مهاجرت سرمایه گذاری در آرژانتین

خرید ملک در آرژانتین

خرید ملک در آرژانتین

مهاجران خارجی برای خرید ملک در آرژانتین نیازی به مجوز اقامت قبل از خرید آپارتمان جدید ندارند. اخذ ویزای توریستی از مراحل اولیه می باشد. در ادامه کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شرایط و مراحل اساسی خرید ملک در آرژانتین به عنوان یک مهاجر خارجی اشاره کرده اند. حتی بازدیدکنندگان از این کشور و توریست هایی که به این کشور سفر می کنند که فقط ویزای توریستی دارند می توانند ملک خریداری کنند.

شرایط خرید ملک در آرژانتین در سال 2020

اگر به دنبال سرمایه گذاری در آرژانتین هستید، ممکن است به فکر سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در این کشور مانند خرید یک ملک باشید. برای مهاجران خارجی که به دنبال سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در این کشور هستند، محدودیت برای خرید ملک در این کشور وجود ندارد. آنچه برای این کار لازم است، پول است. ممکن است خیلی تعجب آور نباشد، اما در آرژانتین گزینه های تأمین مالی و وام ها تقریباً وجود ندارند و مطمئناً گزینه ای برای مهاجران خارجی نیستند. افراد باید بتوانند برای خرید ملک در این کشور در هنگام خرید هزینه های مربوطه را پرداخت کنند. هنوز هم امروزه بسیاری از شهروندان این کشور قادر به خرید خانه های بزرگ نیستند و در حال حاضر قیمت املاک در سراسر کشور کاهش یافته است، به ویژه در گرانترین و لوکس ترین گزینه ها.

در نمودار زیر به تغییرات قیمت ملک در آرژانتین اشاره شده است:

قیمت ملک در آرژانتین

اگر قصد دارید با خرید ملک در این کشور سرمایه گذاری کنید، اکنون زمان مناسبی برای این کار می باشد. مهمترین نکته برای شروع روند خرید ملک در این کشور به عنوان یک مهاجر، کمک گرفتن از یک وکیل مطمئن و یک سردفتر اسناد رسمی است. برای یک شهروند خارجی، تکمیل تمام مدارک و ثبت اسناد در این کشور ممکن است کار آسانی نباشد. افرادی که به زبان اسپانیایی تسلط ندارند، مطمئنا نمی توانند این امور را به تنهایی انجام دهند. همچنین، برخی از مناطق کشور در بخش هایی قرار دارد که منطقه امن نامیده می شوند. برای این نوع ملک، ممکن است متقاضیان مجبور شوند مدارک بیشتری را جمع آوری کنند و روند خرید ملک آنها در آرژانتین طولانی تر شود.

مراحل خرید ملک در آرژانتین

بدون در نظر گرفته وضعیت متقاضیان از لحاظ تابعیت و اقامت در آرژانتین، مهاجران خارجی باید مراحل مشخص شده ای را برای خرید ملک در این کشور پشت سر بگذارند.

مراحل خرید ملک در آرژانتین عبارتند از:

 • آمادگی ذهنی و روحی و داشتن صبر برای شروع روند
 • اطمینان از داشتن آمادگی مالی و داشتن پول کافی
 • دریافت شماره مالیاتی فردی CUIL
 • یافتن ملک مورد نظر
 • تایید معتبر بودن ملک با بررسی دفتر اسناد رسمی
 • آغاز مذاکرات قیمت مسکن با مالک
 • اعلام پیشنهاد و پرداخت ودیعه برای خرید ملک
 • تنظیم قرارداد فروش توسط وکیل
 • پرداخت 30% قیمت ملک
 • تایید مدارک فروش و اسناد مربوطه توسط دفتر اسناد رسمی
 • جستجو برای گزینه های مختلف بیمه ملک

بررسی دقیق مراحل خرید ملک در آرژانتین

همانطور که گفته شد، روند خرید ملک در آرژانتین برای مهاجران خارجی ساده نیست و مهمترین موضوع برای خرید ملک در کشور آرژانتین داشتن آمادگی ذهنی و روحی برای انجام تمامی امور ذکر شده است. علاوه بر این، متقاضیان باید از سرمایه و توان مالی خود برای خرید ملک در این کشور مطمئن باشند. سپس اقدام به دریافت شماره مالیاتی فردی در آرژانتین کنند و ملک مورد نظر خود را برای خرید برگزینند. برای تایید ملک و اثبات داشتن صاحب واقعی آن، خریدار باید به دفتر اسناد رسمی مراجعه کند و بعد از آن، درباره قیمت ملک با فروشنده مذاکره کند. پس از مذاکره و توافق رسیدن فروشنده و خریدار، خریدار ملک باید ودیعه مشخص شده را برای خرید ملک در آرژانتین پرداخت کند. با پرداخت ودیعه، وکیل باید قرارداد فروش را تنظیم کند.

قرارداد فروش باید توسط فروشنده و خریدار امضا شود و مشخصات دقیق در این قرارداد نوشته شود. پس از آن، خریدار باید 30% قیمت ملک را به عنوان سپرده پرداخت کنند و سپس با مراجعه به دفتر اسناد رسمی برای تایید مدارک فروش و اسناد مربوطه، هزینه های باقی مانده را نیز پرداخت کند. بعد از تکمیل روند خرید ملک، صاحب جدید ملک باید به جستجوی گزینه های مختلف برای بیمه ملک بپردازد. به یاد داشته باشید که ورود به خاک آرژانتین برای انجام امور مختلف حتی خرید ملک نیاز به کسب ویزا دارد.

مهمترین مدارک برای اخذ ویزای این کشور عبارتند از:

 • گذرنامه معتبر
 • چند قطعه عکس با فرمت گذرنامه
 • پرونده سوابق تحصیلی، کاری و کیفری
 • مدارک پزشکی
 • اثبات داشتن توان مالی کافی
 • رسید پرداخت هزینه های درخواست ویزا

بررسی دقیق مراحل خرید ملک در آرژانتین

هزینه معامله املاک و مستغلات در آرژانتین

به طور کلی، مهاجرت به آرژانتین برای خرید ملک در این کشور نیاز به آشنایی با هزینه های معامله املاک و مستغلات در آرژانتین دارد. در این کشور، هزینه های انجام امور ذکر شده در دفتر اسناد رسمی از 1% تا 4% قیمت ملک می باشد. علاوه بر این، متقاضیان باید مالیات بر دارایی سالانه پرداخت کنند که 1% ارزش دارایی فرد است. هزینه های استخدام وکیل به توافق بین خریدار و وکیل بستگی دارد. اما باید توجه داشته باشید که هزینه نماینده املاک و مستغلات در آرژانتین معمولا 6% می باشد که 3% از توسط خریدار و 3% از آن توسط فروشنده پرداخت می شود.

شایان ذکر است که در مورد هزینه معاملات ملکی در آرژانتین، 3% هزینه را فروشنده و را فروشنده و 3% آن را خریدار پرداخت می کند. فروشنده باید 1.5% هزینه مالیات انتقال ملک را پرداخت کند و خریدار نیز باید پرداخت 1% تا 2% هزینه دفتر اسناد رسمی را به عهده بگیرد. کم بودن هزینه های ذکر شده موجب شده اند تا آرژانتین مقصدی جذاب برای مهاجرت جهت خرید ملک محسوب شود.

دلایل خرید املاک در آرژانتین

آرژانتین با داشتن یکی از شاخص ترین شهرهای پایتخت جهان در بوئنوس آیرس و داشتن پتانسیل فراوان به عنوان مرکزی برای تجارت گردشگران در آمریکای جنوبی، مزایای زیادی برای مسافران و خریداران املاک خارج از کشور دارد. دموکراسی در آرژانتین در سال 1983 به کشور بازگشت و با اصلاحات اقتصادی طی سال های اخیر، شرایط برای بسیاری از مردم در حال بهبود است. بهبود مستمر شرایط اقتصادی و در نتیجه رشد متوسط ​​تولید ناخالص داخلی 9% برای دوره 2003 تا 2006، به معنای افزایش فرصت های سرمایه گذاری خارجی در آرژانتین است. به دنبال این، فرصت هایی برای خریداران املاک خارج از کشور در مناطق مختلف کشور ایجاد شده است.

در حالی که بازار املاک آرژانتین هنوز یک بازار در حال ظهور محسوب می شود، اما گزینه های زیادی برای خرید ملک در کشور آرژانتین وجود دارد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط خرید ملک در کشورهای مختلف با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *