مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » انگلستان » دانشگاه لنکستر لندن

دانشگاه لنکستر لندندانشگاه لنکستر برای بیش از یک دهه، در رتبه‌بندی­های مجله‌ی تایمز، بهترین دانشگاه شمال غرب انگلستان ‌است و در سال ۲۰۱۷ به هدفش که قرار گرفتن در میان ۱۰ دانشگاه برتر کل انگلیس بود، رسید. هدفی که از پنج سال پیش تاکنون به آن نرسیده بود.  هدف دراز مدت این‌ دانشگاه، تبدیل شدن به یک مرجع بین ­المللی در زمینه‌ی پژوهش و آموزش و قرار گرفتن در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان است.

 

قرار گرفتن دانشگاه لنکستر در میان ۱۳۰ دانشگاه برتر رتبه‌بندی QS نشان می­دهد که پیشرفت آن در مسیر درستی است. لنکستر تنها دانشگاه بریتانیا است که در اطراف صحرای بزرگ آفریقا فعالیت دارد و یکی از پردیس های دانشگاهی خود را در غنا تاسیس نموده است. دانشگاه لنکستر همچنین با دانشگاه‌هایی در هند، مالزی، چین و پاکستان نیز همکاری دارد؛ در نتیجه تعداد افرادی که در داخل و خارج مرزهای بریتانیا مدرک این دانشگاه را کسب می کنند، برابر است. علاوه بر این، صدها نفر از دانشجویان لنکستر بخشی از دوره ­­ی آموزشی خود را در آمریکا، آسیا، استرالیا و اروپا سپری می‌کنند.

 

در ارزیابی‌های صورت گرفته در سال ۲۰۱۴ نمرات پژوهشی دانشگاه پیشرفت چشمگیری داشت که در آن، ۸۳% ازپژوهش­های انجام شده در دانشگاه، در عرصه ی  بین المللی دارای تراز اول و عالی بودند. دانشگاه لنکستر در تمامی رشته ­ها و به خصوص در رشته‌های مدیریت، کسب‌وکار، جامعه‌شناسی، ادبیات انگلیسی، ریاضی و آمار نتایج عالی به دست آورده، و عملکردی قابل قبولی داشته است.

 

لنکستر تنها دانشگاه منطقه است که بودجه ­اش به دلیل تعداد و کیفیت مقالات منتشر شده ­اش، افزایش داشت و به همین خاطر این دانشگاه موفق به دریافت جایزه ی سال ملکه (Queens Anniversary) در رشته‌ی زبان‌شناسی پیکره‌ای شده است. در این رشته زبان‌های مهم جهان، در قالب نوشتار، گفتار، سخنرانی‌ها و شبکه‌های اجتماعی مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد.

 

به لحاظ بالا بردن میزان مشارکت گروه ­هایی که  در فعالیت­های پژوهشی معمولا فعالیت کمتری دارند، لنکستر از بیشتر دانشگاه‌های تحقیقاتی موفق ­تر عمل کرده است. ۹۰درصد دانشجویان مقطع کارشناسی از مدارس دولتی جذب شده اند و تقریبا یک چهارم این‌ دانشجویان متعلق به طبقه‌های پایین اجتماعی و اقتصادی هستند. فعالیت‌های فوق برنامه‌ی دانشگاه لنکستر شامل برگزاری دوره‌های تابستانی برای گروهی موسوم بهsixth-former (دانش آموزان ۱۶ تا ۱۹ سال که برای ورود به سطوح‌ بالاتر تحصیلی آموزش می‌بینند) و دانشجویان کالج است که شامل تدریس دروس اصلی برای ۲۰۰۰ دانشجو و یادآوری برای ۲۵۰ دانشجو می‌شود.

 

لنکستر دانشگاه نسبتاً کوچکی محسوب می­شود، با این حال، ۱۳۰۰۰ دانشجو در پردیس ۱۴۵ هکتاری پارک لند (Parkland) تحصیل می‌کنند. دانشجویان تازه وارد مقطع کارشناسی، به یکی از ۸ کالج داخل پردیس دانشگاه می‌‌روند که محل اصلی شکل گیری زندگی اجتماعی‌ آن‌هاست. بیشتر این ‌کالج‌ها، ظرفیت ۸۰۰ تا ۹۰۰ دانشجو دارند که برای آن‌ها، خوابگاه خودگردان و امکانات تفریحی و تسهیلات اجتماعی فراهم می‌شود.

 

دانشگاه لنکستر

فاصله شهر تاریخی لنکستر از دانشگاه، با اتوبوس حدودا ۱۰ دقیقه است. در ارزیابی‌های صورت گرفته محیط دانشگاه و شهر لنکستر، از امن‌ترین مکان‌های بریتانیا شمرده شده‌اند. ۵۰۰ میلیون پوند برای بازسازی­ پردیس دانشگاه‌ هزینه شده که  بیشتر آن صرف ساخت اقامت گاه‌های سازگار با محیط زیست برای دانشجویان و همچنین احداث یک‌ کتابخانه‌ی جدید و فوق العاده شده است که تمامی طبقات آن مجهز به اینترنت پرسرعت بی سیم، ۲۷ اتاق مطالعه‌ی گروهی قابل رزرو، لپ‌ تاپ‌ و تجهیزات پرینت، اسکن و کپی می باشد.

 

از سال ۲۰۱۰ تا کنون در نظر سنجی ملی سنجش کیفیت اسکان دانشجویان، برای تعیین بهترین‌ واحد­های دانشگاهی، لنکستر در میان سه‌دانشگاه برتر بوده و ۶ بار جایزه‌ی مربوط به آن را، دریافت کرده است. همچنین دانشگاه لنکستر یکی از پنج دانشگاه بریتانیایی است که موفق به دریافت «نشان بین‌المللی کیفیت اسکان دانشجویان» شده­ است که به معنی رضایت ۹۰ درصدی دانشجویان بین‌المللی این دانشگاه دارد.

 

دانشگاه لنکستر چندین میلیون پوند برای به سازی مسیرهای تردد پردیس دانشگاه و همچنین توسعه‌ی دانشکده‌ی مدیریت، برنامه ریزی کرده است. فضای یادگیری شبانه روزی فراهم شده برای دانشجویان و تجهیز آن به فناوری ­های مدرن، محیطی اجتماعی و آرام را برای یادگیری ایجاد کرده است. از جمله طرح های جدید توسعه در دانشگاه، می­توان به تاسیس مرکز راهبردی برای دانشکده‌ی بسیار با کیفیت مدیریت اشاره کرد که به اشتغال ۴۷۰۰ دانشجو در زمینه ی راه ­اندازی کسب‌وکارهای کوچک و نوپا کمک کرده ‌است.

 

تعداد دانشجویان مقطع کارشناسی دانشکده فنی دو برابر گشته است. رشته ­های هنر، طراحی و هنرهای نمایشی در گالری هنرهای عمومی و سالن تئاتر و کنسرت دانشگاه متمرکز گردیده ­اند که برای طراحی آن سرمایه‌گذاری چشمگیری شده است. همچنین، موسسه‌ی کنفوسیوس  برای آموزش زبان و فرهنگ چین دایر گردیده­ است.

 

در زمینه‌ی کاهش آلاینده­ های کربنی، لنکستر موفق‌ترین دانشگاه بوده است و پروژه خلاقانه‌ی توربین های بادی این دانشگاه که سالانه‌ حدود ۱۵% برق مصرفی دانشگاه را تامین می­کند، بسیار مورد تحسین قرار گرفته است. این دانشگاه جوایز زیست محیطی متعددی برای اماکن اقامتی و سایر مراکز خود، دریافت کرده است.

 

لنکستر همیشه دارای سیستم آموزشی منعطف بوده است که در آن بیشتر دانشجویان کارشناسی در اواخر سال اول تحصیلی تصمیم می‌گیرند که در چه رشته‌ای به ادامه تحصیل بپردازند و مدرک اخذ کنند. در حال حاضر، مجموعه رشته ­های موجود در دانشگاه شامل پزشکی هم می‌شود.

 

دانشکده شیمی که جدیداً افتتاح گردیده ­است، در مقطع کارشناسی فعالیت می‌کند. همچنین مرکز جدید بهداشت سازمانی نیز آغاز به کار کرده ‌است.

دانشگاه لنکستر

تعدادی از بکرترین نواحی انگلیس در اطراف دانشگاه و در محدوده‌ی دریاچه و جنگل بولند (Bowland) قرار دارد.

 

لنکستر میزبان جلوه‌هایی زیبا از هنر در پردیس دانشگاه، شهر و منطقه است که در آن تئاتر، رقص، نمایشگاه و کنسرت در سطح حرفه ­ای برگزار می­گردد.‌

 

امکانات ورزشی دانشگاه خوب و مناسب است و شامل یک مرکز ورزشی ۲۰ میلیون پوندی در مرکز پردیس است.

 

برای تردد به دانشگاه مسیرهای مناسب جاده­ای و ریلی فراهم شده است، اما با این وجود برای وقت گذرانی شبانه خارج  از دانشگاه، شهر لنکستر طبعاً محدودتر از خود دانشگاه خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *