مهاجرت کاری لیتوانی

درآمد مهندسان در لیتوانی

درآمد مهندسان در لیتوانی

رشته های زیادی در زمینه مهندسی وجود دارد و درآمد مهندسان در لیتوانی به رشته کار متقاضیان، تجربه اشتغال، سن و سایر موارد موثر بستگی دارد. در این مقاله، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی درآمد مهندسان در لیتوانی در سال 2021، در 4 بخش اصلی مهندسی یعنی مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی برق و مهندسی مکانیک می پردازند و اطلاعات بسیار مفیدی درباره شرایط کار مهندسین رشته های ذکر شده به شما عزیزان ارائه می دهند. مهاجرت از طریق کار در این کشور به خصوص در رشته های مهندسی توانسته جایگاه خود را در میان متقاضیان بین المللی به ثبات پیشرفتی برساند.

با ما همراه باشید تا از درآمد مهندسی در در 4 بخش اصلی مهندسی مطلع شوید:

 • مهندسی شیمی
 • مهندسی عمران
 • مهندسی برق
 • مهندسی مکانیک

مهندسی شیمی و درآمد مهندسان در لیتوانی

یک مهندسان شیمی براساس اصول زیر مشکلات و مسائل مختلفی مانند تولید و بکارگیری سوخت، دارو، مواد غذایی، مواد شیمیایی و سایر موارد را حل می کنند:

 • شیمی
 • زیست شناسی
 • فیزیک
 • ریاضیات

مهندسان شیمی فرآیندها و تجهیزات لازم را برای تولید در مقیاس بزرگ، برنامه ریزی و روش های تولید تست و فرآوری محصولات جانبی و عملیات تأسیسات مستقیم طراحی می کنند. به عنوان یک مهندسی شیمی، شما باید وظایف زیر را به عهده بگیرید:

موارد وظایف
1 انجام تحقیقات برای توسعه فرایندهای تولید جدید و بهبود یافته
2 تنظیم روش های ایمنی را برای افرادی که با مواد شیمیایی خطرناک کار می کنند.
3 با استفاده از فرآیندهای شیمیایی کنترل شده، فرآیندهای جداسازی اجزای مایعات و گازها یا برای تولید جریان الکتریکی را ایجاد کنید.
4 طرح تجهیزات را طراحی و برنامه ریزی کنید.
5 انجام آزمایشات و نظارت بر عملکرد فرآیندهای مختلف در طول تولید
6 عیب یابی مشکلات فرآیندهای تولید
7 رعایت مقررات ایمنی و محیط زیست برای اطمینان از ارزیابی تجهیزات و فرایندها

برخی از مهندسان شیمی که به عنوان مهندسان فرآیند شناخته می شوند، در یک فرایند خاص مانند اکسیداسیون (واکنش اکسیژن به مواد شیمیایی برای ساخت مواد شیمیایی دیگر) یا پلیمریزاسیون (ساخت پلاستیک و رزین) تخصص دارند. بعلاوه مهندسان شیمی در زمینه تولید انرژی، الکترونیک، مواد غذایی، پوشاک و کاغذ فعالیت می کنند. آنها باید درک کنند که چگونه فرآیند تولید بر محیط و ایمنی کارگران و مصرف کنندگان تأثیر می گذارد.

دریافتی متقاضیان در رشته مهندسی از حداقل و حداکثر دریافتی برخوردار می باشد که به شرح زیر می باشد:

دریافتی متقاضیان در رشته مهندسی در لیتوانی

در نمودار زیر به میزان درآمد مهندسان شیمی در لیست درآمد مهندسان در این کشور اشاره شده است:

درآمد مهندسان شیمی در لیتوانی

شرایط و حقوق کار به عنوان مهندس عمران در لیتوانی

یک مهندس عمران پروژه های ساخت و ساز قابل توجهی را نظارت و طراحی می کند. آنها این پروژه های ساختمانی را حفظ، ایجاد و بهره برداری می کنند. این پروژه ها می تواند شامل موارد زیر شود:

 • فرودگاه ها
 • ساختمان ها
 • پل ها
 • تصفیه فاضلاب
 • سیستم های آبرسانی و غیره.

یک مهندس عمران نظارت، طراحی و برنامه ریزی در ساخت سازه های ساختمان و یا امکانات مانند پروژه های زیر را کنترل می کند:

 • آبیاری
 • نیروگاه ها
 • پل ها و سایت های دیگر.

آنها برای اطمینان از مطابقت با ایمنی و مشخصات طراحی، از سایت های کاری بازدید می کنند و بر پیشرفت پروژه نظارت می کنند. آنها تخمین هایی را برای مواد و کمیت های هزینه یا نگهداری سایت پروژه ارائه می دهند. آنها می توانند مشاوره فنی لازم برای تعمیرات ساختاری، اصلاح برنامه یا طراحی را ارائه دهند. یک مهندس عمران با آزمایش مواد یا خاک مقاومت و کفایت فولاد، پایه ها آسفالت یا بتن را تعیین می کند. در تعیین مشخصات طراحی به فاکتورهای تنش پذیری مواد و یا سرعت جریان آب، آنها درجه حرارت را محاسبه کرده و نیاز بار را محاسبه می کنند. مهندسین عمران از نرم افزارهای طراحی و ابزارهای ترسیم برای پیروی از استانداردهای ساخت و ساز و دولت در طراحی و برنامه ریزی سیستم های هیدرولیک یا حمل و نقل و سازه ها استفاده می کنند.

یک مهندس عمران در کشور لیتوانی می تواند به طور میانگین 1200€ (یورو) در ماه باشد.

مکانیک و درآمد مهندسان در لیتوانی

مهندسی مکانیک یکی از گسترده ترین رشته های مهندسی است. مهندسان مکانیک تحقیق، طراحی، توسعه، ساخت و آزمایش دستگاههای مکانیکی و حرارتی از جمله ابزار، موتور و ماشین آلات را به عده دارند. به عنوان یک مهندس مکانیک، به طور معمول شما باید موارد زیر را انجام دهید:

 • مشکلات را تجزیه و تحلیل کنید تا ببینید که چگونه دستگاه های مکانیکی و حرارتی ممکن است به حل مشکل کمک کنند.
 • طراحی و یا طراحی مجدد دستگاه های مکانیکی و حرارتی با استفاده از آنالیز و طراحی به کمک رایانه
 • نمونه های اولیه دستگاه هایی که طراحی می کنند را توسعه داده و آزمایش کنید.
 • نتایج آزمون را تجزیه و تحلیل کرده و در صورت نیاز طرح را تغییر دهید.
 • نظارت بر روند ساخت دستگاه

مهندسان مکانیک تولید بسیاری از محصولات اعم از دستگاه های پزشکی گرفته تا باتری های جدید را طراحی و نظارت می کنند. مهندسین مکانیک دستگاه های تولیدکننده نیرو مانند ژنراتور برقی، موتورهای احتراق داخلی و توربین های بخار و بنزین و همچنین دستگاههای با قدرت مانند سیستم های برودتی و تهویه مطبوع را طراحی می کنند. این افراد ماشین های مختلف را در داخل ساختمان ها مانند آسانسور و پله برقی طراحی می کنند. آنها همچنین سیستم های انتقال مواد مانند سیستم های نقاله و ایستگاه های انتقال خودکار را طراحی می کنند. مهندسان مکانیک مانند سایر مهندسان، از کامپیوترها به طور گسترده استفاده می کنند. رایانه ها به مهندسان مکانیک کمک می کنند تا طرح ها را ایجاد و تجزیه و تحلیل کنند، شبیه سازی ها را اجرا کنند و آزمایش کنند که احتمالاً چگونه یک ماشین کار می کند و مشخصات قطعات را تولید می کند.

متوسط درآمد سالانه یک مهندس مکانیک در کشور لیتوانی 18000€ (یورو) می باشد.

مکانیک و درآمد مهندسان در لیتوانی

مهندسی برق و درآمد مهندسان در لیتوانی

مهندس برق کسی است که سیستم های الکتریکی جدیدی را طراحی و توسعه می دهد، مشکلات این سیستم ها را حل می کند و تجهیزات آزمایش را می کند. مهندسان برق فیزیک و ریاضیات برق الکترومغناطیس و الکترونیک را در هر 2 سیستم در مقیاس بزرگ و کوچک برای پردازش اطلاعات و انتقال انرژی مطالعه و استفاده می کنند. آنها با انواع دستگاه های الکترونیکی کار می کنند از کوچکترین دستگاه های جیبی گرفته تا ابر رایانه های بزرگ. مهندسان برق معمولاً با سیستمهای الکتریکی در مقیاس بزرگ مانند کنترل موتور و انتقال نیرو و همچنین استفاده از برق برای انتقال انرژی درگیر هستند. در خصوص کسب اطلاعات بیشتر جهت کار در لیتوانی مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

مهندسان برق ممکن است بر روی طیف متنوعی از فن آوری مانند موارد زیر کار کنند:

 • طراحی لوازم خانگی
 • روشنایی و سیم کشی ساختمان ها
 • سیستم های مخابراتی
 • نیروگاه های برق و ارتباطات ماهواره ای

یکی دیگر از زمینه های نوظهور برای مهندسان برق میکروالکترونیک است که شامل طراحی و توسعه سیستم های الکتریکی و مدارها در رایانه ها و دستگاه های تلفن همراه می شود. افرادی که قصد دارند اقدام به مهاجرت از طریق کار به لیتوانی کنند و در زمینه مهندسی برق مشغول به کار شوند می باید در نظر داشته باشند که متوسط درآمد سالانه مهندسان برق در کشور لیتوانی 18900€ (یورو) می باشد. برای کسب اطلاعات دقیق از شرایط کار، زندگی، تحصیل و کسب اقامت لیتوانی می توانید با دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.