مهاجرت به کشور دانمارک

درباره دانمارک

درباره دانمارک

دانمارک کشوری کوچک در قاره­ اروپا است. می ­توان گفت این کشور از چند جزیره تشکیل شده است. اما این کشور از اقتصاد و درآمدزایی بالایی برخوردار می­ باشد. درباره دانمارک ­بایستی بیان نمود، نخستین افرادی که این کشور را جهت زندگی انتخاب نمودند وایکینگ ها بودند. زبان اصلی مردم دانمارکی است. اما اکثر مردم این کشور به زبان انگلیسی مهارت دارند.

این کشور از اقتصاد قدرت مندی برخوردار می ­باشد. به طوری که جایگاه هفتم بالاترین اقتصاد دنیا را در سال 2023 به خود اختصاص داده است. همه مردم این کشور تقریباً در یک سطح زندگی می ­کنند. اختلاف طبقاتی در میان مردم دانمارک بسیار کم است. مردم این کشور لقب شادترین مردم دنیا را کسب نموده اند. در طی چند سال متوالی رتبه 1 رضایت مندی از زندگی به مردم این کشور داده شده است. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت طی سال ها تجربه بر آن هستند تا بتوانند بهترین کشورها را شناسایی و به متقاضیان مهاجرت معرفی نمایند.

درباره جغرافیای دانمارک

درباره دانمارک باید دانست که این کشور از جاذبه های گردشگری جالب و دیدنی برخوردار می­ باشد. از معروفترین مکان های دیدنی در این کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ریبه
 • جیللژ
 • هلسینگور
 • آلبورگ
 • راسکیله

ورزش در این کشور از اهمیت بالایی برخوردار است. مردم این کشور به ورزش های زیر علاقه خاصی نشان می ­دهند:

 • فوتبال
 • قایقرانی
 • هندبال
 • بسکتبال
 • بدمینتون

در این بخش درباره جغرافیای این کشور صحبت خواهیم نمود. این کشور بخشی از منطقه­­ اسکاندیناوی می ­باشد که از شمال به تنگه اسکارژراک و از جنوب به کشور آلمان منتهی می ­گردد. سایر نقاط مرزی این کشور به دریاها می ­رسد. اکثر سرزمین های دانمارک پوشیده از مراتع سرسبز و جلگه ای می ­باشد. شهر کپنهاک پایتخت دانمارک محسوب می­ شود. از 5 میلیون جمعیت این کشور 20% آنها در شهر کپنهاگ زندگی می­ نمایند.

مهمترین شهرهای دانمارک عبارتند از:

 • کپنهاک
 • اودنسه
 • آرهوس
 • آلبورگ

درباره آب و هوای کشور دانمارک

این کشور به کشوری چهار فصل معروف است. آب و هوای این کشور معتدل و بسیار مناسب گزارش شده است. در ماه ژانویه می ­توان سردترین روزهای سال را تجربه نمود. زیرا در این ماه دمای هوا تا منفی 9 درجه سانتیگراد کاهش می­ یابد. اختلاف دما در طول شبانه روز در این کشور زیاد نیست. اما به دلیل بادهای ناگهانی که در این کشور می­ وزد موجب تغییر ناگهانی آب و هوا خواهیم شد. در مقابل ماه های جولای و آگوست گرمترین روزهای سال را خواهند داشت. در ماه های سپتامبر و نوامبر شاهد آب و هوایی ابری و بارانی در این کشور هستیم. در خصوص مهاجرت به این کشور مقاله مهاجرت به دانمارک را مطالعه بفرمائید.

درباره اقتصاد کشور دانمارک

همان طور که در مقدمه بیان شد، این کشوردارای اقتصادی قوی در میان کشورهای جهان است. همچنین کمترین فساد اداری در میان کشورها به دانمارک اختصاص دارد. واحد پولی این کشور کرون است.

این کشور محصولاتی همچون موارد زیر را به دیگر کشورها صادر می­ نماید:

 • لبنیات
 • گوشت قرمز
 • کشتی و نفتکش
 • توربین های بادی
 • پوست روباه و سمور

اقتصاد این کشوربر پایه کشاورزی و صادرات محصول به دیگر کشورها می ­باشد. صنعت داروسازی و توریسم از دیگر بخش هایی هستند که بر اقتصاد کشور دانمارک تأثیر بسزایی دارند. بطور کلی درباره این کشور می­ توان گفت این کشور دارای اقتصادی متنوع و ترکیبی است که رشد قابل توجهی دست یافته است. این کشور در برخی از مشاغل با کمبود نیرو مواجه است. از همین رو افراد زیادی با اخذ ویزای کاری دانمارک به این کشور مهاجرت می­ نمایند.

درباره سیستم آموزشی دانمارک

درباره سیستم آموزشی دانمارک

این کشور دارای سیستم آموزشی مشابه به دیگر کشورهای اروپایی می­ باشد. به گونه ای که تحصیل در دانمارک تا قبل از سن 16 سالگی در این کشور به صورت اجباری می ­باشد. دانش ­آموزان پس از اتمام تحصیلات متوسطه می ­توانند به دلخواه خود به تحصیل در مدارس فنی و یا دانشگاه های این کشور بپردازند. مراکز فنی این کشور دوره های 2 ساله ای را ارائه می ­نماید. دانشجویان امکان تحصیل در رشته های تکنیکی و تجاری را خواهند داشت.

دانش­ آموزانی که تحصیل در دانشگاه های این کشور را انتخاب نموده اند، می ­توانند به ترتیب پس از تحصیل کارشناسی در دانمارک، کارشناسی ارشد و دکتری را در دانشگاه ها بگذرانند. دانشجویانی که تحصیلات را در مراکز فنی این کشور گذرانده اند، در صورتی که دارای 2 سال سابقه­ کاری باشند، می ­توانند بدون گذراندن دوره­ کارشناسی جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اقدام نمایند.

درباره فرهنگ کشور دانمارک

مردم در این کشور به صورت آزدانه می ­توانند دین و مذهب خود را انتخاب نمایند. برخی از افراد در این کشور بی دین هستند. دولت این کشور قوانینی برای دین مردم این کشور قرار نداده است. مردان و زنان در این کشور دارای حقوقی برابر و مساوی می ­باشند. احترام به زنان در این کشور به خوبی مشاهده می­ گردد. ساعات کاری برای بانوان در این کشور با توجه به مسئولیت های آنها در منزل تعیین می ­گردد. حقوق و دستمزد مناسبی به آنان پرداخت می­ شود. در خصوص اخذ اقامت دانمارک پیشنهاد می شود مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

مردم این کشور علاقه­ زیادی به هدیه دادن دارند و هدیه دادن از مهمترین فرهنگ های این کشور به شمار می ­رود. مردم دانمارک بسیار وقت شناس هستند. در موقعیت های اجتماعی همیشه به موقع حاضر می ­گردند. به طور کلی مردم این کشور از فرهنگ و آداب و رسوم بسیار مناسب و صحیحی برخوردار هستند. علاقه مندانی که قصد دریافت اطلاعات بیشتر درباره دانمارک دارند، می ­توانند با مشاورین و کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *