مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » آلمان » خرید ملک در آلمان

خرید ملک در آلمانخرید ملک در آلمان

خرید ملک در آلمان در سال 2019 با توجه به شرایط و قوانین آن مورد توجه بسیاری از افراد قرار دارد. خرید ملک در آلمان به عنوان راهی برای سرمایه گذاری و اخذ ویزای این کشور پیشنهاد می گردد. متقاضیان مهاحرتی که قصد اخذ اقامت دائم دارند؛ می توانند از این طریق برای اخذ ویزا و سپس از راه های دیگر برای دریافت اقامت دائم اقدام نمایند.

سرمایه گذاری و خرید ملک:

در میان انواع سرمایه گذاری ها خرید ملک در آلمان بی دغدغه تر از سایرین به نظر می رسد. البته این نکته وجود دارد که این سرمایه گذاری علاوه براینکه فرصت اخذ ویزا را فراهم می نماید در صورت اقامت در این کشور باعث کاهش هزینه ها نیز می گردد. چرا که نیازی به پرداخت هزینه برای مسکن نخواهد بود.

خرید ملک در آلمان بسته به منطقه و شرایط مختلف هزینه های متفاوتی دارد. همچنین کسانی که به قصد سرمایه گذاری به خریداری ملک می پردازند برای پیشگیری از ضرر و زیان باید با قوانین این کشور آشنایی داشته باشند.

کشور آلمان به جهت اقتصاد قوی که دارد بستر مناسبی برای سرمایه گذاری محسوب می شود. از این رو متقاضیان سرمایه گذاری در این کشور زیاد می باشند. بطور کلی یکی از راه های پیش رو برای اخذ ویزا سرمایه گذاری می باشد.

برای بررسی سایر راه های سرمایه گذاری می توانید به مقاله «سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان» مراجعه نمایید.

خرید املاک و مستغلات:

قوانین خرید و فروش ملک در کشورهای مختلف یکسان نمی باشد. بطور یقین متقاضیان تمام نکات حقوقی و قانونی این امر را نمی دانند؛ از این رو پیشنهاد می شود اگر این راه را در نظر دارید از کمک صاحب نظران حرفه ای در این زمینه همچون موسسه سفیران سروش عدالت بهره مند شوید.

منافع خرید ملک درآلمان:

همان طور که در بالا گفته شد؛ خرید ملک در آلمان راحت ترین راه سرمایه گذای در این کشور محسوب می شود. دلایل آن به شرح زیر می باشد:

 • برای سرمایه گذاری های دیگر داشتن سابقه کار و یا مدرک تحصیلی الزامی است. در صورتی که در این راه این دو مورد اهمیتی ندارد.
 • در دیگر راه ها فرد سرمایه گذار پس از اقامت باید هزینه محل سکونت بپردازد؛ این در صورتی است که در این راه سرمایه گذار با استفاده از سرمایه خود در هزینه هایش کاهش مشاهده می شود.
 • الزامات قانونی در سایر راه ها بیشتر از ای راه مطرح شده می باشد.

برای اطلاع دقیق تر از سایر راه ها و شرایط آن ها می توانید به مقاله «سرمایه گذاری در آلمان و ثبت شرکت» مراجعه نمایید.

پیشنهاد برای خرید ملک در آلمان :
 • بازبینی کامل بازار:

چرخه جهانی تغییرات قیمت مسکن به یک کشور محدود نمی شود؛ اما انتخاب درست منطقه، نرخ ارز و… می تواند در آینده انتخاب شما تاثیرگذار باشد.

 • بهره مندی از یک کمک حرفه ای در خرید:

در خرید هر محصول داشتن آگاهی و دانش نسبت به محصول و نحوه تهیه معقول و منطقی آن از نکات حائز اهمیت می باشد.

 • به کارگیری یک نماینده قانونی:

الزامی برای داشتن وکیل وجود ندارد ولی مطمئنا یک وکیل حرفه ای با آگاهی کاملی که از قوانین دارد از زیان های احتمالی شما جلوگیری می نماید.

 • ترجمه اسناد و مدارک مهم:

تمامی مدارک و اسناد بالقوه باید بطور حرفه ای ترجمه گردد. چون پس از امضاء و ایجاد تعهد به موارد مذکور در اسناد و مدارک، شما چاره ای به جز تسلیم و اجرای آنان ندارید..

 • صرفه جویی در پول برای پرداخت وام مسکن:

پرداخت وام به واحد ارزی دیگری صورت می گیرد به همین منظور مباحث تبدیل ارز و پرداخت به موقع وام را با دقت در نظر داشته باشید. در آلمان قادر خواهید بود تسهیلات مسکن خودتان را تا سقف 60 درصد اخذ نمایید.

 

مراحل خرید ملک در آلمان :
 • بخش اول:

در گام نخست لازم است پیش قراردادی با جزیاتی نظیر: ارزش ملک، شرایط  نحوه پرداخت، شروط معامله و میزان سپرده اولیه تنظیم گردد. این سپرده اولیه باید با 10 درصد کل مبلغ قرارداد یا بهای ملک برابری نماید. این مبلغ باید به حساب محضر پرداخت گردد.

 • بخش دوم:

مسئولیت محضر دریافت استعلام از اداره ثبت برای مواردی چون: اموال منقول و غیر منقول، وضعیت بانکی و همچنین اخذ تاییدیه ثبت اراضی و املاک می باشد. مسئولیت خریدار در این زمان پرداخت مالیات املاک و مستغلات می باشد.

 • بخش سوم:

تنطیم قرار داد اصلی و عقد آن می باشد. که در آن مدارک مرتبط با خرید امضاء می گردد. البته در آلمان الزامی نیست که این امضاء در اداره ثبت صورت گیرد اما انجام این عمل در اداره ثبت باعث حفط منافع دو طرف می گردد.

 

برای تکمیل فرآیند ذکر شده در بالا 41 روز مهلت تعیین شده است که از این مدت تنها 4 هفته فرصت برای پرداخت مالیات املاک و مستغلات اختصاص یافته.

 

خرید ملک در آلمان:

پس از این مراحل مالکیت ملک با شما بوده و می توانید بدون محدودیت و آزادانه در آلمان و تمام کشورها تجارت نمایید.در این صورت ویزای سکونت دریافت کرده و تا زمانی که ملک به شما تعلق دارد؛ قادر به اخذ ویزای رفت و آمد بلند مدت خواهید بود. این راه می تواند به شما کمک نماید تا از طرق دیگر اقامت دائم ای کشور را اخذ نمایید.

در فاصله زمانی سال های 2008- 2013  قیمت اجاره ها در آلمان 15 درصد و قیمت خرید 23 درصد افزایش داشته است. توجه به نرخ پایین تورم بهای مسکن تغییری نخواهد کرد. هزینه خرید مسکن بطور میانگین 1500-2500 یورو برای هر متر مربع می باشد.

 

نتیجه گیری:

در آلمان محدودیتی برای خرید ملک وجود ندارد از این رو یکی از راه های سرمایه گذاری در آلمان خرید ملک در آلمان می باشد. حتی اگر متقاضی تابعیت یا اقامت آلمان را نداشته باشد قادر به این کار خواهد بود.

این راه منافعی نسبت به سایر راه ها دارد؛ که بطور مختصر در این مقاله به آن اشاره شد. برای تضمین در سرمایه گذاری موفق می توانید از موسسه سفیران سروش سعادت کمک و یاری بگیرید. قطعا یاری این موسسه در این راه کمک شایانی به شما خواهد نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *