مهاجرت به کشور ایسلند

درباره ایسلند

درباره ایسلند

علاقه مندان به ایسلند با مطالعه اطلاعات درباره ایسلند می توانند شناخت کافی نسبت به این کشور را بدست آورند و قبل از مهاجرت با آن آشنا شوند. ایسلند شمالی ترین کشور اروپایی نزدیک به دایره قطب شمال است و برخلاف تصورات آنقدرها هم یخبندان نیست. ایسلند یکی از کشورهای محبوب در سال های اخیر از نظر گردشگری بوده و هر سال بیش از 1 میلیون بازدیدکننده را به خود جذب می کند. این کشور دارای مناظر طبیعی منحصر به فردی است و یکی از مکان های استثنائی در اروپا است. علاوه بر این نیز به دلیل کیفیت بالای زندگی در این کشور، ایسلند همچنین مورد توجه بسیاری از مهاجرین قرار گرفته و یکی از گزینه های مهاجرت شده است. برای انجام امور مهاجرتی خود می توانید بر روی تجربه کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت حساب باز کنید.

اطلاعات کلی درباره ایسلند

ایسلند یک کشور جزیره ای است که در شمال اروپا واقع شده است و در وسط اقیانوس اطلس و دریای گرینلند است. این قسمت غربی قاره اروپا است. از نظر جغرافیایی، ایسلند در 65 درجه شمالی و 18 درجه غربی واقع شده است که در منطقه قطب شمال واقع شده است. مساحت کل جزیره کمی بیش از 100000 کیلومتر مربع است. ریکیاویک، پایتخت، شمالی ترین پایتخت ملی در جهان است. فاصله این کشور حدود یک پرواز سه ساعته به مراکز اروپا، لندن، پاریس یا آمستردام است. این کشور برخلاف جمعیت کم خود به دلیل داشتن مناظر دیدنی و جذاب یکی از کشورهای مورد علاقه عکاسان و عاشقان طبیعت است.

در جدول زیر می توانید اطلاعات کلی درباره ایسلند را مشاهده کنید:

پارامتر شرح
نام کشور ایسلند
جمعیت 345000 نفر
زبان رسمی ایسلندی
دین مسیحی
پایتخت ریکیاویک
واحد پول کرونا
منطقه زمانی +0h GMT/UTC

درباره جغرافیای ایسلند

ایسلند در جنوب دایره قطب شمال و در وسط اقیانوس اطلس واقع شده است که بیش از 550 مایل (900 کیلومتر) از سرزمین اصلی اروپا فاصله دارد. تنوع گسترده مناظر این کشور این کشور را به یکی از دیدنی ترین محیط های طبیعی جهان تبدیل کرده است. جمهوری ایسلند به قاره اروپا تعلق دارد، اگرچه از نظر زمین شناسی درست بین صفحات تکتونیکی آمریکای شمالی و اوراسیا قرار دارد. این مکان درست در جنوب دایره قطب شمال، بین گرینلند و جزایر فارو، غرب نروژ و شمال غربی انگلستان واقع شده است. ایسلند یک کشور جزیره ای است و بعد از انگلیس دومین جزیره بزرگ اروپا است و همچنین در بین 20 جزیره برتر جهان قرار دارد.

ایسلند علاوه بر جزیره اصلی، که بیش از 95% کشور و جاذبه های اصلی گردشگری و شهرهایی مانند ریکیاویک و آکوریری را در خود جای داده است همچنین دارای بیش از 40 جزیره مانند مجمع الجزایر وستماننائیار دارد که بیشتر آنها غیرقابل سکونت و غیرقابل دسترسی هستند. ایسلند با تضادهای شدید جغرافیایی خود بین آتشفشان ها و یخچال های طبیعی شناخته می شود و لقب سرزمین یخ و آتش دارد. در حقیقت، پرچم خود این کشور نشان دهنده این اختلافات است. رنگ قرمز صلیب نشان دهنده گدازه آتشفشانی، مرز سفید با یخ یخچال های طبیعی و آبی با دریایی که جزیره را احاطه کرده است. بسیاری از چشمه های آب گرم طبیعی مختلف، مانند تالاب آبی معروف و آبفشان های این کشور مدیون فعالیت زمین گرمایی و آتشفشانی ایسلند هستند.

 

درباره آب و هوای ایسلند

برخلاف تصور عمومی، ایسلند دارای آب و هوای نسبتا معتدل و ساحلی است.

 • میانگین دمای تابستان در ریکیاویک پایتخت، در جولای 10.6 درجه سانتیگراد است.
 • بالاترین دما ثبت شده در منطقه پایتخت 24.7 درجه سانتیگراد است.
 • میانگین دمای زمستان در ریکیاویک در ژانویه حدود 0 درجه سانتی گراد است.

شاخه ای از جریان گلف استریم در امتداد سواحل جنوبی و غربی جریان می یابد و آب و هوا را تا حد زیادی تعدیل می کند. این هوای معتدل را از اقیانوس اطلس به ارمغان می آورد که در اثر تماس با هوای سردتر قطب شمال منجر به ایجاد آب و هوایی می شود که با تغییرات مکرر در هوا و اغلب باد شدید مشخص می شود. بعلاوه این منجر به بارش بیشتر در قسمتهای جنوبی و غربی نسبت به قسمتهای شمالی جزیره می شود. در طول تابستان شب ها در سراسر ایسلند روشن است و در ماه ژوئن خورشید در شمال هرگز به طور کامل غروب نمی کند.

تحصیل در ایسلند

از نظر جغرافیایی، ایسلند ممکن است یکی از هیجان انگیزترین مکان های اروپا باشد. یخچال‌ های طبیعی، آتشفشان‌ ها، آب ‌فشان‌ ها، مناظر زیبای وسیع در هر رنگی که تصور کنید. ایسلند کشوری بزرگ است، اما با جمعیت کمی حدود 360000 نفر. به ندرت دوازده دانشگاه در کشور وجود دارد، اما آنها برنامه های تحصیلی متنوعی را ارائه می دهند. بزرگترین موسسه آموزشی در این کشور با حدود 14000 دانشجو دانشگاه ایسلند می باشد. دانشگاه های دولتی در ایسلند هزینه تحصیلی دریافت نمی کنند، فقط هزینه های کمی برای درخواست و ثبت نام دریافت می کنند. برخی از دانشگاه های غیر دولتی در این کشور هزینه بالایی برای تحصیل دارد.

با این حال، هزینه های زندگی در ایسلند بسیار بالا است. زیرا ایسلند یک کشور دورا افتاده است و بسیاری از کالاها وارداتی است. حتی اگر می‌توانید بدون شهریه تحصیل کنید، ممکن است برای اقامت طولانی ‌تر نیاز به برنامه ‌ریزی دقیق مالی داشته باشید. ایسلند بسیار دور افتاده و دسترسی به آن سخت است. این قطعا بخشی از جذابیت آن است. تنها فرودگاه بین المللی برای حمل و نقل فرودگاه کفلاویک در نزدیکی ریکیاویک است. برای رفتن به دانشگاه و یا گشت و گذار در شهرهای ایسلند به راحتی سیستم حمل و نقل عمومی در دسترس شماست.

دانشگاه های ایسلند را در لیست زیر مشاهده می کنید:

 • دانشگاه کشاورزی ایسلند
 • دانشگاه بیفرست
 • کالج دانشگاه هولار
 • دانشکده انرژی ایسلند
 • دانشگاه ریکیاویک
 • دانشگاه هنر ایسلند
 • دانشگاه ریکیاویک مرکز
 • دانشگاه Westfjords
 • دانشگاه آکوریری
 • دانشگاه ایسلند

درباره زبان ایسلند

ایسلندی یکی از زبان های شمال اروپا است، همانطور که قرن ها پیش صحبت می شد به زبان نورس شباهت دارد. ایسلندی زبان رسمی است و تقریباً به طور انحصاری در تمام زمینه های زندگی روزمره در ایسلند استفاده می شود. اکثریت مردم ایسلند نیز انگلیسی را به عنوان زبان دوم و همچنین دانمارکی یا زبان اسکاندیناوی دیگری صحبت می کنند. معمولا دانش کافی این زبان ها پیش شرط بسیاری از مشاغل غیرمتخصص و فنی در ایسلند است و لزوما دانش به زبان ایسلندی لازم نیست. یادگیری زبان ایسلندی یک مزیت بزرگ به شما می دهد و شانس شما را برای یافتن یک کار تخصصی تر و با درآمد بهتر و مهاجرت کاری به ایسلند افزایش می دهد. همچنین زبان تحصیل در ایسلند نیز به زبان های ایسلندی و انگلیسی است.

طبق منابع مکتوب باستان، سردار نروژی Ingólfur Arnarson اولین ساکن دائمی در ایسلند در سال 874 بوده است. در طی قرون بعدی، مردم اسکاندیناوی و گالیک در ایسلند اقامت گزیدند. ایسلند در سال 1262 زیر سلطنت نروژ و بعدا پادشاه دانمارک درآمد. ایسلند در 17 ژوئن 1944 به کشوری مستقلی تبدیل شد و دارای قانون اساسی مدون و شکل پارلمانی دولت است. مردم ایسلند هفدهم ژوئن را به عنوان روز استقلال خود جشن می گیرند. برای مدت ها ایسلند در بین فقیرترین کشورهای اروپا بود و جمعیت آن هرگز از 70000 نفر فراتر نرفت. در قرن بیستم سرانجام انقلاب صنعتی با صنعتی شدن ناوگان ماهیگیری به ایسلند راه یافت. در کمتر از یک قرن جامعه ایسلند به طرز چشمگیری تغییر کرد و اکنون یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان با جمعیتی در حدود 342000 نفر است.

درباره زبان ایسلند

دولت ایسلند

طبق قانون اساسی ایسلند، دولت به 3 شاخه تقسیم شده است.

 • قوای مقننه
 • قوه قضایی
 • قوه مجریه

آلتینگی، جایی که قوانین وضع و اصلاح می شود، قوه مقننه است. شاخه های اجرایی، مانند وزارتخانه ها، ادارات و ادارات مختلف دولتی، قوانینی را اجرا می کنند. قدرت قضایی با دیوان عالی کشور و دادگاه های منطقه ای است. رئیس جمهور با رای مستقیم مردم برای مدت 4 سال و بدون محدودیت دوره انتخاب می شود. نقش رئیس جمهور بیشتر تشریفاتی است. بیشتر قدرت اجرایی به عهده دولت است. آلتینگی نهاد قانونگذاری 63 عضو از 6 منطقه است که برای مدت 4 سال با رای مردم انتخاب می شود. هر کس که واجد شرایط رأی دادن باشد می تواند نامزد مجلس شود. کابینه وزیران تا انتخابات عمومی بعدی یا تشکیل دولت جدید در قدرت باقی می ماند.

در حال حاضر یازده وزیر و یک نخست وزیر وجود دارد. وزرا معمولاً در آلتینگی می نشینند. ایسلند از یک حق رأی جهانی برخوردار است، به این معنی که هر شهروند ایسلندی بالای 18 سال می تواند در انتخابات پارلمان رأی دهد. اتباع خارجی که به مدت 5 سال اقامت در ایسلند را به طور قانونی داشته اند می توانند در انتخابات دولت محلی رأی دهند. به شهروندان دانمارکی، فنلاندی، نروژی و سوئدی پس از 3 سال اقامت حق رأی داده می شود. فقط شهروندان ایسلندی حق رأی دادن در انتخابات ملی را دارند.

بانک های ایسلند

واحد پول مورد استفاده در ایسلند کرونا Krona است که به اختصار ISK می باشد. در ماه نوامبر 2022 هر 100 ISK برابر با 0.7$ (دلار آمریکا) می باشد. همه بانک ها رایج ترین ارزها را مبادله می کنند و بهتر است ارز خود را مبادله کنید زیرا فروشگاه های بسیار کمی در ایسلند وجود دارند که ارز خارجی را قبول می کنند. اگر بانک ها نتوانند ارز شما را مبادله کنند، احتمالا فارکس می تواند Forex در مرکز اطلاعات گردشگری در ریکیاویک و در سایر مناطق واقع شده است. نرخ ارز فارکس معمولا نسبت به بانک ها مطلوب نیست.

اکثر مغازه ها و مشاغل تمام کارت های اعتباری اصلی را می پذیرند. با دریافت کارتهای بدهی و اعتباری مانند دریافت مستر کارت اروپا معمولا حتی در معاملات بسیار کوچک نیز در ایسلند استفاده می توانید از آنها استفاده کنید. پس از یافتن شغل به حساب بانکی نیاز خواهید داشت زیرا بیشتر کارفرمایان چک های پرداخت را مستقیما واریز می کنند. بیشتر بانک ها روزهای هفته از ساعت 9 الی 16 باز هستند اما برخی از آنها شعبه هایی با ساعات کار بیشتر دارند.

حقایقی درباره ایسلند

در لیست زیر اطلاعات جالبی درباره ایسلند آمده است:

 • ایسلند جزء 10 کشور برتر اروپا از نظر کیفیت زندگی است.
 • در ایسلند به دلیل نوع آب و هوا و شرایط اقلیمی پشه وجود ندارد.
 • ایسلند زمانی سرزمین مردمان وایکینگ بوده است.
 • اولین پارلمان در اروپا در کشور ایسلند بوجود آمده است.
 • ایسلند بیش از 120 کوه آتشفشانی دارد.
 • ایسلند یکی از پاک ترین و سبز ترین کشورهای جهان از نظر محیط زیست است.
 • تقریبا 100% برق ایسلند از طریق انرژی های تجدیدپذیر تولید می شود.
 • ایسلند هیچ جنگلی ندارد.
 • ایسلند دارای غذاهای عجیب و غریب مانند محصولات نهنگ دارد.

امیدواریم در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارائه شد با ایسلند به خوبی آشنا شده باشید. برای بررسی راه های مهاجرت به ایسلند نیز می توانید به مقالات دیگر سایت این موسسه مراجعه کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *