مهاجرت به لوکزامبورگ

تولد در لوکزامبورگ

تولد در لوکزامبورگ

مهاجرت از طرق مختلف به لوکزامبورگ، کشور اروپایی در میان متقاضیان بین المللی توانسته است. جایگاه خاصی را به خود اختصاص دهد. بحث تولد در لوکزامبورگ و امکان اخذ تابعیت و موارد دیگر می باشد. تمامی کشورها به طور کلی بر اساس یکی از 2 اصل خاک یا خون و یا ترکیبی از آنها عمل می کنند. لوکزامبورگ نیز از این قاعده مستثنی نیست. بر اساس این اصول کار می کند اما هر کشور قوانینی خاصی در رابطه با تولد فرزند در خاک کشور خود دارد. سیستم تابعیت این کشور براساس خون می باشد. همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با ارائه این مقاله به این موضوع پرداخته اند.

یکی از کشورهای قدرتمند و ثروتمند قاره اروپا است. اقتصاد این کشور بسیار پایدار و با ثبات است. حضور شهروندان خارجی زیاد در این کشور به دلایل نرخ بیکاری پایین، جمعیت کم این کشور و امنیت و آرامش موجود در آن می باشد. رشد مهاجرت به لوکزامبورگ را شاهد بوده است.

تولد در لوکزامبورگ و اصل خاک و خون

بر اساس قوانین موجود در تمامی کشورهای اروپایی به دلیل جلوگیری از نرخ مهاجرت بی رویه و رشد جمعیت، لوکزامبورگ نیز بر اساس اصل خون عمل می کند. اصل خاک در این کشور اجرا نمی شود. بدین ترتیب افرادی که صرفا فقط در خاک این کشور به دنیا می آیند. همچنین نمی توانند تابعیت این کشور را به صورت اتوماتیک به دست بیاورند. لازم به ذکر است این قانون فقط در برخی از کشورهای آمریکایی مانند کانادا، آمریکا، برزیل و برخی دیگر صورت می گیرد. در هر حال افرادی که در لوکزامبورگ به دنیا می آیند. در صورت شرایطی می توانند به تابعیت این کشور را به دست آورند. علاوه بر این قوانین لوکزامبورگ در سال 2021 دچار تغییراتی شد. برخی بندهایی در مورد تولد فرزند در لوکزامبورگ و اخذ تابعیت لوکزامبورگ در 12 سالگی اضافه شده است که در ادامه به آن می پردازیم.

کیفیت زندگی در لوکزامبورگ

یکی از کشورهای مهم اروپا است که پایتخت آن یکی از مقرهای اصلی اتحادیه اروپا است. کیفیت زندگی بالا در لوکزامبورگ همواره مشهور بوده و یکی از ویژگی های زندگی در آن می باشد. مسلما افرادی که خواهان مهاجرت به لوکزامبورگ و تولد فرزند در لوکزامبورگ هستند بایستی آشنایی بیشتری با این کشور داشته باشند که در اینجا اطلاعاتی درباره لوکزامبورگ آورده شده است.

 • اقلیم: لوکزامبورگ یک کشور بسیار کوچک است. آب و هوای آن بسیار مناسب است. در اواخر ماه های تابستان در کشور باران می بارد و گرم ترین هوا از ماه می تا سپتامبر می باشد.
 • دولت: لوکزامبورگ یک سلطنت مشروطه دارد. دارای یک مجلس پارلمان است. قدرت اجرایی توسط دوک بزرگ و کابینه می باشد.
 • مراقبت پزشکی: لوکزامبورگ یک کشور کوچک است. فقط 3 بیمارستان بزرگ دارد اما کلینیک های کوچک زیادی در سراسر کشور وجود دارد. مراقبت های بیمارستانی خوب و حرفه ای است. اما بعضی اوقات برای برخی از معالجات خاص ممکن است مجبور شوید به مراکز تخصصی بلژیک یا فرانسه بروید.
 • زبان: لوکزامبورگ زبان مادری مردم این کشور است. با وجود این بیشترین فعالیت های مکتوب به زبان فرانسه و آلمانی انجام می شود. زبان آلمانی اولین زبانی است که در مدرسه تدریس می شود و در رسانه ها استفاده می شود.
 • مردم لوکزامبورگ: اگرچه برخورد مردم این کشور دوستانه است. هنگام برخورد با افراد خارجی محتاط هستند. آنها معمولا سعی می کنند زندگی شخصی و حرفه ای خود را از هم جدا نگه دارند. در صورت دعوت به خانه همیشه باید هدایا از جمله گل یا شکلات با خود ببرید.

شاخص کیفیت زندگی در این کشور در نمودار زیر بیان شده است:

 

اخذ تابعیت با تولد در لوکزامبورگ

بر اساس قوانین جدید به تصویب رسیده در سال 2021 در این کشور افرادی که از پدر و مادر غیر لوکزامبورگی در این کشور متولد می شوند، می توانند بر اساس شرایطی در سن 18 سالگی تابعیت این کشور را به دست آورند. این شرایط به شرح زیر است:

 • حداقل 5 سال به صورت پیوسته در این کشور زندگی کند و اقامت قانونی داشته باشد.
 • قبل از تولد یکی از والدین متقاضی به صورت پیوسته 12 ماه در لوکزامبورگ زندگی کرده باشد. یعنی اگر به این کشور مهاجرت کنید. پس از 1 سال اقامت در این کشور فرزند به دنیا بیاورید. فرزند شما می تواند در سن 18 سالگی درخواست تابعیت کند.
 • در صورت داشتن 2 شرط بالا فرد می تواند در سن 12 سالگی درخواست تابعیت کند.

اخذ تابعیت با تولد در لوکزامبورگ

تولد در لوکزامبورگ و اصل خون

چنانچه شما از یک پدر و یا یک مادری که تابعه این کشور باشد. به دنیا بیایید می توانید به عنوان یک شهروند لوکزامبورگی در این کشور زندگی کنید. اصل خون در حال حاضر در بسیاری از کشورهای جهان از جمله کشورهای اروپایی اجرا می شود و در صورت شرایط زیر که در این کشور به دنیا بیایید، می توانید اقامت دائم این کشور را داشته باشید:

 • در صورتی که از یک پدر لوکزامبورگی در این کشور متولد شده باشید.
 • در صورتی که از مادر لوکزامبورگی در این کشور متولد شده باشید.
 • در صورتی که پدر و یا مادر شما دارای تابعیت دوگانه باشد.
 • در صورتی که به عنوان سرباز داوطلب در این کشور حداقل 5 سال خدمت کرده باشید.
 • افرادی که در لوکزامبورگ متولد شوند. وضعیت تابعیت پدر و مادر آنها مشخص نباشد.
 • در حالتی که از پدر یا مادر لوکزامبورگی در خارج از این کشور متولد شده باشید.
 • در حالتی که از پدر و مادر غیر لوکزامبورگی که در این کشور به دنیا آمده اند متولد شده باشید.

مزایای زندگی و تولد در لوکزامبورگ

تولد و زندگی در این کشور دارای مزایای بسیار است. این کشور دارای رفاه اقتصادی و اجتماعی است. مردم آن از درآمد بسیار بالایی برخوردار هستند که از بسیاری از کشورهای اروپایی بالاتر است. هزینه زندگی در لوکزامبورگ نیز در حد نرمال می باشد و زندگی در این کشور برای خارجیان نیز بسیار لذت بخش خواهد بود. افرادی که در این کشور متولد می شوند می توانند به 3 زبان رسمی این کشور مسلط شوند. علاوه بر این زبان انگلیسی را که به طور گسترده استفاده می شود فرا بگیرند. در خصوص کسب اطلاعات بیشتر در باب این کشور می توانید مقاله شرایط اجاره مسکن در لوکزامبورگ را مورد بررسی قرار دهید.

در اینجا به برخی دیگر از مزایای تولد و زندگی در لوکزامبورگ اشاره کرده ایم:

 • این کشور واقع در قلب اروپای غربی است. دسترسی آسان به بسیاری از شهرهای این قاره را فراهم می کند.
 • نیمی از جمعیت این کشور خارجی هستند. با زندگی در این کشور تجربه زندگی در یک کشور چند فرهنگی را بدست خواهید آورد.
 • امکان اخذ پاسپورت این کشور که یکی از پاسپورت های ارزشمند جهان است.
 • یادگیری 4 زبان دنیا از جمله 3 زبان رسمی این کشور به همراه زبان انگلیسی و زبان پرتغالی که به دلیل مهاجرین زیاد پرتغالی به این کشور صحبت می شود.
 • زندگی در یکی از ثروتمند ترین کشورهای جهان و کسب درآمد بالا
 • چنانچه در این کشور متولد شوید و فرزند شما نیز در لوکزامبورگ متولد شود. تابعیت لوکزامبورگ به فرزند شما داده می شود.
 • امکان تجارت بین المللی در این کشور به دلیل حضور شرکت های زیاد بین المللی در آن فراهم است.

تابعیت دوگانه در لوکزامبورگ

مطابق قانون ملیت لوکزامبورگ در اکتبر 2008، که از تاریخ 1 ژانویه 2009 به اجرا در آمده است. هر شهروند مجاز است دارای تابعیت دوگانه یا چندگانه باشد. در این کشور هیچ عواقبی در رابطه با ثبت نام یا امتناع از تابعیت اصلی وجود ندارد. تابعیت دوگانه بدون هیچ گونه شرایط ویژه مجاز است. البته این تابعیت دوگانه ممکن است برای برخی از کشورها اجرا نشود. لذا کسب اطلاع از مقامات این کشور در کنسولگری خود مورد نیاز است. نکته دیگر در رابطه با اخذ تابعیت از طرق تولد این است که والدین در صورت به دنیا آوردن فرزند فقط در صورت اقامت 5 ساله و شرکت در آزمون زبان این کشور می توانند تابعیت این کشور را اخذ کنند. جهت تکمیل اطلاعات خود در این خصوص می توانید مقاله اقامت در لوکزامبورگ را مطالعه فرمائید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره تولد در کشورهای مختلف اروپایی و آمریکایی همانند تولد فرزند در کانادا و دیگر کشورهای دنیا می توانید آخرین قوانین را از مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جویا شوید. همچنین جهت مهاجرت به کشورهای مختلف اروپا اطلاعات لازم را می توانید از همین سایت به دست آورید و برای اقدام با موسسه ما تماس بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.