مهاجرت به لوکزامبورگ

درباره لوکزامبورگ

درباره لوکزامبورگ

با مطالعه این نوشتار که به قلم همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت درآمده است می توانید به اطلاعات کلی درباره لوکزامبورگ در سال 2023 را دست یابید. این کشور دارای بیش از نیم میلیون نفر جمعیت از سراسر جهان است. با توجه به مرزهای مشترک خود با فرانسه، آلمان و بلژیک، این کشور عضو موسس اتحادیه اروپا و عضو کلیه سازمانهای بزرگ بین المللی است.

با گذشت سال ها، روند مهاجرت از جمله مهاجرت کارگران بسیار ماهر به این کشور، این کشور را به یک مرکز عالی برای مهاجرت و کار در در قلب اروپا تبدیل کرده است. لذا بسیاری امروز خواهان مهاجرت به این کشور اروپایی هستن اما شناخت کافی درباره لوکزامبورگ و اطلاعات کلی درباره آن برای هر فردی که خواهان مهاجرت و زندگی در این کشور است ضروری است.

معرفی لوکزامبورگ

کشور کوچک اروپایی با تاریخ و فرهنگ غنی است. این کشور علی رغم اندازه کوچک، ثروتمند است. مردم آن از استاندارد بالایی برای زندگی برخوردار هستند. به عنوان یکی از ثروتمند ترین کشورهای اروپا و یکی از بنیانگذاران اتحادیه اروپا، به جرات می توان گفت لوکزامبورگ کمی از حد و اندازه خود بزرگتر است. لوکزامبورگ با توجه به نقش خود به عنوان عضو موسس اتحادیه اروپا، از موقعیت برجسته ای در اروپا برخوردار است. نقش مهمی را می کند و دارای تعدادی از نهادهای اتحادیه اروپا است. اکثر این نهادها در پایتخت آن، شهر لوکزامبورگ هستند.

در حالی که همچنین دارای جاذبه های طبیعی و معماری قدیمی در شهر قدیمی است که با میادین ظریف، کلیساها، مغازه های مستقل و خیابان های سنگفرش شده همراه است. این کشور با کشورهای بلژیک، آلمان و فرانسه هم مرز است. فرهنگ متنوعی را دارا می باشد.

آیتمشرح
نام کشورلوکزامبورگ
جمعیت625000 نفر
زبان رسمیلوکزامبورگی، آلمانی و فرانسوی
دینکاتولیک و پروتستان
پایتختلوکزامبورگ
واحد پول€ یورو
شهرهای مهماش سور آلزت، دیفرانژ، دودلانژ و لوکزامبورگ

بررسی لوکزامبورگ در سال 2023

در این بخش از مقاله به بررسی حقایقی درباره این کشور می پردازیم:

 • ثروتمندترین کشورهای جهان
 • بالاترین حداقل دستمزد در اتحادیه اروپا
 • امن ترین کشورهای جهان
 • بیش از 40% شهروندان لوکزامبورگ را مهاجرین تشکیل می دهد.
 • کوچک ترین و کم جمعیت ترین کشورهای جهان
 • شهر لوکزامبورگ به دلیل استحکامات تاریخی و محله های قدیمی به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته می شود.
 • بالاترین میزان مالکیت خودرو در جهان
 • تسلط به 3 زبان
 • مراکز مهم مالی و تجاری جهان و پناهگاه مالیاتی
 • حدود 40% از لوکزامبورگ را جنگل تشکیل داده است.
 • لوکزامبورگ عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن است.
 • لوکزامبورگ تنها کشور در جهان است که توسط یک دوک اداره می شود.

این کشور توانسته است در سال های اخیر مهاجران بسیاری را در زمینه های مختلف مانند مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، خرید ملک و غیره را جذب نماید. از این رو میانگین تعداد متقاضیان در این کشور در نمودار زیر شرح داده شده است:

میانگین تعداد مهاجرین به لوکزامبورگ

جغرافیای لوکزامبورگ

لوکزامبورگ در قلب اروپای غربی در همسایگی کشورهای آلمان، فرانسه و بلژیک قرار دارد. دارای دو منطقه اصلی به نام های گوتلند (Gotland) و اوسلینگ (Oesling) می باشد. اوسلینگ در شمال و گوتلند که شامل دره موسل در شرق و حوضه ذغال سنگ مینته در جنوب است قرار دارد. تنوع مناظر لوکزامبورگ با وجود اینکه فقط به 2 منطقه اصلی یعنی اوسلینگ و گوتلند تقسیم می شود یکی از جاذبه های اصلی آن است.

 • اوسلینگ، در شمال، بخشی از توده آردنس است. با فلات آیفل آلمان هم مرز است. این منطقه جنگلی یک سوم کشور را اشغال کرده و گردشگران زیادی را به خود جلب می کند. همچنین مرتفع ترین منطقه لوکزامبورگ است. این منطقه دارای آب و هوای سخت و منطقه ای از روستاهای مرتفع، دریاچه ها و رودخانه هایی با جنگل های بلوط و کاج است که دامنه های شیب آن را پوشانده است. شهرهای اصلی آن ویلتز (Wiltz)، ویاندن (Vianden) و کلرووا (Clervaux) هستند.
 • گوتلند جنوب و مرکز این کشور را اشغال می کند. 68% کشور را تشکیل می دهد. عمدتا شامل حومه شهر و جنگل است. همچنین دارای 6 منطقه اصلی به نام های فلات ماسه سنگی لوکزامبورگ، دره موزل، منطقه مارلی، دره هفت قلعه، سوئیس کوچک و سرزمین سرخ می باشد.

آب و هوا کشور لوکزامبورگ

این کشور از آب و هوای مشخص و خاصی برخوردار نیست. بین آب و هوای اقیانوسی منطقه اقیانوس اطلس (تفاوت های فصلی کوچک و زمستان های معتدل و مرطوب) و آب و هوای قاره ای دشت های اروپای شرقی (اختلاف فصلی شدید، زمستان های سخت و تابستان های مرطوب) آب و هوای متفاوتی دارد. تاثیر آب و هوای اقیانوسی، باران را در هر فصل به ارمغان می آورد. در حالی که نفوذ آب و هوای قاره ای در زمستان سرمای خشک را منجر می سازد. متوسط دما در ماه ژانویه در لوکزامبورگ بین 17 درجه سانتی گراد است. تفاوت دما بین مناطق شمالی و جنوبی کشور لوکزامبورگ به ندرت از 2 درجه سانتی گراد فراتر می رود.

آب و هوا و درباره لوکزامبورگ

تاریخ و درباره لوکزامبورگ

مردم در این کشور از زمان روم در آن زندگی کرده اند. با این حال، تاریخ واقعی آن رسما از سال 1963 آغاز شد که فردی به نام آردنس قلعه لوکزامبورگ را تاسیس کرد. سپس شهری در اطراف قلعه توسعه یافت. با گذشت زمان به یک کشور کوچک تبدیل شد. این کشور به تدریج به یک قدرت اروپایی تبدیل شد. این کشور طی 400 سال توسط کشورهای مختلف اروپایی اداره می شد.

لوکزامبورگ تا سال 1354 به عنوان یک کشور نسبتا مستقل متصل به امپراتوری آلمان باقی ماند. پس از انقلاب فرانسه، لوکزامبورگ به اتحاد با هلند تبدیل به یک دوک شد. در طول جنگ جهانی اول و دوم، آلمان لوکزامبورگ را اشغال کرد. پس از جنگ جهانی دوم، لوکزامبورگ دوباره استقلال یافت. در سال 1951، این کشور یکی از 6 عضو اصلی اتحادیه اروپا شد. امروز، لوکزامبورگ یک کشور دموکرات در قالب یک سلطنت مشروطه است و توسط یک پارلمان، شورای ایالتی و دوک بزرگ اداره می شود.

درباره پایتخت لوکزامبورگ

شهر لوکزامبورگ پایتخت این کشور است که حدود 80000نفر جمعیت دارد. بازدیدکنندگان از این شهر از تعارض بین شهر فوقانی مدرن در یک فلات صخره ای و 3 شهر قدیمی پایین دست غافلگیر می شوند. شهر لوکزامبورگ در ارتفاع 300 متری از سطح دریا واقع شده است. در منطقه گوتلند قرار دارد. این شهر مرکز نهاد ها و سازمان های مهم اتحادیه اروپا می باشد. این کشور به 3 استان (لوکزامبورگ، دیکیرش و گرونماخر)، 12 کانتون، 118 منطقه شورای شهر (کمون) و 4 حوزه انتخابیه تقسیم شده است. استان لوکزامبورگ شامل کانتون های لوکزامبورگ، کاپلن، اش سور آلزت و مرچ است. استان دیکیریش شامل مناطق دیکیریش، کلرووا، ردانژ، ویاندن و ویلتز است. ناحیه گرونماخر شامل مناطق گرونماخ ، اشترناخ و رمیچ می باشد. نمایندگان استان ها نقش نظارتی دارند و به عنوان واسطه بین دولت و مقامات محلی عمل می کنند.

درباره زبان لوکزامبورگ

وضعیت زبانی در این کشور با شناخت و استفاده از 3 زبان رسمی لوکزامبورگی، فرانسوی و آلمانی تعیین می شود. چند زبانه بودن مردم این کشور در همزیستی تاریخی با 2 گروه قومی، یکی فرانسوی و دیگری آلمانی گره خورده است. تا سال 1984، استفاده رسمی از زبان های بین آلمانی و فرانسوی انتخابی آزاد بود. از زبان آلمانی در لوکزامبورگ به عنوان یک زبان مکتوب در حوزه سیاسی برای اظهارنظر در مورد قوانین و احکام استفاده می شد تا این متن ها برای همه قابل درک باشد. در دبستان، تدریس به آلمانی محدود می شد، در حالی که زبان فرانسه در سطح متوسطه اضافه می شد. پیمان سال 1839 لندن، که استقلال خود را به لوکزامبورگ داد. هیچ کاری برای تغییر عملکرد زبانی انجام نداد. شایان ذکر است که مدت هاست که لوکزامبورگی، یک زبان محلی از منطقه موزله است که استفاده کمتری نسبت به قبل دارد.

بررسی جمعیت لوکزامبورگ

این کشور از ابتدای صنعتی شدن حدود سال 1870 شاهد رشد شدید جمعیت بوده است. این رشد بیشتر ناشی از مهاجرت به لوکزامبورگ از اواخر قرن 19 است. در سال 1900، لوکزامبورگ حدود 200000 نفر جمعیت داشت. امروز این تعداد به 625000 نفر رسیده است که به عبارت دیگر، در طول یک قرن بیش از 3 برابر شده است. با این حال، این رشد نابرابر بوده و می تواند به 4 دوره اصلی تقسیم شود که یک مرحله کاهش در طی چهار دهه اول و یک افزایش جزئی از بین سال های 1950 و 1960، کاهش بسیار سریع بین سال های 1960 تا 1980 و مرحله رشد مجدد از دهه 1990 به بعد به دلیل افزایش میزان زاد و ولد و تولد در این کشور که بیشتر در نتیجه افزایش مهاجرت بوده است می باشد.

امیدواریم در این نوشتار که به دست همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نوشته شده اطلاعات کافی درباره لوکزامبورگ را به دست آورده باشید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به این کشور و بررسی راه های مهاجرت به لوکزامبورگ مقاله های ارائه شده را مطالعه فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *