شرایط استونی

تولد در استونی

تولد در استونی

یکی از روش های مهاجرت به کشور استونی در سال 2019  تولد در استونی می باشد. تولد در استونی یکی از راه هایی می باشد که متقاضیان از طریق آن می توانند اقامت و تابعیت این کشور را با رعایت شرایط و قوانین به دست بیاورند. بهتر است متقاضیان پیش از اقدام اطلاعات لازم را به دست آورند.

اعطاء تابعیت بر اساس سیستم خاک یا سیستم خون می باشد. در برخی از کشور ها ممکن است بر اساس هر دو سیستم تابعیت به فرد اعطاء گردد. متقاضیان دقت نمایند که بر اساس نوع سیستم مهاجر پذیر بودن یا نبود یک کشور مشخص خواهد شد. پس اگر برای مهاجرت به این کشور تولد در استونی را انتخاب کرده اید، تا پایان این مقاله که توسط کارشناسان موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت به نگارش در آمده با ما همراه باشید.

معرفی کشور

کشور استونی در منطقه بالتیک یعنی شمال اروپا قرار گرفته است، و با نام رسمی جمهوری استونی شناخته می شود. این کشور با کشور هایی مثل: روسیه، لتونی، دریای بالتیک و دریای بالتیک دارای مرزهای مشترک می باشد. یکی از شهر های مهم این کشور، شهر تالین می باشد که به عنوان پایتخت استونی شناخته می شود.

مردم این کشور به زبان استونیایی به مکالمه می پردازند کهاین زبان به زبان فنلاندی بسیار نزدیک می باشد. به دلیل عضویت این کشور در اتحادیه اروپا واحد پول رایج در این کشور یورو می باشد. در بین کشور هایی که عضوء اتحادیه اروپا می باشند کشور استونی به عنوان کم جمعیت ترین کشور شناخته می شود.

برای مهاجرت به این کشور روش های مختلفی وجود دارد، به عنوان مثال متقاضیان می توانند از طریق: تولد در استونی، ازدواج با فردی با تابعیت کشور استونی، تحصیل در دانشگاه های استونی و سرمایه گذاری یا ثبت شرکت به این کشور مهاجرت کنند.

اخذ تابعیت و اقامت دائم

همان طور که گفته شده تابعیت از طریق سیستم خاک، سیستم خون و در برخی از کشور ها بر اساس هر دو سیستم به فرد اعطاء می شود. در کشور هایی که تابعیت بر اساس سیستم خاک به فرد اعطاء می شود، تابعیت والدین طفل اهمیتی ندارد. یعنی اگر فرد در خاک هر کشوری متولد شود تابعیت آن کشور را به دست می آورد.

در کشور هایی که بر اساس سیستم خون به فرد تابعیت اعطاء می شود، تابعیت والدین فرد مهم می باشد. در بیشتر کشور های دنیا قوانین مهاجرتی بر پایه این سیستم بنا شده است. در کشور استونی نیز قوانین به صورتی می باشد که تابعیت بر اساس سیتم خون به افراد ارائه خواهد شد.

در مواردی که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد، تابعیت و اقامت دائم این کشور از طریق تولد در استونی به دست می آید.

  • مادر و پدر فرد تابعیت استونی داشته باشند و فرزندشان در این کشور متولد شود
  • پدر و مادر فرزند تابعیت کشور استونی را داشته باشند ولی فرزندشان خارج از خاک این کشور متولد شود
  • متولد شدن کودک از والدینی بدون تابعیت یا نامعلوم در خاک کشور استونی
  • از طریق فرزند خواندگی

تولد در استونی

قوانین تابعیت در استونی

طبق قوانین و شرایطی که در استونی وجود دارد، اگر فردی با تابعیت این کشور، فردی را که سنش کمتر از 18 سال باشد و جزء اتباع خارجی باشد یا تابعیت نداشته باشد به عنوان فرزند خواندگی قبول کند، آن طفل تابعیت کشور استونی را دریافت می کند. در زمانی که پدر یا مادر خوانده فرد تابعیت استونی داشته باشند بر اساس توافقی که بین آن ها وجود دارد تابعیت این کشور به فرزند ارائه می شود.

اگر بین والدین توافقی وجود نداشته باشد دادگاه در رابطه با تابعیت فرزند تصمیم خواهد گرفت. اگر سن طفل به 14 سالگی رسیده باشد رضایت او نیز باید وجود داشته باشد. اگر مادر یا پدری مجرد باشد و فرزندی را به فرزند خواندگی قبول کند تابعیت فرد به فرزند اعطاء خواهد شد.

اگر کودکی در خاک این کشور متولد شود و بعد از تولد در استونی اقامت داشته باشد می تواند اقامت دائم و تابعیت این کشور را به دست بیاورد. حال اگر فردی خارج از خاک این کشور متولد شود ولی در مدت 5 سال در استونی اقامت داشته باشد می تواند اقدامات لازم را جهت اخذ تابعیت و اقامت دائم این کشور انجام دهد. علاوه بر این موارد فرد باید دارای شرایط زیر نیز باشد.

  • سن متقاضی باید به 18 سال رسیده باشد
  • با آداب و رسوم کشور استونی آشنایی داشته باشد
  • فرد نباید دارای سوابق کیفری باشد و در هیچ کجا دنیا مرتکب جرم و جنایت نشده باشد
  • تا حدی با زبان این کشور آشنا باشد

مزایا اخذ اقامت از استونی

متقاضیانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند باید بدانند که زندگی در استونی مزایای بسیار زیادی دارد. اگر بخواهیم هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور با سایر کشور های اروپایی مقایسه کنیم، باید بگوییم هزینه ها در این کشور ارزان قیمت تر می باشد. کشور استونی بسیار امن می باشد و تکونولوژی های بسیاری در این کشور وجود دارد.

طبق بررسی ها بین کشور های جهان استونی دارای بهترین کیفیت آب و هوایی می باشد. وظایف شهروندان در این کشور به صورت دیجیتالی تعیین شده و افراد وظایف خود را انجام می دهند. در طی چند سال اخیر کشور استونی در زمینه های تکنولوژی پیشرفت های بسیاری داشته است.

یکی دیگر از مزیت های زندگی در این کشور وجود میوه ها و مواد خوراکی ارگانیک می باشد. دسترسی به اینترنت در این کشور بسیار آسان می باشد. متقاضیانی که برای تحصیل وارد این کشور شده اند در طول دوره تحصیلی می توانند آنلاین و به صورت پاره وقت یا تمام وقت کار کنند و بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل خود را تامین کندد.

در این مقاله سعی بر آن بود اطلاعاتی در رابطه با تولد در استونی و اخذ تابعیت از این کشور در اختیار متقاضیان قرار داده شود. اگر قصد مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت از استونی را دارید پیشنهاد می شود پیش از اقدام برای هر کاری با مشاوران و متخصصان در حوزه مهاجرتی مشورت نمایید تا بهترین راه مهاجرت با توجه به شرایطتان به شما پیشنهاد شود. کارشناسان و وکلاء موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت آمادگی دارند تا اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

یکی دیگر از کشور های مهاجر پذیر در دنیا کشور کانادا می باشد. متقاضیانی که علاقه دارند فرزندشان در یکی از کشور های پیشرفته متولد شود باید بدانند که با تولد فرزند در کانادا می توانند تابعیت این کشور را برای فرزندشان دریافت نمایند، برای مطالعه بیشتر پیشنهاد می شود مقاله تابعیت کانادا از طریق تولد و مهاجرت به کشور کانادا را مطالعه نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *