورت رایگان مشغول به تحصیل در معتبر ترین دانشگاه های کشور سنگاپور کنند.

سرمایه گذاری در کشور سنگاپور

سرمایه گذاری در سنگاپور مزایا و موارد مثبت زیادی به همراه دارد و همانطور که گفته شد، افرادی که در برای اقتصاد و صنعت کشور سنگاپور مفید باشند، می توانند گذرنامه این کشور را به راحتی کسب کنند.

سرمایه گذاری در کشور سنگاپور میتواند در زمینه های تاسیس کمپانی، خرید مسکن و املاک، کارآفرینی و سایر مواردی که در تجارت و اقتصاد این کشور نقش مثبتی دارند انجام شود.

برای کسب اقامت و مقیم شدن در کشور سنگاپور از طریق خرید املاک متقاضیان باید بیش از پانصد هزار دلار سرمایه داشته باشند.

همچنین افرادی که قصد دارند در کشور سنگاپور اقدام به تاسیس کمپانی کنند، باید سرمایه کافی داشته باشند؛ برای مثال برای تاسیس کمپانی های با مسئولیت محدود، متقاضیان باید حداقل دو و نیم میلیون دلار سرمایه داشته باشند.

متقاضیانی که قصد کارآفرینی در کشور سنگاپور را دارند نیز می توانند در صندوق معاملات سرمایه گذاری کنند.

به یاد داشته باشید که خرید خانه در کشور سنگاپور موجب کسب اقامت و تابعیت نمیشود و متقاضیان باید به صورت مستقیم در اقتصاد این کشور موثر باشند؛ برای مثال کارآفرینی و تاسیس کمپانی از بهترین روش های کسب اقامت و سپس تابعیت می اشند.

سرمایه گذاران با داشتن پنج سال سابقه کار در کشور سنگاپور و پرداخت مالیات های مربوطه، می توانند مقیم همیشگی کشور سنگاپور شوند و در صورتی که دو سال از کسب اقامت دائمی این کشور بگذرد، متقاضیان می توانند گذرنامه کشور سنگاپور را بدست بیاورند.

در ادامه با سایر روش های اخذ پاسپورت سنگاپور آشنا خواهید شد.

تولد فرزند در سنگاپور

کسب تابعیت و اقامت در هر کشوری از طریق تولد فرزند، بر اساس یکی از معیار های خون و یا خاک انجام می شود.

کشور های که پیرو سیستم خاک می باشند، در صورتی به متقاضیان اقامت و تابعیت ارائه می دهند که فرزند آن ها در خاک آن کشور به دنیا بیاید.

کشور هایی که پیرو سیستم خون می باشند، در صورتی به فرزند والدین تابعیت و اقامت ارائه می دهند که یا پدر و یا مادر و یا هم پدر و هم مادر تابع و مقیم آن کشور باشند.

کشور سنگاپور پیرو سیستم خون می باشد و فرزندانی که در این کشور به دنیا می آیند در صورتی می توانند اقامت و تابعیت سنگاپور را کسب کنند که پدر و یا مادر آن ها اهل کشور سنگاپور باشد.

لازم به ذکر است که در صورتی که یک کوردک از والدین سنگاپوری به دنیا بیاید اما محل تولدش خارج از سنگاپور باشد، می تواند تا قبل از رسیدن به سن بیست و دو سالگی، اقدام به کسب تابعیت و اقامت کشور سنگاپور کند.

ازدواج در کشور سنگاپور

یکی دیگر از روش های اخذ پاسپورت سنگاپور ازدواج در این کشور می باشد و متقاضیان در صورتی می توانند گذرنامه این کشور را از طریق ازدواج کسب کنند که همسر آن ها اهل کشور سنگاپور باشد.

برای ازدواج کردن با یک شهروند سنگاپوری در این کشور، متقاضیان باید با کسب روادید توریستی، پانزده روز زود تر از ازدواج وارد خاک کشور سنگاپور شوند و متقاضیان بعد از ازدواج باید مدارک و اسناد ازدواج را به اداره مهاجرت سنگاپور تحویل دهند تا بعد از شش ماه اقامت این کشور پیشرفته را کسب کنند.

در صورتی که زوجین بیش از پنج سال به صورت مشترک با هم زندگی کنند، همسر خارجی می تواند اقامت این کشور را کسب کند و در صورتی که دو سال از کسب اقامت دائمی این کشور بگذرد، وی می تواند گذرنامه کشور سنگاپور را بدست بیاورد.

پناهندگی در سنگاپور

جهت کسب گذرنامه و تابعیت کشور سنگاپور متقاضیان باید بدانند که روش پناهندگی از روش هایی می باشد که به هیچ عنوان به تابعیت کشور سنگاپور منتهی نمی شود و متقاضیان نمی توانند از طریق پناهندگی وارد کشور سنگاپور شوند؛ زیرا این کشور از مدرن ترین و پیشرفته ترین کشور های دنیا می باشد و در عین حال وسعت کمی دارد و دولت این کشور به هیچ عنوان ورود پناهندگان خارجی به این کشور را نمی پذیرد.

کسب اقامت دائمی

متقاضیانی که قصد دارند اقامت دائمی کشور سنگاپور را کسب کنند، باید شرایط زیر را دارا باشند:

 • داشتن بستگان و اعضای خانواده (پدر، مادر، همسر) که دارای تابعیت سنگاپور باشند.
 • داشتن فرزندانی که قبل از رسیدن به سن قانونی تابعیت سنگاپور را کسب کرده باشند.
 • افرادی که روادید پی، کیو و اس را دارند.
 • افرادی که به عنوان سرمایه گذار یا کارآفرین در کشور سنگاپور شناخته می شوند.

به طور کلی روش های اخذ پاسپورت سنگاپور در این نوشتار ذکر شدند و شما عزیزان جهت مطلع شدن از شرایط مهاجرت به کشور سنگاپور و هزینه های تحصیل، زندگی و کسب روادید این کشور، می توانید با هماهنگی های قبلی جهت مشاوره به دفتر موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *