مهاجرت سرمایه گذاری در آمریکا

خرید ملک در آمریکا

خرید ملک در آمریکا

با توجه به جذابیت های زندگی در آمریکا، هرساله افراد زیادی به این کشور سفر می نمایند. محدودیتی برای خرید ملک در آمریکا برای اتباع خارجی وجود ندارد و حتی افرادی که با ویزای توریستی به این کشور سفر نموده اند، امکان خرید ملک را خواهند داشت. البته خرید املاک در ایالات متحده منجر به اخذ اقامت دائم و یا گرین کارت این کشور نمی گردد و افرادی که بدنبال اخذ اقامت آمریکا هستند، می باید از دیگر راه ها اقدام نمایند. کارشناسان خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با بررسی شرایط متقاضیان عزیز بهترین گزینه ها را به آنان معرفی خواهند نمود.

آمریکا یکی از کشورهای پرجمعیت و پهناور جهان است که از شرایط بسیار مناسب سیاسی و اقتصادی برخوردار است. افراد زیادی در صدد اخذ اقامت این کشور هستند. خانه ها در این کشور از معماری بسیار زیبایی برخوردارند. بطوریکه اکثر آنها بصورت ویلایی ساخته شده است. خرید ملک در ایالات متحده برخلاف برخی از کشورهای اروپایی نوعی سرمایه گذاری در این کشور محسوب نمی گردد تا افراد بتوانند اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند. اقامت این کشور از روش های مختلفی همچون تحصیل، کار، سرمایه گذاری، پناهندگی و… اخذ می گردد. سیستم آموزشی این کشور یکی از برترین سیستم های آموزشی در جهان است و با توجه به اینکه تدریس در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی ارائه می گردد، تحصیل در آمریکا طرفداران زیادی دارد. اگر چه هزینه تحصیل در آمریکا گران است، اما دانشجویان امکان اخذ وام و بورس تحصیلی را خواهند داشت.

بررسی خرید ملک در آمریکا

همانطور که در مقدمه بیان نمودیم خرید ملک در آمریکا بعنوان سرمایه گذاری در آمریکا بشمار نمی رود و معمولاً افراد به خرید ملک بعنوان گزینه ای برای سکونت خود در این کشور می نگرند. افرادی که قصد خرید ملک در ایالات متحده را دارند، ملزم به گذراندن مراحلی برای ثبت مالکیت خود خواهند داشت که می باید بصورت قانونی طی شود. معمولاً پروسه خرید ملک با استفاده از وام های بانکی که دولت آمریکا ارائه می نماید، بمدت 25 تا 30 روز طول خواهد کشید و این پروسه برای افرادی که بصورت نقدی و بدون استفاده از تسهیلات این کشور اقدام به خرید ملک می نمایند، تنها ظرف مدت 7 روز به پایان خواهد رسید. افراد پس از خرید ملک در آمریکا می باید سالانه مالیات پرداخت نمایند که نرخ مالیات املاک در این کشور 2% می باشد.

همچنین نرخ رشد سود خرید ملک در شهرهای مختلف این کشور متغیر است و در طی چند سال اخیر این نرخ در شهرهای بزرگی همچون نیویورک، لس آنجلس و اورلاندو برابر با 7% گزارش شده است. می توان گفت خرید ملک در این کشور چندان به صرفه نیست و بهتر است افراد برای سکونت خود در این کشور از خانه های اجاره ای استفاده نمایند.

وام مسکن و تعهدات مالی در خرید ملک در آمریکا

دولت ایالات متحده با ارائه وام مسکن امکان خرید ملک را برای افراد فراهم نموده است و افراد با هر میزان بودجه ای می توانند نسبت به خرید املاک اقدام نمایند. البته وام هایی که به اتباع خارجی در این کشور تعلق می گیرد با شهروندان محلی متفاوت است. متقاضیان خرید ملک برای دریافت وام های مسکن میباید امتیاز لازم برای اخذ وام را کسب نمایند. در ابتدا متقاضی می باید نسبت به افتتاح حساب در این کشور اقدام نموده و کارت بانکی مربوطه را اخذ نماید. علاوه بر این می بایست تمامی درآمدهای خود را در گزارش های مالیاتی به اداره مورد نظر اعلام نماید. افراد می باید حداقل ماهانه یک قسط از وام خود را پرداخت نمایند.

بطور معمول افراد در کشورهایی به خرید ملک اقدام می نمایند که از لحاظ سیاسی و اقتصادی کشور امنی محسوب شود، اما در سال های اخیر با توجه به شرایط کشور آمریکا میزان نرخ خرید ملک در این کشور روند کاهشی داشته است و اکثر مهاجرینی که در آمریکا به خرید ملک اقدام می نمایند، اتباع کشورهای هند، چین و کانادایی هستند. از آنجائیکه خرید ملک در بسیاری از کشورهای اروپایی نوعی سرمایه گذاری محسوب می گردد و این امر موجب اخذ اقامت دائم می گردد، افراد تمایل بیشتری به خرید ملک درکشورهای اروپایی را دارند. دوستان عزیز می توانند شرایط اخذ ویزای کار آلمان را مطالعه نمایند.

وام مسکن و تعهدات مالی در خرید ملک در آمریکا

هزینه های خرید ملک در آمریکا

قیمت خرید املاک در ایالت های مختلف این کشور با یکدیگر متفاوت است. در جدول زیر قیمت خرید و اجاره خانه ها در برخی از ایالت های مختلف این کشور نشان داده شده است:

خرید ملک در آمریکا قیمت اجاره به $ (دلار) قیمت خرید ملک برای هر متر مربع به $ (دلار)
دالاس 1378 ( آپارتمان 1 خوابه) 2400
2575 (آپارتمان 3 خوابه)
بوستون 2420 (آپارتمان 1 خوابه) 10000
4161 (آپارتمان 3 خوابه)
کلمبیا 783 (آپارتمان 1 خوابه) 1371
1400 (آپارتمان 3 خوابه)
نیویورک 3120 (آپارتمان 1 خوابه) 14000
6500 (آپارتمان 3 خوابه)

مزایا و معایب خرید املاک در آمریکا

این کشور یکی از کشورهای پیشرفته در جهان است که افراد زیادی علاقمند اخذ اقامت این کشور هستند. در اکثر کشورهای اروپایی خرید ملک منجر به اخذ اقامت دائم افراد می گردد. اما خرید املاک در ایلات متحده اینگونه نیست. خرید ملک در این کشور با مزایای زیر همراه است:

  • رویه سهل خرید املاک
  • افراد امکان اخذ وام های بانکی برای خرید ملک در این کشور را خواهند داشت.
  • نرخ پایین مالیات املاک در کشور آمریکا که 2% می باشد.

در مقابل تمامی موارد فوق خرید ملک در این کشور با معایبی همچون عدم اخذ اقامت دائم آمریکا و امکان مصادره اموال توسط دولت آمریکا روبرو است. دوستان عزیزی که قصد مهاجرت به کشورهای مدرن و صنعتی را دارند، بهتر است ابتدا از تجربیات مفید مجموعه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره مند گردیده و با خیالی آسوده تصمیمی صحیح در این راستا اخذ نمایند. همچنین دوستان عزیز از این طریق امکان مقایسه سرمایه گذاری در آمریکا و اروپا را خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *