ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آفریقای جنوبی

خرید ملک در آفریقای جنوبی

خرید ملک در کشور آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی در جنوبی ترین قاره­ی آفریقا قرار دارد. هم اکنون این کشور به محیطی جذاب برای سرمایه گذاری تبدیل شده است. خرید ملک در آفریقای جنوبی یکی از انواع سرمایه گذاری ها در این کشور می­باشد. آفریقای جنوبی در سالهای 2014-2017 با بحران های اقتصادی بسیار شدیدی مواجه گردید، اما پس از آن توانست به اقتصاد روبه روشدی دست یابد. بطوریکه هم اکنون سرمایه گذاران بسیاری به این کشور جهت سرمایه گذاری مهاجرت می­نمایند.

سرمایه گذاران عزیز جهت آگاهی از تمامی جزئیات سرمایه گذاری در کشور آفریقای جنوبی بهتر است با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایند. آفریقای جنوبی دارای آب و هوای گرم وبسیار مطبوعی می­باشد. این کشور از جاذبه های طبیعی و بسیار زیبایی برخوردار است. زیبائی های طبیعی این کشور باعث شده است تا این کشور هدف بسیاری از توریستان خارجی قرار بگیرد.

در کشور آفریقای جنوبی افراد با ملیت های گوناگونی وجود دارد. اگرچه در این کشور 11 زبان وجود وجود دارد آما زبان رسمی این کشور زبان انگلیسی است. افرادی که قصد سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی را دارند می­بایست ابتدا جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری این کشور اقدام نمایند. افراد از راههای مختلفی می­توانند به کشور آفریقای جنوبی مهاجرت نمایند. ما در این مقاله به خرید ملک در کشور آفریقای جنوبی خواهیم پرداخت. از علاقمندان به این موضوع دعوت می­نمائیم تا مطالب زیر را مطالعه فرمایند.

خرید ملک در آفریقای جنوبی

مراحل قانونی خرید ملک در آفریقای جنوبی

خرید ملک در کشور آفریقای جنوبی همانند سایر کشورها دارای قوانینی است. افرادی که قصد خرید ملک در این کشور را دارند بایستی مراحل اداری را برای خرید رسمی و قانونی ملک انجام دهند. فردی که قصد خرید ملک در این کشور را دارند باید ابتدا ملک مورد نظر خود را بیاید و سپس درخواست خرید ملک به مسئولین مربوطه در این کشور را نماید. پس از آن نماینده املاک در آفریقای جنوبی نامه ای مبنی بر درخواست خرید ملک به فروشنده ملک مورد نظر ارسال می­نماید. در صورتیکه فروشنده با درخواست خریدار موافقت نماید سند مورد نظر توسط طرفین به امضا خواهد رسید.

پس از توافق طرفین فروشنده قباله نویسی را جهت انجام معامله انتخاب می­نمایدو خریدار باید در این هنگام تمامی هزینه خرید ملک را به فروشنده بپردازد. پس از آن می­بایست سند خرید ملک در یکی از اداره های ثبت املاک به تأیید برسد تا خریدار بعنوان صاحب ملک جدید به رسمیت شناخته شود.
بطور کلی پروسه خرید ملک در کشور آفریقای جنوبی به ترتیب زیر می­باشد:

  • ارائه درخواست خرید ملک
  • دریافت قرارداد ملک توسط وکلای قانونی
  • به تأیید رساندن اعتبار
  • پرداخت نمودن اجاره و سایر هزینه ها
  • امضای اسناد و مدارک توسط خریدار و فروشنده
  • تخلیه شدن ملک توسط فروشنده
  • اسکان ملک توسط خریدار
  • پرداخت نمودن تمامی هزینه هایی که از قبل تعریف شده بودند و بستن پرونده خرید

واجدین شرایط خرید ملک در آفریقای جنوبی

خرید ملک در آفریقای جنوبی هیچ محدودیتی ندارد و تمامی افراد از جمله افراد خارجی نیز اجازه خرید ملک در این کشور را دارند. تنها افرادی که بصورت غیر قانونی به کشور آفریقای جنوبی وارد شده اند اجازه خرید ملک در این کشور را نخواهند  داشت. اما باید تمامی اشخاصی که خرید ملک در این کشور را دارند باید تمامی مراحل اداری برای خرید ملک را انجام دهند. کسانیکه پس از خرید ملک قصد اسکان طولانی مدت در ملک مربوطه را دارند می­بایست اقامت کشور آفریقای جنوبی را اخذ نمایند. اخذ اقامت دائم کشور آفریقای جنوبی از طرق مختلف امکان پذیر است و افراد می­توانند جهت آگاهی در این زمینه از تجربیات کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره­مند گردند.

خرید ملک در افریقای جنوبی

همانطور که بیان نمودیم یکی از روشهای سرمایه گذاری در این کشور خرید ملک در افریقای جنوبی است. لازم به ذکر است که افراد برای خرید ملک در این کشور می­بایست به کمک یک وکیل حقوقی اقدام به انجام خرید ملک نماید. بهتر است افراد ابتدا میزان اختلاف قیمت املاک بزرگ و کوچک را با یکدیگر مقایسه نمایند. همچنین وکیل حقوقی شخص باید قبل از خرید ملک بررسی های لازم در زمینه مالکیت- بدهی ها و سایر مسائل حقوقی را انجام دهد تا از اشتاباهات احتمالی در این زمینه جلوگیری بعمل آید.

اخذ اقامت آفریقای جنوبی از طریق خرید ملک چگونه است؟

افراد از راههای مختلفی در کشور آفریقای جنوبی سرمایه گذاری می­نمایند. خرید ملک در کشور آفریقای جنوبی یکی از انواع سرمایه گذاری در این کشور بشمار می­رود. اما افراد با خرید ملک در این کشور نمی­توانند اقامت این کشور را بدست آورند. افراد می­بایست در کنار خرید ملک در کشورآفریقای جنوبی به سرمایه گذاری در دیگر زمینه ها از جمله اخذ ویزای کاری – ثبت شرکت در این کشور و… برای اخذ اقامت آفریقای جنوبی اقدام نمایند.

هزینه های خرید و اجاره ملک در آفریقای جنوبی چگونه است؟

افرادی که قصد خرید ملک در آفریقای جنوبی را دارند باید بدانند علاوه بر پرداخت هزینه خرید ملک می­بایست سایر هزینه های دیگر از جمله هزینه ثبت ملک و هزینه وکیل امور ملکی در این کشور را نیز بپردازند. ما در اینجا برخی از هزینه ها و قیمت های خرید ملک در این کشور را نمایش خواهیم داد.

ارزش ملک به رند انتقال هزینه به درصد
750000 ZAR 0
1250000-750000 ZAR 3
1750000-1250000 ZAR 5
2250000-1750000 ZAR 8
بالاتر از 2250000 11

خریداران می­باید هزینه انتقال را در هنگام خرید ملک پرداخت نماید در صورت عدم پرداخت هزینه فوق، فرد می­بایست پس از گذشت 6 ماه هزینه انتقال را پرداخت نماید. در صورتیکه فرد در این دو زمان هزینه انتقال را پرداخت ننماید پس از آن می­بایست علاوه بر پرداخت هزینه انتقال مبلغی بابت دیر پرداخت این هزینه بپردازد.

هزینه ثبت نام ملک در آفریقای جنوبی چگونه است؟

حال ما در این بخش به بررسی هزینه های ثبت ملک در کشور آفریقای جنوبی می­پردازیم:

ارزش ملک به رند هزینه ثبت نام
150000 ZAR 70 ZAR
300000-150000  ZAR 350  ZAR
500000-300000 ZAR 450  ZAR
1000000-500000  ZAR 550 ZAR
2000000-1000000 ZAR 650  ZAR
5000000-2000000 ZAR 1050 ZAR
بالاتر از 5000000  ZAR 1250 ZAR

همانطور که می­دانید خریداران باید هزینه ای به وکیل ملکی و یا قباله نویس نیز پرداخت نماید. این هزینه در مناطق مختلف کشور آفریقای جنوبی متفاوت است. اما بطور متوسط این هزینه 1250-36000 رند تخمین زده شده است. ما در جدول زیر هزینه های اجاره و خرید ملک در آفریقای جنوبی را نمایش داده ایم.

اجاره ملک خرید ملک
آپارتمان یک خوابه ( مرکز شهر)6197 رند خرید آپارتمان در مرکز شهر  14571 رند
آپارتمان یک خوابه ( خارج از شهر) 5252 رند خرید آپارتمان در خارج از شهر 10793 رند
آپارتما سه خوابه ( مرکز شهر)12977 رند
آپارتمان سه خوابه ( خارج از مرکز شهر) 10908 رند

افراد با سوالات متعددی در زمینه خرید ملک در آفریقای جنوبی روبرو می­شوند از جمله:

کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی تمامی سوالات عزیزان در این زمینه می­باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *