مهاجرت تحصیلی انگلستان

دانشگاه کینگز کالج لندن

دانشگاه کینگز کالج لندن

دانشگاه کینگز کالج لندن که زمانی تنها با رشته‌های علوم پایه‌اش شناخته می‌شد، اکنون در هشت رشته علوم انسانی، حقوق، علوم اجتماعی و مطالعات جنگ نیز شهرت زیادی پیدا کرده‌است. تحقیقات انجام‌شده، این دانشگاه را در رتبه‌بندی QS دانشگاه‌های جهان، در بین بیست‌وپنج دانشگاه برتر دنیا قرار داده‌است.

 

گرچه نرخ پایین رضایت‌مندی دانشجویان در نظرسنجی ملی دانشجویی، این دانشگاه را از فهرست بیست‌وپنج دانشگاه برتر دنیا خارج کرده‌است. دانشگاه کینگز کالج لندن نیز مانند برخی از دانشگاه‌های دیگر گروه نخبگان راسل Russell Group به‌لحاظ رضایت دانشجویان از کیفیت تدریس و تجربه دانشجویی در میان بیست دانشگاه آخر قرار دارد.

 

در سازوکار بهبود کیفیت پژوهش REF 2014، هشتادوپنج درصد از مقالات ارسالی این دانشگاه دارای سطح کیفی پیشرو بین‌المللی رتبه‌بندی شده‌اند، و این مسئله نام این دانشگاه را در بین ده دانشگاه برتر دنیا قرار می‌دهد. رشته‌های حقوق، آموزش‌وپرورش، پزشکی بالینی و فلسفه جزء سه رتبه برتر کشور هستند، و رشته‌های مهندسی عمومی، تاریخ، روان‌شناسی و مطالعات ارتباطات و رسانه نیز در این میان به نتایج خوبی دست یافته‌اند. این نتایج موجب بزرگترین افزایش بودجه پژوهش‌های دانشگاهی نسبت به سایر دانشگاه‌ها شد.

 

مسئولین دانشگاه کینگز کالج لندن در پی توسعه دانشگاه با لغو محدودیت پذیرش دانشجویان مقطع کارشناسی، توانسته‌اند نسبت پذیرش متقاضیان ورود به این دانشگاه را از کمتر از نصف به دو‌سوم افزایش دهند. آن‌ها همچنین با رشد شدید تقاضای پذیرش در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵، هزاروپانصد نفر به ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی این دانشگاه افزودند.

 

این دانشگاه با هدف ایجاد اقامتگاهی جدید برای ورودی‌های جدید از ماه سپتامبر سال ۲۰۱۶ (شهریورماه ۱۳۹۵) شروع به اشغال مرحله‌به‌مرحله دفتر سابق سرویس جهانی بی.بی.سی. مقابل دانشگاه کرده‌است. افزودن این ساختمان و چهار ساختمان مجاور آن به دانشگاه کینگز کالج لندن، این دانشگاه را قادر به ارتقا امکانات آموزشی‌اش خواهد ساخت.

 

گسترش ضلع شرقی این دانشگاه در سامرست هاوس Somerset House محل جدیدی را برای دانشکده حقوق دیکسون پون Dickson Poon فراهم کرده‌است. در عین حال، صدوچهل‌میلیون پوند دیگر نیز برای توسعه بیشتر پردیس این دانشگاه اختصاص یافته‌است. در راستای برنامه شصت‌میلیون‌پوندی ارتقا امکانات دانشجویی، کتابخانه‌های تمام پردیس‌های دانشگاهی اصلی به‌روز‌رسانی شدند.

 

بسیاری از پیشرفت‌های زندگی مدرن امروز مانند کشف DNA  و توسعه رادار حاصل پژوهش‌های پژوهشگران دانشگاه کینگز است. تا کنون دوازده فارغ‌التحصیل و استاد این دانشگاه موفق به کسب جایزه نوبل شده‌اند. دانشگاه کینگز کالج لندن بزرگترین مرکز اروپایی برای آموزش پزشکان، دندان‌پزشکان و سایر متخصصان بهداشت و درمان، همچنین محلی برای شش مرکز شورای پژوهشMedical Research Council به شمار می‌رود. مرکز علوم بهداشتی همکار با این دانشگاه، بین دانشگاه کینگز و سه بنیاد خدمات ملی سلامت NHS یک رابطه همکاری ایجاد کرده‌است.

 

 

در سال ۲۰۱۶ دانشگاه کینگز کالج لندن روابط آموزشی و پژوهشی جدیدی با دانشگاه ایالتی آریزونا Arizona State University و دانشگاه نیو ساوت ولز University of South Wales برقرار کرد که شامل رشته‌هایی در زمینه پایداری محیط زیست، بهداشت جهانی، سلامت و بهداشت جامعه، پرستاری از افراد، کسب‌و‌کار و مدیریت تدارکات جهانی می‌شود.

 

دانشگاه کینگز کالج یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین دانشگاه‌های لندن است. مسئولین این دانشگاه آن را به‌عنوان مرکزی‌ترین دانشگاه لندن توصیف می‌کنند. چهار پردیس از پنج پردیس این دانشگاه در فضایی به مساحت یک مایل مربع در ساحل رودخانه تیمز Thames بنا شده‌اند. پردیس پنجم این دانشگاه خیلی هم دور نیست و در دانمارک هیل Denmark Hill در جنوب لندن واقع شده‌است. بسیاری از دانشکده‌های غیرپزشکی در شعبه اصلی و پردیس واترلو Waterloo قرار دارند.

 

دانشکده‌های پرستاری، مامایی و برخی رشته‌های زیست‌پزشکی نیز در واترلو قرار دارند، اما رشته‌های پزشکی و دندان‌پزشکی به‌طور عمده در بیمارستان گای Guy در نزدیکی پل لندن و در بیمارستان سنت توماس St Thomas Hospital، آن سوی رودخانه در نزدیکی پارلمان قرار دارند. گروه‌های روان‌پزشکی، روان‌شناسی و علوم اعصاب، و همچنین برخی رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی نیز در پردیس دانمارک هیل قرار دارند.

 

حدود بیست درصد از دانشجویان دانشگاه کینگز کالج لندن از خارج از اتحادیه اروپا آمده‌اند، که بسیاری از آن‌ها در میان ده‌هزار دانشجوی تحصیلات تکمیلی در حال تحصیل هستند. آژانس تضمین کیفیت با تأکید بر عالی بودن خدمات پشتیبانی دانشجویی، بالاترین نمره را به این دانشگاه داده‌است. نرخ اشتغال فارغ‌التحصیلان این دانشگاه بسیار بالاست و به‌طور معمول این فارغ‌التحصیلان بالاترین حقوق دریافتی را برای شروع کارشان دریافت می‌کنند. دانشگاه کینگز از نظر دانشجویان به معنی موقعیت مطلوب برای دسترسی به فرصت‌های شغلی است.

 دانشگاه کینگز کالج لندن

بیش از یک‌چهارم دانشجویان این دانشگاه از مدارس غیرانتفاعی وارد این دانشگاه می‌شوند، تعداد دانشجویانی که از خانواده‌های کم‌درآمد طبقه کارگر هستند نیز تقریباً همین مقدار است، که به‌طور قابل‌توجهی بهتر از حد متوسط دوره‌ها و شرایط ورودی است. برنامه دسترسی به رشته پزشکی، که دانش‌آموزان بااستعداد را از مدارس نسبتاً ضعیف جذب می‌کند که در حال حاضر در رشته دندان‌پزشکی نیز اجرا می‌شود، از سوی برنامه حمایت مضاعف دندان‌پزشکی حمایت می‌شود.

 

یافتن محل اسکان در دانشگاه کینگز کالج لندن آسان است و خوابگاه‌های بسیاری به این منظور برای دانشجویان فراهم شده‌است. دسترسی به برخی از امکانات ورزشی در فضای باز با استفاده از طی مسیری طولانی توسط قطار امکان‌پذیر است، اما امکانات برای تمام ورزش‌های اصلی و همچنین زمین تیراندازی، سالن‌های ورزشی و استخر شنا در نزدیکی خوابگاه‌ها فراهم شده‌است.

 

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *