مهاجرت تحصیلی لیتوانی

رشته پرستاری در لیتوانی

رشته پرستاری در لیتوانی

رشته پرستاری در لیتوانی یکی از محبوب ترین رشته های تحصیل در این کشور می باشد که توسط بهترین دانشگاه های لیتوانی به تمامی دانشجویان ارائه می شود. هزینه های تحصیل در کشور لیتوانی برای دانشجویان بین المللی بسیار مناسب می باشد و این موضوع موجب جذب دانشجویان زیادی مخصوص در 5 سال اخیر شده است. تحصیل در کشور لیتوانی با کسب بورسیه های تحصیلی نیز امکان پذیر می باشد و دانشجویان می توانند در زمان تحصیل مشغول به کار پاره وقت شوند. امروز لیتوانی عضو اتحادیه اروپا و ناتو و یک کشور دو زبانه و با میزان سواد بالا در اروپا است. به طور کلی، هزینه تحصیل و زندگی در کشور لیتوانی نسبت به کشورهای همسایه خود بسیار کمتر است. با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه باشید تا با شرایط تحصیل رشته پرستاری در این کشور آشنا شوید.

شرایط تحصیل در کشور لیتوانی

برای ورود به دانشگاه های کشور لیتوانی، متقاضیان می بایست مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی خود را معادل سازی کنند تا در این کشور قابل پذیرش باشد. تحصیل در کشور لیتوانی یک گزینه بسیار خوب و کم هزینه برای دانشجویان بین المللی می باشد و در دو دهه اخیر تعداد دانشجویان بین المللی در این کشور کوچک رشد بسیار خوبی داشته است. در دانشگاه های کشور لیتوانی دانشجویان می توانند در طیف گسترده ای از برنامه های انگلیسی زبان مشغول به تحصیل شوند. در برخی از دانشگاه ها، دانشجویان می توانند قبل از شروع برنامه های تحصیلی خود، در دوره های زبان و دوره های آمادگی که شامل آموزش دروس پایه می شود شرکت کنند تا مهارت ها و دانش خود را برای حضور در برنامه تحصیلی مورد نظر ارتقا دهند.

در نمودار زیر به رشد تعداد دانشجویان بین المللی در کشور لیتوانی اشاره شده است:

درباره رشته پرستاری در لیتوانی

پرستاری یک رشته حرفه ای است و این بدان معناست که روند تحصیلی کارشناسی یا کارشناسی ارشد پرستاری بر روی فعالیت های عملی متمرکز است. با تحصیل رشته پرستاری در لیتوانی دانشجویان با دانش خود یاد می گیرند در طول دوره بهبودی چگونه از افراد بیمار مراقبت کنند و آسایش آنها را فراهم سازند. این یعنی مشاوره در مورد بهترین انتخاب های بهداشتی، تجویز داروهای مختلف و ارائه مراقبت هایی با کیفیت بالا برای بهبود حال بیماران.

4 زمینه اصلی تحصیل رشته پرستاری در لیتوانی شامل موارد زیر می گردد:

 • پرستاری کودکان
 • پرستاری بزرگسالان
 • پرستاری از سلامت روان
 • پرستاری از معلولیت یادگیری

دانشجویان می توانند در صورت تمایل در یک یا دو زمینه پرستاری مهارت ها و سطح علم و دانش خود را ارتقاء دهند و لازم به ذکر است که پرستاران برای داشتن آینده شغلی موفق بایستی مهارت های ارتباطی مانند همدلی و همکاری با بیماران و سایر همکاران خود را ارتقاء دهند.

آموزش های پرستاری به دانشجویان برای به عهده گرفتن مسئولیت کلیه جنبه های مراقبت از بیمار قبل، بعد و در حین درمان، کمک می کنند. دانشکده های پرستاری لیتوانی فارغ التحصیلان پرستار را برای تبدیل شدن به متخصصانی که می توانند در زمینه های پرستاری کودکان، بزرگسالان، معلولان و پرستاران سلامت روان یا برای کار در سمت های بالاتر ارشد شغل های پرستاری تخصص داشته باشند، آماده می کند. رشته های مرتبط با پرستاری عبارتند از:

 • زیست پزشکی
 • سلامت عمومی
 • پزشکی انسانی
 • دندانپزشکی
 • فیزیوتراپی
 • داروسازی
 • دامپزشکی
 • تغذیه و رژیم غذایی
 • طب مکمل و جایگزین
 • مدیریت بهداشت
 • علوم بهداشتی
 • مامایی
 • روانشناسی بالینی

دوره های تحصیل رشته پرستاری در لیتوانی

برنامه های تحصیلی رشته پرستاری در لیتوانی با هدف آموزش پرستارانی که اصول، تئوری ها و روش های پرستاری را درک می کنند، به دنبال ارتقای دانش خود در زمینه پرستاری هستند و قادر به ارزیابی مستقل و انتقادی نیازهای پرستاری یک فرد سالم و مبتلایان به بیماری مزمن با جسمی متفاوت هستند طراحی شده است. تحصیل رشته پرستاری در لیتوانی برای تبدیل شدند به یک پرستار از یک تا چهار سال به طول می انجامد و متوسط هزینه تحصیل در این رشته 5000€ (یورو) در سال می باشد.

در جدول زیر به ساختار برنامه تحصیل در رشته پرستاری در لیتوانی اشاره شده است:

علوم انسانی علوم اجتماعی علوم پزشکی
مراقبت های بهداشتی تکنیک های پرستاری علوم محیط زیست و بهداشت
پرستاری مبانی موضوعات بالینی پرستاری بزرگسالان
ماژول آموزشی مدیریت پرستاری امور تحقیقاتی
پرستاری ویژه پرستاری سالمندان آزمون نهایی بالینی و آمادگی
دفاع از پایان نامه

علاوه بر هزینه های تحصیل، دانشجویان میباید هزینه های اقامت دانشجویی در کشور لیتوانی را نیز در نظر داشته باشند. هر دانشجو که در این کشور مشغول به تحصیل می شود می بایست توان پرداخت هزینه های زندگی و اقامت دانشجویی در لیتوانی را که از 300 تا 550€ (یورو) می باشد را داشته باشد. هزینه تحصیل و زندگی در لیتوانی از مهمترین مواردی به شمار می روند که دانشجویان حتما باید قبل از مهاجرت تحصیلی به کشور لیتوانی از آنها آگاه باشند.

شرایط تحصیل رشته پرستاری در لیتوانی

شرایط تحصیل رشته پرستاری در لیتوانی

به طور کلی، برنامه های تحصیل در دانشگاه های کشور لیتوانی از 1 سپتامبر (September) شروع می شوند و دانشجویان ایرانی بایستی حداقل 6 ماه قبل از شروع برنامه های تحصیل در این کشور، اقدام به کسب پذیرش در دانشگاه مورد نظر خود کنند. به یاد داشته باشید که ورود به دانشگاه های کشور لیتوانی با شرایط و قوانین خاصی (در هر دانشگاه) همراه می باشد؛ اما متقاضیان حتما باید در آزمون ورودی سراسری شرکت کنند و همچنین مدرک زبان معتبر انگلیسی ارائه دهند. دانشجویانی که قصد دارند به زبان لیتوانیایی در دانشگاه های کشور لیتوانی مشغول به تحصیل شوند، حتما باید با ارائه مدارک این زبان، تسلط خود را بر زبان لیتوانیایی اثبات کنند. دانشجویانی که موفق به برآورده کردن الزامات زبان نمی شوند، می بایست قبل از شروع برنامه های تحصیلی، در دوره های آموزش زبان شرکت کنند تا مهارت های زبان خود را ارتقا دهند.

برای درخواست ورود به یکی از دانشگاه های لیتوانی، ممکن است دانشجویان به مدرک زبان انگلیسی نیاز داشته باشند. چندین مدرک زبان انگلیسی استاندارد وجود دارد که دانشجویان می توانند از طریق آنها توانایی های زبان خود را اثبات کنند. این مدارک عبارتند از:

 • PTE
 • TOEFL
 • IELTS
 • CAE
 • IDP

دانشجویان و متقاضیان ایرانی که قصد دارند برای تحصیل، کار، سرمایه گذاری و یا سایر امور به کشورهای خارجی مهاجرت کنند، می توانند انجام امور پرونده های مهاجرتی خود را به کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بسپارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *