مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » کانادا » داروسازی در کانادا

داروسازی در کاناداداروسازی در کانادا از جمله شغل های پردر آمد و هم چنین پر متقاضی در کشور کانادا می باشد در صورتی که شما هم علاقه من به اشتغل به کار داروسازی در کانادا هستید بامطالعه نمودن این مقاله و هم چنین مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت  به اطلاعات جامعی دست یابید. در حال حاضر با موفقیت در زمینه تحصیل داروسازی در کانادا  که مورد توجه بسیاری از علاقه مندان به این رشته قرار گرفته است. در بسیاری از مواقع برای آنکه بخواهید در دانشگاه وارد رشته های داروسازی شوید، به دوره های پیش آمادگی نیاز خواهید داشت. دانشجویانی که تحصیلات خود را در دانشگاه های کشور کانادا به پایان برسانند می توانند در کانادا، آمریکا و اروپا مشغول به کار شوند.

 شرایط کلی تحصیل در رشته داروسازی در کانادا

دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور کانادا را دارند، باید ویزای تحصیلی این کشور را تهیه کنند. هم چنین تحصیل در کانادا  دارای شرایط مشابه با شرایط تحصیل در کشورهای مطرح اروپایی  می باشد با این وجود شرایط تحصیل در رشته های مرتبط با دوره های پزشکی کمی متفاوت است. دانشجویان پیش از شروع دوره لیسانس باید در یک دوره آموزشی کامل شرکت کنند. پس از پایان این دوره آموزشی، دانشجویان می توانند مقطع کارشناسی را در دوره های پزشکی آغاز کنند. اگرچه طول مدت تحصیل در مقطع کارشناسی در سایر رشته های آموزشی 3 ساله است، دوره های مرتبط با رشته پزشکی حداقل 4 سال به طول می انجامد.

 شرایط قبولی در رشته داروسازی در کانادا

تحصیل در رشته داروسازی در کشور کانادا معمولا به زمان کمتری نسبت به تحصیل در رشته پزشکی تخصصی در این کشور نیاز خواهد داشت. هم چنین دانشجویان با توجه به نمرات خود در مقطع دبیرستان و پیش دانشگاهی به گذراندن دروس متفاوتی نیاز خواهند داشت. به طور معمول علاقه مندان به تحصیل داروسازی  در این کشور با گذران یک دوره یک یا دو ساله آموزشی علوم پایه نیاز خواهند داشت. پس از موفقیت در قبولی این دوره یک آزمون جامع برگزار می شود که دانشجویان باید نمره قبولی در این آزمون را به دست آورند. پس از آن می توانند در دوره های تخصصی داروسازی شرکت کنند. با این توضیح که دوره تخصصی داروسازی در کشور کانادا  به مدت زمانی به میزان چهار سال نیاز خواهند داشت.

با این توضیح که در این دوره  چهار ساله  بیشر بر توسعه دانش درمانی و مهارت های بالینی افراد تمرکز می شود. در این دوره مباحث بسیار مهمی در رابطه با سلامت انسان به افراد آموزش داده خواهد شد. از جمله مهم ترین  دروس تخصصی که در طول این دوره به افراد آموزش داده می شوند عبارتند از:

 • فیزیولوژی
 • میکروبیولوژی
 • پاتوفیزیولوژی
 • بیوشیمی بالینی
 • فارماکولوژی
 • سم شناسی
 • مراقبت های دارویی

بررسی دوره های تکمیلی رشته داروسازی در کانادا

بسیاری از دانشجویان پس از پایان دوره های تحصیلی خود یک دوره تکمیلی را نیز پشت سر می گذارند. این دوره ها می تواند در افزایش دانش و همچنین تجربه افراد نقش ویژه ای داشته باشد. مهم ترین دوره های تکمیلی تحصیل داروسازی در کانادا عبارتند از؛

 • دوره های یک ساله کار در بیمارستان
 • دوره های یک ساله کار در صنعت داروسازی
 • دوره های تکمیلی تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد یا دوره دکترای تخصصی داروسازی
 • دوره های بیماری شناسی مانند دیابت و آسم
 • دوره های تکمیلی و تخصصی در زمینه های مربوط به سالمندان

توجه داشته باشید که بلافاصله پس از پایان دوره تحصیل خود، اجازه کار به عنوان یک داروساز را نخواهید داشت. شما باید در برخی دوره های آموزشی و آزمون های بورد تخصصی داروسازی در کشور کانادا شرکت کنید تا اجازه کار داروسازی را داشته باشید.

میزان هزینه های تحصیل داروسازی در کانادا

یکی از مسائلی که متقاضیان تحصیل در رشته دارو سازی در کانادا باید پیش از مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا مورد توجه قرار دهند، میزان هزینه های تحصیلی در این کشور است. که منظور از هزینه های تحصیل، میزان شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی در کشور کانادا در حین تحصیل است. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی داروسازی در کانادا به صورت تقریبی در حدود 34000 $ کاناداست. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز در حدود 11000 $ کانادا است.

بررسی فرصت های شغلی داروسازان در کانادا

از جمله مهم ترین دغدغه های متقاضیان داروسازی در کانادا این موضوع می باشد که این اشخاص به راحتی می توانند که در این کشور نیز به کار مشغول شوند. مهم ترین فرصت های  شغلی که داروسازان می توانند در کشور کانادا  در آنها مشغول به کار شوند عبارتند از داروخانه های محلی،  کارخانه های داروسازی، داروخانه بیمارستان های کشور کانادا، مراکز مشاوره مراقبت طولانی مدت،  مراکز سلامت خانواده،  آموزش پزشکی کار برای تنظیم قوانین در دولت، انجمن های حرفه ای داروسازی، محقق و پژوهشگر، تجارت، ارتش یا نیروهای مسلح.

در ادامه این مقاله به تشریح شرایط تحصیل داروسازی در کانادا  خواهیم پرداخت و این موضوع که پس از پایان تحصیل چه چیزی پیش روی متقاضیان تحصیل در این کشور قرار خواهد گرفت هم چنین  قرار گرفتن 5 دانشگاه این کشور در جمع 200 دانشگاه برتر جهان در رشته داروسازی نشان از کیفیت تحصیل داروسازی در کشور کانادا دارد. با توجه به این که ارزش دلار کانادا نسبت به یورو کم تر است، هزینه های تحصیل در این کشور به مراتب کمتر از دانشگاه های قاره اروپاست. با این وجود هزینه های زندگی در این کشور با بسیاری از کشور های مطرح اروپایی برابری می کند.

فرصت های شغلی بسیار مناسبی نیز در نهایت در اختیار داروسازان قرار خواهد گرفت و آن ها می توانند در کشور کانادا شغل مناسبی بیابند، همچنین به دلیل اعتبار بالای دانشگاه های کانادا امکان کار در کشورهای اروپایی نیز برای دانشجویان دانشگاه های کانادا قرار خواهد گرفت.

با توجه با اتمام مقاله دارو سازی در کانادا و در صورتی که شما هم علاقه مند به تصیل نمودن این رشته پردر آمد در کشور کانادا شدید که ازجمله کشور های پیشرفته در سطح دنیا می باشد هستید این فرصت را دارید تا با مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر دندانپزشکی در کانادا و یا کالج زبان در کانادا به اطلاعات جامعی دست یابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *