مهاجرت تحصیلی انگلستان

دانشگاه های رایگان در انگلستان

دانشگاه های رایگان در انگلستان

تحصیل در دانشگاه های رایگان در انگلستان تنها برای دانشجویان مقیم و شهروندان انگلستان می­باشد. دانشجویان بین المللی که از سایر کشورها جهت ادامه تحصیل به این کشور سفر می­نمایند بایستی هزینه­ای را جهت تحصیل در دانشگاههای انگلستان پرداخت نمایند.هزینه تحصیل در دانشگاههای انگلستان در مقایسه با دانشگاههای سایر کشورها بسیار زیاد می­باشد.

اما راههایی وجود دارد که دانشجویان بین المللی می­توانند در دانشگاههای این کشور به صورت رایگان به تحصیل بپردازند.از جمله راههایی که دانشجویان می­توانند در دانشگاههای انگلستان به صورت رایگان ادامه تحصیل دهند، استفاده از بورسیه های تحصیلی دانشگاهها- دریافت کمک هزینه از دانشگاهها- و انجام کار پش از اتمام تحصیلات و پرداخت مالیات به این کشور می­باشد.

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل دردانشگاههای انگلستان را دارند بایستی بدانند علاوه بر پرداخت شهریه تحصیلی در این کشور هزینه هایی جهت سفر به انگلستان، محل اقامت، غذا، هزینه های زندگی روزانه و … نیز وجود دارد. دانشجویان بین المللی در انگلستان می­توانند تا حدودی با دریافت بورسیه و یا کمک هزینه هایی که برخی از دانشگاهها در اختیار دانشجویان قرار می­دهند هزینه های خود را کاهش دهند.

ما در این مقاله به معرفی دانشگاه های رایگان در انگلستان می­پردازیم. از این رو از کسانی که قصد مهاجرت به انگلستان را از طریق تحصیل دارند دعوت می­نمائیم مقاله را تا پایان مطالعه فرمایند. همچنان در برخی موارد بنا به نوع ویزای تحصیلی و مقطع تحصیلی امکان انجام کار نیمه وقت برای دانشجویان وجود دارد.

کمک هزینه و وام دانشجویی جهت تحصیل رایگان در انگلستان

دانشجویان برای دریافت کمک هزینه های دانشجویی و وام دانشجویی بایستی پس از گذشت نه ماه از تحصیل به دانشگاه درخواست کمک هزینه تحصیلی دهند. دانشجویان اتحادیه اروپا و سوئیس می­توانند از طریق کشور خود درخواست وام دانشجویی دهند و پس از اتمام تحصیلات و یافتن شغل مورد نظر خود وام گرفته شده را به دانشگاه برگرداند. سطح ونوع حمایت مالی از سوی دانشگاههای کشور انگلستان بستگی به محل تحصیل دانشجو و شرایط مالی دانشجو دارد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه های انگلستان

همانطور که گفته شد تحصیل در دانشگاههای انگلستان ملزم به پرداخت شهریه می­باشد. با اینحال کمک هزینه های دانشجویی در دانشگاههای این کشور وجود دارد که امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان فراهم می­آورد. از جمله کمک هزینه های دانشجویی در دانشگاههای انگلستان می­توان به کمک هزینه گیتس دانشگاه کمبریج اشاره نمود.

کمک هزینه گیتس شامل دانشجویان برجسته ای می­شود که جهت تحصیل در یک دوره  و یا جهت تحصیلات تکمیلی خود به انگلستان مراجعت نموده اند. این کمک هزینه شامل شهریه های تحصیلی دانشجو وهمچنین تمامی هزینه های اضافی و اختیاری دانشجویان را در برمی­گیرد.

بورس تحصیلی رودز یکی دیگر از برنامه های تحصیلی به دانشجویان بین المللی است که دانشجویان توسط این بورسیه می­توانند تحصیلات تکمیلی و دانشگاهی خود را در انگلستان به پایان برسانند. بورس تحصیلی رودز یکی از قدیمی ترین ومعتبرترین بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است. این بورسیه تمامی هزینه های تحصیلی از جمله هزینه های شخصی، هزینه های حمل و نقل و بیمه های درمانی دانشجویان را شامل می­شود.

دانشگاه های رایگان در انگلستان

همانطور که پیشتر بیان کردیم هیچکدام از دانشگاههای انگلستان برای دانشجویان بین المللی بصورت رایگان نمی­باشد. دانشجویان جهت تحصیل در دانشگاههای این کشور بسته به اینکه در کدامیک از دانشگاههای این کشور ادامه تحصیل می­دهند بایستی مبالغی را پرداخت نمایند.

اما در این کشور کمک هزینه ها و بورسیه های تحصیلی زیادی برای دانشجویان بین المللی قرار داده شده است تا بتوانند در این دانشگاهها ادامه تحصیل دهند. بطور مثال دانشگاه آدینبورگ 30 بورسیه تحصیلی برای دانشجویان خارجی که قصد تحصیلات تحقیقاتی در مقطع دکتری را دارند قرار داده است.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه آدینبورگ هر کدام به ارزش 9000 پوند می­باشد که دانشجویان می­توانند تمامی هزینه های تحصیلی بعلاوه هزینه های زندگی دانشجویی خود را پوشش دهند. دانشگاههایی که در انگلستان به دانشجویان بورسیه های تحصیلی زیادی ارائه می­دهند به دانشگاه های رایگان در انگلستان معروفند.

بورس تحصیلی بین المللی در انگلستان چگونه اند؟

در کشور انگلستان بورسیه های زیادی برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است. دانشگاه ساسکس دانشجویان بین المللی را که دارای عملکرد تحصیلی بالقوه ایی هستند را بورسیه می­نماید. این بورسیه برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ارائه می­گردد.

بطور مثال بورس تحصیلی سفیر بین المللی را برای دانش آموزانی که مایل به تحصیل در دانشگاههای لندن می­باشند را قرار داده است. همچنان این دانشگاه کم هزینه هایی به ارزش8500 پوند را برای کم به دانشجویان بین المللی در مقاطع مختلف در نظر گرفته است. همچنان این دانشگاه 50 کمک هزینه دیگر برای دانشجویان بین المللی قرار داده است که هرکدام به ارزش 5000 پوند می­باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاههای انگلستان چقدر است؟

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در انگلستان را دارند بایستی بدانند که تحصیل در دانشگاههای انگلستان ارزان نمی­باشد. همچنان دانشجویان علاوه بر پرداخت شهریه های دانشگاه دارای هزینه هایی برای زندگی در انگلستان نیز می­باشند. هزینه های زندگی در انگلستان به طور متوسط12200 پوند تخمین زده شده است.

همچنین هزینه های تحصیل در دانشگاههای انگلستان بسته به اینکه دانشجو در کدام دانشگاه ودر چه رشته ایی و اینکه دوره های آموزشی بصورت بالینی و یا آزمایشگاهی برگزار می­گردد متفاوت است. ما در اینجا به معرفی دانشگاههایی که دارای شهریه های ارزان تر و مقرون به صرفه تر هستند پرداخته ایم.

نام دانشگاه هزینه سالیانه (یورو)
LeedsBackett 9700
Bedfordshire 9750
Royalagriculture 9700
York st john 10000
Suffolk 10080
Wales,Trinity Saint Daivid 10200
Chester 10500
Cumbria 10500
Glasgow Caledonian 10500
Southampton Solent 10500
Sunderland 10500
Wrexhaam Glyndwr 10500

انواع بورسیه های تحصیلی دانشگاههای انگلستان کدامند؟

دانشگاههای انگلستان برای دانشجویان با استعداد بین المللی بورسیه هایی را قرار داده است که ما به معرفی بعضی از آنها در اینجا خواهیم پرداخت.

نام بورسیه دانشگاه
بورسیه های تحصیلی Rhodes آکسفورد
بورسیه هایDenys holland کالج های دانشگاهی لندن
بورسیه های تحصیلی بین المللی Sussex Chancellor
بورس های تحصیلی Developing solutions دانشگاه ناتینگهام
بورسیه های تحصیلی بین المللی Warwick Chancellor

دانشجویانی که جهت ادامه تحصیل دانشگاههای کشور انگلستان را انتخاب نموده اند با سوالات زیادی در رابطه با دانشگاه های رایگان در انگلستان روبرو می­شوند:

 • آیا دانشجویان بین المللی می­توانند پس از تحصیل جهت پرداخت وام های دانشجویی در این کشور کار انجام دهند؟
 • آیا بورسیه های تحصیلی فقط مخصوص دانشجویان نخبه بین المللی است؟
 • آیا دریافت کمک هزینه های دانشجویی نیازمند شرایط خاصی است؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاقمند به پاسخگویی به سوالات دانشجویان در زمینه دانشگاه های رایگان در انگلستان می­باشد. دانشجویان می­توانند جهت مشاوره و راهنمایی با کارشناسان این مجموعه ارتباط برقرار نمایند.

Related Posts

9 دیدگاه برای “دانشگاه های رایگان در انگلستان

 1. mani گفت:

  سلام و تشکر از سایت خوبتون
  ایا مقطع دکترا را دردانشگاه های رایگان در انگلستان میتوان ادامه داد؟

 2. امید گفت:

  در دانشگاه های رایگان کشور انگلستان آیا سطح کیفی آموزشی با دیگر دانشگاه های انگلستان فرق میکند؟

 3. leilakk گفت:

  هزینه های زندگی در این کشور به چه شکل هست؟

 4. شمشادی گفت:

  مگه داریم؟

 5. دنیز گفت:

  سلام.ممنون از مطالبتوپ

 6. منوچهر گفت:

  دانشگاه های رایگان هم مگه داره ؟ این کشور چه میزان هزینه هایی رو با گرفتن وام میشه تامین کرد؟

 7. امیرحسین گفت:

  مقاله و مطالب مفیدی بود.

 8. طاها صدرالعلوم گفت:

  خیلی خوب بود میخواستم بدونم مشخصا کدوم یکی از دانشگاه های این کشور رایگانه ممنون

 9. hesam گفت:

  تعداد دانشگاه های رایگان در انگلستان چقدر است ؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *