مهاجرت تحصیلی روسیه

دندانپزشکی در روسیه

دندانپزشکی در روسیه

رشته دندانپزشکی یکی از رشته های پرمخاطب و پر متقاضی در دنیا محسوب می شود، تحصیل دندانپزشکی در روسیه برای متقاضیان خارجی و بین المللی امکان پذیر می باشد. تحصیل دندانپزشکی نیز همانند تحصیل پزشکی در این کشور شرایط جذابی برای دانشجویان خارجی دارد. متقاضیان می توانند با شرایطی نسبتا آسان پذیرش دانشگاه مورد نظر را به دست آورده و با هزینه های کمتر از سایر کشورها دوره های تحصیلی خود را بگذرانند. تحصیل دندانپزشکی در روسیه برای متقاضیان ایرانی علاوه بر نزدیکی این کشور به ایران این حسن را دارد که دانشگاه های پزشکی این کشور مورد تایید وزارت بهداشت می باشند.

در مقاله پیش رو که توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به نگارش در آمده است سعی داریم به بررسی شرایط تحصیل دندانپزشکی در روسیه بپردازیم. اگر شما نیز برای ادامه تحصیل دانشگاه های روسیه را انتخاب کرده اید تا پایان ما را همراهی کنید.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در روسیه

در رابطه با شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی در روسیه می توان گفت متقاضیان برای تحصیل باید در آزمون ورودی شرکت نمایند تا سطح دانش آن ها بررسی شود، این آزمون در زمینه های زیست شناسی، شیمی و زبان برگزار می شود. دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی کشور روسیه از سطح علمی بالایی برخوردار می باشند و مدارک تحصیلی دریافت شده در سراسر دنیا دارای اعتبار می باشد.

زبان آموزش در دانشگاه های روسیه زبان روسی و زبان انگلیسی می باشد، متقاضیانی که قصد دارند به زبان روسی ادامه تحصیل دهند باید ابتدا در دوره ای پادفک که طول مدت آن 10 ماه می باشد شرکت کنند. شرکت در این دوره برای متقاضیانی که قصد تحصیل به زبان روسی را دارند الزامی می باشد. در دوره آموزشی پادفک دانشجویان علاوه بر آموزش زبان روسی جهت آشنایی با لغات تخصصی دندانپزشکی باید مقدمات چند درس را بیاموزند.

اما متقاضیانی که قصد دارند به زبان انگلیسی ادامه تحصیل دهند باید مدرک معتبر IELTS 5.5 یا مدرک TOEFL معادل با مدرک IELTS را ارائه نمایند. طول مدت تحصیل در رشته دندانپزشکی در روسیه 5 سال و طول مدت تحصیل دندانپزشکی به زبان روسی به دلیل شرکت در دوره پادفک 6 سال می باشد.

معرفی دانشگاه های پزشکی معتبر در روسیه

برای تحصیل در کشور روسیه متقاضیان باید ابتدا با ارسال مدارکی مانند: مدرک تحصیلی مقطع پیش دانشگاهی و دیپلم و ریز نمرات، مدرک معتبر زبان، گواهی تمکن مالی، اسکن صفحه اول پاسپورت معتبر و تکمیل فرم مربوطه پذیرش یکی از دانشگاه های این کشور را به دست آورند.

بدین منظور لازم است دانشجو دانشگاه های معتبر پزشکی روسیه را بشناسد، دانشگاه های معتبر در این کشور عبارتند از:

 • انستیتو دندانپزشکی مسکو
 • آکادمی پزشکی سنت پترزبورگ
 • دانشگاه کازان
 • دانشگاه دوستی ملل
 • دانشگاه نووسیبرسک
 • دانشگاه اوگانبرگ
 • دانشگاه پاولوف (برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این دانشگاه می توانید مقاله دانشگاه پاولوف روسیه را مطالعه کنید)

ویزای تحصیلی و دندانپزشکی در روسیه

پس از آنکه دانشجو پذیرش دانشگاه مورد نظر را به دست آورد باید اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای تحصیلی روسیه انجام دهد. برای دریافت ویزای تحصیلی روسیه متقاضیان باید مدارکی که در ادامه به آن ها اشاره می شود را تهیه کرده و در زمان تعیین شده برای مصاحبه به سفارتخانه یا کنسولگری کشور روسیه ارائه نمایند.

 • دریافت فرم مربوط به اخذ ویزای تحصیلی و تکمیل آن
 • ارائه پاسپورت معتبر با حداقل 12 ماه اعتبار و 2 صفحه خالی
 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای تحصیلی و ارائه رسید آن
 • ارائه گواهی اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • ارائه گواهی تمکن مالی
 • ارائه مدرک معتبر زبان
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • بیمه مسافرتی

شهریه و تحصیل دندانپزشکی در روسیه

هزینه های تحصیل یکی از سوالات متداول متقاضیانی می باشد که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور را دارند. همانطور که می دانید هزینه های تحصیل با توجه به دانشگاه انتخابی و مقطع تحصیلی شما متفاوت است. اما به طور میانگین هزینه ها بدین صورت می باشد:

آیتم هزینه به $ (دلار)
تحصیل 10000 الی 12000 تحصیل به زبان روسی
دوره های پادفک 4000 الی 5000
هزینه زندگی به صورت ماهانه 500
رفت و آمد 10
خوراک 100 الی 300
اقامت 50 الی 250

با مطالعه مقاله هزینه زندگی در روسیه اطلاعات بیشتر در رابطه هزینه های زندگی در این کشور به دست می آورید. با مطالعه مقاله فوق اطلاعاتی در خصوص تحصیل دندانپزشکی در روسیه به دست آوردید، برای کسب اطلاعات بیشتر و جامع در رابطه با شرایط تحصیل در کشور روسیه و اقامت پس از تحصیلی در این کشور می توانید با کارشناسان و وکلاء موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *