مهاجرت تحصیلی انگلستان

دانشگاه های رایگان در انگلستان

دانشگاه های رایگان در انگلستان

تحصیل در دانشگاه های رایگان در انگلستان تنها برای دانشجویان مقیم و شهروندان این کشور ممکن می­ باشد و دانشجویان خارجی باید شهریه بپردازند. دانشجویان بین المللی که از سایر کشورها جهت ادامه تحصیل به این کشور سفر می­ نمایند می باید هزینه شهریه را جهت تحصیل در دانشگاه های انگلیس پرداخت نمایند.

 • کدامیک از دانشگاه های این کشور هزینه کمتری را دارا هستند؟
 • برای دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه های این کشور نیاز به چه مدارکی است؟

شهریه هزینه تحصیل در دانشگاه های بریتانیا در مقایسه با دانشگاه های سایر کشورها بیشتر می ­باشد، اما راه هایی وجود دارد که دانشجویان بین المللی می توانند در دانشگاه های این کشور به صورت رایگان به تحصیل بپردازند. از جمله راه هایی که دانشجویان می ­توانند در دانشگاه های این کشور به صورت رایگان ادامه تحصیل دهند، استفاده از بورسیه های تحصیلی دانشگاه ها، دریافت کمک هزینه از دانشگاه ها و انجام کار پس از اتمام تحصیلات و پرداخت مالیات به این کشور می ­باشد. این مقاله در باب دانشگاه های رایگان در این کشور توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است.

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند باید بدانند علاوه بر پرداخت شهریه تحصیلی در این کشور هزینه هایی جهت سفر به این کشور، محل اقامت، غذا، هزینه های زندگی روزانه و سایر نیز وجود دارد. دانشجویان بین المللی در انگلیس می ­توانند تا حدودی با دریافت بورسیه و یا کمک هزینه هایی که برخی از دانشگاه ها در اختیار دانشجویان قرار می­دهند، هزینه های خود را کاهش دهند.

تحصیل در بریتانیا

همانطور که پیش تر بیان کردیم هیچ کدام از دانشگاه های کشور انگلیس برای دانشجویان بین المللی به صورت رایگان نمی­ باشد. دانشجویان جهت تحصیل در دانشگاه های این کشور بسته به اینکه در کدامیک از دانشگاه های این کشور ادامه تحصیل می دهند باید مبالغی را پرداخت نمایند. اما در این کشور کمک هزینه ها و بورسیه های تحصیلی زیادی برای دانشجویان بین المللی قرار داده شده است تا بتوانند در این دانشگاه ها ادامه تحصیل دهند. به طور مثال دانشگاه آدینبورگ 30 بورسیه تحصیلی برای دانشجویان خارجی که قصد تحصیلات عالیه و انجام کارهای تحقیقاتی در مقطع دکتری را دارند قرار داده است.

به طور کلی هزینه تحصیل در رشته های مختلف در دانشگاه های رایگان بریتانیا بدین صورت بیان گردیده است:

هزینه تحصیل در رشته های مختلف در دانشگاه های رایگان بریتانیا

بورسیه های تحصیلی دانشگاه آدینبورگ هر کدام به ارزش 9000£ (پوند) می­ باشد که دانشجویان می ­توانند تمامی هزینه های تحصیلی به علاوه هزینه های زندگی دانشجویی خود را پوشش دهند. دانشگاه هایی که در این کشور به دانشجویان بورسیه های تحصیلی زیادی ارائه می­ دهند به دانشگاه های رایگان در بریتانیا معروف هستند.

هزینه تحصیل در دانشگاه های رایگان در انگلستان

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در انگلیس را دارند باید بدانند که تحصیل در دانشگاه های این کشور ارزان نمی ­باشد. همچنان دانشجویان علاوه بر پرداخت شهریه های دانشگاه دارای هزینه هایی برای زندگی در این کشور نیز می ­باشند. هزینه های زندگی در این کشور به طور متوسط 12200£ (پوند) در سال تخمین زده شده است. در مورد شرایط تحصیل در انگلستان نیز می توانید به نوشتار فوق مراجعه فرمائید.

همچنین هزینه های تحصیل در دانشگاه های انگلیس بسته به اینکه دانشجو در کدام دانشگاه و در چه رشته و دوره های آموزشی به صورت بالینی و یا آزمایشگاهی برگزار می­ گردد، متفاوت است. ما در اینجا به معرفی دانشگاه هایی که دارای شهریه های ارزان تر و مقرون به صرفه تر هستند پرداخته ایم:

نام دانشگاه هزینه سالیانه به یورو
LeedsBackett €9700
Bedfordshire €9750
Royalagriculture €9700
York st john €10000
Suffolk €10080
Wales,Trinity Saint Daivid €10200
Chester €10500
Cumbria €10500
Glasgow Caledonian €10500
Southampton Solent €10500
Sunderland €10500
Wrexhaam Glyndwr €10500

وام دانشجویی در دانشگاه های رایگان در انگلستان

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های رایگان این کشور را دارند باید بدانند علاوه بر پرداخت شهریه تحصیلی در این کشور هزینه هایی جهت سفر به کشور مذکور، محل اقامت، غذا، هزینه های زندگی روزانه و غیره نیز وجود دارد. دانشجویان بین المللی در این کشور می ­توانند تا حدودی با دریافت بورسیه و یا کمک هزینه هایی که برخی از دانشگاه ها در اختیار دانشجویان قرار می ­دهند، هزینه های خود را کاهش دهند.

دانشجویان برای دریافت کمک هزینه های دانشجویی و وام دانشجویی باید پس از گذشت 9 ماه از تحصیل به دانشگاه درخواست کمک هزینه تحصیلی دهند. دانشجویان اتحادیه اروپا و سوئیس می ­توانند از طریق کشور خود درخواست وام دانشجویی دهند و پس از اتمام تحصیلات و یافتن شغل مورد نظر خود وام گرفته شده را به دانشگاه برگرداند. سطح ونوع حمایت مالی از سوی دانشگاه های کشور مذکور بستگی به محل تحصیل دانشجو و شرایط مالی دانشجو دارد. شرایط اعزام دانشجو به انگلستان به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه های رایگان انگلستان

همانطور که گفته شد تحصیل در دانشگاه های بریتانیایی ملزم به پرداخت شهریه می ­باشد. با این حال کمک هزینه های دانشجویی در دانشگاه های این کشور وجود دارد که امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان فراهم می­ آورد. از جمله کمک هزینه های دانشجویی در دانشگاه های انگلیس کمک هزینه گیتس در دانشگاه کمبریج می باشد. کمک هزینه گیتس شامل دانشجویان برجسته ای می­ شود که جهت تحصیل در یک دوره و یا جهت تحصیلات تکمیلی خود به این کشور مهاجرت نموده اند. این کمک هزینه شامل شهریه های تحصیلی دانشجو می باشد و همچنین تمامی هزینه های اضافی و اختیاری دانشجویان را در برمی­ گیرد.

بورس تحصیلی یکی دیگر از کمک هزینه های تحصیلی به دانشجویان بین المللی است که دانشجویان توسط این بورسیه می­ توانند تحصیلات تکمیلی و دانشگاهی خود را در این کشور به پایان برسانند. بورس تحصیلی یکی از قدیمی ترین و معتبرترین بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است. جهت اطلاع از شرایط و هزینه زندگی در انگلیس می توانید مقاله لینک شده را مطالعه بفرمائید.

بورسیه تحصیلی دانشگاه های رایگان انگلستان

انواع بورسیه های تحصیلی در دانشگاه های رایگان انگلستان

دانشگاه های این کشور برای دانشجویان با استعداد بین المللی بورسیه های را قرار داده است که ما به معرفی بعضی از آنها در اینجا خواهیم پرداخت:

نام بورسیه دانشگاه
بورسیه های تحصیلی Rhodes آکسفورد
بورسیه های Denys holland کالج های دانشگاهی لندن
بورسیه های تحصیلی بین المللی Sussex Chancellor
بورس های تحصیلی Developing solutions دانشگاه ناتینگهام
بورسیه های تحصیلی بین المللی Warwick Chancellor

بورس تحصیلی بین المللی در دانشگاه های انگلستان

در این کشور بورسیه های زیادی برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است. دانشگاه ساسکس دانشجویان بین المللی را که دارای عملکرد تحصیلی بالقوه ایی هستند را بورسیه می­ نماید. این بورسیه برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ارائه می­ گردد. به طور مثال بورس تحصیلی سفیر بین المللی را برای دانش آموزانی که مایل به تحصیل در دانشگاه های لندن می ­باشند را قرار داده است. هم چنان هزینه های این دانشگاه به ارزش 8500£ (پوند) برای دانشجویان بین المللی در مقاطع مختلف در نظر گرفته است. هم چنین این دانشگاه حدود 50 مورد کمک هزینه دیگر برای دانشجویان بین المللی قرار داده است، که هرکدام به ارزش 5000£ (پوند)می ­باشد.

مهاجرت تحصیلی به بریتانیا

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در انگلیس را دارند باید بدانند که تحصیل در دانشگاه های این کشور ارزان نمی ­باشد. همچنان دانشجویان علاوه بر پرداخت شهریه های دانشگاه دارای هزینه هایی برای زندگی در این کشور نیز می ­باشند. هزینه های زندگی در این کشور به طور متوسط 12200£ (پوند) در سال تخمین زده شده است. در مورد شرایط تحصیل در انگلستان نیز می توانید به نوشتار فوق مراجعه فرمائید.

همچنین هزینه های تحصیل در دانشگاه های انگلیس بسته به اینکه دانشجو در کدام دانشگاه و در چه رشته و دوره های آموزشی به صورت بالینی و یا آزمایشگاهی برگزار می­ گردد، متفاوت است. ما در اینجا به معرفی دانشگاه هایی که دارای شهریه های ارزان تر و مقرون به صرفه تر هستند پرداخته ایم:

تحصیل در بریتانیا برای دانشجویان خارجی می تواند در آینده شانس اخذ ویزای کار انگلستان را نیز به دنبال داشته باشد. به همین جهت توصیه می شود افرادی که قصد مهاجرت از طریق تحصیل به این کشور را دارند، موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جهت پاسخگویی به سوالات دانشجویان در زمینه تحصیل در دانشگاه های این کشور آماده خدمات رسانی می­ باشد. دانشجویان می­ توانند جهت مشاوره و راهنمایی با کارشناسان این مجموعه ارتباط برقرار نمایند.

4.9/5 - (11 امتیاز)

9 دیدگاه برای “دانشگاه های رایگان در انگلستان

 1. hesam گفت:

  تعداد دانشگاه های رایگان در انگلستان چقدر است ؟

 2. طاها صدرالعلوم گفت:

  خیلی خوب بود میخواستم بدونم مشخصا کدوم یکی از دانشگاه های این کشور رایگانه ممنون

 3. امیرحسین گفت:

  مقاله و مطالب مفیدی بود.

 4. منوچهر گفت:

  دانشگاه های رایگان هم مگه داره ؟ این کشور چه میزان هزینه هایی رو با گرفتن وام میشه تامین کرد؟

 5. دنیز گفت:

  سلام.ممنون از مطالبتوپ

 6. شمشادی گفت:

  مگه داریم؟

 7. leilakk گفت:

  هزینه های زندگی در این کشور به چه شکل هست؟

 8. امید گفت:

  در دانشگاه های رایگان کشور انگلستان آیا سطح کیفی آموزشی با دیگر دانشگاه های انگلستان فرق میکند؟

 9. mani گفت:

  سلام و تشکر از سایت خوبتون
  ایا مقطع دکترا را دردانشگاه های رایگان در انگلستان میتوان ادامه داد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *