مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » روسیه » دندانپزشکی در روسیه

دندانپزشکی در روسیهدانش جویان انگلیسی زبان همیشه روسیه را جزو گزینه های اول خود قرار داده اند. این موضوع دلایل مختلف دارد مثلا این که همه دانشگاه های روسیه برای رشته های پزشکی و دندان پزشکی آزمون ورودی ندارند و به طور کل اخذ پذیرش از این دانشگاه ها راحت تر از همتایان آن ها در کشورهای دیگر می باشد. در مقاله ای که پیش روی شما عزیزان قرار دارد سعی شده است تا اطلاعات مفیدی در خصوص دندان پزشکی در روسیه در اختیارتان قرار بگیرد. این مقاله اطلاعات مختصر اما کاملی را در بردارد و توسط تیم ترجمه موسسه سفیران سروش سعادت تهیه گردیده است.

روسیه، کشوری فوق العاده وسیع است و پایتختش شهر مسکو می باشد. زبان رسمی این کشور روسی بوده و بسیار پرجمعیت نیز هست.

اکثر افراد ترجیح می دهند کشورهای اروپای غربی را به دلایلی از جمله سطح بالاتر رفاه اجتماعی و مهاجرپذیر بودن به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب کنند هر چند کشور روسیه نیز نسبتا به خیلی از کشورها واقعا شاخص است و متقاضیان خاص خود را دارد.

در واقع دلایل مختلفی وجود دارند که دندان پزشکی در روسیه طرفداران زیادی دارد. و از میان آن ها می توان به موارد ذیل اشاره کرد :

شرایط بسیار راحت تر جهت اخذ ویزای دانشجویی نسبت به سایر کشورها مثلا اتریش و آلمان

نبود آزمون های ورودی سخت و پیچیده برای دانش جویان دندان پزشکی و هم چنین عدم وجود آزمون برای کسانی که در رشته دندان پزشکی از کشوری بجز کشور روسیه فارغ التحصیل شده اند و حال می خواهند در این کشور مشغول به کار شوند

سطح بسیار بالای تحصیلات و رنکینگ بالای دانشگاه های روسی

هزینه های معقول تحصیل در دانشگاه ها و هزینه پایین زندگی در روسیه در مقایسه با اروپای غربی، کانادا، آمریکا، استرالیا و نیوزیلند

وجود دانشگاه هایی با امکان جذب دانش جویان بین المللی از سر تا سر دنیا با امکانات رفاهی مطابق معیارهای روز دنیا

مدارک دانشگاه های روسیه حتی در رشته های پزشکی و دندان پزشکی نیز مورد قبول کشورهای دیگر جهت مشغول شدن به کار یا دانشگاه های شان جهت ادامه تحصیلات مثلا در مقطع تخصص، می باشد

امکان تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه

محیط تحصیل و زندگی بسیار امن روسیه

 

تحصیل دندان پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی

دانشگاه های پزشکی و دندان پزشکی روسیه حتی دانشگاه های انگلیسی زبان این کشور سطح آکادمیک بسیار بالایی دارند و کسانی که در این رشته ها در کشور روسیه مشغول به تحصیل هستند امکان استفاده از آزمایشگاه های فوق العاده پیشرفته را خواهند داشت. به عنوان مثال دانشگاه های سچنو و سنت پترزبورگ از جمله بهترین های دنیا هستند و تحصیل پزشکی و دندان پزشکی را علاوه بر زبان روسی به زبان انگلیسی نیز ارائه می دهند.

هر چند لازم است توجه داشته باشید اگر به زبان انگلیسی در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در روسیه تحصیل کنید مدرکتان مورد قبول وزارت علوم ایران نخواهد بود و در نتیجه نمی توانید پس از بازگشت به ایران مشغول به کار شوید و نهایتا در روسیه یا بلاروس می توانید کار کنید اما اگر به زبان روسی تحصیل نمایید هم فرصت های شغلی بیشتر در خود روسیه و بلاروس خواهید داشت و هم پس از اتمام دوره تحصیل خود و بازگشت به ایران می توانید بدون نیاز به شرکت در هیچ آزمون دیگری مشغول به کار در حیطه دندان پزشکی شوید.

نکته دیگر اینست که هزینه های تحصیل به زبان انگلیسی، بیشتر از هزینه های تحصیل شماست زمانی که زبان روسی را به عنوان زبان اصلی تحصیلات خود انتخاب می کنید.

هزینه های تحصیل دندان پزشکی در روسیه

با توجه به کمک هزینه هایی که دولت روسیه به دانش جویان برگزیده می دهد، و هزینه های زندگی نسبتا پایین در این کشور،

هزینه زندگی شما که اعم است از خورد و خوراک و مسکن ( اجاره خانه دانشجویی یا خوابگاه ) ماهیانه حدود 400 تا 900 دلار آمریکا می باشد.

شرایط مورد نظر برای دانش جویان دندان پزشکی در روسیه

دانش جویان بین المللی روسیه قبل از هر چیزی می بایست در سفارت روسیه در کشور خودشان درخواست اخذ ویزای تحصیلی دهند و این می بایست ابتدائا بر اساس اخذ پذیرش از کالج های پیش پزشکی روسیه باشد.

پس از اتمام این دوره های پیش پزشکی در این کشور می بایست آزمون ورودی دانشگاه های روسیه را بدهید که برای قبولی در آن ها می بایست در تمامی دروس نمرات بالای 50 درصد اخذ نمایید. دروسی که در این دوره یکساله پیش پزشکی به شما آموزش داده می شود و سپس از همان ها آزمون می دهید عبارتند از :

انگلیسی ( یا روسی ) ، بیولوژی،  شیمی، و فیزیک

نکته مهم این است که هر چند روسیه بر خلاف کانادا از شما مدرک زبان نمی خواهد اما چون در کالج تدریس اساتید به زبان انگلیسی یا روسی خواهد بود شما می بایست دانش زبان انگلیسی یا روسی کافی داشته باشید.

برای پذیرش از کالج های پیش پزشکی روسیه شما می بایست مدرک دیپلم خود را برای کالج مورد نظرتان ارسال کنید و علاوه بر آن پاسپورت معتبر، نتایج اشعه ایکس و تست ایدز  نیز داشته باشید و نتیجه این تست حتما می بایست منفی باشد. یعنی در صورتی که مبتلا به این بیماری باشید به شما نه پذیرش داده می شود نه ویزای تحصیلی.

زمان اپلای برای دوره های پیش پزشکی روسیه

برای کسانی که می خواهند در دوره های پیش پزشکی روسیه، که همان طور که گفته شد لازمه ورود به رشته های پزشکی، دندان پزشکی و… هستند تحصیل کنند، معمولا زمان ارائه درخواست از حدود 15م آگوست هر سال است.

هزینه دانشگاه های روسیه برای دانش جویان رشته های دندان پزشکی

هزینه ای که هر دانشگاه از دانش جویانی که موفق به قبولی شده اند اخذ می کند، متفاوت است و به نوع دانشگاه مربوطه بستگی دارد اما هزینه سالیانه معمولا بین 3500 دلار آمریکا تا 9000 دلار می باشد.

دندان پزشکانی که از دانشگاه کشوری به جز بلاروس و روسیه فارغ التحصیل شده اند و حال خواهان کار در یکی از این کشورها هستند می بایست از یک کارفرما پیشنهاد شغلی داشته باشند و پیش از مشغول شدن به کار نیز دوره های معادل سازی را طی کرده و در نهایت در آزمون های مربوطه شرکت نمایند. همانطور که پیداست اگر می خواهید در حیطه دندان پزشکی در روسیه مشغول به کار شوید به نفعتان است که مدرک خود را نیز از یک دانشگاه روسی اخذ نمایید.

در صورتی که هنوز در انتخاب خود مردد هستید یا می خواهید اطلاعات بیشتری در خصوص دانشگاه های کشورهای مختلف کسب کرده و سپس اقدامات لازم را انجام دهید، بهتر است ابتدائا با کارشناسان مهاجرتی آشنا به علم مهاجرت و تحصیل و کار در خارج از کشور مشاوره شوید. تیم حقوقی موسسه سفیران سروش سعادت به شما امکان برخورداری از مشاوره تلفنی رایگان را نیز می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *