مهاجرت به کشور آلمان

رفع ریجکتی آلمان

رفع ریجکتی آلمان

آلمان یکی از کشورهای اروپایی و عضو معاهده شینگن است که سالانه افراد زیادی با اخذ ویزای المان جهت تحصیل- کار- سرمایه گذاری و … به این کشور مهاجرت می¬نمایند. رفع ریجکتی آلمان بدین معناست که افراد با رد درخواست ویزای این کشور روبرو شده و هم اکنون سعی بر این دارند تا نواقصات موجود در پرونده خود را رفع نموده و درخواست مجدد ویزای المان را بنمایند. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تجربه مفیدی که در این زمینه دارند، همواره راهنمای متقاضیان عزیز می¬باشند. آلمان از ثبات اقتصادی و سیاسی بسیار مناسبی برخوردار است و با توجه به کمبود نیروی متخصص در این کشور سالانه افراد زیادی با اخذ ویزای کاری به این کشور مهاجرت می¬نمایند. همچنین دانشگاه های این کشور جزء برترین دانشگاه های جهان هستند و تحصیل در آلمان بمعنای تضمین آینده شغلی دانشجویان می¬باشد.
بطور کلی افراد با اهداف گوناکون ملزم به اخذ ویزای آلمان می¬باشند. افراد با ارائه مدارک خود به سفارت آلمان در کشور مبدأ خود می¬توانند درخواست ویزای این کشور را بنمایند و در برخی موارد ممکن است افراد با ریجکت ویزای خود مواجه شوند. این بدان معنا نیست که افراد اجازه سفر به این کشور را ندارند، بلکه ممکن است برخی از مدارک آنان ناقص و یا مشکلاتی در پرونده وجود دارد و سفارت آلمان را ریجکت مدارک متقاضی سعی بر این دارد تا فرد مورد نظر با تکمیل مدارک خود نسبت به رفع ریجکتی آلمان اقدام نماید.

بررسی ریجکت کشور آلمان

همانطور که می¬دانید جهت سفر به آلمان می¬بایست ویزای این کشور را تهیه نمود. بدین منظور متقاضیان با ارائه مدارک خود بصورت اینترنتی درخواست ویزای این کشور را می¬نمایند. سفارت آلمان نیز زمانی را برای مصاحبه با متقاضیان اخذ ویزای این کشور معین می¬نماید که این افراد می¬بایست در وقت تعیین شده حاضر شده و به سوالات مسئولین این اداره پاسخ نمایند. صدور ویزای آلمان مستقیماً از سوی اداره مهاجرت کشور آلمان انجام می¬پذیرد و این اداره خود بنا بر دلایل و معیارهای خود درخواست های افراد را پذیرش می¬نمایند. می¬توان گفت مصاحبه¬ی افراد با مسئولین سفارت آلمان شاید تأثیر خیلی زیادی در قبولی درخواست افراد نداشته باشد.. زیرا بسیار مشاهده شده است که افراد بهنگام مصاحبه بسیار موفق عمل نموده اند و هنوز پاسخی دریافت ننموده اند و یا مساحبه متقاضیان ضعیف بوده و در کمترین زمان با درخواست ویزای آنان موافقت گردیده است. اما ریجکت درخواست ویزای آلمان خود دارای دلایل مختلفی است که در بخش بعد بیان می¬نمائیم.

رفع ریجکتی آلمان

دلایل ریجکت ویزای المان

همانطور که می¬دانید افراد جهت اخذ ویزای آلمان ملزم به ارائه مدارکی هستند که در سایت سفارت این کشور بیان گردیده است. همچنین دلایل رد درخواست ویزای افراد ذکر گردیده است. اما بطور کلی در صورتیکه یکی از موارد زیر در مدارک متقاضیان مشاهده گردد، از پذیرش درخواست ویزای آنان امتناع می¬گردد:
● پاسپورت مخدوش یا آسیب دیده
● عدم تمکن مالی لازم برای تأمین هزینه های زندگی در آلمان
● بیمه مسافرتی نامعتبر
● ارائه گواهی تولد و ازدواج جعلی
لازم به ذکر است، دلایل ریجکت ویزای آلمان در قطعنامه این کشور ذکر گردیده است و در صورتیکه متقاضیان با چنین مشکلی روبرو شوند، می¬توانند به دادگاه اداره مهاجرت اعتراض خود را ارائه بنمایند و نسبت به رفع ریجکتی آلمان اقدام بنمایند. همچنین افراد با اخذ یکی از ویزاهای آلمان امکان سفر به تمامی کشورهای عضو شینگن را نخواهند داشت و تصمیم گیرنده نهایی برای ارائه این مجوز پلیس مرزهای کشور آلمان می¬باشد.

مهمترین دلایل ریجکت ویزای تحصیلی آلمان

با توجه به امکانات تحصیلی و هزینه های بسیار پایین تحصیل در آلمان، دانشجویان زیادی علاقمند به اخذ ویزای تحصیلی این کشور می¬باشند. دانشجویان پس از دریافت دعوتنامه تحصیلی از سوی دانشگاه های آلمان می¬توانند به سفارت این کشور مراجعه و نسبت به دریافت ویزای تحصیلی آلمان اقدام نمایند. ناگفته نماند در برخی موارد ممکن است دانشجویان نیز با ریجکت ویزای تحصیلی روبرو شوند که از مهمترین دلایل شایع در ین زمینه عبارتند از:
● رشته تحصیلی دانشجو متناسب با نیازهای شغلی آینده¬¬¬ی آلمان نمی¬بیند.
● عدم تمکن مالی لازم برای تأمین هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور
● ارائه پروفایل علمی ضعیف
● عدم برخورداری از مهارت زبان انگلیسی و یا آلمانی
● ناسازگاری در برنامه انتخابی دانشجو
● عدم آمادگی مصاحبه با دانشجو
نامه تجدید نظر ریجکتی کانادا
متقاضیانی که با مشکل ریجکت شدن ویزای آلمان روبرو شده اند، امکان ارائه نامه ای مبنی بر درخواست تجدید نظر برروی پرونده خود خواهند داشت. در برخی موارد ممکن است رفع ریجکتی آلمان با ارائه این نامه امکان پذیر است. اما در صورتیکه با درخواست تجدید نظر متقاضی موافقت نگردد، وی می¬بایست اعتراض خود را به اداره مهاجرت این کشور ارائه و پس از بررسی و رفع نواقص لازمه درخواست مجدد خود را بنمایند. جهت درخواست دوباره ویزای آلمان متقاضی می¬بایست تمامی هزینه ها را پرداخت نماید. کارشناسان متخصص ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تجربه مفیدی که در زمینه رفع ریجکتی آلمان دارند، تمامی عزیزان و متقاضیان عزیز را یاری و راهنمائی خواهند نمود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *